Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νικόλα και kmpatra ευχαριστώ παιδιά. Με το στανιό δηλαδή να κάνουμε τα πάντα με κάρτα. Μάλιστα.

 

Αυτο δεν ειναι απαραιτητα κακο,απο τη στιγμη που εχεις συναλλαγες με τραπεζες.Δευτερον τα λεφτα πηγαινουν κατευθειαν στην εταιρεια.τα καταστηματα της κοσμοτε οπως τα ote/cosmote shop που ανηκουν στον ομιλο οτε ειτε του γερμανου που ειναι εξαγορασμενος απο τον οτε αλλα προωθει τον οτε ειναι μεσαζοντες.Το ιδιο και για το περιπτερο,αλλα το περιπτερο ειναι ανεξαρτητο απο μαγαζια κλπ.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι απαραιτητα κακο,απο τη στιγμη που εχεις συναλλαγες με τραπεζες.Δευτερον τα λεφτα πηγαινουν κατευθειαν στην εταιρεια.τα καταστηματα της κοσμοτε οπως τα ote/cosmote shop που ανηκουν στον ομιλο οτε ειτε του γερμανου που ειναι εξαγορασμενος απο τον οτε αλλα προωθει τον οτε ειναι μεσαζοντες.Το ιδιο και για το περιπτερο,αλλα το περιπτερο ειναι ανεξαρτητο απο μαγαζια κλπ.

 

Φίλε Νικόλα δεν είναι κακό. Προσωπικά ανανεώνω αρκετές φορές μέσω χρεωστικής. Απλά καμιά φορά θες να πάρεις μια από το περίπτερο για τον ΧΨ λόγο.

 

Το κακό είναι ο εξαναγκασμός χρήσης χρεωστικής, μέσω τέτοιων χρεώσεων που προσωπικά δεν μου αρέσει.

 

Μου ήρθε και ένα μήνυμα χθες από την πράσινη: H COSMOTE EXEI TIΣ ΓPHΓOPOTEPEΣ TAXYTHTEΣ DOWNLOADING KAI TO MEΓAΛYTEPO ΔIKTYO MOBILE INTERNET ΣTHN EΛΛAΔA KAI ME AΠOΔEIΞEIΣ! ΔEΣ TA AΠOTEΛEΣMATA TΩN METPHΣEΩN THΣ EETT ΣTO http://www.cosmote.gr/eett

 

Υ.Γ Το ότι έχει το καλύτερο δίκτυο με συνεχής αναβαθμίσεις είναι το μόνο σίγουρο.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Νικόλα δεν είναι κακό. Προσωπικά ανανεώνω αρκετές φορές μέσω χρεωστικής. Απλά καμιά φορά θες να πάρεις μια από το περίπτερο για τον ΧΨ λόγο.

 

Το κακό είναι ο εξαναγκασμός χρήσης χρεωστικής, μέσω τέτοιων χρεώσεων που προσωπικά δεν μου αρέσει.

 

Μου ήρθε και ένα μήνυμα χθες από την πράσινη: H COSMOTE EXEI TIΣ ΓPHΓOPOTEPEΣ TAXYTHTEΣ DOWNLOADING KAI TO MEΓAΛYTEPO ΔIKTYO MOBILE INTERNET ΣTHN EΛΛAΔA KAI ME AΠOΔEIΞEIΣ! ΔEΣ TA AΠOTEΛEΣMATA TΩN METPHΣEΩN THΣ EETT ΣTO http://www.cosmote.gr/eett

 

Υ.Γ Το ότι έχει το καλύτερο δίκτυο με συνεχής αναβαθμίσεις είναι το μόνο σίγουρο.

 

Το λενε και οι μετρησεις της ΕΕΤΤ.

Στο κομματι mobile internet ειναι αρκετα αξιοπιστη και ξερεις οτι δεν θα σε κρεμασει.Γι αυτο οσοι εχουν δικαρτο εχουν και μια κοσμοτε ως back up για ιντερνετ.Δευτερον στις κλησεις αν δεν εχεις VoLTE ή εστω 3G απλα ειναι κακες.Η ποιοτητα ηχου στο 2G ειναι απλα ανεκτη.Εχω την γιαγια με κοσμοκαρτα στο χωριο και οι κλησεις ειναι απλα οκ.Με τις αλλες ειναι πιο καθαρος.Διακοπες στον ηχο δεν εχει η κοσμοτε,drop calls ναι.

Το αντιθετο ειναι στις αλλες 2 που εχουν διακοπες στον ηχο και κρατανε κληση.Απλα ξανακανεις κληση.

Και οσο πιο πανω παμε η ψαλιδα σε καλυψη 4G ανοιγει με πλεονεκτημα της κοσμοτε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά βρήκα σε μαγαζί να πουλάει κάρτα what's up 25ευρώ με1500 προς όλουςκαι1.5gb συμφέρει να το πάρω ??Με ανανέωση κάθε.μήνα10ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,επειδή δεν μου φτάνουν τα reload + ΠΆΡΕ μοίρασε,αν πάρω τα 1200 μβ με 6 ευρω και αυτόματη ανανέωση,τα υπόλοιπα θα προστίθενται καθε μηνα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά βρήκα σε μαγαζί να πουλάει κάρτα what's up 25ευρώ με1500 προς όλουςκαι1.5gb συμφέρει να το πάρω ??Με ανανέωση κάθε.μήνα10ευρώ.

 

Αυτό προφανώς είναι το προνομιακό What's up. Σε ποιο μαγαζί το βρήκες, αν επιτρέπεται;

Συνήθως, βέβαια, το δίνουν γύρω στα 10€.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό προφανώς είναι το προνομιακό What's up. Σε ποιο μαγαζί το βρήκες, αν επιτρέπεται;

Συνήθως, βέβαια, το δίνουν γύρω στα 10€.

Από Δυτική Μακεδονία και σε κάθε κάρτα what's up είχε καρφιτσωμενη υπεύθυνη δήλωση.ακριβα μου φάνηκε και μένα αν βάζεις και άλλα10 για ενεργοποίηση πάει 35

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,επειδή δεν μου φτάνουν τα reload + ΠΆΡΕ μοίρασε,αν πάρω τα 1200 μβ με 6 ευρω και αυτόματη ανανέωση,τα υπόλοιπα θα προστίθενται καθε μηνα;
Αυτό θα ήθελα να ρωτήσω και γω μόλις. Επειδή στο πακέτο γράφει ως διάρκεια πακέτου 31 ημέρες και αυτόματη ενεργοποίηση στις 30 ημέρες θεωρώ πως μεταφέρονται κανονικά αλλά δεν το αναφέρει καθόλου στις λεπτομέρειες. Είναι κάποιος που γνωρίζει στα σίγουρα αν μεταφέρονται;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα ήθελα να ρωτήσω και γω μόλις. Επειδή στο πακέτο γράφει ως διάρκεια πακέτου 31 ημέρες και αυτόματη ενεργοποίηση στις 30 ημέρες θεωρώ πως μεταφέρονται κανονικά αλλά δεν το αναφέρει καθόλου στις λεπτομέρειες. Είναι κάποιος που γνωρίζει στα σίγουρα αν μεταφέρονται;

Δε μεταφέρονται, περιμένουν να λήξει πρώτα το παλιό πρόγραμμα, για να ενεργοποιηθεί το επόμενο.

Είχα ρωτήσει στο whatsup προ καιρού και το είχα αναφέρει εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7303591#post7303591

Link to comment
Share on other sites

Δε μεταφέρονται, περιμένουν να λήξει πρώτα το παλιό πρόγραμμα, για να ενεργοποιηθεί το επόμενο.

Είχα ρωτήσει στο whatsup προ καιρού και το είχα αναφέρει εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7303591#post7303591

 

Αφού δε το έκανες; Πώς ξέρεις ότι δε μεταφέρονται; Ξεκάθαρα το λέει ότι μεταφέρονται. Κάθε 30 ημέρες ενεργοποιείται κάθε 31 ημέρες λήγει. Δεν είναι μαθηματικά.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αφού δε το έκανες; Πώς ξέρεις ότι δε μεταφέρονται; Ξεκάθαρα το λέει ότι μεταφέρονται. Κάθε 30 ημέρες ενεργοποιείται κάθε 31 ημέρες λήγει. Δεν είναι μαθηματικά.

Ναι, έτσι ξεκάθαρα νόμιζα κι εγώ ότι το έλεγε.

Έβαλα την αυτόματη ανανέωση πριν λήξει το προηγούμενο πακέτο (των 600ΜΒ) και τα 1200ΜΒ δεν προστέθηκαν, αλλά είχαν διαφορετική ημερομηνία λήξης. Αυτό ήταν που με υποψίασε και τους ρώτησα. Όταν μου απάντησαν αυτό που πόσταρα, τερμάτισα την αυτόματη ενεργοποίηση και πριν λήξουν τα ΜΒ της, έβαλα ξανά πακέτο των 600ΜΒ με 6€, τα οποία επίσης δεν προστέθηκαν στα προηγούμενα, αλλά είχαν δική τους ημερομηνία λήξης.

Η έκφραση - κλειδί στην απάντησή τους ήταν το "Ωστόσο έχοντας υπόλοιπο με ΜΒ , παρότι είναι ενεργή η αυτόματη ενεργοποίηση της υπηρεσίας, το πακέτο δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί στην προκαθορισμένη ημερομηνία ."

Φυσικά και παραπλανούν, λέγοντας ότι τα ΜΒ διαρκούν 31 μέρες, ενώ ανανεώνεται στις 30 το πακέτο, αφού ξεχνούν να γράψουν ότι δεν ανανεώνεται το πακέτο στις 30 μέρες, αν έχεις υπόλοιπο...

Edited by anonimos_
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έτσι ξεκάθαρα νόμιζα κι εγώ ότι το έλεγε.

Έβαλα την αυτόματη ανανέωση πριν λήξει το προηγούμενο πακέτο (των 600ΜΒ) και τα 1200ΜΒ δεν προστέθηκαν, αλλά είχαν διαφορετική ημερομηνία λήξης. Αυτό ήταν που με υποψίασε και τους ρώτησα. Όταν μου απάντησαν αυτό που πόσταρα, τερμάτισα την αυτόματη ενεργοποίηση και πριν λήξουν τα ΜΒ της, έβαλα ξανά πακέτο των 600ΜΒ με 6€, τα οποία επίσης δεν προστέθηκαν στα προηγούμενα, αλλά είχαν δική τους ημερομηνία λήξης.

Η έκφραση - κλειδί στην απάντησή τους ήταν το "Ωστόσο έχοντας υπόλοιπο με ΜΒ , παρότι είναι ενεργή η αυτόματη ενεργοποίηση της υπηρεσίας, το πακέτο δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί στην προκαθορισμένη ημερομηνία ."

Φυσικά και παραπλανούν, λέγοντας ότι τα ΜΒ διαρκούν 31 μέρες, ενώ ανανεώνεται στις 30 το πακέτο, αφού ξεχνούν να γράψουν ότι δεν ανανεώνεται το πακέτο στις 30 μέρες, αν έχεις υπόλοιπο...

Στην περίπτωσή σου θεωρώ (χωρίς να είμαι και βέβαιος) πως τα mb από το πακέτο των 600 δεν μεταφέρθηκαν στο πακέτο των 1200 γιατί είναι διαφορετικά πακέτα και δεν συμψηφίζονται.

Το ίδιο συμβαίνει και στο reloadit και το πάρε μοίρασε. Το κάθε πακέτο μεταφέρει στο δικό του πακέτο τα δεδομένα.

Τώρα εάν υπάρχουν ψιλά γράμματα κάπου στο site της cosmote για την προσφορά με την αυτόματη ενεργοποίηση δεν το γνωρίζω.

Γι'αυτό και ρώτησα εδώ να μας πει με σιγουριά κάποιος που το έχει χρησιμοποιήσει για τουλάχιστον 2 μήνες να μας πει αν το υπόλοιπο των mb που είχε αγοράσει τον προηγούμενο μήνα με το πακέτο των 1200 και αυτόματη ενεργοποίηση έχουν μεταφερθεί στον επόμενο όταν έγινε η αυτόματη ενεργοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωσή σου θεωρώ (χωρίς να είμαι και βέβαιος) πως τα mb από το πακέτο των 600 δεν μεταφέρθηκαν στο πακέτο των 1200 γιατί είναι διαφορετικά πακέτα και δεν συμψηφίζονται.

Το ίδιο συμβαίνει και στο reloadit και το πάρε μοίρασε. Το κάθε πακέτο μεταφέρει στο δικό του πακέτο τα δεδομένα.

Τώρα εάν υπάρχουν ψιλά γράμματα κάπου στο site της cosmote για την προσφορά με την αυτόματη ενεργοποίηση δεν το γνωρίζω.

Γι'αυτό και ρώτησα εδώ να μας πει με σιγουριά κάποιος που το έχει χρησιμοποιήσει για τουλάχιστον 2 μήνες να μας πει αν το υπόλοιπο των mb που είχε αγοράσει τον προηγούμενο μήνα με το πακέτο των 1200 και αυτόματη ενεργοποίηση έχουν μεταφερθεί στον επόμενο όταν έγινε η αυτόματη ενεργοποίηση.

 

Θα συμφωνήσω με τον φίλο. Πιστεύω και εγώ πως δεν μεταφέρθηκαν τα 600mb, διότι είναι διαφορετικό πακέτο από τα 1200MB της αυτόματης ενεργοποίησης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το λενε και οι μετρησεις της ΕΕΤΤ.

Στο κομματι mobile internet ειναι αρκετα αξιοπιστη και ξερεις οτι δεν θα σε κρεμασει.Γι αυτο οσοι εχουν δικαρτο εχουν και μια κοσμοτε ως back up για ιντερνετ.Δευτερον στις κλησεις αν δεν εχεις VoLTE ή εστω 3G απλα ειναι κακες.Η ποιοτητα ηχου στο 2G ειναι απλα ανεκτη.Εχω την γιαγια με κοσμοκαρτα στο χωριο και οι κλησεις ειναι απλα οκ.Με τις αλλες ειναι πιο καθαρος.Διακοπες στον ηχο δεν εχει η κοσμοτε,drop calls ναι.

Το αντιθετο ειναι στις αλλες 2 που εχουν διακοπες στον ηχο και κρατανε κληση.Απλα ξανακανεις κληση.

Και οσο πιο πανω παμε η ψαλιδα σε καλυψη 4G ανοιγει με πλεονεκτημα της κοσμοτε.

 

Όντως Νικόλα συμφωνώ. Στο CU που έχω σαν δεύτερο, μου κάνει κάποιες διακοπές. Σε 2G συσκευή. Αλλά γενικά είναι μια χαρά ο ήχος στο CU.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Στην περίπτωσή σου θεωρώ (χωρίς να είμαι και βέβαιος) πως τα mb από το πακέτο των 600 δεν μεταφέρθηκαν στο πακέτο των 1200 γιατί είναι διαφορετικά πακέτα και δεν συμψηφίζονται.

Το ίδιο συμβαίνει και στο reloadit και το πάρε μοίρασε. Το κάθε πακέτο μεταφέρει στο δικό του πακέτο τα δεδομένα.

Τώρα εάν υπάρχουν ψιλά γράμματα κάπου στο site της cosmote για την προσφορά με την αυτόματη ενεργοποίηση δεν το γνωρίζω.

Γι'αυτό και ρώτησα εδώ να μας πει με σιγουριά κάποιος που το έχει χρησιμοποιήσει για τουλάχιστον 2 μήνες να μας πει αν το υπόλοιπο των mb που είχε αγοράσει τον προηγούμενο μήνα με το πακέτο των 1200 και αυτόματη ενεργοποίηση έχουν μεταφερθεί στον επόμενο όταν έγινε η αυτόματη ενεργοποίηση.

Το πακέτο των 1200ΜΒ με 6€ είναι το ίδιο με αυτό των 600ΜΒ με 6€, με το 1ο να είναι η αυτόματη ενεργοποίηση του 2ου (έτσι εμφανίζεται από το whatsup). Άρα - και σε συμφωνία με αυτό που απάντησαν στο ερώτημά μου, ότι "Πιο συγκεκριμένα μπορούν να μεταφερθούν τα ΜΒ που υπάρχουν από το ήδη ενεργό πακέτο των 1200ΜΒ, εάν πριν την λήξη του ενεργοποιήσετε ένα άλλο πακέτο όπως για παράδειγμα τα 600ΜΒ. Τότε το σύνολο των ΜΒ παίρνει την μεταγενέστερη λήξη" - θα έπρεπε να μεταφέρονται τα ΜΒ. Το έκανα και δε μεταφέρθηκαν, οπότε παραπλανούν.

Αν κάποιος άλλος έχει διαφορετική εμπειρία, ευχαρίστως να την ακούσω. Ξέρω όμως ότι στην περίπτωσή μου δεν έγινε αυτό που έλεγαν.

Για το τι συμβαίνει αν κάποιος χρησιμοποιήσει το πακέτο για 2 μήνες, θεωρώ ότι ή η απάντησή τους "Ωστόσο έχοντας υπόλοιπο με ΜΒ , παρότι είναι ενεργή η αυτόματη ενεργοποίηση της υπηρεσίας, το πακέτο δεν μπορεί να ενεργοποιηθεί στην προκαθορισμένη ημερομηνία ." το περιγράφει.

Αν κάποιος θέλει να το δοκιμάσει, ας ποστάρει το τι έγινε. Εγώ δεν προτίθεμαι να ξαναπληρώσω.

Σημειώνω ότι ο τερματισμός της αυτόματης ενεργοποίησης του πακέτου γίνεται αποστέλλοντας Β_OFF στο 1317 και δε μπορεί να ξαναενεργοποιηθεί πριν περάσουν 2 μήνες.

Θα συμφωνήσω με τον φίλο. Πιστεύω και εγώ πως δεν μεταφέρθηκαν τα 600mb, διότι είναι διαφορετικό πακέτο από τα 1200MB της αυτόματης ενεργοποίησης.

 

Θα το ξαναγράψω, σύμφωνα με την απάντηση του whatsup:

"Πιο συγκεκριμένα μπορούν να μεταφερθούν τα ΜΒ που υπάρχουν από το ήδη ενεργό πακέτο των 1200ΜΒ, εάν πριν την λήξη του ενεργοποιήσετε ένα άλλο πακέτο όπως για παράδειγμα τα 600ΜΒ. Τότε το σύνολο των ΜΒ παίρνει την μεταγενέστερη λήξη"

Σύμφωνα με τα λεγόμενά τους λοιπόν, τα υπόλοιπα θα έπρεπε να μεταφερθούν...

Edited by anonimos_
Link to comment
Share on other sites

Από Δυτική Μακεδονία και σε κάθε κάρτα what's up είχε καρφιτσωμενη υπεύθυνη δήλωση.ακριβα μου φάνηκε και μένα αν βάζεις και άλλα10 για ενεργοποίηση πάει 35

 

Είναι απάτη φίλε μου. Κανονικά δωρεάν ήταν αυτές οι κάρτες και έδινες απλά 10 ευρώ . Και τα 10 ευρώ ήταν κάρτα ανανέωσης. Δηλαδή τα έβλεπες μετά μέσα και μπορούσες να αγοράσεις πακέτο. Αυτό κανονικά θέλει καταγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με την υπηρεσία myinternet να δω αν τα τα κατάλαβα σωστά.

1. Αν την ενεργοποιήσω θα μπορώ να καταναλώνω τα δωρεάν MB που έχω μετά από κάθε ανανέωση. Σωστά?

2. Μόλις τελειώσουν τα δωρεάν MB ακόμα και αν ανοίξω τα data δεν θα χρεώνομαι, δηλαδή δεν έρχεται το μήνυμα "χρεώθηκες 1€ μπλα μπλα μπλα...". Αν θέλω MB μπαίνω και αγοράζω κάποιο πακέτο. Σωστά?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω κάποιες ερωτήσεις σχετικά με την υπηρεσία myinternet να δω αν τα τα κατάλαβα σωστά.

1. Αν την ενεργοποιήσω θα μπορώ να καταναλώνω τα δωρεάν MB που έχω μετά από κάθε ανανέωση. Σωστά?

2. Μόλις τελειώσουν τα δωρεάν MB ακόμα και αν ανοίξω τα data δεν θα χρεώνομαι, δηλαδή δεν έρχεται το μήνυμα "χρεώθηκες 1€ μπλα μπλα μπλα...". Αν θέλω MB μπαίνω και αγοράζω κάποιο πακέτο. Σωστά?

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Καλημέρα,

 

Έτσι ακριβώς όπως τα έγραψες.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως αυτό ρίξει λίγο φως. Μάλλον έχετε δίκιο. Αν μπορεί κάποιος να μεταφράσει αυτά που φαίνονται

 

Στην ίδια εφαρμογή φαίνεται πως υπάρχουν δύο κεραίες (ποιος να το έλεγε ότι δίπλα μας έχουμε κεραίες και δεν έχουμε ιδέα), όταν συνδέεται σε μια το σήμα σχεδόν χάνεται, ενώ στην άλλη δείχνει καλύτερο. Δεν ήξερα πως και η cosmote χρησιμοποιεί την B20!.3cddb60a6e7b1f6a244c88184ba81eb2.jpg6a3b66b0d81cc714ee1dddddc34855df.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ασχετο οφτοπικ,ποια επιλογή είναι αυτή κ στο πρόγραμμα και σου δειχνει και την μπαντα που δουλεύει η σιμ;

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το θέμα με το πακέτο των 1200mb και αυτόματη μηνιαία ενεργοποίηση, έκανα ερώτημα στο what's up και η απάντηση ήταν ότι για το συγκεκριμένο πακέτο δεν ισχύει η μεταφορά υπολοίπου δεδομένων στον επόμενο μήνα.

Παρόλα αυτά θα ήθελα και την γνώμη κάποιου που το χρησιμοποιεί γιατί έχουμε δει ότι οι απαντήσεις την εταιρείας δεν είναι πάντα σωστές, όπως πρόσφατα συνέβη και με τα δεδομένα και την χρήση τους στο εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον εχει ξανααπαντθει αλλα δεν εχω χρονο να ψαξω. Εβαλα σε δικαρτο κινητο χθες μια καρτα whatsup που δινουν σε Ομονοια και αλλα σημεια της Αθηνας .

 

Φραγη σε 4 μηνες αν δεν ανανεωσω

 

Ποια ειναι η ελαχιστη ανανεωση ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

5 ευρω online με πιστωτικη/χρεωστικη paypal.10 ευρω απο τα υπολοιπα καναλια πωλησης

Στους 4 μηνες μπαινει φραγη,στους 3 ομως χανεται τυχον υπολοιπο που εχεις μεσα.

Link to comment
Share on other sites

5 ευρω online με πιστωτικη/χρεωστικη paypal.10 ευρω απο τα υπολοιπα καναλια πωλησης

Στους 4 μηνες μπαινει φραγη,στους 3 ομως χανεται τυχον υπολοιπο που εχεις μεσα.

 

Ευχαριστω.

 

Αρα στο 4μηνο παει για πεταμα η sim .Την ηθελα μονο για να με καλουν αφου εχω red1 αλλα 15 ευρω τον χρονο για να εξυπηρετω σους εχουν cosmote πολλα ειναι .

Δεν προσθεσα καθολου ποσο εκτος το 1 ευρω που την αγορασα και μου λει για υπολοιπο καπου 0,25 ευρω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.

 

Αρα στο 4μηνο παει για πεταμα η sim .Την ηθελα μονο για να με καλουν αφου εχω red1 αλλα 15 ευρω τον χρονο για να εξυπηρετω σους εχουν cosmote πολλα ειναι .

Δεν προσθεσα καθολου ποσο εκτος το 1 ευρω που την αγορασα και μου λει για υπολοιπο καπου 0,25 ευρω.

 

οχι απλως μετα το 4μηνο θα πρεπει να ξαναβαλεις 5ευρω

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω.

 

Αρα στο 4μηνο παει για πεταμα η sim .Την ηθελα μονο για να με καλουν αφου εχω red1 αλλα 15 ευρω τον χρονο για να εξυπηρετω σους εχουν cosmote πολλα ειναι .

Δεν προσθεσα καθολου ποσο εκτος το 1 ευρω που την αγορασα και μου λει για υπολοιπο καπου 0,25 ευρω.

 

οχι απλως μετα το 4μηνο θα πρεπει να ξαναβαλεις 5ευρω

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.

 

Αρα στο 4μηνο παει για πεταμα η sim .Την ηθελα μονο για να με καλουν αφου εχω red1 αλλα 15 ευρω τον χρονο για να εξυπηρετω σους εχουν cosmote πολλα ειναι .

Δεν προσθεσα καθολου ποσο εκτος το 1 ευρω που την αγορασα και μου λει για υπολοιπο καπου 0,25 ευρω.

 

οχι απλως μετα το 4μηνο θα πρεπει να ξαναβαλεις 5ευρω

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μα δεν θα ξαναβαλω οποτε στο χρονο θα αυτοακυρωθει . Δεν την χρειαζομαι για να κανω κλισεις κλπ και ελεγα να την αφησω για διευκοληνση οσως με καλουν και εχουν προπληρωμενο χρονο προς cosmote.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.

 

Αρα στο 4μηνο παει για πεταμα η sim .Την ηθελα μονο για να με καλουν αφου εχω red1 αλλα 15 ευρω τον χρονο για να εξυπηρετω σους εχουν cosmote πολλα ειναι .

Δεν προσθεσα καθολου ποσο εκτος το 1 ευρω που την αγορασα και μου λει για υπολοιπο καπου 0,25 ευρω.

 

οχι απλως μετα το 4μηνο θα πρεπει να ξαναβαλεις 5ευρω

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μα δεν θα ξαναβαλω οποτε στο χρονο θα αυτοακυρωθει . Δεν την χρειαζομαι για να κανω κλισεις κλπ και ελεγα να την αφησω για διευκοληνση οσως με καλουν και εχουν προπληρωμενο χρονο προς cosmote.

 

Κρατα την Γιαννη για ιντερνετ.Μπορεις να παρεις 1GB/1€ για 24 ωρες,3GB/2€ για ΣΚ και παρασκευη απο τις 18:00 εως τις 23:59,Giga Week 3Gb/4€ για ολη την εβδομαδα και Afterdark με 5€ 10GB απο τις 22:00 το βραδυ μεχρι τις 08:00 το πρωι της επομενς μερας.

Και 1+1 σε Everest,Village,Shell κλπ με 0,2€ το sms.

Ξερω γω,εχεις με το συμβολαιο ιντερνετ και εχει χαλια σημα.Τοτε το γυρνας κοσμοτε και βαζεις ενα απο τα πακετα που ανεφερα πανω και κανεις τη δουλεια σου.Και επειδη ειμαι στην Βορεια Ελλαδα,στο ιντερνετ μονο κοσμοτε προτεινω αν θες καλυψη παντου.Στο 98-99% των περιπτωσεων θα εχεις 3G οταν οι αλλες θα εχουν Edge.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...