Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή πλέον σκέφτομαι σοβαρά την μετάβαση 3 αριθμών σε Whatsup είναι δυνατόν να μην δώσω 90€;

 

Αν θέλω να κρατήσω για κάποιον λόγο το νούμερο μου, πρέπει να βάζω μια κάρτα 5€ κάθε τρεις μήνες;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

κάθε 4 μήνες ή αν δεν τα χρειάζεσαι κάθε 13 μήνες.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Χμ, ενώ μεταφέρονται τα λεπτά, δεν μεταφέρονται δεδομένα στο whatsup.

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χμ, ενώ μεταφέρονται τα λεπτά, δεν μεταφέρονται δεδομένα στο whatsup.

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Απο τα αγορασμενα μεταφερονται και τα reload it/παρε μοιρασε μεταξυ τους.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα σε ένα chat στην σελίδα της cosmote και μου είπε πως δεν μεταφέρονται.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα σε ένα chat στην σελίδα της cosmote και μου είπε πως δεν μεταφέρονται.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Μεταφέρονται τα πάντα στο What's Up.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα πάρω τηλέφωνο αύριο και αν δεν γλυτώσω τα 90€ θα πάρω νέα νούμερα.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα πάρω τηλέφωνο αύριο και αν δεν γλυτώσω τα 90€ θα πάρω νέα νούμερα.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Πού θα "πάρεις τηλέφωνο";

Το 13897 φορητοτήτων της Cosmote σε παραπέμπει σε κατάστημα για τη διαδικασία φορητότητας πια από Απρίλη φέτος.

Δε γίνεται φορητότητα ΣΕ καρτοκινητό C-Ote πια τηλεφωνικά.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πλέον σκέφτομαι σοβαρά την μετάβαση 3 αριθμών σε Whatsup είναι δυνατόν να μην δώσω 90€;

 

Αν θέλω να κρατήσω για κάποιον λόγο το νούμερο μου, πρέπει να βάζω μια κάρτα 5€ κάθε τρεις μήνες;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Φαντάσου ότι 30 ευρώ στοιχίζει η μεταφορά και δεν μπαίνουν μέσα στην κάρτα. Άρα και απο ένα 10 ευρώ για ανανεωση πας στα 120 !!!

Θα σου πρότεινα να κάνεις φορητότητα σε καρτοσυμβολαιο τα 2 και το τρίτο σε συμβόλαιο ώστε να σχηματιστεί ένα οικογενειακό για να έχεις έκπτωση για τον πρώτο μήνα και μετά να τα μετατρέψεις σε καρτοκινητα. Αυτό στοιχίζει 15 ευρώ τον κάθε αριθμό και η φορητότητα είναι δωρεάν . Προφανώς πληρώνεις αναλογίες παγίου αλλά αλλά είναι πιο χαμηλές στο σύνολο απο τα 120 με το καλημέρα .

 

Sent from my MediaPad X1 7.0 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή πλέον σκέφτομαι σοβαρά την μετάβαση 3 αριθμών σε Whatsup είναι δυνατόν να μην δώσω 90€;

 

Αν θέλω να κρατήσω για κάποιον λόγο το νούμερο μου, πρέπει να βάζω μια κάρτα 5€ κάθε τρεις μήνες;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Εαν δε θέλεις συγκεκριμενα what's up, κάνεις φορητοτητα σε Cyta δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου ότι 30 ευρώ στοιχίζει η μεταφορά και δεν μπαίνουν μέσα στην κάρτα. Άρα και απο ένα 10 ευρώ για ανανεωση πας στα 120 !!!

Θα σου πρότεινα να κάνεις φορητότητα σε καρτοσυμβολαιο τα 2 και το τρίτο σε συμβόλαιο ώστε να σχηματιστεί ένα οικογενειακό για να έχεις έκπτωση για τον πρώτο μήνα και μετά να τα μετατρέψεις σε καρτοκινητα. Αυτό στοιχίζει 15 ευρώ τον κάθε αριθμό και η φορητότητα είναι δωρεάν . Προφανώς πληρώνεις αναλογίες παγίου αλλά αλλά είναι πιο χαμηλές στο σύνολο απο τα 120 με το καλημέρα .

 

Sent from my MediaPad X1 7.0 using Tapatalk

 

Νομίζω ότι με κάθε φορητότητα σε καρτοκινητό C-Ote με 30€/sim,

"δίνει" 120΄προς όλους για 3-4 μήνες: Κάνω λάθος;

 

Ούτε 0€ δεν αφήνει "μέσα" σε φορητότητα ΣΕ καρτοκινητό C-Ote;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου. Είμαι με κοσμοκαρτα και με κάθε ανανέωση τον 10 μου δίνει 350 προς όλους ,καθώς και 600 data.

Μπορώ κάτι ακόμα καλύτερο από αυτό???

Κυρίως στα data καθώς και σε μηνύματα που δεν μου δίνει καθόλου θα με ενδιέφεραν να έχω τουλάχιστον 1.5gb καθώς και 100 μηνύματα.

Ευχαριστω

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το ποιο σημαντικό είναι να ξεφορτωθούμε νούμερα που δεν χρειαζόμαστε καθότι πολλοί είχαμε μάθει να έχουμε 5-6 κάρτες (έτσι να υπάρχουν) αλλά αυτό δεν συμφέρει τα δίκτυα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου. Είμαι με κοσμοκαρτα και με κάθε ανανέωση τον 10 μου δίνει 350 προς όλους ,καθώς και 600 data.

Μπορώ κάτι ακόμα καλύτερο από αυτό???

Κυρίως στα data καθώς και σε μηνύματα που δεν μου δίνει καθόλου θα με ενδιέφεραν να έχω τουλάχιστον 1.5gb καθώς και 100 μηνύματα.

Ευχαριστω

Το γυρνάς σε what's up συμφέρει πιο πολύ με10άρα ανανέωση online

Link to comment
Share on other sites

Το γυρνάς σε what's up συμφέρει πιο πολύ με10άρα ανανέωση online
Έχεις υπόψιν σου τι παίρνω απο το what's up???

Ευχαριστώ.

 

Nikos

Edited by galanakop

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Έχεις υπόψιν σου τι παίρνω απο το what's up???

Ευχαριστώ.

 

Nikos

 

Επειδη τωρα τα γραφω πολλες φορες δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=80008&page=809 στο 12128 που γραφω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Έχεις υπόψιν σου τι παίρνω απο το what's up???

Ευχαριστώ.

 

Nikos

ME online 10αρα παιρνεις 1200mb απο το reloaid +οτι εχεις και αλλα 100mb απο το παρε μοιρασε .Μετα αγοραζεις το πακετο με 7,04ευρω και εχεις 400 προς whatp και 300 λεπτα προς ολους online και αυτο γινεται + οτι πριν ληξουν αν κανεις παλι ανανεωση μεταφερονται τα mb και ο χρονος ομιλιας..........:):):):):):):)

Link to comment
Share on other sites

ME online 10αρα παιρνεις 1200mb απο το reloaid +οτι εχεις και αλλα 100mb απο το παρε μοιρασε .Μετα αγοραζεις το πακετο με 7,04ευρω και εχεις 400 προς whatp και 300 λεπτα προς ολους online και αυτο γινεται + οτι πριν ληξουν αν κανεις παλι ανανεωση μεταφερονται τα mb και ο χρονος ομιλιας..........:):):):):):):)

 

Σωστος,ασχετα που τα εχω γραψει 3-4 φορες σε ατομα που ηρθαν απο συμβολαιο σε καρτα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7356910 Εχω κανει και ενα συγκριτικο

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Πετάω για Λονδίνο αύριο, τα ΜΒ από το reload it μπορώ να τα χρησιμοποιήσω στο roaming ή θα χρειασθεί να αγοράσω πακετάκι για 2 μέρες που θα πάω?

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Πετάω για Λονδίνο αύριο, τα ΜΒ από το reload it μπορώ να τα χρησιμοποιήσω στο roaming ή θα χρειασθεί να αγοράσω πακετάκι για 2 μέρες που θα πάω?

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Δεν νομιζω να ισχυει.Μπορεις να βαλεις το Giga day με 1€ με ορθη πολιτικη χρησης 250MB στην περιαγωγη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει. Πετάω για Λονδίνο αύριο, τα ΜΒ από το reload it μπορώ να τα χρησιμοποιήσω στο roaming ή θα χρειασθεί να αγοράσω πακετάκι για 2 μέρες που θα πάω?

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Post δικό μου σ' αυτό το thread από τις 9/10:

Αρχές του Σεπτέμβρη και για 8 μέρες ήμουν σε Σκωτία και Αγγλία.

Για χρόνο ομιλίας όλες αυτές τις μέρες 'τραβούσε' λεπτά από το πακέτο προς Όλους (όχι από το προς What's Up), ενώ data 'τραβούσε' από του Reload It (είχα και από Reload It και από Πάρε-Μοίρασε, πρώτα έληγαν αυτά του Reload It).

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

 

Tα γραφόμενα μου το επιβεβαίωσε και άλλο μέλος.

Τα MB από reload it μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις κανονικότατα στο εξωτερικό (εντός ΕΕ).

 

 

 

O μόνος λόγος για να μην ισχύουν τα παραπάνω είναι να έχουν αλλάξει τα πράγματα μέσα στον μήνα που μεσολάβησε απ' όταν πηγα Εδιμβούργο και Λονδίνο.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

το παρε μοιρασε,δεν χρησιμοποιει απο τα δικα σου mb,σου δινει 100 και μοιραζει άλλα 3χ100.

Στο παρε δωσε οντως μπορεις να στειλεις mb αγορασμενα μονο.

Το ιδιο ισχυει και με τα λεπτα στο supershare με την ευκαιρια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...