Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ειχε προσφορα πριν καμια βδομαδα με καθε ανανεωση δωρο τα 600' ?

 

Ούτε καν. Αυτό που λες δεν συνέβη ποτέ. :p Δεν υπάρχουν πλέον τέτοια δώρα, μόνο ό,τι πακέτο βάλεις!

Link to comment
Share on other sites

αν μπεις μεσω wi fi απο το κινητο σου δεν ανοιγει την σελιδα;

εκει ειναι το θεμα οτι θελει να μπεις μεσω Cote!!!!

και ανοιγω το 3g και τα δεδομενα αλλα IP δεν παιρνει οπως το αλλο που εχω συμβολαιο γιατι εχω τα 9 cent!

Δοκιμασα κ με συμβολαιο δεν αφηνει..

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις να μου πει που μπορω να βρω τις ρυθμισεις για το ιντερνετ κ μμς για αντροιντ?Ευχαριστω(για κοσμοκαρτα μιλαω)
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν. Αυτό που λες δεν συνέβη ποτέ. :p Δεν υπάρχουν πλέον τέτοια δώρα, μόνο ό,τι πακέτο βάλεις!

 

λαθος.υπηρχε η προσφορα.μου ηρθε μνμ εκανα ανανεωση και πηρα τα 600' τσαμπα.μονο αν ερθει μνμ ισχυει.

Edited by cute_eyes
Link to comment
Share on other sites

λαθος.υπηρχε η προσφορα.μου ηρθε μνμ εκανα ανανεωση και πηρα τα 600' τσαμπα.μονο αν ερθει μνμ ισχυει.

 

κατι τετοιο θυμαμαι και εγω. μου ειχε ερθει το μηνυμα αλλα δεν ειχα ανανεωσει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι? Γινεται να ζητησω απο την cosmote να μου μπλοκαρουν καποιον αριθμο για να μη με ενοχλει? Ή μονη λυση να αλλαξω αριθμο?

Εψαξα και για εφαρμογη στο κινητο, που να μπλοκαρει αριθμο και sms, αλλα δεν μου δουλεψε καμια με τα sms..

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα παντως δουλευει μια χαρα και για κλησεις και για μηνυματα.

η γνωμη μου?

γινε ροοτ βαλε το root call blocker για να ησυχασεις απο τους ενοχλητικους

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ προτείνω να κάνεις root. Πάντως call blockers υπάρχουν που δεν απαιτούν root και κάνουν δουλειά
Link to comment
Share on other sites

παω να δω το υπολοιπο που εχω στο what's up μεσο σαφαρι και μου πεταει το μηνυμα που δειχνω στην εικονα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ,θελω να δω το υπολοιπο μου sto m.whatsup.gr αλλα οταν μπαίνω μου λεει να μπω με δικτυο Cosmote οταν βαζω το ιντερνετ δεν μου δινει ΙΡ επειδη εχω 9 cent υπολοιπο .

Πως θα γινει τωρα να το δω αφου εξαλου λεει οτι ειναι δωρεαν η πλοηγηση.

ξερετε ποιο ειναι το ελαχιστο ποσο που πρεπει να εχω στην καρτα για να δινει ΙΡ η Cosmote στο κινητο;

 

Εγώ μπαίνω κανονικά με ρυθμίσεις APN: internet χωρίς να εχω sent μέσα και 0.facebook δουλεύει..

 

Πάντως πέρσι όταν δεν είχα κάρτα με πήγε -5€ όταν έκανα χρήση internet day pass και έπαιζα ολόκληρα 24ωρα Battlefied 2 :lol: με κατανάλωση 300ΜΒ+ και χωρίς να μειωθεί η ταχύτητα

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

μια ερώτηση. Ενεργοποίησα κατά λάθος 2 φορές στο what's up μου το call them all 600 χθες και σήμερα και με χρέωσαν από 5e τη φορά.

Τι μπορώ να κάνω τώρα;

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

μια ερώτηση. Ενεργοποίησα κατά λάθος 2 φορές στο what's up μου το call them all 600 χθες και σήμερα και με χρέωσαν από 5e τη φορά.

Τι μπορώ να κάνω τώρα;

 

τιποτα αλλο απο το να μιλησεις 1200 λεπτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είστε σίγουροι ότι γίνεται να ενεργοποιήσεις απανωτές φορές το call 600? Παλιότερα δε με άφηνε και μου έλεγε ότι έχω ακόμα δωρεάν λεπτά και δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω μέχρι να εξαντληθούν ή να λήξουν.

Επίσης στο ΥΠ μου λέει οτι έχω υπόλοιπο 600' και όχι 1200'.

http://www.zacharia.gr/lefteris/files/sigmyphone.gif
Link to comment
Share on other sites

Είστε σίγουροι ότι γίνεται να ενεργοποιήσεις απανωτές φορές το call 600? Παλιότερα δε με άφηνε και μου έλεγε ότι έχω ακόμα δωρεάν λεπτά και δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω μέχρι να εξαντληθούν ή να λήξουν.

Επίσης στο ΥΠ μου λέει οτι έχω υπόλοιπο 600' και όχι 1200'.

 

αφου σε αφαιρεσε παραπανω απο 5 ευρω. δεν γινεται?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παω να δω το υπολοιπο που εχω στο what's up μεσο σαφαρι και μου πεταει το μηνυμα που δειχνω στην εικονα.

εγω παντως δεν μπορω να μπω και εφοσον δεν εχω λεφτα στην κάρτα η Cosmote den μου δινει ΙP να μπω μεσω 3G και ας ειναι δωρεαν η πλοήγηση.

Δλδ δωρεαν αρκει να εχεις λεφτα στην κάρτα!!!

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν μπορω να μπω και εφοσον δεν εχω λεφτα στην κάρτα η Cosmote den μου δινει ΙP να μπω μεσω 3G και ας ειναι δωρεαν η πλοήγηση.

Δλδ δωρεαν αρκει να εχεις λεφτα στην κάρτα!!!

 

μου κανει εντυπωση αυτο. τι σοι δωρεαν ειναι?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μου κανει εντυπωση αυτο. τι σοι δωρεαν ειναι?

 

Γιατί σου κάνει εντύπωση; ούτε στα δωρεάν sms (1314) μπορείς να στείλεις αν δεν έχεις υπόλοιπο. Απλά ο τρόπος τιμολόγησής τους είναι έτσι :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παίδες με 0,01€ έστελνα κανονικά μηνύματα σε 1314,1333,1313,1330 καθώς επίσης και έμπαινα κανονικά στο internet.

 

Καθένας με τις εμπειρίες του.-

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σου κάνει εντύπωση; ούτε στα δωρεάν sms (1314) μπορείς να στείλεις αν δεν έχεις υπόλοιπο. Απλά ο τρόπος τιμολόγησής τους είναι έτσι :p

 

Εγώ πάντως παίδες με 0,01€ έστελνα κανονικά μηνύματα σε 1314,1333,1313,1330 καθώς επίσης και έμπαινα κανονικά στο internet.

 

Καθένας με τις εμπειρίες του.-

 

κατι δεν παει καλα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είστε σίγουροι ότι γίνεται να ενεργοποιήσεις απανωτές φορές το call 600? Παλιότερα δε με άφηνε και μου έλεγε ότι έχω ακόμα δωρεάν λεπτά και δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω μέχρι να εξαντληθούν ή να λήξουν.

Επίσης στο ΥΠ μου λέει οτι έχω υπόλοιπο 600' και όχι 1200'.

Παλιά σε άφηνε να κάνεις μέχρι 4 ενεργοποιήσεις του πακέτου μέσα στο μήνα.

Απανωτά 2 ενεργοποιήσεις δεν έχει τύχει να κάνει κάποιος τόσο καιρό που διαβάζω το topic.

Αν σου λέει πάντως ότι έχεις 600' και όχι 1.200', ίσως να μπορέσεις να διεκδικήσεις τα 5€ έξτρα που σου αφαίρεσε.

Επικοινώνησε με εξ. πελατών για να βγάλεις άκρη.

 

 

Εγώ πάντως παίδες με 0,01€ έστελνα κανονικά μηνύματα σε 1314,1333,1313,1330 καθώς επίσης και έμπαινα κανονικά στο internet.

 

Καθένας με τις εμπειρίες του.-

Πρώτη φορά το ακούω αυτό.

Ανέκαθεν, σε αυτά τα 12 χρόνια που είμαι στην Cosmote, αν είχα κάτω από 0,09 - 0,12€(δε θυμάμαι ακριβώς) δεν μπορούσα να κάνω απολύτως τίποτα! Εννοώ δηλαδή ότι για οποιαδήποτε κίνηση(έστω και δωρεάν), χρειαζόταν αυτό το ελάχιστο ποσό μέσα στην κάρτα κι δε σε χρέωνε.

Το πολύ πολύ να έστελνα κάποια μηνύματα, τα οποία νόμιζες ότι δεν χρεωνόντουσαν, και ξαφνικά την επομένη είχες αρνητικό υπόλοιπο. Φαντάζομαι όλοι χρήστες το έχουμε πάθει.

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

μου κανει εντυπωση αυτο. τι σοι δωρεαν ειναι?

Τι δωρεάν τι αγορασμένα πρέπει να εχεις λεφτά μέσα :lol:

 

κατι δεν παει καλα.

 

Με την cosmote πάντα κάτι δεν πάει καλά .

 

Προσπαθούσα χτες να μπω στο my whats up και πέταγε μήνυμα οτι πρέπει να μπω με APN ίντερνετ χαίρω πολλή με APN internet μπήκα και δεν με άφησε αλλά το reloadit με άφησε WTF!? , Τώρα που δοκίμασα μπήκε.

 

Και για να φορτώσει την m.whatsup θέλει 2-3 λεπτά με full 3.5G ΑΙΣΧΟΣ!!!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...