Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κοίτα μπορείς να το αλλάξεις 29 Φεβρουαρίου και 1η Μαρτίου να κάνεις πάλι αλαγή , αλλά μετά θα περιμένεις την πρώτη Απριλίου !!
Link to comment
Share on other sites

Το αστείο της υπόθεσης είναι οτι δεν θα το διορθώσουν :lol:

 

δεν θελουν. εχουν τοση πελατεια γιατι να ασχοληθουν?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν θελουν. εχουν τοση πελατεια γιατι να ασχοληθουν?

πάλι 3 το ξημέρωμα λες στον κοσμο να φύγει απο την κόσμο; πάλι;:p

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Το εχει διορθωσει προσφατα αυτο στο whats up , πλεον εστω και 1 λεπτο να εχει καταναλωθει ( που πρακτικα σημαινει ενα 3' λογω ελαχιστης χρεωσης ) μετα σε αφηνει να ενεργοποιησεις καινουργιο call them all . Εγινε η αλλαγη προσφατα νομιζω απο 13 Φεβρουαριου.
Link to comment
Share on other sites

το Ciao μαλλον παει για κλεισιμο....εχω ενα και το ανοιξα προχθες και μου ηρθε μηνημα να το κανω frog δωρεαν για να εχω διπλασιασμο και φτηνες κλησεις προς Αλβανια....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

πάλι 3 το ξημέρωμα λες στον κοσμο να φύγει απο την κόσμο; πάλι;:p

 

Αμα δεν κουνηθεί ένα τίμημα χριστών της cosmote προς άλλου δεν θα δεις άσπρη μέρα γιατί οι περισσότεροι είναι εγκλωβισμένοι λόγο του whats up

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν κουνηθεί ένα τίμημα χριστών της cosmote προς άλλου δεν θα δεις άσπρη μέρα γιατί οι περισσότεροι είναι εγκλωβισμένοι λόγο του whats up

εγώ τους έχω στο μπίρι μπίρι να φύγουμε πάντως οικογενειακώς...

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Μεταβαση απο κοσμοκαρτα σε whatsup ισον δε χανω ευρω υπολοιπου...ξερει κανεις αν χανω τα mb που εχω?

ναι τα χανεις

 

Και εγω έτσι παραλίγο να την πατήσω , μίλησα με εξ.πελατών και θες δεν θες περιμένεις μέχρι να τελειώσει το άδειο πακέτο :mad:

κοιτα όταν ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο ιντερνετ ακόμα και από το reload μετά από την κτανάλωση η χρέωση είναι 1.0332 €/MB μέχρι να λήξει το πακέτο. Η χρέωση 1Ε/ημέρα ισχύει μόνο άμα δεν έχεις κάποιο πακέτο. Βασικά αυτό το θεωρώ καλύτερο απ' ότι έχει η βονταφον που σε χρεώνει 1Ε/ημέρα και μετά την κατανάλωση όγκου γιατί εγώ όταν καταναλώνω το πακέτο κάνω ελάχιστη κίνηση μέχρι να βάλω κάρτα για άλλο πακέτο περίπου ελάχιστα kilobyte την ημέρα οπότε γιατί να πληρώνω 1Ε/ημέρα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως θα βάλω τα 80 λεπτά προς όλους; Γιατι παίρνω το 1330 και δεν το βρίσκω.

 

γουατς απ εχεις η κοσμοκαρτα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι τα χανεις

 

 

κοιτα όταν ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο ιντερνετ ακόμα και από το reload μετά από την κτανάλωση η χρέωση είναι 1.0332 €/MB μέχρι να λήξει το πακέτο. Η χρέωση 1Ε/ημέρα ισχύει μόνο άμα δεν έχεις κάποιο πακέτο. Βασικά αυτό το θεωρώ καλύτερο απ' ότι έχει η βονταφον που σε χρεώνει 1Ε/ημέρα και μετά την κατανάλωση όγκου γιατί εγώ όταν καταναλώνω το πακέτο κάνω ελάχιστη κίνηση μέχρι να βάλω κάρτα για άλλο πακέτο περίπου ελάχιστα kilobyte την ημέρα οπότε γιατί να πληρώνω 1Ε/ημέρα

 

Ναι το θέμα είναι χρεώνει ανά ΜΒ η ΚΒ γιατί μπήκα καταλάθος όταν έληξε το πακέτο και κατανάλωσα το πολλή 100ΚΒ και χρεώθηκα 1€

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ασφαλώς. Μόνο για τους κατόχους cosmokarta υπάρχουν πακέτα ομιλίας προς όλους.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ναι το θέμα είναι χρεώνει ανά ΜΒ η ΚΒ γιατί μπήκα καταλάθος όταν έληξε το πακέτο και κατανάλωσα το πολλή 100ΚΒ και χρεώθηκα 1€

 

η χρέωση είναι άνα kb με ελάχιστη χρέωση το 1kb, τώρα εάν έκανες παραπάνω κίνηση δεν ξέρω αλλά αυτή είναι η χρέωση από όσο ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά και καλο τριημερο σε όλους. Εχω στο Desire HD μια κάρτα whats up και θελω πολυ περιληπτικα να μου πειτε για να εχω ιντερνετ τι ρυθμισεις να βαλω στο APN και ποια ειναι τα πακετα για να εχω προσβαση εστω λιγα ΜΒ στην συσκευη μου? Ευχαριστω εκ των προτερων...
Link to comment
Share on other sites

Στο ΑΡΝ θα βάλεις την λέξη internet

Αν δεν μπαίνει στο internet θα πάρεις την εξυπηρέτηση πελατών και θα ζητήσεις να σου ανοίξουν το Internet ( στα περισσότερα whats Up πρέπει να γίνει αυτή η διαδικασία )

Τα πακέτα είναι

60 ΜΒ με 3 ευρώ . ( Κάλεσε δωρεάν στο 1330 ήΣτείλε δωρεάν SMS με το λεκτικό 60 στο 1333 )

100 ΜΒ + 600 SMS σε Whats Up με 7 ευρώ. (Ενεργοποίησε την υπηρεσία με δωρεάν κλήση στο 1330 ή με δωρεάν γραπτό μήνυμα SMSPLUS στο 1330 )

Τέλος αν δεν ενεργοποιήσεις κανένα πακέτο πληρώνεις 1 ευρώ την ημέρα , μόνο για τις μέρες που μπαίνεις .

Εξαίρεση , εντός των 30 ημερών που ισχύει το αγορασμένο πακέτο , το Internet Day Pass , δεν ενεργοποιείται , οπότε πληρώνεις 1 ευρώ το ΜΒ .......

Άρα ή έχεις συνεχώς πακέτα ή έχεις συνεχώς 1 ευρώ την ημέρα....

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Πήρα μια κάρτα whatsup και τρελάθηκα από το ποσοστό των dropcall... Για μια ώρα κλήσης μπορεί να κάνει 2-3 dropcalls...

Εν τω μεταξύ το δίκτυο τα κάνει αυτά σε κλήση whatsup-whatsup γιατί αν καλέσεις whatsup από αλλού μια χαρά παίζει η κλήση, απρόσκοπτα!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Πήρα μια κάρτα whatsup και τρελάθηκα από το ποσοστό των dropcall... Για μια ώρα κλήσης μπορεί να κάνει 2-3 dropcalls...

Εν τω μεταξύ το δίκτυο τα κάνει αυτά σε κλήση whatsup-whatsup γιατί αν καλέσεις whatsup από αλλού μια χαρά παίζει η κλήση, απρόσκοπτα!

 

ειναι το γνωστο προβλημα της κοσμοτε.μαλλον δεν ενδιαφερονται να το αλλαξουν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε τρομερή εντύπωση γιατί όσες ώρες βγάζω από wind δεν είχε ποτέ dropcall (εκτός περιπτώσεις εν κινήσει λόγω handover και κάλυψης) ενώ με μια μέρα εμπειρίας με το whatsup είδα όσα λένε κατά καιρούς εδώ μέσα. Επίσης μου έκανε εντύπωση που οι χρήστες whatsup το βλέπουν ως αναμενόμενη συμπεριφορά πλέον και κάτι που συμβαίνει που και που...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε τρομερή εντύπωση γιατί όσες ώρες βγάζω από wind δεν είχε ποτέ dropcall (εκτός περιπτώσεις εν κινήσει λόγω handover και κάλυψης) ενώ με μια μέρα εμπειρίας με το whatsup είδα όσα λένε κατά καιρούς εδώ μέσα. Επίσης μου έκανε εντύπωση που οι χρήστες whatsup το βλέπουν ως αναμενόμενη συμπεριφορά πλέον και κάτι που συμβαίνει που και που...

 

οταν κατι το αντιμετωπιζεις συνεχεια και χωρις να βελτιωνεται,πλεον το συνηθιζεις.και αφου το συνηθιζεις ο αλλος δεν δινει σημασια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου έκανε τρομερή εντύπωση γιατί όσες ώρες βγάζω από wind δεν είχε ποτέ dropcall (εκτός περιπτώσεις εν κινήσει λόγω handover και κάλυψης) ενώ με μια μέρα εμπειρίας με το whatsup είδα όσα λένε κατά καιρούς εδώ μέσα. Επίσης μου έκανε εντύπωση που οι χρήστες whatsup το βλέπουν ως αναμενόμενη συμπεριφορά πλέον και κάτι που συμβαίνει που και που...

 

Πραγματικά Παναγιώτη, πίστευες ότι η Cosmote θα είχε την ίδια ποιότητα με Wind?? Όσο ήμουν στην Wind τα μοναδικά drop calls που είχα ήταν όταν δεν γινόταν σωστά το handover, πράγμα που συνέβαινε σπάνια....

Δεν υποτίθεται όμως ότι τα πράγματα είχαν βελτιωθεί για ένα διάστημα πριν κάποιους μήνες;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...