Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχα και εγω την απορια που ειχε και ο Πανος..και αυριο λεω να βαλω το 500mb.Παιδια στελνουμε 500 στο 1333? Edited by BILLY_89
Link to comment
Share on other sites

Ειχα και εγω την απορια που ειχε και ο Πανος..και αυριο λεω να βαλω το 500mb.Παιδια στελνουμε 500 στο 1333?

 

Σωστα. Στελνεις 500 στο 1333.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα και εγω την απορια που ειχε και ο Πανος..και αυριο λεω να βαλω το 500mb.Παιδια στελνουμε 500 στο 1333?

 

ναι. Και για μαθαίνεις το υπόλοιπο στειλε την λέξη info στο 1313. Καλή πλοήγηση.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μου συνέβη το εξής παράλογο, αγοράζει ένα καινούριο κινητό η αδερφή

μου το erricson T715. Το παίρνω εγώ να του φτιάξω ρυθμίσεις και να μεταφέρω

καταλόγους και τα λοιπά. Βάζω την δική μου whatsup sim μέσα και εγκαθιστώ τον

opera (εγώ είχα δωρεάν χρόνο MB internet). Αφού λοιπόν είναι έτοιμο το δίνω

στην αδερφή μου και βάζει την δική της κάρτα watsup sim. Της λέω μπες από τον

opera 1-2 λεπτά να δεις πως δουλεύει και το πολύ πολύ να σε χρεώσει 30 με 50

λεπτά.

Μπαίνει μπροστά μου για ένα λεπτό ακριβώς και βγαίνει. Και ακούει το υπόλοιπο

που έχει απομείνει στην κάρτα της και παθαίνει εγκεφαλικό. Από 20 € έχουν μείνει

5€.

 

Μετά το πρώτο εγκεφαλικό παίρνω στην cosmote να δω τι συμβαίνει, μου λένε ότι

απο την στιγμή που άνοιξα για ένα λεπτό τον opera χρεώθηκα για κάθε άλλη

εφαρμογή που υπάρχει μέσα στο κινητό 2,6 € καθώς μαζί με τον opera τρέχουν

κρυφά από το κινητό και οι υπόλοιπες εφαρμογές που υπάρχουν μέσα σε αυτό:!:

Είναι δυνατόν καλοί μου φίλοι να συμβαίνει κάτι τέτοιο? Εμένα από το δικό μου

κινητό γιατί δεν μου έχει συμβεί ποτέ? και μου είπαν ότι παρόλο που και το δικό

μου κινητό ανήκει στην κατηγορία smartphones είμαι πολύ τυχερή που δεν μου

έχει συμβεί!!!!!!!

 

Και λέω και κάθε φορά που θα ανοίγει internet θα συμβαίνει αυτό? και μου δίνει

την αφοπλιστική απάντηση ναί!!! και υπάρχει περίπτωση μέσα σε ένα 24ωρο να

επιστραφούν τα χρήματα στην κάρτα που αφαιρέθηκαν (κάτι που δεν έγινε).

Επειδή χρησιμοποιώ το Internet 2 χρόνια τώρα είμαι σίγουρη ότι με έκλεψαν και

κοντεύω να τρελαθώ, σας παρακαλώ δώστε μου κάποια λύση για το πως να

κινηθώ και αν ισχύει κάτι τέτοιο τι πρέπει να γίνει !!!! να μην χρησιμοποιώ ποτέ

internet?

 

Ευχαριστώ που με διαβάσατε και συγνώμη αν σας κούρασα.

Link to comment
Share on other sites

maraki Έτσι έχει η κατάσταση με cosmote και κάθε cosmote αν δεν έχεις πακέτο ΜΒ ακόμα και για 1 λεπτό θα σου φάει τουλάχιστον 12€/ΜΒ .
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

maraki Έτσι έχει η κατάσταση με cosmote και κάθε cosmote αν δεν έχεις πακέτο ΜΒ ακόμα και για 1 λεπτό θα σου φάει τουλάχιστον 12€/ΜΒ .

 

Αυτό είναι η μισή αλήθεια.

Η άλλη μισή είναι ότι "Για όσους συνδρομητές δεν έχουν ενεργοποιήσει το πακέτο COSMOTE Internet On The Phone 60 (ή 500 για την τωρινή προσφορά) η πρόσβαση στο Internet χρεώνεται ανάλογα με τον όγκο δεδομένων(ΚΒ/ΜΒ)που καταναλώνονται. Με ρυθμίσεις Internet η χρέωση είναι 0,0010€/ΚΒ ενώ με ρυθμίσεις WAP η χρέωση είναι 0,0123€/ΚΒ."

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει καποιος εάν θα δοθεί παράταση στην προσφορά με τις δύο ώρες δωρεάν της Κοσμοκάρτας; Το site γράφει μέχρι 31/3.

 

Από ότι φαίνεται και από συζητήσεις με γνωστούς από Cosmote, ΔΕΝ θα παραταθεί, θα ανακοινωθεί νέο πακέτο προσφοράς, άλλά έχουν καθυστερήσει πολύ.

Από τη μια η προσφορά του What's Up δεν τραβάει ιδιαίτερα λόγω ανταγωνισμού, με κυριότερο μειονέκτημα ότι περιορίζει τη χρήση του ήδη μειωμένου προαγορασμένου χρόνου μόνο σε συνδρομητές What's Up ενώ οι άλλοι πάροχοι απευθύνονται σε όλους τους συνδρομητές τους, από την άλλη η cosmoκάρτα που αργεί να ανακοινώσει το διαφοροποιημένο πακέτο όσον αφορά την προσφορά χρόνου ομιλίας, έχουν οδηγήσει πολλούς σε άλλους παρόχους...

Link to comment
Share on other sites

Οποτε αφου δεν θα παραταθει η προσφορά του 2ωρου, επανερχομαστε στα 45 λεπτα δωρεαν χρονο για μια βδομαδα, με την 20αρα καρτα;
Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα παιδια...

ποιες ειναι οι ρυθμισεις για wap για το ιντερνετ της κοσμοτε?

θελω να κανω χρηση των 60ΜΒ tou reload it και δεν εχω τις ρυθμισεις....

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να στείλεις Wap στο 1333. Έρχονται αυτόματα συνήθως.

 

οκ φιλε μου σ ευχαριστω!και απο που βλεπω την καταναλωση των ΜΒ?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

οκ φιλε μου σ ευχαριστω!και απο που βλεπω την καταναλωση των ΜΒ?

 

Με αποστολή δωρεάν μηνύματος στο 1313 με το λεκτικό info.

Link to comment
Share on other sites

Ειχαν εναν παλιο αριθμο, που νομιζα οτι εληγε λιγο πριν το καλοκαιρι. Τωρα που τον ξαναβαλα σε συσκευη, λεει οτι εχει 0 ευρω, και οταν παταω να δω ποτε ληγει, μου λεει οτι θελει ανανεωση.

 

-Οποτε εχει ληξει δλδ?

-Οτι ειχε μεσα χαθηκε, ή αμα ανανεωσω το παιρνω πισω? Ειχα γυρω στα 6.5 ευρω θυμαμαι.

 

Για πειτε ρε παιδια οποιος ξερει. Αν ανανεωσω θα επιστραφει το υπολοιπο που ειχα?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται και από συζητήσεις με γνωστούς από Cosmote, ΔΕΝ θα παραταθεί, θα ανακοινωθεί νέο πακέτο προσφοράς, άλλά έχουν καθυστερήσει πολύ.

Από τη μια η προσφορά του What's Up δεν τραβάει ιδιαίτερα λόγω ανταγωνισμού, με κυριότερο μειονέκτημα ότι περιορίζει τη χρήση του ήδη μειωμένου προαγορασμένου χρόνου μόνο σε συνδρομητές What's Up ενώ οι άλλοι πάροχοι απευθύνονται σε όλους τους συνδρομητές τους, από την άλλη η cosmoκάρτα που αργεί να ανακοινώσει το διαφοροποιημένο πακέτο όσον αφορά την προσφορά χρόνου ομιλίας, έχουν οδηγήσει πολλούς σε άλλους παρόχους...

 

όσο για αυτό που λες πολλοί γνωστοί μου που έχουνε wu ενεργοποιούν την προσφορά με τα 7€. Ενώ όσοι είναι βοντα έχουνε ακόμα τα 1500 μέχρι 30/6 και είναι οι μοναδικοί κερδισμένοι αυτην την περίοδο . Όσο για αυτό που γράφεις ότι δεν θα δωθεί παράταση για τα 500μβ ίντερνετ είναι εξακριβωμένο; κοίτα να δεις λογικο μου φαίνεται ή ίδια προσφορά ίσχυσε και την περίοδο των χριστουγέννων. Όσο για την κόσμοκάρτα τελικά σταματάνε οριστικά οι δύο ώρες προς όλα τα δίκτυα;. Και θα βγει κάτι άλλο; αν κατάλαβα καλά; ή τα 45λεπτά;.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Θα υπάρξει σχετική ανακοίνωση αυτή την εβδομάδα. "Τα χαρτιά είναι κλειστά" για τα στελέχη λιανικής της Cosmote και οι πληροφορίες διαρρέουν με το σταγονόμετρο. Μόνο το τμήμα marketing σε υψηλό επίπεδο γνωρίζει, συνεπώς "κοντός ψαλμός..." :mobile:
Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται και από συζητήσεις με γνωστούς από Cosmote, ΔΕΝ θα παραταθεί, θα ανακοινωθεί νέο πακέτο προσφοράς, άλλά έχουν καθυστερήσει πολύ.

Από τη μια η προσφορά του What's Up δεν τραβάει ιδιαίτερα λόγω ανταγωνισμού, με κυριότερο μειονέκτημα ότι περιορίζει τη χρήση του ήδη μειωμένου προαγορασμένου χρόνου μόνο σε συνδρομητές What's Up ενώ οι άλλοι πάροχοι απευθύνονται σε όλους τους συνδρομητές τους, από την άλλη η cosmoκάρτα που αργεί να ανακοινώσει το διαφοροποιημένο πακέτο όσον αφορά την προσφορά χρόνου ομιλίας, έχουν οδηγήσει πολλούς σε άλλους παρόχους...

 

Μα ποια προσφορα του whats up? Προσφορα λεγεται αυτο? Αφου τα κοψε ολα! Ειναι δυνατον σημερα να δινει ο πιτσιρικας 10 ευρω για καρτα για να παρει ενα απλα ικανοποιητικο χρονο ομιλιας??

(600 λεπτα, αρκετα δεν λεω, αλλα με την ελαχιστη χρεωση 3 λεπτα φευγουν γρηγορα)

Edited by skoulikomirmigot
Link to comment
Share on other sites

Μα ποια προσφορα του whats up? Προσφορα λεγεται αυτο? Αφου τα κοψε ολα! Ειναι δυνατον σημερα να δινει ο πιτσιρικας 10 ευρω για καρτα για να παρει ενα απλα ικανοποιητικο χρονο ομιλιας??

(600 λεπτα, αρκετα δεν λεω, αλλα με την ελαχιστη χρεωση 3 λεπτα φευγουν γρηγορα)

 

;)

 

Εγώ απλά θα σημειώσω και θα αναφέρω ότι αυτό φαίνεται άσχημο, όταν τουλάχιστον η wind έχει αλλάξει την χρέωση (δεν ξέρω αν ήταν 3 λεπτά πριν)...σε 1 λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να στείλεις Wap στο 1333. Έρχονται αυτόματα συνήθως.

Ή view στο 1333 για να έρθουν και για mms!

Μόνο Nokia!
Link to comment
Share on other sites

Μα ποια προσφορα του whats up? Προσφορα λεγεται αυτο? Αφου τα κοψε ολα! Ειναι δυνατον σημερα να δινει ο πιτσιρικας 10 ευρω για καρτα για να παρει ενα απλα ικανοποιητικο χρονο ομιλιας??

(600 λεπτα, αρκετα δεν λεω, αλλα με την ελαχιστη χρεωση 3 λεπτα φευγουν γρηγορα)

 

Συμφωνώ και επισημαίνω ότι η αγορά βουίζει ότι η καρτοκινητή και το What's up της C o s m o t e θα έχουν μαζικό κύμα φυγής εαν δεν το πάρουν χαμπάρι τα μεγαλοστελέχη του marketing της εταιρείας :zzz:και δεν προβούν σε διορθωτικές κινήσεις.

Και όχι μόνο αυτό, υπάρχει ήδη αξιόλογη και προοδευτική μείωση των χρόνων χρησιμοποίησης αυτών των πακέτων.

 

Προσωπικά πιστεύω ότι η Cosmote προσφέρει τις ποιοτικότερες υπηρεσίες (καθαρότητα φωνής, αξιοπιστία κλπ) γι' αυτό και για πολλά χρόνια είμαι πελάτης της, όμως αυτό θα ήταν μεγάλο συγκριτικό πλεονέκτημα σε άλλες εποχές, όχι τώρα...

Τώρα και εγώ θα επιλέξω την οικονομικότερη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι η Cosmote προσφέρει τις ποιοτικότερες υπηρεσίες (καθαρότητα φωνής, αξιοπιστία κλπ) γι' αυτό και για πολλά χρόνια είμαι πελάτης της, όμως αυτό θα ήταν μεγάλο συγκριτικό πλεονέκτημα σε άλλες εποχές, όχι τώρα...

Τώρα και εγώ θα επιλέξω την οικονομικότερη λύση.

Αυτό μην το ξαναπείς! Το λιγότερα που θα μπορούσα να πω για να χαρακτηρίσω αυτό που είπες είναι η λέξη "ΑΣΤΕΊΟ".

Έχει βουήξει ο τόπος για την απαράδεκτη ποιότητα κλήσεων της Cosmote.

 

Φιλικά πάντα.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά πιστεύω ότι η Cosmote προσφέρει τις ποιοτικότερες υπηρεσίες (καθαρότητα φωνής, αξιοπιστία κλπ) γι' αυτό και για πολλά χρόνια είμαι πελάτης της, όμως αυτό θα ήταν μεγάλο συγκριτικό πλεονέκτημα σε άλλες εποχές, όχι τώρα...

Τώρα και εγώ θα επιλέξω την οικονομικότερη λύση.

 

Η χειροτερη σε θεμα καθαροτητας φωνης, με διακοπες. Και απο αξιοπιστια τελευταια βελτιωθηκε..πριν 2 χρονια ηταν σαν να μην ειχες κινητο(για καρτοκινητα μιλαω) δεν εβγαζες εξερχομενη κληση για κανενα λογο σε ωρες αιχμης! Για ωρα αναγκης δεν σου λεω...

Edited by skoulikomirmigot
Link to comment
Share on other sites

Για να λάβεις ρυθμίσεις mms και gprs στέλνεις View στο 1333!

 

Αυτό ίσχυε κάποια εποχή που είχαμε μόνο wap και το δωρεάν πάσο του myview. Τώρα που έχουμε περάσει στο internet on the phone, καλό θα είναι να ερχόμαστε σε συνεννόηση με την εξυπηρέτηση πελατών για την αποστολή των κατάλληλων ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...