Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν βάλω μια 20€ κάρτα θα πάρω 1.200' & 1.200SMS. Αν πριν λήξουν τα λεπτά μου τελειώσει η κάρτα και ανανεώσω 5€, διαγράφονται τα υπολειπόμενα των 1.200' και μπαίνουν καινούρια 300' ή προστίθενται στα ήδη υπάρχοντα με ημερομηνία λήξης αυτού του πακέτου που λήγει πρώτο?

 

 

Εάν υπάρχει αυτή η δυνατότητα, τότε καλώντας στο 1330 δωρεάν θα σου έχει επιλογή να ξεγραφτείς από την εν λόγω προσφορά.

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιήσουμε την καινούρια προσφορά με τις ανανεώσεις; :)

 

Προσπάθησα σήμερα με μία ανανέωση 10€ να περάσω το "PLUS", αλλά δε με άφηνε λέγοντας ότι έχω υπόλοιπο χρόνου ομιλίας (το οποίο μου έδωσε από την ανανέωση). Παλιά δεν γινόταν αυτό, μπορούσα να περάσω κάποιο πακέτο πάνω από όσα λεπτά-μηνύματα είχα χωρίς πρόβλημα! Έτσι αναγκάστηκα να πάρω το πακέτο με τα 600 SMS (με τα 5€) διότι αλλιώς θα χρεωνόμουν κανονικά τα μηνύματα που θα έστελνα.

 

Θέλω λοιπόν να απενεργοποιήσω την προσφορά... να βάζω 10€ και να μην παίρνω τίποτα. Ώστε να αγοράζω μετά σαν άνθρωπος ότι θέλω, χωρίς να μου κάνει κόλπα η Cosmote!

 

πρέπει να υπάρχει τρόπος κάλεσε το 13838 με την επιλογή 9 να σου πούνε . Πες τους να το κρατήσουνε σαν αίτημα και να σου απαντήσουνε. Κανονικά θα πρέπει να γίνεται δεν είσαι υποχρεωμένος να έχεις κάποια προσφορά που δεν θέλεις μου φαίνεται τελείως κάπως εάν δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα. Όσο για την κάρτα των 20€ κανονικά πρέπει να διαγράφονται τα λεπτά από προηγούμενες ανανεώσεις όταν μπαίνει άλλη κάρτα όπως και με την παλιά προσφορά. Εξάλλου αφού δεν χρειάστηκε να κανείς εγράφη στο πρόγραμμα επειδή είχες ήδη τα 1500 λεπτά και μετά μπηκες αυτόματα στην νέα προφορά προφανώς θα ισχύει σίγουρα αυτό. Αφού ισχύει ήδη το 3λεπτό .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να υπάρχει τρόπος κάλεσε το 13838 με την επιλογή 9 να σου πούνε . Πες τους να το κρατήσουνε σαν αίτημα και να σου απαντήσουνε. Κανονικά θα πρέπει να γίνεται δεν είσαι υποχρεωμένος να έχεις κάποια προσφορά που δεν θέλεις μου φαίνεται τελείως κάπως εάν δεν υπάρχει τέτοια δυνατότητα. Όσο για την κάρτα των 20€ κανονικά πρέπει να διαγράφονται τα λεπτά από προηγούμενες ανανεώσεις όταν μπαίνει άλλη κάρτα όπως και με την παλιά προσφορά. Εξάλλου αφού δεν χρειάστηκε να κανείς εγράφη στο πρόγραμμα επειδή είχες ήδη τα 1500 λεπτά και μετά μπηκες αυτόματα στην νέα προφορά προφανώς θα ισχύει σίγουρα αυτό. Αφού ισχύει ήδη το 3λεπτό .

Δηλαδή αν βάλεις αρχικά 20€ και πάρεις τα 1.200' & 1.200SMS και μέσα στο μήνα βάλεις και μια 5€ τότε θα σου βάλει καινούρια 300' αλλά θα σου διαγράψει τα εναπομείναντα από τα 1.200' αλλά θα σου διαγράψει τα εναπομείναντα από τα 1.200SMS αφού με την 5€ δεν δικαιούσαι μηνύματα.:wacko: Αυτό ειδικά μου ακούγεται αρκετά άκυρο/άδικο/κουλό.:mad:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Εκτός από γραπτό μήνυμα, το υπόλοιπο sms/χρόνου - από την όποια προσφορά - δεν μπορούμε να το ακούσουμε φωνητικά όπως π.χ στο cu ?
Link to comment
Share on other sites

Με κάθε ανανέωση 10 ευρώ παίρνεις 600 λεπτά ομιλίας και videoκλήσεων; Η μόνο ομιλίας;

Τα 600' περιλαμβάνουν και videoκλήσεις.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κάποιος αν γίνεται να κάνω μεταφορά 5-10€ από μια κοσμοκάρτα σε ένα whats up κι αν έτσι παρατείνετε η διάρκεια ισχύος του whats up σα να βάζεις κανονική κάρτα;; εχω σε μια κοσμοκάρτα 11€ και ένα whats up που απλά με παίρνουν και λήγουν και τα δύο και σκεφτόμουν αν έπαιζε κάτι να βαζα τα 5€ στη κοσμοκαρτα να ανανεωθεί για άλλο ενα χρονο και να έστελνα και 5€ στο whats up γιατί η βλακεία ειναι οτι στη cosmote δε βαζουν 1€ στα καταστήματα οπως στη wind λέει ελάχιστο 5€

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι πριν από κανένα διμηνο που έκανα μεταφορά σε cosmocarta μου ανανέωσε τη λήξη για ένα έτος. Η μόνη εταιρία που το κρατά αυτό. Η Voda το έχει κόψει
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν βάλεις αρχικά 20€ και πάρεις τα 1.200' & 1.200SMS και μέσα στο μήνα βάλεις και μια 5€ τότε θα σου βάλει καινούρια 300' αλλά θα σου διαγράψει τα εναπομείναντα από τα 1.200' αλλά θα σου διαγράψει τα εναπομείναντα από τα 1.200SMS αφού με την 5€ δεν δικαιούσαι μηνύματα.:wacko: Αυτό ειδικά μου ακούγεται αρκετά άκυρο/άδικο/κουλό.:mad:

 

οκ λογική η απάντηση σου . Λοιπόν πήρα το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και μου είπανε ότι διαγράφεται το υπόλοιπο μόνο εάν κανείς ανανέωση με το ίδιο πόσο κάρτας εάν κανείς με διαφορετικό πόσο κάρτας δεν διαγράφεται και το κάθε μπόνους λήγει στην κάθε ημερομηνία του ξεχωριστά .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

οκ λογική η απάντηση σου . Λοιπόν πήρα το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών και μου είπανε ότι διαγράφεται το υπόλοιπο μόνο εάν κανείς ανανέωση με το ίδιο πόσο κάρτας εάν κανείς με διαφορετικό πόσο κάρτας δεν διαγράφεται και το κάθε μπόνους λήγει στην κάθε ημερομηνία του ξεχωριστά .

Ευχαριστώ πολύ που μπήκες στον κόπο να μάθεις και να μας ενημερώσεις!!! :D

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κάποιος αν γίνεται να κάνω μεταφορά 5-10€ από μια κοσμοκάρτα σε ένα whats up κι αν έτσι παρατείνετε η διάρκεια ισχύος του whats up σα να βάζεις κανονική κάρτα;; εχω σε μια κοσμοκάρτα 11€ και ένα whats up που απλά με παίρνουν και λήγουν και τα δύο και σκεφτόμουν αν έπαιζε κάτι να βαζα τα 5€ στη κοσμοκαρτα να ανανεωθεί για άλλο ενα χρονο και να έστελνα και 5€ στο whats up γιατί η βλακεία ειναι οτι στη cosmote δε βαζουν 1€ στα καταστήματα οπως στη wind λέει ελάχιστο 5€

 

Για να απαντήσω κι εγώ στην ερώτηση μου με μια κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών ζήτησα μεταφορά 5€ από μια cosmoκαρτα σε ένα whats up κι έτσι ανανεώθηκε και το whats up για ένα χρόνο και ξέμπλεξα με 5€ και για τις δύο κάρτες. Απλά ονοματεπώνυμο σε ρωτάνε και ταυτότητα αλλά παίρνει κανά 15ωρο η μεταφορά χωρίς έξτρα χρέωση

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

πως μαθαίνω το υπόλοιπο μου σε δωρεάν λεπτά από τη προσφορά της ανανέωσης κάρτας??

είναι τόσο δύσκολο να λένε όλες τις λεπτομέρειες στη σελίδα τους?

Στέλνω Υ στο 1313 όπως λέει στις άλλες προσφορές, αλλά τίποτα

Link to comment
Share on other sites

στέλνω αλλά δεν φεύγει το μνμ καν! είναι με χρέωση μήπως?

 

όχι δεν χρεώνεται αλλά κλασικα το δίκτυο τις κότε είναι υπέρφορτωμένο και δεν μπορείς να επικοινωνήσεις. Δοκίμασε να βάλεις το κινητό σου στο 3G και ξανά δοκίμασε ή το αντίστροφο . Εγώ το δοκιμασα και εποιασε και έφυγε το μύνημα. Πάντως πολύ σπαστικο να μην μπορείς να επικοινωνήσεις με αυτό το δίκτυο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι καινουριος στο wu και θελω να μαθω γιατι οταν στελνω στο 1313 info ,δεν βγαζει ποσα mb υπολοιπα εχω.λεει συννεχεια 500..το κανει και σ' εσας; Edited by ErIc
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι καινουριος στο wu και θελω να μαθω γιατι οταν στελνω στο 1313 info ,δεν βγαζει ποσα mb υπολοιπα εχω.λεει συννεχεια 500..το κανει και σ' εσας;

 

Ως νεος έχεις και 40 mb επιπλέον δωρεάν για 15 ημέρες τα οποία δεν εμφανίζονται στο απαντητικο μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι καινουριος στο wu και θελω να μαθω γιατι οταν στελνω στο 1313 info ,δεν βγαζει ποσα mb υπολοιπα εχω.λεει συννεχεια 500..το κανει και σ' εσας;

 

Εγω κερδισα 60Μβ στο reloadit και δεν ξερω ποσα εχω !

μου ετσειλαν μυνημα να αποθηκευσω ρυθμισεις στο 1111 αλλα μετα δεν ηρθε τιποτα.

3g βεβαια εχω κ σερφαρω αλλα

στελνω INFO Στο 1333 δεν υπαρχει υπηρεσια

στελνω INFO Στο 1313 η υπηρεσια δεν βρεθηκε

Που να το στειλω;;;

 

Στέλνεις ΥΠΟΛ στο 1313...

 

Γιατι σετλνει 2 sms στο καπακι το πρωτο λεει εχω 591' μεχρι 4/4

κ το 2ο λεει δεν εχεις λεπτα & sms για whatsup!!!!

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!
Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση θέλω να κάνω. Σε ποιον πρέπει να κάτσω για να μάθω πόσα μηνύματα έχω από το plus που μου εβαλαν αφού ανανέωσα με κάρτα των 20€? Στέλνω υπολ στο 1313 και μόνο για τα μνμτ δεν με ενημερώνει

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

Γιατι σετλνει 2 sms στο καπακι το πρωτο λεει εχω 591' μεχρι 4/4

κ το 2ο λεει δεν εχεις λεπτα & sms για whatsup!!!!

 

το sms με τα 591' ειναι για τα δωρεαν λεπτα λογω ανανεωσης(300' με 5€ και 600' με 10€ ανανεωση).

το 2ο sms που σου λεει οτι δεν εχεις λεπτα και sms, ειναι απο αγορα πακετου λεπτων + sms

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση θέλω να κάνω. Σε ποιον πρέπει να κάτσω για να μάθω πόσα μηνύματα έχω από το plus που μου εβαλαν αφού ανανέωσα με κάρτα των 20€? Στέλνω υπολ στο 1313 και μόνο για τα μνμτ δεν με ενημερώνει

Στην εξυπηρέτηση πελατών μπορείς να κάτσεις και να μάθεις το υπόλοιπο σου .

13838 πατάμε 9

Link to comment
Share on other sites

Στην εξυπηρέτηση πελατών μπορείς να κάτσεις και να μάθεις το υπόλοιπο σου .

13838 πατάμε 9

 

Ναι αλλα εκει υπαρχει χρεωση... χωρις χρεωση δεν γινεται????

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια απορια..γιατι δεν μπορω να συνδεθω μεσω wu στο διαδικτυο μεσω του υπολογιστη;ενω αμα αλλαξω καρτα στο κινητο και βαλω μια cu μπενει κανονικα;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...