Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να λάβεις ρυθμίσεις mms και gprs στέλνεις View στο 1333!

 

Δεν το λεω εγω. Η cosmote το λεει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Προσωπικά πιστεύω ότι η Cosmote προσφέρει τις ποιοτικότερες υπηρεσίες (καθαρότητα φωνής, αξιοπιστία κλπ) γι' αυτό και για πολλά χρόνια είμαι πελάτης της, όμως αυτό θα ήταν μεγάλο συγκριτικό πλεονέκτημα σε άλλες εποχές, όχι τώρα...

Τώρα και εγώ θα επιλέξω την οικονομικότερη λύση.

όπως και τα παιδιά παραπάνω, διαφωνώ και εγώ. χρησιμοποιώ cosmote (καρτοκινητό whats up) και vodafone. Η vodafone είναι καλύτερη σε ποιότητα κατά τη γνώμη μου. Χαρακτηριστικό πρόσφατο παράδειγμα, κάθε φορά που είμαι γήπεδο μπλοκάρει η κοσμοτέ και δεν μπορούμε να πιάσουμε γραμμή ούτε για πλάκα. στέλνουμε μήνυμα και πάει μετά από ένα εικοσάλεπτο!

 

Θα μου πείτε, έχει τους περισσότερους συνδρομητές και μπλοκάρουν τα δίχτυα. Δικό τους πρόβλημα αυτό. Αφού περηφανεύονται για τον αριθμό των συνδρομητών τους ας κανονίσουν να έχουν τις κατάλληλες υποδομές για να τους σηκώσουν όλους αυτούς.

Link to comment
Share on other sites

όπως και τα παιδιά παραπάνω, διαφωνώ και εγώ. χρησιμοποιώ cosmote (καρτοκινητό whats up) και vodafone. Η vodafone είναι καλύτερη σε ποιότητα κατά τη γνώμη μου. Χαρακτηριστικό πρόσφατο παράδειγμα, κάθε φορά που είμαι γήπεδο μπλοκάρει η κοσμοτέ και δεν μπορούμε να πιάσουμε γραμμή ούτε για πλάκα. στέλνουμε μήνυμα και πάει μετά από ένα εικοσάλεπτο!

 

Θα μου πείτε, έχει τους περισσότερους συνδρομητές και μπλοκάρουν τα δίχτυα. Δικό τους πρόβλημα αυτό. Αφού περηφανεύονται για τον αριθμό των συνδρομητών τους ας κανονίσουν να έχουν τις κατάλληλες υποδομές για να τους σηκώσουν όλους αυτούς.

 

καλά δεν παίζεται η κοσμοτε!. Τώρα που τελείωσανε τα 1500 κανένας γνωστός μου δεν έφυγε αλλά ενεργοποίησε τα 1200 οπότε τα προβλήματα θα συνεχίσουν να υφίσταται από όσο βλέπω. Πάντως είναι πολύ σπαστικο για το σήμα καμπάνα και ότι έχουνε πολύ κόσμο αφού δεν μπορείς να βγάλεις γραμμή και να στείλεις μύνημα χώρια ότι το σύστημα τους δεν ενημερώνεται αυτόματα στέλνεις ένα μύνημα και αργεί να στο αφαιρέσει για αυτό τυχαίνει εύκολα να πηγαίνει μείον το υπόλοιπο ας τα φτιάξουν όλα αυτα πριν υπερηφανεύονταϊ!.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λεω εγω. Η cosmote το λεει

 

Αυτό ίσχυε κάποια εποχή που είχαμε μόνο wap και το δωρεάν πάσο του myview. Τώρα που έχουμε περάσει στο internet on the phone, καλό θα είναι να ερχόμαστε σε συνεννόηση με την εξυπηρέτηση πελατών για την αποστολή των κατάλληλων ρυθμίσεων.

 

Ok, sorry. Έχουν μείνει πίσω οι γνώσεις μου σ' αυτό...

Μόνο Nokia!
Link to comment
Share on other sites

καλά δεν παίζεται η κοσμοτε!. Τώρα που τελείωσανε τα 1500 κανένας γνωστός μου δεν έφυγε αλλά ενεργοποίησε τα 1200 οπότε τα προβλήματα θα συνεχίσουν να υφίσταται από όσο βλέπω. Πάντως είναι πολύ σπαστικο για το σήμα καμπάνα και ότι έχουνε πολύ κόσμο αφού δεν μπορείς να βγάλεις γραμμή και να στείλεις μύνημα χώρια ότι το σύστημα τους δεν ενημερώνεται αυτόματα στέλνεις ένα μύνημα και αργεί να στο αφαιρέσει για αυτό τυχαίνει εύκολα να πηγαίνει μείον το υπόλοιπο ας τα φτιάξουν όλα αυτα πριν υπερηφανεύονταϊ!.

 

Δεν νομίζω ότι είναι η κοσμοτέ που δεν παίζεται αλλά ο κόσμος που παραμένει εκεί παρά τα όσα συμβαίνουν... Μετά λογικό δεν είναι να πάρουν τα μυαλά της αέρα; :X

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

αυτό που είναι το πιο χαζό κατ'εμέ...ενώ η wind π.χ δίνει χρέωση 1 λεπτού,ενώ δίνει επίσης προς όλα τα wind νούμερα σε αντίθεση με τα 3 λεπτά του whats up και τις κλήσεις μόνο προς το ίδιο πακέτο,παραμένει ο κόσμος !
Link to comment
Share on other sites

http://www.whatsup.gr/services/internet-phone

 

H προσφορά του πακέτου COSMOTE Internet ON The Phone 500 ισχύει έως 31/03/2011
Link to comment
Share on other sites

αυτό που είναι το πιο χαζό κατ'εμέ...ενώ η wind π.χ δίνει χρέωση 1 λεπτού,ενώ δίνει επίσης προς όλα τα wind νούμερα σε αντίθεση με τα 3 λεπτά του whats up και τις κλήσεις μόνο προς το ίδιο πακέτο,παραμένει ο κόσμος !

Είχε και συνεχίζει να έχει, τα καλύτερα προγράμματα καρτοκινητής η Wind αλλά δυστυχώς ο κόσμος δεν λέει να το καταλάβει..!

Μόνο Nokia!
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει αριθμος που στελνουμε μυνημα για να μασ στειλουνε ρυθμισεισ streaming ?.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μου εχει σπασει τα νευρα αυτη η cosmote.δε λειτουργει το nimbuzz αλλα ουτε μπορω να συνδεθω μεσω επιτραπεζιου υπολογιστη,σε αντιθεση με μια cu που ειχα..Ξερει κανεις να μου πει,τι ρυμθισεις πρεπει να κανω βημα βημα;(εχω s60v5~Nokia 5530)
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά με τις δύο ώρες για κάθε ανανέωση, της Κοσμοκάρτας, γράφει το site ότι ισχύει για ενεργοποιήσεις και ανανεώσεις έως 31/3. Αν κάνω σήμερα ανανέωση, θα πάρω τις δύο ώρες για άλλο ένα μήνα ή μέχρι 31/3; Παρακαλώ να μου πει όποιος ξέρει σίγουρα, για να μην βάλω κάρτα και την χάσω τζάμπα...

Επίσης υπάρχει κανένα νεότερο τι θα γίνει μετά τις 31/3; Ή το χάος...;;;

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά με τις δύο ώρες για κάθε ανανέωση, της Κοσμοκάρτας, γράφει το site ότι ισχύει για ενεργοποιήσεις και ανανεώσεις έως 31/3. Αν κάνω σήμερα ανανέωση, θα πάρω τις δύο ώρες για άλλο ένα μήνα ή μέχρι 31/3; Παρακαλώ να μου πει όποιος ξέρει σίγουρα, για να μην βάλω κάρτα και την χάσω τζάμπα...

Επίσης υπάρχει κανένα νεότερο τι θα γίνει μετά τις 31/3; Ή το χάος...;;;

 

Θα ισχύουν για 30 μέρες από τότε που θα βάλεις την κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Είχε και συνεχίζει να έχει, τα καλύτερα προγράμματα καρτοκινητής η Wind αλλά δυστυχώς ο κόσμος δεν λέει να το καταλάβει..!

 

Έχει σήμα καμπάνα τι να κάνει ο κόσμος 1 χρόνω έλεγα στους γύρω μου να πάρουν F2GO να έχουμε 1500 τζάμπα αλλά προτιμούν το χάλια σήμα:mad:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εχω whats up.και κατα διαστηματα μου βγαζει το κινητο απετυχε εγγραφη σιμ.την καρτα την αλλαξα με 3g πριν 7 μηνες.τη μπορω να κανω?
Link to comment
Share on other sites

θα μας πει καποιος επιτελους τη θα ισχυσει απο 1/4/11??

Προσφορα θα εχει? Η' θα γυρισουμε στο 45'???

Link to comment
Share on other sites

εχω whats up.και κατα διαστηματα μου βγαζει το κινητο απετυχε εγγραφη σιμ.την καρτα την αλλαξα με 3g πριν 7 μηνες.τη μπορω να κανω?

Λίγο δύσκολο να έχει πρόβλημα η sim εκτός κι αν την βγάζεις συνέχεια και την φυλάς σε μέρη που μπορεί να χαλάσει ή να διπλώσει κτλ. Τη δοκίμασες σε άλλη συσκευη; Βρέξε κι ένα πανάκι με οινόπνευμα (όχι να στάζει) και καθάρισε τις επαφές της sim. Το τσιπάκι εννοώ. Λογικά θα φτιάξει.

Edited by mourtzman
Link to comment
Share on other sites

θα μας πει καποιος επιτελους τη θα ισχυσει απο 1/4/11??

Προσφορα θα εχει? Η' θα γυρισουμε στο 45'???

 

ποιος ακριβως θες να σου πει?

 

Οταν θα ανακοινωσει κάτι η Cosmote θα το μάθεις απο το http://www.cosmote.gr :)

Link to comment
Share on other sites

ποιος ακριβως θες να σου πει?

 

Οταν θα ανακοινωσει κάτι η Cosmote θα το μάθεις απο το http://www.cosmote.gr :)

 

καλά η εξυπηρέτηση πελατών αλλά ντι άλλων μου λέει ρώτησα για το πακέτο των 500μβ εάν το ξανά ενεργοποίησω θα μεταφερθούν τα μβ και μου είπανε ΟΧΙ το καθένα πακέτο θα λήξει στην ημερομηνία λήξης του και ότι άμα θέλω να εκμεταλευτώ για έναν ακόμα μήνα να το ενεργοποίησω μέχρι 31/3 διότι από όσο ξέρουνε μέχρι στιγμής δεν θα πάρει παράταση η προσφορά. Εγώ πάντως επειδή δεν τους εμπιστεύομαι καθόλου θα ενεργοποίησω ένα δεύτερο πακέτο πριν την λήξη του πρώτου . Και όταν λήξει το πρώτο πακέτο θα δω εάν όντως σβήστηκανε τα μβ αν και από όσο εχω διαβάσει στο ποστ μεταφέρονται . Τι να πω μηνπως έχει αλλάξει;

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση. Αυτή τη στιγμή που μιλάμε βρίσκομαι στα 5.1Gb και έχω ξεκινήσει να αγοράζω πακέτα απο το καλοκαίρι. Η ημερομηνία λήξης ανανεώθηκε απο την αγορά του τελευταίου πακέτου και για ένα μήνα. Απλά στείλε info στο 1313 και θα το δεις κι εσύ.
Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση. Αυτή τη στιγμή που μιλάμε βρίσκομαι στα 5.1Gb και έχω ξεκινήσει να αγοράζω πακέτα απο το καλοκαίρι. Η ημερομηνία λήξης ανανεώθηκε απο την αγορά του τελευταίου πακέτου και για ένα μήνα. Απλά στείλε info στο 1313 και θα το δεις κι εσύ.

 

ok κατάλαβα το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών δεν ξέρει την τυφλά του κλάσικα. Κάτι άλλο είχα κερδίσει από το reload 60μβ ίντερνετ που λήγουνε μέσα σε 7 ημέρες μπορώ και αυτα να τα μεταφέρω τον επόμενο μήνα; μαζί με τα προηγούμενα;. Βάζοντας μια κάρτα πριν λήξει το πακέτο των 500μβ και το εβδομαδιαίο πακέτο των 60μβ; ή όχι;. Σόρρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά είμαι άσχετος.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ότι γενικά δεν ξέρουν τη τύφλα τους. Είναι ότι δεν αποκλείεται μερικοί να έχουν λανθασμένη εντύπωση και να ακολουθούν τη φιλοσοφία του what's up, για παράδειγμα. Τώρα, σχετικά με τα 60Mb απο το reloadit, θα σε γελάσω. Φαίνεται να αθροίζονται, αλλά δεν έχω καταλάβει καλά ( με τόσο όγκο που έχω στη διάθεσή μου, χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί το τρένο ).
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς αν υπάρχει κάποιο οικονομικό πακέτο για mms?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...