Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ιντερνετ θελουμε οχι λεπτα. κοσμοτε μας ακους ο λαος θελει ιντερνετ.

 

Συμφωνω απολυτα.

Ελεος με τα λεπτα ομιλιας και τα sms. Λες και ειμαστε στο 1995. Εξαντλουνται σε σωρηδον προσφορες με sms, και ομιλια. Λες και σταματησε ο χρονος. Λες και δεν προχωρησε τιποτε απο το παρελθον.

Ο κοσμος θελει προσιτο οικονομικα, mobile internet.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω παιδιά σχετικά με το Internet on the phone. Έχω ενεργοποιημένο ένα 500άρι πακέτο και 1-2 60άρια, από τα οποία έχω ένα συνολικό υπόλοιπο γύρω στα 380ΜΒ. Τι θα γίνει όταν περάσει ο μήνας και λήξει το 500άρι; Θα χάσω το υπόλοιπο; Αν όχι, μπορώ να συντηρώ το υπόλοιπό μου με 60άρια πακέτα;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα.

Ελεος με τα λεπτα ομιλιας και τα sms. Λες και ειμαστε στο 1995. Εξαντλουνται σε σωρηδον προσφορες με sms, και ομιλια. Λες και σταματησε ο χρονος. Λες και δεν προχωρησε τιποτε απο το παρελθον.

Ο κοσμος θελει προσιτο οικονομικα, mobile internet.

 

Ιντερνετ αυτη τη στιγμη πραγματικα απεριοριστο εχουμε μονο αν δωσουμε 50 ευρω ανα μηνα σωστα? Δηλαδη 30gb εννοω. Νομιζω δεν υπαρχει αλλη λυση για καποιον που πραγματικα χρησιμοποιει το ιντερνετ.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω παιδιά σχετικά με το Internet on the phone. Έχω ενεργοποιημένο ένα 500άρι πακέτο και 1-2 60άρια, από τα οποία έχω ένα συνολικό υπόλοιπο γύρω στα 380ΜΒ. Τι θα γίνει όταν περάσει ο μήνας και λήξει το 500άρι; Θα χάσω το υπόλοιπο; Αν όχι, μπορώ να συντηρώ το υπόλοιπό μου με 60άρια πακέτα;

Αν περάσει η ημερομηνία που λήγει το 500άρι θα χάσεις το υπόλοιπο σου.

Αλλά αν κατάλαβα καλά, συντηρείς το 500άρι με τα 60άρια. Οπότε όταν είναι να λήξει ο μήνας, βάλε ένα 60άρι και θα ανανεωθεί η ημερομηνία λήξης για 1 ακόμη μήνα. Το ενδεικτικό υπόλοιπο που ανάφερες θα πάει στα 440MB.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αν περάσει η ημερομηνία που λήγει το 500άρι θα χάσεις το υπόλοιπο σου.

Αλλά αν κατάλαβα καλά, συντηρείς το 500άρι με τα 60άρια. Οπότε όταν είναι να λήξει ο μήνας, βάλε ένα 60άρι και θα ανανεωθεί η ημερομηνία λήξης για 1 ακόμη μήνα. Το ενδεικτικό υπόλοιπο που ανάφερες θα πάει στα 440MB.

 

ναι ισχύει το εχω κάνει και εγώ αλλά να ανανεώσεις το 60άρι πριν λήξει ο μήνας! Δηλαδή 1 ή 2 μέρες για να μην χάσεις τα προηγουμενα μβ!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

αυτοματα μπανουν.

και με 10€ ανανεωση σου δινει 600 λεπτα

Τι να τα κάνω τα 600 εδώ τα 300 μου είναι αρκετά αν έχεις γκόμενα τότε αλλάζουν τα δεδωμενα :lol:

Συμφωνω απολυτα.

Ελεος με τα λεπτα ομιλιας και τα sms. Λες και ειμαστε στο 1995. Εξαντλουνται σε σωρηδον προσφορες με sms, και ομιλια. Λες και σταματησε ο χρονος. Λες και δεν προχωρησε τιποτε απο το παρελθον.

Ο κοσμος θελει προσιτο οικονομικα, mobile internet.

 

Τι να γίνει αφού η ΕΕΤ είναι ανάπηρη δεν έχει νόημα να το λεμέ 10000 φορές

 

 

EXEIΣ 4,58€. ΓIA EXTRA ΛEΠTA & SMS ΠPOΣ WHAT'S UP KAI ΠOΛΛA AΛΛA MONAΔIKA ΔΩPA MΠEΣ ME TON KΩΔIKO ΠOY ΘA ΛABEIΣ ME SMS ΣTO WHAT'S UP RELOAD IT!

 

Πως εχω 4.58 € όταν εχω 1.5€ επειδή είχα κάνει επέκταση πριν :blink:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ερχονται στο μυαλό μου 2 περιπτώσεις:

α) δέχεσαι μηνύματα απο 5ψήφιους αριθμούς ( χρεώσιμα )

β) έχεις ένα χρόνο να κάνεις ανανέωση και έχασες το διαθέσιμο υπόλοιπο.

 

Μάλλον συνέβη το δεύτερο.Είχα υπόψην ότι μέσα στον Απρίλη έπρεπε να κάνω ανανέωση αλλά το ξέχασα.Στην Vodafone μία εβδομάδα πριν λήξει μου είχαν στείλει μήνυμα.Εδώ τίποτα.Χάθηκαν τα 10 ευρώ τζάμπα και βερεσέ.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας στα πλαίσια κοινωνικής πολιτικής θα ενημερώνουν με δωρεάν μήνυμα για τα 3 κοντινότερα στην περιοχή που βρίσκεσαι πρατήρια υγρών καυσίμων. Απλά ο χρήστης θα στέλνει δωρεάν μήνυμα σε έναν αριθμό. Αναμένω να μάθω τον αριθμό αυτό για την cosmote…
.
Link to comment
Share on other sites

Ποιο πακέτο να επιλέξει η μητέρα μου για κλήσεις προς σταθερά Ελλάδας; Εχει το Καρτοσυμβόλαιο 20 της Cosmote.

 

Χρέωση 0,0050 €/δευτ.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας στα πλαίσια κοινωνικής πολιτικής θα ενημερώνουν με δωρεάν μήνυμα για τα 3 κοντινότερα στην περιοχή που βρίσκεσαι πρατήρια υγρών καυσίμων. Απλά ο χρήστης θα στέλνει δωρεάν μήνυμα σε έναν αριθμό. Αναμένω να μάθω τον αριθμό αυτό για την cosmote…

Σε ποια πλαίσια ? :lol: Μα τι λένε τώρα...μας δουλεύουν ?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για πρωταπριλιάτικο. Από πότε οι νταβατζήδες νοιάζονται για τα θύματά τους;
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς να αφαιρούνται χρήματα από το χρόνο ομιίας του χωρίς να έχει γίνει χρήση;
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θα μας στελνουν σε βενζιναδικα η με την ακριβοτερη βενζινη... η με "μπομπα"

καυσιμο χαχαχαχαχαχα σιγα μην το κανουν αφιλοκερδος :lol:

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα ότι οι εταιρείες κινητής τηλεφωνίας στα πλαίσια κοινωνικής πολιτικής θα ενημερώνουν με δωρεάν μήνυμα για τα 3 κοντινότερα στην περιοχή που βρίσκεσαι πρατήρια υγρών καυσίμων. Απλά ο χρήστης θα στέλνει δωρεάν μήνυμα σε έναν αριθμό. Αναμένω να μάθω τον αριθμό αυτό για την cosmote…

 

καποιο λινκ με λεπτομερειες?

 

http://www.e-enimerosi.gr/article/10149/

http://www.energypress.gr/portal/resource/contentObject/id/e3209e2c-8d2f-42b6-a471-bd30f37775bd

http://www.protothema.gr/economy/article/?aid=116741

.
Link to comment
Share on other sites

Σε 5ψήφιο αριθμό ? Και δωρεάν ?
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο έσκασε μήνυμα για το http://m.whatsup.gr στο κινητό μου. Πάλι καλά που το κάνουν, θα μπορεί κάποιος να ανανεώνει δωρεάν και να επιλέγει το δώρο που θέλει χωρίς να πηγαίνει στον υπολογιστή του.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα.

Ελεος με τα λεπτα ομιλιας και τα sms. Λες και ειμαστε στο 1995. Εξαντλουνται σε σωρηδον προσφορες με sms, και ομιλια. Λες και σταματησε ο χρονος. Λες και δεν προχωρησε τιποτε απο το παρελθον.

Ο κοσμος θελει προσιτο οικονομικα, mobile internet.

Έδινε πέρισυ η Wind free 1,5GB κάθε μήνα + 1500' και sms προς f2g!

Μόνο Nokia!
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να βρω κάπου πακετάκια συνδεσης καρτοκινητής κοσμοτε που να δινουν τον πρώτο χρονο 12€, δηλαδή 1€ ανά μήνα;

Νομιζω οτι αυτα με τα 12 τα δίνουν μονο στις προωθητικες διανομές... Και πώς να βρω πού γίνονται αυτες οι προωθητικές διανομες;

 

Ρίξε μια ματιά στο emarket.gr

 

Δεν βρήκα στο εμαρκετ ούτε στο χαρισετο.

Οπότε ρωτώ:

έχει δει κανένας σας να γίνονται αυτόν τον καιρό σε κάποιο σημείο διανομές καρτοκινητών Κοσμοτέ με αρχικό χρόνο 12€;

Αν ναι, πού; [πάρτε ένα και για μένα αν δείτε! :grin:]

Ευχαριστώ.

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Δεν βρήκα στο εμαρκετ ούτε στο χαρισετο.

Οπότε ρωτώ:

έχει δει κανένας σας να γίνονται αυτόν τον καιρό σε κάποιο σημείο διανομές καρτοκινητών Κοσμοτέ με αρχικό χρόνο 12€;

Αν ναι, πού; [πάρτε ένα και για μένα αν δείτε! :grin:]

Ευχαριστώ.

 

/ηλεκτρονικό καμάκι mode = on

 

Πού θα σε βρούμε αγαπητή μου για να στις δώσουμε αν βρούμε τέτοιες sim;

:lol:

 

/ηλεκτρονικό καμάκι mode = off

 

edit humor κάνουμε έτσι;

Edited by rodriguez
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Ποιο πακέτο να επιλέξει η μητέρα μου για κλήσεις προς σταθερά Ελλάδας; Εχει το Καρτοσυμβόλαιο 20 της Cosmote.

 

Χρέωση 0,0050 €/δευτ.

 

Δεν έχει πακέτο για σταθερά στο καρτοσυμβόλαιο

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα στη σύζυγό μια κάρτα 10€ και δεν μου έδωσε τις δύο ώρες πρός όλους. Καταργήθηκε ?

 

Ειναι COSMOKAΡΤΑ

Edited by johnsot-1
Διευκρίνιση
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...