Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα, εννοουσα οτι ειναι παραπλησιο, δεν λεω οτι ειναι ακριβως το ιδιο.

Η πιο προσιτη λυση για καρτοκινητο ιντερνετ σε cosmote νομιζω ειναι το internet day pass.

 

αναλόγως την χρήση που κανείς. Εμένα δεν μου φτάνουνε εξάλλου συμφέρει καλύτερα το πακέτο με τα 3ευρώ διότι μπορείς να μεταφέρεισ τα μβ ίντερνετ που δεν έχεις καταναλώσει και τον επόμενο μήνα, αρκεί να ξανά ενεργοποιήσεις το πακέτο πριν την λήξει το προηγούμενο και αυτό συμφέρει παρά πολύ

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

εμένα τα 30 την εβδομάδα δεν αρκούν :)

 

Δεν υπάρχει πακέτο με 30μβ ίντερνετ στα καρτοκινητα τις κοσμοτε αλλά 60μβ με 3€ με διάρκεια ενός μήνα. Επίσης παρατήρησα ότι στο 1330 μπορείς να ενεργοποιήσεις και το πακέτο αυτό του ίντερνετ. ( σαν την βοντα που έχει όλα τα πακέτα στον αριθμό 1286.)

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

γεια σας , ειμαι καινουρια στο φορουμ , κ αρχαρια στα κινητα με wifi .

σημερα πηρα το κινητο sumsung wave κ προσπαθησα μεσω του wifi κ του ιντερνετ του υπολογιστη μου να δωσω ιντερνετ στο κινητο, αλλα δε μπορεσα να βρω τον κωδικο που ξεκλειδωνει το ιντερνετ μου , οποτε Απετυχα..

μετα εστειλα μνμ μεσω της κοσμοτε , το 60 στο 1333 , κ μου εστειλε 2 μνμ να τα κανω εγκατασταση , αλλα οταν πηγαινω να τα εγκαταστησω μου ζητα εναν κωδικο , τον οποιο δεν ξερω, γιατι ΔΕΝ μου τον εστειλε .. οποτε Απετυχα ξανα ... κ εχω απογοητευτει .. μπορει να βοηθησει καποιος ????????? ευχριστω προκαταβολικα ... :O

Link to comment
Share on other sites

γεια σας , ειμαι καινουρια στο φορουμ , κ αρχαρια στα κινητα με wifi .

σημερα πηρα το κινητο sumsung wave κ προσπαθησα μεσω του wifi κ του ιντερνετ του υπολογιστη μου να δωσω ιντερνετ στο κινητο, αλλα δε μπορεσα να βρω τον κωδικο που ξεκλειδωνει το ιντερνετ μου , οποτε Απετυχα..

:O

 

Βρίσκεται συνήθως ακριβώς κάτω από το μόντεμ/router σου...;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

εκανα ανανεωση 20 ευρω και πηρα 1200 λεπτα και 1200 μηνυματα.Πως μπορω να δω το υπολοιπο των μηνυματων καθως αν στηλω Y στο 1313 μου λεει για τα δωρεαν λεπτα που εχω..Γιατα μηνυματα τι στελνω και που?

Ευχαριστω πολυ

Καλη ανασταση

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βαλει το προγραμα με τα 7 ευρω αλλα αυτο που μου εδωσε δωρεαν απο την ανανεωση των 20 ευρω!!

 

http://whatsup.gr/services/dorean-lepta-pros-what-s-me-ananeosi

 

Στελνω Υ στο 1313 αλλα μου λεει μονο για τα δωρεαν λεπτα και οχι για τα μηνυματα

ΕΥχαριστω

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει πακέτο με 30μβ ίντερνετ στα καρτοκινητα τις κοσμοτε αλλά 60μβ με 3€ με διάρκεια ενός μήνα. Επίσης παρατήρησα ότι στο 1330 μπορείς να ενεργοποιήσεις και το πακέτο αυτό του ίντερνετ. ( σαν την βοντα που έχει όλα τα πακέτα στον αριθμό 1286.)

 

απο reloadit ειναι :)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσια δεν βρεθηκε λεει

 

Δοκίμασε με Λατινικούς χαρακτήρες

SMS YP στο 1313

προσοχή πρέπει να γράψεις και την λέξη SMS

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με Λατινικούς χαρακτήρες

SMS YP στο 1313

προσοχή πρέπει να γράψεις και την λέξη SMS

 

Σε ευχαριστω πολυ , δουλεψε

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κατι για σταθερα?δεν εδωσαν τιποτα μετα τα 150 που ειχαν δωσει?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κατι για σταθερα?δεν εδωσαν τιποτα μετα τα 150 που ειχαν δωσει?

 

οχι δεν υπαρχει πακετο. ητανε προσφορα η οποια εχει ληξει. ο μονος τροπος επικοινωνιας φθηνα απο το ιδιο το κινητο σου χωρις να αλλαξεις δικτυο ειναι η ιντερτελεκομ με χρεωση 0,02€/λεπτο προς σταθερο . ειναι σαν χρονοκαρτα αλλα μπορεις να την χρησιμοποιησεις απο το κινητο σου ριξε μια ματια εδω http://www.intertelecom.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=53:it-mobile&catid=37:news συμφερει παρα πολυ ακομα και αμα μιλας σε αλλα δικτυα π.χ. κινητα ελλαδος η χρεωση ειναι 0,10€/λεπτο ομιλιας και εχει πολυ οικονομικες χρεωσεις και σε διεθνης προορισμους.

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Οταν βαζουμε 20αρα καρτα βαζει 1200 λεπτα και μηνυματα σωστα; οταν στελνω για να μαθω το υπολοιπο μου λεει μονο για τα λεπτα! Ξερει κανεις πως μπορω να μαθω για τα μηνυματα;

 

EDIT: Σορι τωρα ειδα την απαντηση στην προηγουμενη σελιδα.... Οτι να ναι...

Edited by takis91

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

οσοι γνωριζουν τι γινεται με αυτο το ρημαδι το what's up παρακαλω ας μου λυσει καποιος την απορια-προβλημα που εχω.πριν απο λιγο εβαλα μια καρτα των 10 €.μου ειχαν τελειωσει τα 1200 μνμτα απο την προηγουμενη ανανεωση οποτε και εβαλα καινουρια καρτα.

περναω την καρτα,συνολο 9 € παρα κατι cents στον αριθμο μου(κλεφτες!)

καλω το 1330,παταω την αντιστοιχη επιλογη για το call them all 1200 λεπτα και 1200 μνμτα και περιμενω.

μετα απο λιγο μου ερχεται ενα μνμ και μου λεει "η υπηρεσια δεν ενεργοποιηθηκε γιατι εχεις ακομα δωρεαν λεπτα προς what's up.αν θελεις 300 sms....μπλα μπλα κτλ."

στελνω σε ενα αλλο νουμερο να δω ποσα ειναι τα υπολοιπα δωρεαν λεπτα ομιλιας και μου λεει οτι εχω αλλα 1150 λεπτα ομιλιας προς what's up μεχρι 1 μαιου.

 

προσπαθησα να καλεσω στην εξυπηρετηση πελατων μηπως υπαρχει καποιος τροπος να λυθει ολο αυτο αλλα δεν βγαζω ακρη με τις ηχογραφημενες οδηγιες.

και τον προηγουμενο μηνα ετσι με ειχε κανει αλλα τοτε ειχα μονο μια μερα μεχρι να ληξει η προσφορα οποτε περιμενα μια μερα,εληξαν τα 1200 λεπτα ομιλιας απο τον παρα-προηγουμενο μηνα και εστειλα το μνμ για ενεργοποιηση της προσφορας.

τωρα ομως τα εφαγα πιο νωρις τα μνμτα και δεν μπορω να περιμενω μια βδομαδα ποτε να τελειωσουν τα λεπτα ομιλιας.

 

τα φωτα σας παιδια.ποιες ειναι οι λυσεις?τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

τα φωτα σας παιδια.ποιες ειναι οι λυσεις?τι μπορω να κανω?

 

Αν θες μυνηματα για ολους δες εδω http://www.whatsup.gr/services/sms-choice αν θελεις για What’s Up δες εδω http://www.whatsup.gr/services/sms-them-all-300

Προσωρινα βολεψου με αυτο μεχρι να περασουν οι μερες να ενεργοποιησεις το προγραμμα που θελεις.

.
Link to comment
Share on other sites

Αν θες μυνηματα για ολους δες εδω http://www.whatsup.gr/services/sms-choice αν θελεις για What’s Up δες εδω http://www.whatsup.gr/services/sms-them-all-300

Προσωρινα βολεψου με αυτο μεχρι να περασουν οι μερες να ενεργοποιησεις το προγραμμα που θελεις.

 

με ενδιαφερουν μονο τα μνμτα προς what's up.αν βαλω την δευτερη επιλογη που μου προτεινεις θα μειωθει το υπολοιπο της καρτας κατα 3 €,(και θα μεινουν 6 € παρα κατι cents)οποτε μετα απο μια βδομαδα που θα ληξουν τα λεπτα ομιλιας θα πρεπει να βαλω και αλλη καρτα για να ξαναβαλω το προγραμμα 1200 λεπτα και μνμτα.πριν 3 μηνες ετσι ειχα κανει οταν ειχα τελειωσει ολα τα μνμτα πολυ νωρις πριν ληξει ο μηνας.

δεν υπαρχει καποιος τροπος να ακυρωθουν αυτα τα λεπτα ομιλιας που μου εμειναν?

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει καποιος τροπος να ακυρωθουν αυτα τα λεπτα ομιλιας που μου εμειναν?

 

Κατι τετοιο μοναχα η εξυπηρετηση πελατων ισως να μπορει να το κανει. Μια αλλη ακραια λυση (στα ορια του παραλογου) ειναι να καλεσεις ενα δευτερο νουμερο what's up, αν εχεις, και να το αφησεις ανοιχτο να ξοδευτουν ολα τα λεπτα. Τωρα θα μου πεις 1150 λεπτα δεν ξοδευονται γρηγορα .... :cry:

.
Link to comment
Share on other sites

το σκεφτηκα και αυτο!

καθε κληση εχει ελαχιστη διαρκεια 3 λεπτα στο what's up.οποτε μπορει να γινει και με πολλα τηλεφωνα σε ενα δευτερο what's up!να απανταω δηλαδη για ενα δευτερολεπτο και μετα να το κλεινω!και αντε παλι το ιδιο βιολι μεχρι να τελειωσουν τα λεπτα ομιλιας!:lol::lol:

αλλα ελεγα μηπως υπηρχε καποιος πιο γρηγορος και αμεσος τροπος να γινει ολο αυτο...στην εξυπηρετηση πελατων που ειπες δοκιμασα αλλα ακουω μονο ηχογραφημενες οδηγιες.δοκιμασα πολλες επιλογες που εχει αλλα δεν μπορω να βγαλω γραμμη να μιλησω με καποιον υπαλληλο της εταιριας....

οπως το βλεπω αυριο πρωι πρωι μεχρι να ψηθει το αρνακι αυτη τη δουλεια θα κανω...θα παιρνω τηλεφωνο απο το δικο μου what's up στου αδερφου μου,θα απανταω με του αδερφου μου για 2 δευτερολεπτα θα το κλεινω και παλι απο την αρχη...μια κανατα καφε θα φτιαξω μεχρι να τελειωσει η ολη διαδικασια!!!:lol::lol::lol::lol::lol:

thanks για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να έβαζες μια κάρτα 20 ευρώ . Θα κέρδιζες 1200 λεπτά και 1200 SMS.

Για να μιλήσεις με εξυπηρέτηση πελατών καλείς 13838 και πατάς 9

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοιο μοναχα η εξυπηρετηση πελατων ισως να μπορει να το κανει. Μια αλλη ακραια λυση (στα ορια του παραλογου) ειναι να καλεσεις ενα δευτερο νουμερο what's up, αν εχεις, και να το αφησεις ανοιχτο να ξοδευτουν ολα τα λεπτα. Τωρα θα μου πεις 1150 λεπτα δεν ξοδευονται γρηγορα .... :cry:

 

αν ξεχάσει κινητό για 20 ώρες :rolleyes::lol:

 

(στην φόρτιση)

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...