Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σας , εχω μολις αγορασει εδω κ 4 μερες ενα κινητο samsung wave κ εχω καρτοκινητο κοσμοτε . απο τη πρωτη μερα που εκανα βιντεο κληση , με δειχνει σπανια, ενω τον συνομιλητη παντα . για να καταλαβετε, μεσο ορο, στις 10 βιντεο κλησεις με δειχνει μονο 3 φορες, στις αλλες οσο κ να παταω εμφανιση εικονας μου δεν ανταποκτινεται .. πριν λιγο , επανελαβα τη κληση 4 φορες κ στην τεταρτη φορα με εδειξε.. πηγα στον γερμανο κ μου ειπαν καπως αδιαφορα , "θεμα δικτυου" ..

αλλα στο κεντρο της αθηνας ειμαι βρε παιδια .. ναναι το δικτυο ? η μηπως η συσκευη μου ?

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να έχεις 3G σύνδεση για να κάνεις βιντεοκλήση.
Link to comment
Share on other sites

χρονια πολλα παιδια! μια απορια... τα 60 MB ιντερνετ για 1 μηνα με 3€, δεν ειναι πολυ λιγα? την γνωμη σας θελω... δεν ξερω... αν κ τα ενεργοποιησα, βλεπω οτι σε μια μερα εφαγα 12 MB με λιγη προσοχη κιολας... τι να πω με αυτο το whats up? φετος πολυ μαπα το καρπουζι... :(
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ λίγα . Μπορείς να τα ενεργοποιήσης όσες φορές θέλεις .Δεν χρειάζετε να λήξει . Τα νέα ΜΒ προστίθενται στα παλαιά. Με 5 ευρώ ανανέωση κερδίζεις 60 ΜΒ από reload.

Βάλε Opera mini για να κάνεις μεγάλη Οικονομία στα ΜΒ που καταναλώνεις

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ λίγα . Μπορείς να τα εενργοποιήσης όσες φορές θέλεις .Δεν χρειάζετε να λήξει . Τα νέα ΜΒ προστίθενται στα παλαιά. Με 5 ευρώ ανανέωση κερδίζεις 60 ΜΒ από reload.

Βάλε Opera mini για να κάνεις μεγάλη Οικονομία στα ΜΒ που καταναλώνεις

 

ευχαριστω πολυ για την ενημερωση! με 10€ καρτα, τι κερδιζεις? ειμαι πολυ χαζος. ολο οταν κανω ανανεωση ποτε δεν μπαινω στο reload it. :O εχω τον dolphin browser. λες να σπαταλαει περισσοτερα?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ για την ενημερωση! με 10€ καρτα, τι κερδιζεις? ειμαι πολυ χαζος. ολο οταν κανω ανανεωση ποτε δεν μπαινω στο reload it. :O εχω τον dolphin browser. λες να σπαταλαει περισσοτερα?

Δεν τον ξέρω τον Dolphin

Αλλά ο OPERA MINI , συμπιέζει τα αρχεία που λαμβάνεις και έτσι σου κάνει οικονομία , επιπλέον μπορείς να ζητήσεις να καταβάζει τις εικόνες με χαμηλή , μέση ή υψηλή ανάλυση .

Με την χαμηλή ανάλυση μια σελίδα 130Kb μπορεί να γίνει ακόμα και 14-20 Kb

Αν τα κάνει αυτά ο Dolphin δεν γνωρίζω αφού δεν τον έχω χρησιμοποιήσει

Link to comment
Share on other sites

Δεν τον ξέρω τον Dolphin

Αλλά ο OPERA MINI , συμπιέζει τα αρχεία που λαμβάνεις και έτσι σου κάνει οικονομία , επιπλέον μπορείς να ζητήσεις να καταβάζει τις εικόνες με χαμηλή , μέση ή υψηλή ανάλυση .

Με την χαμηλή ανάλυση μια σελίδα 130Kb μπορεί να γίνει ακόμα και 14-20 Kb

Αν τα κάνει αυτά ο Dolphin δεν γνωρίζω αφού δεν τον έχω χρησιμοποιήσει

 

θα δοκιμασω τον οπερα μινι γιατι ο dolphin δεν εχει τετοιες επιλογες. σε ευχαριστω πολυ! :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω 3G συνδεση, γιαυτο κ μπορω να κανω βιντεο κληση ..

το θεμα ειναι, γιατι δεν εμφανιζει καθε φορα την εικονα μου,κατα τη διαρκεια της κλησης ??????? Αλλα του συνομιλητη μου την δειχνει παντα !!!!!!!!!!!

Γιαυτο αναρωτιεμαι, ειναι θεμα δικτυου ?? η προβλημα συσκευης?? μεσο ορο, 3 φορες στη 10 βιντεο κλησεις εδειξε κ την εικονα μου στον συνομιλητη .

Edited by eevaa
Link to comment
Share on other sites

Εχω 3G συνδεση, γιαυτο κ μπορω να κανω βιντεο κληση ..

το θεμα ειναι, γιατι δεν εμφανιζει καθε φορα την εικονα μου,κατα τη διαρκεια της κλησης ??????? Αλλα του συνομιλητη μου την δειχνει παντα !!!!!!!!!!!

Γιαυτο αναρωτιεμαι, ειναι θεμα δικτυου ?? η προβλημα συσκευης?? μεσο ορο, 3 φορες στη 10 βιντεο κλησεις εδειξε κ την εικονα μου στον συνομιλητη .

Όσες φορές έκανα video κλήση(πάντα με πολύ καλό σήμα 3G) δεν είχα κανένα απολύτως πρόβλημα.

Μάλλον είναι θέμα συσκευής. Εάν είναι, δοκίμασε από άλλη συσκευή να δεις αν έχεις το ίδιο πρόβλημα.:)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Εχω 3G συνδεση, γιαυτο κ μπορω να κανω βιντεο κληση ..

το θεμα ειναι, γιατι δεν εμφανιζει καθε φορα την εικονα μου,κατα τη διαρκεια της κλησης ??????? Αλλα του συνομιλητη μου την δειχνει παντα !!!!!!!!!!!

Γιαυτο αναρωτιεμαι, ειναι θεμα δικτυου ?? η προβλημα συσκευης?? μεσο ορο, 3 φορες στη 10 βιντεο κλησεις εδειξε κ την εικονα μου στον συνομιλητη .

 

Μπροστινη καμερα εχει το κινητο σου?

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

0,01 €/ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ 2 ΑΡΙΘΜΟΥΣ COSMOTE

τι γινεται αν ενας ο ενας αριθμος ειναι στην κυπρο ενω ο αλλος ειναι στην ελλαδα υσχιει ακομα ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

0,01 €/ΛΕΠΤΟ ΠΡΟΣ 2 ΑΡΙΘΜΟΥΣ COSMOTE

τι γινεται αν ενας ο ενας αριθμος ειναι στην κυπρο ενω ο αλλος ειναι στην ελλαδα υσχιει ακομα ?

 

Αρκει να ειναι Cosmote και οι δυο.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αλλωστε αν δεχτει το συστημα τα δυο νουμερα σου τοτε ειναι cosmote οποτε εισαι οκ.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε, αυτό είναι loophole του συστήματος. Μπορεί ο ένας αριθμός cosmote που θα δηλώσεις να είναι στην Κύπρο και να χρεώνεσαι μόνο 0.01/λεπτό όταν τον καλείς; Σίγουρο αυτό; Δεν το νομίζω.
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε, αυτό είναι loophole του συστήματος. Μπορεί ο ένας αριθμός cosmote που θα δηλώσεις να είναι στην Κύπρο και να χρεώνεσαι μόνο 0.01/λεπτό όταν τον καλείς; Σίγουρο αυτό; Δεν το νομίζω.

 

Εσυ θα χρεωνεσαι 0.01/λεπτο και αυτος θα χρεωνεται το κοστος διεθνους κλησης προς τη χωρα που βρισκεται.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οταν o ενας ειναι σε οποιαδηποτε αλλη χωρα, τοτε οντως ο ενας χρεωνεται με ενα λεπτο το λεπτο, αλλα ο αλλος που βρισκεται στο εξωτερικο, πληρωνει roaming.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Όπως είναι απόλυτα λογικό εσύ πληρώνεις το κόστος για να καλέσεις έναν αριθμό

Αν είναι Cosmote 0.01 πληρώνεις 0.01

Αν είναι Vodafone πληρώνεις 0.372

Το Αν βρίσκεται στην Ελλάδα ή στην Κύπρο ή στην Κίνα Ή στην Κούβα , είναι δική του δουλειά δεν πρόκειται να πληρώσεις παραπάνω .

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Θελω να μου πει καποιος φιλος αν εχει αιτηση φορητοτητας τηλεφωνικα στο 13897 για να παει στη cote πως γινεται η διαδικασια και πως ενεργοποιητε.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Θελω να μου πει καποιος φιλος αν εχει αιτηση φορητοτητας τηλεφωνικα στο 13897 για να παει στη cote πως γινεται η διαδικασια και πως ενεργοποιητε.

 

 

ειχα κανει εγω αλλα πηρα και την ακυρωσα. συμπληρωνεισ την αιτηση εκει με τον υπαλληλο που μιλας και μετα σου στελνουνε μυνημα για την πορεια τις αιτησης σου μερα κλεινεις ραντεβου με τον κουριερ και οταν την παραλαβεις υπογραφεις και για την ταυτοποιηση και ενεργοποιειται οταν ο κουριερ παραδοσει τα χαρτια στα κεντρικα. γενικα αργει παρα πολυ μεσω του 13897. μεσω καταστηματοσ θα σε βολεψει περισσοτερο διοτι σε 3 μερες ενεργοποιειται η γραμμη στο δικτυο που θελεισ να μεταφερθεις .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα να πρεπει να βρω τροπους να συμπιεσω τον μπρονσερ για να μην χρεωθω καταναλωνοντας τα δωρεαν ΜΒ του καρτοκινητου?ελεος.δεν ξανασχολουμαι.οπου εχει wifi καλως απο κει και περα τιποτα δεν θα κατσω να σκασω

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα να πρεπει να βρω τροπους να συμπιεσω τον μπρονσερ για να μην χρεωθω καταναλωνοντας τα δωρεαν ΜΒ του καρτοκινητου?ελεος.δεν ξανασχολουμαι.οπου εχει wifi καλως απο κει και περα τιποτα δεν θα κατσω να σκασω

 

χρησιμοποιησε τον μινι οπερα για να συμπιεζεισ την ιστοσελιδα που βλεπεισ οταν μπαινεις στο ιντερνετ μεσω του κινητου σου. με αυτον τον τροπο θα μειωθουνε και τα αντιστοιχα μβ τις ιστοσελιδας που βλεπεις και συνεπως που θα σου αφαιρουνται .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

φιλος δε μπορει να κανει ανανεωση. καλει στο 1314 και του λεει οτι δεν υπαρχει αυτη η υπηρεσια.

wu εχει. ΔΕ δοκιμασε ανανεωση με sms

 

ολα οκ πλεον, ετσι απλα. χωρις να κανει τιποτα:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

σε cosmoκαρτα

εξακολουθούν να έρχονται δωρεάν χρήματα κάθε μήνα

σε περίπτωση που μιλάτε πολύ (είτε εισερχόμενες είτε εξερχόμενες)?

Link to comment
Share on other sites

σε cosmoκαρτα

εξακολουθούν να έρχονται δωρεάν χρήματα κάθε μήνα

σε περίπτωση που μιλάτε πολύ (είτε εισερχόμενες είτε εξερχόμενες)?

 

εννοεις για το μπονους εισερχομενων και εξερχομενων κλησεων απο οτι βλεπω εδω http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_cosmokartabonus/section/Exclusive_CK ισχυει κανονικα αρκει να το εχεις ενεργοποιησει εφαπαξ μια φορα μονο και ισχυει κανονικα .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...