Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα μόνα που δεν μεταφέρονται είναι τα SMS . Όλα τα άλλα μεταφέρονται . Το πάρε μοίρασε δεν γίνετι αυτόματα , πρέπει να το ξανακάνεις όπως και το reloadit.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 42,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ευχαριστώ παιδιά! Επίσης άλλη μια ερώτηση με σύνδεση που είχα δούλευε κανονικά το vowifι (καλύτερη ποιότητα κλήσεων όταν δεν υπάρχει σήμα) τώρα σε αλλαγή σε watch up έχω θέμα με αυτό, είναι τυχαίο? Δουλεύει σε what's up? Edited by sifnos1
Link to comment
Share on other sites

Κατά την μετάβαση σε καρτοκινητο μπορεί να κολλησε. Στείλε END WIFICALL στο 1333 για να το απενεργοποιήσεις και μετά ξανά WIFICALL στο 1333 για να ενεργοποιηθεί.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν σε ευχαριστώ πολύ!

Κατά την μετάβαση σε καρτοκινητο μπορεί να κολλησε. Στείλε END WIFICALL στο 1333 για να το απενεργοποιήσεις και μετά ξανά WIFICALL στο 1333 για να ενεργοποιηθεί.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε μήνυμα από COSMOTE ότι μου έδωσαν τα 3GB δώρο για 15 ημέρες από την ενεργοποίηση του πακέτου combo (με αυτόματη ανανέωση)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Για φορητότητα, άμα θα κάνω αίτηση για αλλαγη, πληρώνω μόνο 5€ πληρώνεις, ή δινεις 12€ και για κάρτα ανανέωσης; Ή επιλέγεις εσύ άμα θες ή όχι να σου δώσουν και κάρτα;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα από το που θα κάνεις την αίτηση.

 

Μέσω τηλεφώνου.

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Για φορητότητα, άμα θα κάνω αίτηση για αλλαγη, πληρώνω μόνο 5€ πληρώνεις, ή δινεις 12€ και για κάρτα ανανέωσης; Ή επιλέγεις εσύ άμα θες ή όχι να σου δώσουν και κάρτα;

 

Σε κατάστημα του ΟΤΕ (όχι corner) πριν κάτι μήνες πλήρωσα μόνο 5€.

Link to comment
Share on other sites

Σε κατάστημα του ΟΤΕ (όχι corner) πριν κάτι μήνες πλήρωσα μόνο 5€.

 

Στο κατάστημα του ΟΤΕ στη περιοχή μου έχουν "έλλειψη"

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Μέσω τηλεφώνου.

 

 

Μέσω του 13888 τότε μόνο 5€ θα πληρώσεις.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέσω του 13888 τότε μόνο 5€ θα πληρώσεις.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Μπορώ πχ να κάνω αίτηση μέσω Live Chat ή όχι;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Στο κατάστημα του ΟΤΕ στη περιοχή μου έχουν "έλλειψη"
Μόνο σε κατάστημα μπορείς να το κάνεις δεν το κάνουν πλέον στο 13888.

 

Με την ταυτότητα σου και το αφμ σου σε 5 λεπτά το κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε μήνυμα από COSMOTE ότι μου έδωσαν τα 3GB δώρο για 15 ημέρες από την ενεργοποίηση του πακέτου combo (με αυτόματη ανανέωση)

Και σε μένα το ίδιο!

Δεν ξέρω βέβαια αν έγινε επειδή τους εξήγησα στο Messenger πως από τη στιγμή που αναγράφεται στο κείμενο του αυτόματου πακέτου δεν γίνεται να αφορά άλλο πακέτο ή αν, έτσι κι αλλιώς, θα γίνεται και στο αυτόματο Combo.

Θα δούμε πώς θα γίνεται στο μέλλον, αν βέβαια το προσφέρουν και μετά τις 30/06.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε κατάστημα μπορείς να το κάνεις δεν το κάνουν πλέον στο 13888.

 

Με την ταυτότητα σου και το αφμ σου σε 5 λεπτά το κάνουν.

 

Το έκοψαν και από κει;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε μήνυμα από COSMOTE ότι μου έδωσαν τα 3GB δώρο για 15 ημέρες από την ενεργοποίηση του πακέτου combo (με αυτόματη ανανέωση)

 

και σε μένα μπήκανε τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Κάποια προμήθεια της τράπεζας σου λόγω του PayPal θα είναι λογικά.

Έτσι φαίνεται, όμως δεν υπάρχει καμία πάγια εντολή που να δικαιολογεί έξοδα πάγιων εντολών.

Επίσης να σου πω πως και τα 2 μέρη αρνούνται τη χρέωση των 0,30 λεπτών. Η Cosmote λέει πως αφορά την τράπεζα και η τράπεζα πως αφορά την Cosmote. Στο διαδίκτυο δεν βρίσκω κάτι, ούτε στις σελίδες και των 2...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα πακέτο frog mobile,ενώ ταυτόχρονα θέλω να κάνω χρήση της υπηρεσίας esim.

Θα ήθελα να θέσω κάποια ερωτήματα προς τον οποιονδήποτε που μπορεί να γνωρίζει κάτι.

1)Η frog παρέχει τη δυνατότητα της esim ?

2)Αν πάω να αγοράσω ένα πακέτο frog θα πληρώσω 10€ για το πακέτο και 10€ για να κάνω e-sim ?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

(Γράφτηκε και στο αντίστοιχο thread της frog mobile αλλά δυστυχώς δεν απαντήθηκε)

Curve referral code: https://www.curve.com/join#DGP56ZMD 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα πακέτο frog mobile,ενώ ταυτόχρονα θέλω να κάνω χρήση της υπηρεσίας esim.

Θα ήθελα να θέσω κάποια ερωτήματα προς τον οποιονδήποτε που μπορεί να γνωρίζει κάτι.

1)Η frog παρέχει τη δυνατότητα της esim ?

2)Αν πάω να αγοράσω ένα πακέτο frog θα πληρώσω 10€ για το πακέτο και 10€ για να κάνω e-sim ?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

(Γράφτηκε και στο αντίστοιχο thread της frog mobile αλλά δυστυχώς δεν απαντήθηκε)

 

1) Θα σου παρέχεται η υπηρεσία E-Sim κανονικά αφού το Frog είναι προιόν της COSMOTE.

2) Για σιγουριά ρώτα είτε στο 13888 είτε σε ένα κατάστημα. (είτε περίμενε να σου απαντήσει κανένας άλλος από δω μέσα :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις κατάστημα που έχει πακέτο frog θα πληρώσεις μόνο την πρώτη κάρτα ανανέωσης (12€) και το κόστος της esim (9,90€), αλλιώς θα πληρώσεις 12€+9,90 και από το υπόλοιπο σου θα αφαιρεθούν 10€ για να γίνει frog.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο σε κατάστημα μπορείς να το κάνεις δεν το κάνουν πλέον στο 13888.

 

Με την ταυτότητα σου και το αφμ σου σε 5 λεπτά το κάνουν.

 

Έχω ρωτήσει στο Facebook στη σελίδα της Cosmote What's Up, και μου είπαν πως κ μέσω τηλεφώνου γίνεται. Τα καταστήματα Γερμανός κάνουν τέτοια δουλειά; Ή θα πρέπει να πάω σε κατάστημα της Θεσσαλονίκης για να μου την κάνουν την φορητότητα;

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Έτσι φαίνεται, όμως δεν υπάρχει καμία πάγια εντολή που να δικαιολογεί έξοδα πάγιων εντολών.

 

Επίσης να σου πω πως και τα 2 μέρη αρνούνται τη χρέωση των 0,30 λεπτών. Η Cosmote λέει πως αφορά την τράπεζα και η τράπεζα πως αφορά την Cosmote. Στο διαδίκτυο δεν βρίσκω κάτι, ούτε στις σελίδες και των 2...

Πρώτα από όλα δεν σε χρεώνει η cosmote απευθείας, αλλά το PayPal. Οπότε θα έπρεπε να το δεις και από εκεί. Είπες πως έχεις συνδέσει τραπεζικό λογαριασμό στο PayPal. Λογικά αυτό φταίει. Αν θες να πειραματιστείς, συνέδεσε στο PayPal κάποια κάρτα, και δες την επόμενη φορά πως συμπεριφέρεται. Εγώ έχω κάνει ανανέωση με χρεωστική και πιστωτική της alpha που έχω βάλει στο PayPal και δεν με έχει χρεώσει τίποτα. Έχω συνδέσει κι εγώ λογαριασμό, αλλά μόνο για να τραβήξω σε αυτόν χρήματα που μου έχουν στείλει. Σε αυτήν την περίπτωση έχει έξοδα 3€. Δεν θα μου έκανε εντύπωση να είχε την χρέωση που αναφέρεις, και θα πόνταρα πως είναι της τράπεζας, έστω και αν σου είπαν το αντίθετο. Δεν βλέπω δηλαδή πως θα μπορούσε κάποιος τρίτος να χρεώσει τον λογαριασμό σου με αυτήν την αιτιολογία.

 

Sent from my Galaxy S10e

Link to comment
Share on other sites

Και Cosmote και Γερμανός μπορούν να κάνουν αιτηση φορητότητας.

 

Θα πάω να ρωτήσω και στο κατάστημα Γερμανός της περιοχής μου να δω αν και εκεί έχει "έλλειψη". :lol:

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανός συνήθως τα λέει αυτά, αλλά αν δεν έχεις άλλη επιλογή κάνε μια προσπάθεια
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...