Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άρα θα έγινε κάποια άτυπη τροποποίηση από πλευράς Cosmote. Διότι βάση όσων ισχύουν δεν θα έπρεπε. Πολύ καλό νέο ότι προστίθενται, ωστόσο η εταιρεία πρέπει κάποια στιγμή να διευκρινίσει ακριβώς ποια πακέτα, μεταφέρουν ποια υπόλοιπα.
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ποια τροποποίηση; Τι ισχύει;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

H επίσημη τοποθέτηση είναι ότι προστίθενται μόνο ίδια πακέτα. Ετσι αυτο του 7€ 700mb--->7gb τώρα δε μπορεί να προστεθεί με τα mb του combo μιας και ειναι διαφορετικά πακέτα.. Αλλά αφού γίνεται είναι θετικό.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι τα MB δεν είναι σαφές ότι μεταφέρονται μόνο με αγορά ίδιου πακέτου.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ποια τροποποίηση; Τι ισχύει;

 

Ισχύει εν τέλη αυτό που γράψατε. Πώς μεταφέρονται με δεδομένα προερχόμενα και από το Combo. Άρα υπήρξε αλλαγή "λογικής" στο σύστημα. Κανονικα θα έπρεπε να μεταφέρονται ξεχωριστά, ενεργοποιώντας το πακέτο με τα 7€ που δίνει 700MB.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχω την εντύπωση ότι τα MB δεν είναι σαφές ότι μεταφέρονται μόνο με αγορά ίδιου πακέτου.

 

 

Ακριβώς. Γι'αυτό είπα πως η εταιρεία πρέπει να το ξεκαθαρίσει.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως ρε παιδιά, ό,τι ερώτηση έχω κάνει στη σελίδα του What's Up στο FB (αποστολή μηνύματος στο messenger), μου λύθηκαν όλες οι απορίες, και ό,τι ακριβώς μου είπαν, αυτό ακριβώς ίσχυε. Γιατί δεν κάνετε μια προσπάθεια να απευθυνθείτε εκεί; Συνήθως απαντούν πολύ σύντομα. Δε βλέπω άλλο ευκολότερο και συντομότερο τρόπο να πάρετε την απάντηση που ψάχνετε για το συγκεκριμένο ζήτημα με τα ΜΒ του προνομιακού και της καλοκαιρινής προσφοράς.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Να θυμίσω ότι ανανέωση χρόνου ομιλίας μπορεί να γίνει από οποιοδήποτε τηλέφωνο σταθερό ή κινητό στον αριθμό 6971001314. Αν το κινητό είναι Cosmote η κλήση είναι δωρεάν.
Link to comment
Share on other sites

Να επιβεβαιώσω και γω ότι τα 7GB μπήκαν μαζί με προηγούμενα που είχα από διαφορετικά πακέτα.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που έχω υπόλοιπα mb από τα πακέτα: 1) της καλοκαιρινής προσφοράς και 2) play unlimited.

Τί ανανεώσεις πρέπει να κάνω για να μεταφέρθουν τα υπόλοιπα;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που έχω υπόλοιπα mb από τα πακέτα: 1) της καλοκαιρινής προσφοράς και 2) play unlimited.

Τί ανανεώσεις πρέπει να κάνω για να μεταφέρθουν τα υπόλοιπα;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα play unlimited δεν ανανεώνετε. Τα άλλα βάλε με 3 ευρώ 120mb και θα ανανεωθούν.

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και έχω ενεργοποιήσει την μια από τις δύο φορές που επιτρέπετε του πακέτου της καλοκαιρινής προσφοράς, λογικά ενεργοποιώ και την 2η φορά, παίρνω ακόμα 7gb και με τα 3€ για 120mb μεταφέρεται το υπόλοιπο του πακέτου.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Και μιας και έχω ενεργοποιήσει την μια από τις δύο φορές που επιτρέπετε του πακέτου της καλοκαιρινής προσφοράς, λογικά ενεργοποιώ και την 2η φορά, παίρνω ακόμα 7gb και με τα 3€ για 120mb μεταφέρεται το υπόλοιπο του πακέτου.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έτσι. Εγώ το έκανα ήδη τον Ιούλιο και τον Αύγουστο, για τη SIM που έχω στο pocket WiFi hotspot. Έβαλα 4x7 GB, συνολικά 28 GB, και την 1η Σεπτεμβρίου με ένα πακετάκι 120ΜΒ με 3.02€ θα μεταφέρω όλο το σύνολο όσων δεν κατανάλωσα. Πολύ καλή μαγκιά αυτό πραγματικά.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κανείς να μου πεί αν γίνει ανανέωση χρόνου πριν της 3/9/2018 οποιουδήποτε ποσού η ανανέωση θα κρατήσει για τρεις μήνες..;;;
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας θέλω να ρωτήσω αν ξέρει κανείς να μου πεί αν γίνει ανανέωση χρόνου πριν της 3/9/2018 οποιουδήποτε ποσού η ανανέωση θα κρατήσει για τρεις μήνες..;;;

 

Έτσι πρέπει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έβαζα κάθε μήνα το πακέτο ίντερνετ με 7 ευρώ 700mb πριν την λήξη του και έτσι προστίθονταν. Τώρα βλέπω πως το πακέτο αυτό εξαφανίστηκε!!! Εχει Μόνο ένα με 900 με αυτόματη όμως ανανέωση. Τι πρέπει να βάλω για να μην χάσω τα gb που έχω μαζέψει??? Ξέρει κάποιος?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τις 3 Σεπτέμβρη το πακέτο προσφέρει 7GB με την ίδια τιμή

Αγόρασε τα 7GB

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τις 3 Σεπτέμβρη το πακέτο προσφέρει 7GB με την ίδια τιμή

Αγόρασε τα 7GB

Το έχω ήδη πάρει Δλδ να το πάρω ξανά γιατί τα άλλα πανε κοντά στην λήξη γιαυτό δεν το σκέφτηκα, λήγουν στις 24. Επίσης είχα πάρει δώρο 1200 και έχει ποιο μετά ημερομηνία με αποτέλεσμα να παίρνει από τα πολλά και τα 1200 θα πάνε χαμένα! Οπότε μπορώ να το ξαναπάρω?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω ήδη πάρει Δλδ να το πάρω ξανά γιατί τα άλλα πανε κοντά στην λήξη γιαυτό δεν το σκέφτηκα, λήγουν στις 24. Επίσης είχα πάρει δώρο 1200 και έχει ποιο μετά ημερομηνία με αποτέλεσμα να παίρνει από τα πολλά και τα 1200 θα πάνε χαμένα! Οπότε μπορώ να το ξαναπάρω?

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπορείς μέχρι 2 φορές το μήνα μέχρι 02/09. Μετά πάει πάλι 7€ 700mb
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς μέχρι 2 φορές το μήνα μέχρι 02/09. Μετά πάει πάλι 7€ 700mb
Ωραία, ευχαριστώ αυτό θα κάνω τότε :))

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω δικο μου ανθρωπο με what's up, που πηγαινε στο Γερμανο και εβαζε 10€ χρονο, προς ολους(οχι μονο whats'up).

Υπαρχει μηπως καποιος τροπος, να το κανω εγω αυτο αντι γι'αυτον, διχως ομως να παω στο Γερμανο;

Εγω εχω την (απλη) cosmokarta, οχι whats up.

 

Είτε μεσα απο εφαρμογη cosmote στο android πχ μεσω Paypal,

είτε με καποιο ειδικο sms απο το κινητο μου, αφαιρωντας απο το δικο μου χρονο τα 10€(μεταφορα το λενε?);

 

Ομως να ειναι αυτο ακριβως, να παρει ο αλλος(whats up) 10€ προς ολους. Γινεται;

Αν ναι πειτε μου σας παρακαλω οσο το δυνατον αναλυτικα το πως.

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

Τα 10€ ειναι 10€ σκέτα. Δεν είναι "προς ολους". Μην το μπερδευεις με τα πακέτα που εχουν χρονο ομιλιας προς ολους ή προς whatsup. Μεταφορά € προς τον αλλο αριθμο μπορεις να κανεις αν ικανοποιουνται οι οροι μεταφορας. Δες εδω

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=COSMOTEEASYTRANSFERde2dc6b9-c6d8-4a8a-9c4e-f7b4528b073d

Επισης μπορεις να πας σε Γερμανο ή κοσμοτε και να βαλεις 10€ στο λογαριασμό αλλου,ή να κανεις ανανεωση επισης στον αλλο αριθμο μεσω των εφαρμογών mycosmote & whatsup.

Link to comment
Share on other sites

Τα 10€ ειναι 10€ σκέτα. Δεν είναι "προς ολους". Μην το μπερδευεις με τα πακέτα που εχουν χρονο ομιλιας προς ολους ή προς whatsup. Μεταφορά € προς τον αλλο αριθμο μπορεις να κανεις αν ικανοποιουνται οι οροι μεταφορας. Δες εδω

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=COSMOTEEASYTRANSFERde2dc6b9-c6d8-4a8a-9c4e-f7b4528b073d

Επισης μπορεις να πας σε Γερμανο ή κοσμοτε και να βαλεις 10€ στο λογαριασμό αλλου,ή να κανεις ανανεωση επισης στον αλλο αριθμο μεσω των εφαρμογών mycosmote & whatsup.

 

 

Α, μαλιστα. Ετσι μου ειπαν, ετσι το εγραψα κι εγω.

Προφανως θα υπαρχει και πακετο 10ε που θα ειναι μονο για whats up, γι'αυτο μου το ειπαν ετσι;

Αν καταλαβαινω καλα λοιπον, θελουν απλα μια μεταφορα χρηματων 10ε.

 

Τι κερδιζει ο χρηστης whatsup με το που θα του στειλω τα 10ευρω;

Θα εχει καθολου δωρεαν λεπτα ομιλιας;

 

Εγω επιβαρυνομαι με ενα εξοδο εξτρα, 0,20 λεπτα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...