Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με έστειλες !!! Τι προτείνεις ;;;

 

δεν έχω να σου προτείνω κάτι.

Το μόνο που επιδίωξα ήταν να σε προϊδεάσω τον για το τίμημα της επιλογής σου.

 

 

300 λεπτα (ανα δευτερολεπτο) και 5GB με 20euro τον μηνα, εσυ τι λες; τον συμφαιρει η οχι;

 

μην αρπάζεσαι... δεν είμαι dealer συμβολαίων

Απλή αριθμητική εφάρμοσα σε τιμές που μου είναι γνωστές καθώς κι εγώ frog χρησιμοποιώ.

Δε θεωρείς ότι είναι ωφέλιμο για τον hgemwn να γνωρίζει το πραγματικό κόστος;

Link to comment
Share on other sites

μην αρπάζεσαι... δεν είμαι dealer συμβολαίων

Απλή αριθμητική εφάρμοσα σε τιμές που μου είναι γνωστές καθώς κι εγώ frog χρησιμοποιώ.

Δε θεωρείς ότι είναι ωφέλιμο για τον hgemwn να γνωρίζει το πραγματικό κόστος;

 

Δεν αρπαζομαι. Συζητηση κανουμε. Καλα εκανες και αναφερεις το πραγματικο κοστος. Απλως ρωτησα αν κατα την γνωμη σου τον συμφερει η οχι. Γιατι αν δεν κανω λαθος τα συμβολαια ειναι πιο ακριβα

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να κρατήσω τον αριθμό και να έχω προνομιακό ;δεν το δίνουν χωρισ να αλλάξω αριθμό ; για what’s up μιλάς ;
Ναι whatsup. Δυστυχώς όχι. Άσε που θα πρέπει να βρεις από αγγελίες γιατί το πακέτο δε διατίθεται πια εμπορικά. Μέχρι να σε μάθουν θα μπορούσες να αφήσεις ένα μνμ στον τηλεφωνητη με το νέο σου νούμερο. Ή εναλλακτικά να το κάνεις φορητοτητα στη cosmote και να το κάνεις για κάνα χρόνο 2σε1 σιμ με το καινούργιο νούμερο μέχρι να σε μάθουν. Θα κάνεις προώθηση το παλιό στο καινουργιο. Είναι δωρεάν όταν πρόκειται για 2 νούμερα σε 1 σιμ. Απλώς για κάνα χρόνο θα πρέπει να βάζεις 5 ευρώ κάθε τρεις μήνες στο παλιο για να μην μπει φραγη. Μετά το καταργείς και κρατάς μόνο το καινούργιο

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι εχουμε προνομιακό και αγοράσουμε τα 7GB 2 φορές ανα μήνα θα προστεθούν του Αυγούστου και του Σεπτεμβρίου (28 GB Σύνολο) και θα εχουμε ξεχωριστά τα ΜΒ από το προνομιακό;

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

 

Ακριβώς. Διότι είναι δύο διαφορετικά πακέτα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Το φρογκ σίγουρα είναι για 30 μέρες το πακέτο; διάβασα ότι το έκαναν 25.έχω τι νούμερο του πατέρα σε κιου και το έκαναν σχεδόν 5€ για 120"προς όλους.θέλει 10€ το μήνα κάρτα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Το φρογκ σίγουρα είναι για 30 μέρες το πακέτο; διάβασα ότι το έκαναν 25.έχω τι νούμερο του πατέρα σε κιου και το έκαναν σχεδόν 5€ για 120"προς όλους.θέλει 10€ το μήνα κάρτα

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα 60' προς ολους ναι,30 μερες ειναι η διαρκεια.Τα πακετα 2GB και 5GB ειναι για 25 μερες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δεν αρπαζομαι. Συζητηση κανουμε. Καλα εκανες και αναφερεις το πραγματικο κοστος. Απλως ρωτησα αν κατα την γνωμη σου τον συμφερει η οχι. Γιατι αν δεν κανω λαθος τα συμβολαια ειναι πιο ακριβα

 

έριξα μια ματιά στα συμβόλαια cosmote...

το μόνο που θα μπορούσε να καλύψει τις ανάγκες του hgemwn σε internet είναι το Mobile L με κόστος 60€ (έλεος).

προσωπικά θεωρώ ότι το frog είναι μονόδρομος.

η επιλογή ωστόσο ανήκει στον hgemwn, γνωρίζοντας το κόστος του frog μπορεί να κάνει τη δική του έρευνα αγοράς.

Edited by arjuna
Link to comment
Share on other sites

έριξα μια ματιά στα συμβόλαια cosmote...

το μόνο που θα μπορούσε να καλύψει τις ανάγκες του hgemwn σε internet είναι το Mobile L με κόστος 60€ (έλεος).

προσωπικά θεωρώ ότι το frog είναι μονόδρομος.

η επιλογή ωστόσο ανήκει στον hgemwn, γνωρίζοντας το κόστος του frog μπορεί να κάνει τη δική του έρευνα αγοράς.

 

Ναι την έχω ψάξει με συμβόλαια και ζητάνε ένα σωρό λεφτά ...επειδή πρόσφατα ήρθα από Ιταλία που είχα κάρτα και δεν ξέρω τι παίζει πραγματικά για αυτό ρωτάω ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι την έχω ψάξει με συμβόλαια και ζητάνε ένα σωρό λεφτά ...επειδή πρόσφατα ήρθα από Ιταλία που είχα κάρτα και δεν ξέρω τι παίζει πραγματικά για αυτό ρωτάω ...

 

αν τελικά επιλέξεις frog δες και το ακόλουθο πλάνο

 

frog_hgemwn_20180818_0209.png

 

επιλέγεις ανανεώσεις με 30€ για να παίρνεις δώρο 10% (3€)

χρησιμοποιείς 2 πακέτα ιντερνετ των 2GB/μήνα

με αποτέλεσμα να κατεβάζεις το κόστος

 

τα 5 sms δεν αποτελούν πακέτο... είναι υπολογισμένα flat rate απλά για μηδενίζουν το υπόλοιπο

εννοείται ότι τα ΙΑΝ, ΦΕΒ, ΜΑΡ τα αγνοείς και υπολογίζεις το μήνα που ξεκινάς τη χρήση

Edited by arjuna
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα τι έχει γραφεί απλά μια ακόμη επιβεβαίωση. Τα όποια gbs περισσέψουν από το 7αρι της προσφοράς μεταφέρονται με ενεργοποίηση κάποιου πακέτου από τα κλασικά βασικά που υπάρχουν; Με το combo call them all plus i που δίνει +200mb μεταξύ άλλων άραγε ανανεώνονται τα της καλοκαιρινής προσφοράς;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Την εικονα που την βρηκες; Μπορεις να δωσεις link για να κατεβει μεγαλυτερη;

 

μεγιστοποίησε το παράθυρο του browser για να τη δεις σωστά, το μέγεθος της είναι 1150*447 και είναι screenshot

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα τι έχει γραφεί απλά μια ακόμη επιβεβαίωση. Τα όποια gbs περισσέψουν από το 7αρι της προσφοράς μεταφέρονται με ενεργοποίηση κάποιου πακέτου από τα κλασικά βασικά που υπάρχουν; Με το combo call them all plus i που δίνει +200mb μεταξύ άλλων άραγε ανανεώνονται τα της καλοκαιρινής προσφοράς;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα,

 

Άλλο πακέτο προσφέρει τα 200mb, άλλο τα 7gb. Οπότε όχι δεν μεταφέρονται.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα τι έχει γραφεί απλά μια ακόμη επιβεβαίωση. Τα όποια gbs περισσέψουν από το 7αρι της προσφοράς μεταφέρονται με ενεργοποίηση κάποιου πακέτου από τα κλασικά βασικά που υπάρχουν; Με το combo call them all plus i που δίνει +200mb μεταξύ άλλων άραγε ανανεώνονται τα της καλοκαιρινής προσφοράς;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με τα πακέτα με τα 700mb η 120mb με 3 ευρώ ανανεώνονται. Δεν ξέρω αν τα ανανεώνει και το πακέτο με τα 2gb αλλά δεν νομίζω γιατί δεν είναι πακέτο μηνός.

Link to comment
Share on other sites

αν τελικά επιλέξεις frog δες και το ακόλουθο πλάνο

 

frog_hgemwn_20180818_0209.png

 

επιλέγεις ανανεώσεις με 30€ για να παίρνεις δώρο 10% (3€)

χρησιμοποιείς 2 πακέτα ιντερνετ των 2GB/μήνα

με αποτέλεσμα να κατεβάζεις το κόστος

 

τα 5 sms δεν αποτελούν πακέτο... είναι υπολογισμένα flat rate απλά για μηδενίζουν το υπόλοιπο

εννοείται ότι τα ΙΑΝ, ΦΕΒ, ΜΑΡ τα αγνοείς και υπολογίζεις το μήνα που ξεκινάς τη χρήση

Δεν έχω λόγια να σε ευχαριστήσω ....

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα τι έχει γραφεί απλά μια ακόμη επιβεβαίωση. Τα όποια gbs περισσέψουν από το 7αρι της προσφοράς μεταφέρονται με ενεργοποίηση κάποιου πακέτου από τα κλασικά βασικά που υπάρχουν; Με το combo call them all plus i που δίνει +200mb μεταξύ άλλων άραγε ανανεώνονται τα της καλοκαιρινής προσφοράς;
Είχα 400 MB από το πακέτο αυτό και, μόλις ενεργοποίησα την καλοκαιρινή προσφορά, τα 7168 MB προστέθηκαν σε αυτά.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Ειχε πάρει ο πατέρας μου πριν κάποιους μήνες έναν αριθμό whatsup τον οποίο δεν χρησιμοποιησαμε ποτέ.Τώρα βρήκα την σιμ και τους κωδικούς pin αλλά έχω χάσει το κουτί που έγραφε και τον αριθμό..προσπαθώ να καλέσω στο 1314 και μου λεει ο χρόνος ομιλίας στον λογαριασμό σας έχει εξαντληθεί.Πως μπορώ να μάθω τον αριθμό?Μόνο μέσω ανανέωσης και αν ναι πως θα κάνω ανανέωση αφού δεν καλεί?Λογικά θα έχει και φραγή εισερχομένων..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.Ειχε πάρει ο πατέρας μου πριν κάποιους μήνες έναν αριθμό whatsup τον οποίο δεν χρησιμοποιησαμε ποτέ.Τώρα βρήκα την σιμ και τους κωδικούς pin αλλά έχω χάσει το κουτί που έγραφε και τον αριθμό..προσπαθώ να καλέσω στο 1314 και μου λεει ο χρόνος ομιλίας στον λογαριασμό σας έχει εξαντληθεί.Πως μπορώ να μάθω τον αριθμό?Μόνο μέσω ανανέωσης και αν ναι πως θα κάνω ανανέωση αφού δεν καλεί?Λογικά θα έχει και φραγή εισερχομένων..

 

καλείς εξυπηρέτηση πελατών με δελτίο ταυτότητας του πατέρα σου ανά χείρας, εφόσον έχει δηλωθεί στο όνομά του. θα χρειαστεί επίσης να τους δώσεις τον σειριακό αριθμό της sim (αναγράφεται επάνω της)

Link to comment
Share on other sites

Μέσω του 1314 μπορείς να κάνεις ανανέωση με ελάχιστο 10 ευρώ από κάρτα ανανέωσης και όχι online.
Link to comment
Share on other sites

Μέσω του 1314 μπορείς να κάνεις ανανέωση με ελάχιστο 10 ευρώ από κάρτα ανανέωσης και όχι online.

 

μα ούτε να καλέσει μπορεί στο 1314

ούτε το αριθμό 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ γνωρίζει;

τουλάχιστον αυτό κατάλαβα...

Link to comment
Share on other sites

μα ούτε να καλέσει μπορεί στο 1314

ούτε το αριθμό 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ γνωρίζει;

τουλάχιστον αυτό κατάλαβα...

 

Πήγαινε σε κατάστημα, είναι η μόνη λύση.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια κάλεσα στο 1314 ξανά και αφού περίμενα να πει όλο το ποιηματάκι ότι ο χρόνος έχει εξαντληθεί καλέστε 1315 κλπ κλπ μου λέει στο τέλος πληκτρολογηστε τον αριθμό της κάρτας ανανέωσης..Επίσης να πω ότι αυτόν τον αριθμό τον είχε πάρει ο πατέρας μου πάνω από ένα 6μηνο πριν και με το που έβαλα την κάρτα διαπίστωσα ότι ισχύει ακόμα η προσφορά 1500' και 1,5GB με 8,5.Οποιος έχει κάποιο προνομιακό πολύ καιρό στην άκρη δεν έχει θέμα..
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για την βοήθεια κάλεσα στο 1314 ξανά και αφού περίμενα να πει όλο το ποιηματάκι ότι ο χρόνος έχει εξαντληθεί καλέστε 1315 κλπ κλπ μου λέει στο τέλος πληκτρολογηστε τον αριθμό της κάρτας ανανέωσης..Επίσης να πω ότι αυτόν τον αριθμό τον είχε πάρει ο πατέρας μου πάνω από ένα 6μηνο πριν και με το που έβαλα την κάρτα διαπίστωσα ότι ισχύει ακόμα η προσφορά 1500' και 1,5GB με 8,5.Οποιος έχει κάποιο προνομιακό πολύ καιρό στην άκρη δεν έχει θέμα..

 

Μια χαρα δηλαδη,τωρα μπορεις να τον συνδεσεις με το MyCosmote στη συσκευη σου ειτε με το whats up app στον πατερα σου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Είχα 400 MB από το πακέτο αυτό και, μόλις ενεργοποίησα την καλοκαιρινή προσφορά, τα 7168 MB προστέθηκαν σε αυτά.

Κι εμένα έγινε αυτό. Οπότε γίνεται αυτό που λέω. Ούτως ή άλλως θα βάλω πριν το combo οπότε θα το δω σίγουρα.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται και μας βόλεψε μια χαρά!

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...