Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έληξε το συμβόλαιο οπότε μπορώ να κάνω την αλλαγή τώρα. Η χρήση μου μηνιαία ειναι περίπου 1000 Ομιλία προς ολα τα δίκτυα, ελάχιστα sms κ 2 GB .οπότε λεω να το τολμήσω προς wu .

 

Αν εχεις πολλες επαφες,θα σε βολεψει στα λεπτα προς ολους.Αν αλλαζες νουμερον παιρνοντας προνομιακο whats up ή F2G θα μειωνες το κοστος στην καρτα σου.Θα χρειαστεις 20€ το μηνα,συμφερει ομως να βαζεις 2 10αρες καρτες.

Reload it με 1.200Mb στην online ανανεωση(2.400MB συνολο)

Μετα θα βαλεις 2 πακετα combo call them all με 14€ το μηνα.Θα εχεις 800' προς Whats Up και 400' προς ολους.

Και για εξτρα mb παρε μοιρασε παιρνοντας 100MB και δινεις 300MB σε αλλους αριθμους whats up.Αλλα γινονται διπλασια αν κανεις παρε μοιρασε καθε φορα που βαζεις καρτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άποψή μου, σε καρτοκινητό δεν θα βρεις εύκολα αυτά που θέλεις. Μόνο και μόνο το τρίλεπτο της καρτοκινητής σε σχέση με το ενός λεπτού της σύνδεσης είναι τεράστια διαφορά και μπορεί να χρειάζεσαι πάνω από χίλια "χρεώσιμα" λεπτά.

Κατ εμέ, κοίτα προς cyta που έχει ένα πρόγραμμα με 1000 λεπτά προς όλους με κάνα 20αρικο και πάρε 2η κάρτα μόνο για ίντερνετ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βασικά τώρα που το κοίταξα, η cyta έχει με 18 ευρώ, 1500 λεπτά προς όλους.

Πάρε και μια κάρτα f2go και με 8,5 ευρώ έχεις 2.5 gb (εκ των οποίων τα πρώτα 500 mb είναι για 15 μέρες ως δώρο) τα οποία μεταφέρονται στον επόμενο μήνα και με τα log n win έχεις 20 μηνύματα την εβδομάδα, αρκεί να μπαίνεις στην εφαρμογή και να τα παίρνεις.

Μην ασχολείσαι με whats up ή cosmoκαρτα. Με τα μισά χρήματα θα καλύπτεται.

 

Ή παιρνει Frog αντι για F2G και εχει 2GB/25 μερες με 4,44€.Για μενα η καλυτερη λυση ειναι αλλαγη αριθμου και προνομιακο F2G.Με 10€ ανα 25 μερες τα καλυπτει ολα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Nικόλα μια μικρή συμπλήρωση για τα reload it.Τα gb απο τα 2 reloadit που αναφέρεις μπορούν να είναι 3.2gb για ένα μήνα.Αν κάνεις το πρώτο 1.2gb για ένα μήνα και με το δεύτερο πάρεις τα 2gb για μια εβδομάδα,τότε τα 2gb προστίθενται στην ημερομηνία λήξης του πρώτου και έτσι έχεις 3.2gb για ένα μήνα. Και στο combo call them all (που απο Μάρτη καταργείται και βγαίνει το νέο στα 7.5€) τα λεπτά προς όλους με ανανέωση μέσω της wu εφαρμογής είναι 300 προς όλους οπότε σύνολο 600 αντι 400 με 2 τέτοια πακέτα Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Βρε Νικόλα, 1000 λεπτά προς όλους μιλάει κι εσύ προτείνεις να βάλει πακέτο με συνολικά 600 λεπτά και μάλιστα με ελάχιστη χρέωση 3 λεπτών και οσονούπω τα προγράμματα αλλάζουν προς τα πάνω;

Δεν είναι προτιμότερο να βάλει τα 1500 λεπτά προς όλους με cyta; Υπερκαλύπτει τις ανάγκες και μάλιστα με ένα 20αρικο με τον φόρο; με καρτοκινητό τέτοιες ανάγκες δεν καλύπτονται από κανένα.

Αναφορικά με το frog, πως θα καλύπτεται από μηνύματα; Από whats up;

Link to comment
Share on other sites

WU και CU είναι πολύ κοντά, δεν έχεις σοβαρό λόγο να προτιμήσεις το ένα ή το άλλο.

Εάν δεις το θέμα, ο περισσότερος κόσμος βρέθηκε στην ίδια θέση το τελευταίο διάστημα και έκανε τη μετάβαση...

Το βασικό που έχει νόημα να προσέξεις είναι να έχει λήξει η δέσμευσή σου, ή να έχεις επηρεαστεί από τις αυξήσεις που ανακοίνωσαν, ώστε να μην χρεωθείς την πρόωρη διακοπή.

Πολύ βασικό πριν το κάνεις καρτοκινητό να τσεκάρεις πια εταιρία σε καλύπτει σε δίκτυο στην περιοχή που είσαι.

 

Αν ήσουν οκ με την Cosmote και στα σημεία που κίνησε σε καλύπτει το δίκτυο η πιο λογική κίνηση είναι να πας σε wu η frog.

 

Το να πειραματιστείς με τα άλλα δίκτυα σε περίπτωση που δεν σε καλύπτουν στα σημεία που κίνησε περιλαμβάνει το ρίσκο να πρέπει να πληρώσεις το κόστος φορητότητας δικτύου που δεν είναι μικρό πλέον.

 

Το πιο εύκολο είναι να πας σε ένα κατάστημα να ζητήσεις μια κάρτα για δοκιμή δικτύου να βάλεις ένα 10εύρο μέσα να δοκιμάσεις στα σημεία που κίνησε και αν είσαι οκ τότε επιλέγεις πια σε καλύπτει καλύτερα σε πακέτα και κάνεις φορητότητα.

 

Αυτή η σελίδα θα σε βοηθήσει να δεις πάνω κάτω τις παροχές των καρτοκινητών

 

http://mobilemaps.freesite.host/el/sygkrisi-programmaton/sygkrisi-paketon-kartokiniton.html

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Nικόλα μια μικρή συμπλήρωση για τα reload it.Τα gb απο τα 2 reloadit που αναφέρεις μπορούν να είναι 3.2gb για ένα μήνα.Αν κάνεις το πρώτο 1.2gb για ένα μήνα και με το δεύτερο πάρεις τα 2gb για μια εβδομάδα,τότε τα 2gb προστίθενται στην ημερομηνία λήξης του πρώτου και έτσι έχεις 3.2gb για ένα μήνα. Και στο combo call them all (που απο Μάρτη καταργείται και βγαίνει το νέο στα 7.5€) τα λεπτά προς όλους με ανανέωση μέσω της wu εφαρμογής είναι 300 προς όλους οπότε σύνολο 600 αντι 400 με 2 τέτοια πακέτα

 

Αυτο με το reload it δεν το ηξερα,ακομα καλυτερα τοτε αν εχεις 3,2GB τζαμπα.

Για τα λεπτα σωστος,600' προς ολους ειναι αρκετα αν εχει πολλες επαφες whats up.Αλλιως θα προτεινα F2G αν δεν την βολευει και θελει οσο πιο πολλα λεπτα προς ολους.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσες μερες κανει για να μεταφερθει το καρτοκινητο στο ονομα σου ΜΕ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΟΥ οταν το ενεργοποιεις ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρόνια, έχω το cosmote xl με 1500,1500,και 3 giga και πληρώνω γύρω στα 30€ λόγω Διάφορων εκπτώσεων. τώρα θα μας προσθέσουν αλλά 500mb και θα αυξήσουν το πάγιο λίγο, γύρω στα 2 ευρώ. ομιλια και μηνύματα χρησιμοποιώ ελάχιστα. Στα mb χρησιμοποιώ γύρω στα 2giga.

Τώρα λόγω της αλλαγής που μου κάνουν έχω το δικαίωμα να καταγγείλω την σύμβαση και να το κάνω καρτοκινητο. Είμαι στα μέσα του συμβολαίου.

Πιστεύετε μπορώ να έχω καρτοκινητο με λιγότερα χρήματα και περίπου τα ίδια mb? Η δεν αξίζει και να το αφήσω έτσι;

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρόνια, έχω το cosmote xl με 1500,1500,και 3 giga και πληρώνω γύρω στα 30€ λόγω Διάφορων εκπτώσεων. τώρα θα μας προσθέσουν αλλά 500mb και θα αυξήσουν το πάγιο λίγο, γύρω στα 2 ευρώ. ομιλια και μηνύματα χρησιμοποιώ ελάχιστα. Στα mb χρησιμοποιώ γύρω στα 2giga.

Τώρα λόγω της αλλαγής που μου κάνουν έχω το δικαίωμα να καταγγείλω την σύμβαση και να το κάνω καρτοκινητο. Είμαι στα μέσα του συμβολαίου.

Πιστεύετε μπορώ να έχω καρτοκινητο με λιγότερα χρήματα και περίπου τα ίδια mb? Η δεν αξίζει και να το αφήσω έτσι;

Ευχαριστώ.

 

 

Καλησπέρα, καλή χρονιά.

 

3GB/3.5GB σε καρτοκινητό κάθε μήνα, είναι απίθανο.

 

Για 1500' προς Cosmote, δεν το συζητώ καν. Δεν υπάρχει απλά. Εδώ παίζεις αλλιώς μπάλα. Αν έχεις αρκετούς με What's Up, τότε ναι.

 

Αλλά τα δεδομένα που ζητάς είναι πολλά. Εκτός φυσικά αν βάζεις 20€ τον μήνα. Διότι τα 10€, δεν φτάνουν για τη χρήση που επιθυμείς.

 

Υ.Γ Μια λύση θα ήταν το προνομιακό What's Up.

Edited by Ilovemetal
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

...με νέο νούμερο βέβαια,να συμπληρώσω (για το προνομιακο).
Link to comment
Share on other sites

...με νέο νούμερο βέβαια,να συμπληρώσω (για το προνομιακο).

 

Σωστό. Το παρέλειψα αυτό. Ειδάλλως πήγαινε προς Vodafone για καλύτερη προσφορά σε κάποιο Καρτοπρόγραμμα με αρκετά MB. Και ανεβάζεις και τις πιθανότητες αντιπροσφοράς.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ποσες μερες κανει για να μεταφερθει το καρτοκινητο στο ονομα σου ΜΕ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΟΥ οταν το ενεργοποιεις ξερει κανεις?

 

Μόνο αυτός που θα κάνει την μεταφορά ξέρει . Στην πράξη μπορεί να μην γίνει και ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Ο ελάχιστος χρόνος ομιλίας στο What's up είναι 3 λεπτά και μετά η χρέωση γίνεται ανά δευτερόλεπτο. Μίλησα 3 λεπτά και κάτι δευτερόλεπτα και μου αφαίρεσε 4 λεπτά στην εφαρμογή του what's up. Γιατί όχι 3' και 14''? Στην εφαρμογή της q υπάρχει η δυνατότητα να βλέπεις ακριβώς και τα δευτερόλεπτα. Εδώ όχι;

Πάνε περίπατο λόγω στρογγυλοποίησης;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Αγόρασα 2 τηλέφωνα απο τον Γερμανό και μου έδωσαν 2 νούμερα whats up με 50€ κάρτα το κάθε ένα.

Πώς μπορώ να στείλω απο το ένα στο άλλο τα 50€?Κάτι μου είπαν να καλέσω στο 1314 αλλά δεν έδωσα βάση.

Επίσης γνωρίζει κάποιος σε πόσο καιρό μπορώ να καταναλώσω αυτά τα 100€?

Πρέπει εντός 3 μηνών να τα έχω καταναλώσει η μπορώ να τα έχω περισσότερο?

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Αγόρασα 2 τηλέφωνα απο τον Γερμανό και μου έδωσαν 2 νούμερα whats up με 50€ κάρτα το κάθε ένα.

Πώς μπορώ να στείλω απο το ένα στο άλλο τα 50€?Κάτι μου είπαν να καλέσω στο 1314 αλλά δεν έδωσα βάση.

Επίσης γνωρίζει κάποιος σε πόσο καιρό μπορώ να καταναλώσω αυτά τα 100€?

Πρέπει εντός 3 μηνών να τα έχω καταναλώσει η μπορώ να τα έχω περισσότερο?

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

Καλησπέρα,

 

Για το Easy Transfer δες εδώ: https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=COSMOTEEASYTRANSFERe90009b0-da64-4703-a509-d2ade2e909e5

 

Επίσης μπορεί να γίνει και μέσω της εφαρμογής του What's Up.

 

Σε τρείς μήνες το υπόλοιπο μηδενίζεται, οπότε ναι, θα πρέπει να καταναλωθούν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο ελάχιστος χρόνος ομιλίας στο What's up είναι 3 λεπτά και μετά η χρέωση γίνεται ανά δευτερόλεπτο. Μίλησα 3 λεπτά και κάτι δευτερόλεπτα και μου αφαίρεσε 4 λεπτά στην εφαρμογή του what's up. Γιατί όχι 3' και 14''? Στην εφαρμογή της q υπάρχει η δυνατότητα να βλέπεις ακριβώς και τα δευτερόλεπτα. Εδώ όχι;

Πάνε περίπατο λόγω στρογγυλοποίησης;

 

Καλησπέρα,

 

Δεν πάνε περίπατο, απλά η εφαρμογή δεν δείχνει τα δευτερόλεπτα. Κακώς βέβαια.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη παράλειψη, δεν χρειάζομαι κάθε μήνα 3,5 γίγα, και 2 αρκούν.

Τι να κάνω, δεν ξέρω, αν καταγγείλω την σύμβαση, θέλω να κρατήσω το ίδιο νούμερο, θα μου το κάνουν cosmoκάρτα; αν βάζω π.χ 20 ευρώ τον μήνα τι θα έχω;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη παράλειψη, δεν χρειάζομαι κάθε μήνα 3,5 γίγα, και 2 αρκούν.

Τι να κάνω, δεν ξέρω, αν καταγγείλω την σύμβαση, θέλω να κρατήσω το ίδιο νούμερο, θα μου το κάνουν cosmoκάρτα; αν βάζω π.χ 20 ευρώ τον μήνα τι θα έχω;

 

Φυσικά και θα στο κάνουν. Αρκεί φυσικά να το θέλεις.

 

Τα πακέτα της Cosmokartas είναι εδώ: https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=300mins500MBcc49a2fc-5e25-4c70-b2f0-73ec822c17ab

 

Του What's Up εδώ: https://www.whatsup.gr/el/services

 

Ρίξε μια ματιά για να πάρεις μια ιδέα. Γι'αυτά που ζητάς, χρειάζεσαι 20€ ανανέωση μηνιαίως.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Για το Easy Transfer δες εδώ: https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/pricelist/index.jsp?catName=COSMOTEEASYTRANSFERe90009b0-da64-4703-a509-d2ade2e909e5

 

Επίσης μπορεί να γίνει και μέσω της εφαρμογής του What's Up.

 

Σε τρείς μήνες το υπόλοιπο μηδενίζεται, οπότε ναι, θα πρέπει να καταναλωθούν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλησπέρα,

 

Δεν πάνε περίπατο, απλά η εφαρμογή δεν δείχνει τα δευτερόλεπτα. Κακώς βέβαια.

Αν πριν λήξει το 3μηνο,βάλει 5€ κάρτα δε θα ανανεωθει ολο το υπόλοιπο για ένα 3μηνο ακόμη?

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη παράλειψη, δεν χρειάζομαι κάθε μήνα 3,5 γίγα, και 2 αρκούν.

Τι να κάνω, δεν ξέρω, αν καταγγείλω την σύμβαση, θέλω να κρατήσω το ίδιο νούμερο, θα μου το κάνουν cosmoκάρτα; αν βάζω π.χ 20 ευρώ τον μήνα τι θα έχω;

Ρωτάς & εδώ, αλλά

εκεί είσαι -€3 μετατροπή εκ Cosmoκάρτας-

μεσοσταθμικώς@ ½/⅓\30% απ' όσα θες/πληρώνεις\θα γίνουν, αντιστοίχως —ενδεικτικώς, πακέτα 2Gb με €4,4|25ήμερο & 2×1 ώρα(÷2ⁿ+ βδομάδα~) με €3+2λ€ μηνιαίως:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ο ελάχιστος χρόνος ομιλίας στο What's up είναι 3 λεπτά και μετά η χρέωση γίνεται ανά δευτερόλεπτο. Μίλησα 3 λεπτά και κάτι δευτερόλεπτα και μου αφαίρεσε 4 λεπτά στην εφαρμογή του what's up. Γιατί όχι 3' και 14''? Στην εφαρμογή της q υπάρχει η δυνατότητα να βλέπεις ακριβώς και τα δευτερόλεπτα. Εδώ όχι;

Πάνε περίπατο λόγω στρογγυλοποίησης;

 

Στην εφαρμογη τους δεν φαινεται,μονο με αποστολη sms Υ στο 1330.Τα λεπτα ομιλιας περιπατο δεν πανε,τα λεφτα παντως αν χρεωθεις καταλαθος πανε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συγνώμη παράλειψη, δεν χρειάζομαι κάθε μήνα 3,5 γίγα, και 2 αρκούν.

Τι να κάνω, δεν ξέρω, αν καταγγείλω την σύμβαση, θέλω να κρατήσω το ίδιο νούμερο, θα μου το κάνουν cosmoκάρτα; αν βάζω π.χ 20 ευρώ τον μήνα τι θα έχω;

 

Απο τα 1500' προς ολους ποσα θελεις;

Στα Mb υπαρχει λυση,αλλα τα λεπτα προς ολους που ειχες στο συμβολαιο θελει να εχεις φοιτητικο ή προνομιακο καρτοκινητο οπου θα παρεις και νεο νουμερο αναλογα το τι θα κανεις.Γινεται κοσμοκαρτα και με αλπακ γινεται δωρεαν whats up.

Π.χ. Με 20€ εχεις 800' προς Whats Up και 600' προς ολους με το Combo Call them all δινοντας 14€(2 φορες απο 7€)

2Gb με Reload it για μια βδομαδα και αλλα 1.200MB για ενα μηνα.

Και 200MB απο το παρε μοιρασε,δινοντας 600Mb σε whats up νουμερα.

Απλα θα βαλεις 2 καρτες των 10€ γιατι αλλιως θα παρεις μονο 1.200MB και 100Mb εξτρα.

Και για να παρεις τις παροχες αυτες στα λεπτα πρεπει να τα βαλεις μεσω του whatsup app ή μεσα απο το m.whatsup.gr απο το κινητο σου.

Με τις αλλαγες του Μαρτιου θα παιρνεις 200Mb εξτρα με το νεο combo call them all και θα δινεις 7,5€ το πακετο,συνολο 1€ εξτρα γιατι θα το ενεργοποιεις 2 φορες,με το Reload it θα εχεις θεμα γιατι θα παιρνεις για 15 μερες τα 600Mb(1.200 αν γινει Online).

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Αγόρασα 2 τηλέφωνα απο τον Γερμανό και μου έδωσαν 2 νούμερα whats up με 50€ κάρτα το κάθε ένα.

Πώς μπορώ να στείλω απο το ένα στο άλλο τα 50€?Κάτι μου είπαν να καλέσω στο 1314 αλλά δεν έδωσα βάση.

Επίσης γνωρίζει κάποιος σε πόσο καιρό μπορώ να καταναλώσω αυτά τα 100€?

Πρέπει εντός 3 μηνών να τα έχω καταναλώσει η μπορώ να τα έχω περισσότερο?

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

 

Δε το κατάλαβα:

 

Τα Whats'Up πώς στα δώσαν με 50€ μέσα στο καθένα;

Επειδή αγόρασες τα τηλέφωνα;

Είναι σαν αυτό που κάνει το Public για τη Wind;

Σε Γερμανό ποιάς περιοχής;

Link to comment
Share on other sites

Αν πριν λήξει το 3μηνο,βάλει 5€ κάρτα δε θα ανανεωθει ολο το υπόλοιπο για ένα 3μηνο ακόμη?

 

Λογικά θα ανανεωθεί. Πρέπει βάση της πολιτικής της Cosmote. Εκτός εάν αυτά τα 50€ που του πρόσθεσαν, έγιναν κατόπιν ειδικών διευκρινίσεων.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα ανανεωθεί. Πρέπει βάση της πολιτικής της Cosmote. Εκτός εάν αυτά τα 50€ που του πρόσθεσαν, έγιναν κατόπιν ειδικών διευκρινίσεων.

 

ΑΝ λέμε για το Easy Transfer να μεταφέρει σε άλλο καρτοκινητό (WU ή Ckarta),

ΔΕ γίνεται ΑΝ αυτά τα € είναι από bonus.

 

Το είχα δοκιμάσει με 20€ μέσα σε WU (από αρχικό bonus εκ φορητότητας) τέλη καλοκαιριού 2017 και ΔΕ γινόταν.

Θέλει "κανονικά" €.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό που λες ρωτήθηκε πιο πάνω οπότε δεν γίνεται.Τα χρήματα αυτα αν βάλεις μια κάρτα πχ 5€ μεταφέρονται για ένα ακόμη 3μηνο;

 

Στάλθηκε από το Le X626 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

μετέφερα το οικογενειακό μου πακέτο σε δύο whats up. απο την εφαρμογή της cosmote βλέπω τα δύο νούμερα αλλά στο whats up application βλέπω μόνο το δικό μου. υπάρχει περίπτωση να μπορώ να προσθέσω και το άλλο και να έχω όλες τις παροχές πχ πάρε δώσε πάρε μοίρασε κλπ?

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

απο την εφαρμογη του wu δεν μπορεις να δεις ταυτοχρονα 2 νουμερα. Αυτο που μπορεις να κανεις ομως ειναι αποσυνδεση απο το πρωτο νουμερο,ταυτοποιηση του 2ου με sms οποτε κανεις τη δουλεια που θελεις. Και μετα με νεα αποσυνδεση - ταυτοποιηση βλεπεις οποιο θες. Εννοειται ομως οτι πρεπει να εχεις προσβαση και στα 2 νουμερα για να βλεπεις τα sms. Η αλλη λυση ειναι να μπει παλι η εφαρμογη σε μια αλλη συσκευη (ανεξαρτητα με το αν εχει sim) ωστε να βλεπεις το 2ο αριθμο. Η ταυτοποιηση ομως ζητειται κατα καιρους και παλι.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...