Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιες είναι συνοπτικά οι παροχές του φοιτητικού πακέτου?

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/T37/xml/Personal__articleadvanced__cosmote-WHATS-UP-foithtiko/section/Student_offers_prs

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα από το what's up για προσφορά, και είπα για να δω. Το ανοίγω, και :

ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΕΩΣ 30/06 ΣΤΟ SUPER ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ ΠΑΚΕΤΟ: 1.200’ & 1.200 SMS, ΑΝΤΙ ΓΙΑ 100 SMS, ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ ΜΟΝΟ ΜΕ 7,06€ ΓΙΑ 1 ΜΗΝΑ! ΓΙΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΚΑΛΕΣΕ ΣΤΟ 1330

Όχι θα το αφήνανε.... :p

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα από το what's up για προσφορά, και είπα για να δω. Το ανοίγω, και :

 

Όχι θα το αφήνανε.... :p

 

Sent from my XT1562

Ναι αλλά εδώ έστω μπήκαν 1200 sms από 100......

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά εδώ έστω μπήκαν 1200 sms από 100......

 

Εδω και χρονια το εχει 1200'+1200μνματα. Απλα περνει παραταση καθε μηνα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εδω και χρονια το εχει 1200'+1200μνματα. Απλα περνει παραταση καθε μηνα.

Αυτό δεν ισχύει για vodafone?Δεν έχω φοιτητικό και δεν ξερω.https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/T37/xml/Personal__articleadvanced__cosmote-WHATS-UP-foithtiko/section/Student_offers_prs

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν ισχύει για vodafone?Δεν έχω φοιτητικό και δεν ξερω.https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/T37/xml/Personal__articleadvanced__cosmote-WHATS-UP-foithtiko/section/Student_offers_prs

 

Δε πηραζει τι γραφει εκει, 1200μνματα ειναι εδω κ 2χρονια περιπου, και η βοντα το εχει, λιγο αργοτερα το εκανε.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δε πηραζει τι γραφει εκει, 1200μνματα ειναι εδω κ 2χρονια περιπου, και η βοντα το εχει, λιγο αργοτερα το εκανε.

Αλήθεια??Πολύ θετικό αυτό!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα εχτές και έκανα γραπτή καταγγελία (ενημέρωση μέσα σε 2 εβδομάδες), όχι πως θα ιδρώσουν ιδιαίτερα...:ninja:

 

Με πήρε από την Cosmote μια ευγενέστατη κυρία και ύστερα από την κουβέντα που είχαμε θα μου πιστώσουν 5€ στον λογαριασμό μου.

 

Συνεχίζουν να ισχυρίζονται ότι το sms στάλθηκε από αυτούς και ότι έχει ισχύ 24 ώρες (σε περίπτωση που το κινητό μου είναι κλειστό ή εκτός δικτύου), της ανάφερα ότι εάν ξανασυμβεί θα το αναφέρω στο τηλεφωνικό τους κέντρο (και βασικά κακώς που δεν ζήτησα γραπτώς μια αναφορά για τα συγκεκριμένα μηνύματα).

 

Τουλάχιστον δεν έχασα πολλά GB...:ninja:

The more things change, the more they stay the same...
Link to comment
Share on other sites

Με πήρε από την Cosmote μια ευγενέστατη κυρία και ύστερα από την κουβέντα που είχαμε θα μου πιστώσουν 5€ στον λογαριασμό μου.

 

 

 

 

 

Συνεχίζουν να ισχυρίζονται ότι το sms στάλθηκε από αυτούς και ότι έχει ισχύ 24 ώρες (σε περίπτωση που το κινητό μου είναι κλειστό ή εκτός δικτύου), της ανάφερα ότι εάν ξανασυμβεί θα το αναφέρω στο τηλεφωνικό τους κέντρο (και βασικά κακώς που δεν ζήτησα γραπτώς μια αναφορά για τα συγκεκριμένα μηνύματα).

 

 

 

 

 

Τουλάχιστον δεν έχασα πολλά GB...:ninja:

 

 

Τελος καλο,ολα καλα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες παίρνει η φορητοτητα από Vodafone σε cosmote αν ξέρετε?

Τη Δευτέρα το πρωί την έκανα μετά από λίγο μου ήρθε sms από Vodafone ότι θα ακολουθήσει επικοινωνία αλλά τίποτα ακόμη

Link to comment
Share on other sites

Με πήρε από την Cosmote μια ευγενέστατη κυρία και ύστερα από την κουβέντα που είχαμε θα μου πιστώσουν 5€ στον λογαριασμό μου.

 

Συνεχίζουν να ισχυρίζονται ότι το sms στάλθηκε από αυτούς και ότι έχει ισχύ 24 ώρες (σε περίπτωση που το κινητό μου είναι κλειστό ή εκτός δικτύου), της ανάφερα ότι εάν ξανασυμβεί θα το αναφέρω στο τηλεφωνικό τους κέντρο (και βασικά κακώς που δεν ζήτησα γραπτώς μια αναφορά για τα συγκεκριμένα μηνύματα).

 

Τουλάχιστον δεν έχασα πολλά GB...:ninja:

 

Ευχαριστούμε για την ενημέρωση. H γραπτή καταγγελία έκανε δουλειά τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Τα περίπτερα που δίνουν χρόνο ομιλίας σε απόδειξη, μπορούν να δώσουν και 5 ευρώ; Γιατί μου είπαν κάποιοι γνωστοί μου ότι το κάνουν αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορούν πλέον να σου δώσουν κάρτα των 5 ευρώ. Δεν το επιτρέπει το μηχανάκι. Μόνο για κάρτες σταθερής τηλεφωνίας επιτρέπει ακόμα 5 ευρώ ή και 3 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Αυξήσεις βασικών χρεώσεων:

http://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/company/anakoinosi-kartokinitis_10-06.pdf

Αναμενόμενες οι αυξήσεις, άργησαν κι'όλας, να ολοκληρώσουν το καρτέλ.

Link to comment
Share on other sites

Τα περίπτερα που δίνουν χρόνο ομιλίας σε απόδειξη, μπορούν να δώσουν και 5 ευρώ; Γιατί μου είπαν κάποιοι γνωστοί μου ότι το κάνουν αυτό.

Η κάρτα των 5€ από το περίπτερο έχει καταργηθεί πλέον. Μόνο σε κατάστημα!!

Τα περίπτερα δίνουν από 10 € και πάνω τώρα.

 

(Στάλθηκε απο lg g4. Lollipop 5.1)

Link to comment
Share on other sites

Αυξήσεις βασικών χρεώσεων:

http://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/company/anakoinosi-kartokinitis_10-06.pdf

Αναμενόμενες οι αυξήσεις, άργησαν κι'όλας, να ολοκληρώσουν το καρτέλ.

 

Ακολουθώντας και η Κοσμοτε... αύξηση από 0,01€ σε 0,02/1' προς 2 αριθμούς αλλά και αύξηση στο sms 0,19€ κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κάποιος αν η προσφορά της cosmote με το δωρεάν 1giga με καθε ανανέωση από 10 ευρώ κόπηκε;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλα προχτές που εκανα μια ανανέωση,με online ανανέωση 10 ευρώ στο whatsup εδινε 1 gb για 15 μερες
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει 1GB " με κάθε ανανέωση" .

Υπάρχει 1GB με ανανέωση από κατάστημα ή online.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κάποιος αν η προσφορά της cosmote με το δωρεάν 1giga με καθε ανανέωση από 10 ευρώ κόπηκε;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να κόπηκε? Εννοείται πως όχι, τη διαφημίζουν κι'όλας. Σήμερα, γύρω στις 6 το απόγευμα, μου ήρθαν δύο SMS, στο φοιτητικό μου What's Up, με λίγα δευτερόλεπτα απόσταση μεταξύ τους: Το πρώτο, μου έλεγε να ενημερωθώ από το site της Cosmote, για τις τιμολογιακές αλλαγές που θα ισχύσουν στην καρτοκινητή από τις 11 Ιουλίου, ενώ το δεύτερο, μου έλεγε να ανανεώσω online ή από κατάστημα με 10€ και άνω, για να λάβω 1 GB για 15 ημέρες, μέχρι τις 30 Ιουνίου.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες επειδή πρώτη φορά θα το δοκιμάσω με την cosmote, είχα πακέτο 500 mb που έληγαν το απόγευμα, έβαλα 10 ευρώ με paypal και πήρα 1,5 gb και μαζί με τα υπόλοιπα mb πλέον όλα λήγουν στις 12/07/2016. Θέλω να ρώτησω αν κανονικά βάλω πακέτο με 500mb ή κάνω ξανά ανανέωση πριν τις 12.07.2016 τα mb θα παραταθουν αντίστοιχο χρονικό διάστημα, σωστά? Δηλαδή η μεταχείριση των mb τόσο των προσφορών ανανέωσης όσο και των πακέτων mb ανανεώνονται στο σύνολό τους ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...