Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω εβαλα χθες κατα τις 10 καρτα και δε μου εχει ερθει μνμα για τα δωρεαν σμσ ωστοσο εβαλα και το call 600 μου πε οτι θα ερθει μνμ για σμς απεριορηστα αλλα και απο εκει τζιφος!ποσο καιρο κανουν να στηλουν μνμ να σε ενημερωσουν?

Εμένα έκαναν περίπου 20 ώρες... Βέβαια πήρα και ένα τηλεφωνάκι στο 1313...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έκαναν περίπου 20 ώρες... Βέβαια πήρα και ένα τηλεφωνάκι στο 1313...

 

Στην ξαδέρφη μου πριν από λίγες μέρες έκαναν 29 ώρες παρακαλώ για να τα ενεργοποιήσουν... :down:

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει εκτρωπη απο το καρτοκινητο σε συνδεση. Τελειωσε η καρτα κ τωρα δε μπορω να κανω ακυρωση της εκτροπης. Μου βγαζει σφαλμα μυνηματος. πρεπει να βαλω καρτα παλι;
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μας έχει πρήξει τα @$*:X η Cosmote με το παρακάτω μήνυμα κάθε φορά που προσπαθούμε να κάνουμε έλεγχο σε what's up στα λεπτά ομιλίας και στα sms..:

"Λόγω εργασιών αναβάθμισης του συστήματος η υπηρεσία ενημέρωσης υπολοίπου δεν είναι διαθέσιμη. Παρακαλώ προσπαθήστε αργότερα"...

Είναι κάτι μήνες που συμβαίνει αυτό, χωρίς όμως να υπάρχει κάποια διαβεβαίωση από πλευράς cosmote για το πότε θα λειτουργεί κανονικά το σύστημα. Γνωρίζει κανείς κάτι περισσότερο σχετικά; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει την διαφορα καρτοκινητου με καρτοσυμβολαιο cosmote?

Ειλικρινα διαβασα διαφορα, αλλα δεν καταλαβα στην πραξη τι συμβαινει.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει την διαφορα καρτοκινητου με καρτοσυμβολαιο cosmote?

Ειλικρινα διαβασα διαφορα, αλλα δεν καταλαβα στην πραξη τι συμβαινει.

Η διαφορά είναι ότι το ένα είναι Συμβόλαιο, ενώ το άλλο είναι καρτοκινητό.

Το συμβόλαιο έχει ένα συγκεκριμένο ποσό που σου χρεώνει κάθε μήνα αλλά είναι σε στύλ Κάρτας Ας πούμε σου χρεώνει 20 ευρώ δεν χρειάζετε να τα φας αυτόν τον μήνα μπορείς να τα φάς όποτε θές .

Αν τυχόν σου τελειώσουν τα χρήματα , πρέπει να βάλεις κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που ηταν χρήστης καρτοκινητης βονταφον και πηγε στην κοσμοτέ ειδε διαφορά??γιατι σκεφτομαι και γω να φύγω μόνο λόγο σήματος στην περιοχή που μενω γενικα δεν αντιμετώπισα άλλο πρόβλημα αλλα με αυτά που διαβάζω για την καρτοκινητή της κοσμοτέ με ολα ταυτα τα "τεχνικα προβληματα" το σκέφτομαι πολύ!!
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το easypay.gr, το οποίο δέχεται μόνο πιστωτικές της Τράπεζας Πειραιώς, υπάρχει άλλος τρόπος για online ανανέωση χρόνου ομιλίας σε COSMOΚΑΡΤΑ; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Εχει παρει ενας φιλος μου ενα αριθμο what's up και απ'οταν τον ενεργοποιησε δεν του ερχονται μηνυματα απο κλησεις που δεχεται οταν το τηλ ειναι κλειστο ή δεν εχει σημα.Τι μπορουμε να κανουμε γι'αυτο?Υπαρχει καποιο μηνυμα που πρεπει να σταλθει για να γινει ενεργοποιηση?
iphone 3G & Nokia N82 owner
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.Εχει παρει ενας φιλος μου ενα αριθμο what's up και απ'οταν τον ενεργοποιησε δεν του ερχονται μηνυματα απο κλησεις που δεχεται οταν το τηλ ειναι κλειστο ή δεν εχει σημα.Τι μπορουμε να κανουμε γι'αυτο?Υπαρχει καποιο μηνυμα που πρεπει να σταλθει για να γινει ενεργοποιηση?

Η ειδοποίηση κλήσεων είναι αυτόματα ενεργοποιημένη σε κάθε αριθμό Cosmote.Πες του φίλου σου να καλέσει το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελάτων για να ελέγξουν αν η ειδοποίηση κλήσεων έχει απενεργοποιηθεί.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μήπως γνωρίζει κάποιος να μου πει αν το πακέτο αυτό με τα 600' και απεριόριστα μηνύματα στην what's up ίσχυε μόνο για ένα μήνα δηλαδή μέχρι τις 6 Αυγούστου? Δεν μπορούμε να κάνουμε πάλι ενεργοποίηση???
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορείς να βάζεις το "Call Them All 600" όσες φορές θέλεις αλλά θα έχεις μόνο τα 600 λεπτά ομιλίας.Τα απεριόριστα sms ήταν μόνο για τον Αύγουστο.

 

Σημείωση: Για να προσθέσεις ή να διορθώσεις κάτι σε ένα μήνυμα σου χρησιμοποίησε την "Τροποποίηση".Φιλικά.:)

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ.Αν θες να στέλνεις sms προς What's Up? μπορείς να ενεργοποιήσεις το πακέτο "SMS Them All 600" που σου προσφέρει 600 sms μόνο με 5 ευρώ.Αν θες και ομιλία μπορεί να ενεργοποιήσεις το "Call Them All 600 + 600" που σου προσφέρει 600 λεπτά ομιλίας και 600 sms προς όλο τον κόσμο του What's Up?.:)

 

Για να είναι πιο ευανάγνωστο το φορουμ μην κάνεις παραθεση σε αμεσως προηγουμενο μηνυμα !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μια απορια, για την αναμονη κλησεων. Οταν παιρνεις τηλ. καποιον και μιλαει,και βγαινει στην οθονη μας η ενδειξη "Αναμονη" μαζι με εναν συντομο ηχο... αυτο ειναι ρυθμιση του τηλεφωνου μας η απο την καρτα? Η ρυθμιση απο το κινητο του αλλου που καλουμε?

 

το γραφω εδω,γιατι ειναι μεταξυ τηλεφωνων whats up.

και επειδη οι αλλοι μιλανε με τις ωρες,θελω να δω αν με γραφουν κανα μισαωρο μεχρι να τελειωσουν τη κληση τους,και να με παρουν.... τουλαχιστον να το βλεπω οτι μιλανε εκεινη την ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Οταν παιρνεις τηλ. καποιον και μιλαει,και βγαινει στην οθονη μας η ενδειξη "Αναμονη" μαζι με εναν συντομο ηχο... αυτο ειναι ρυθμιση του τηλεφωνου μας η απο την καρτα? Η ρυθμιση απο το κινητο του αλλου που καλουμε?

 

Είναι ρυθμιση απο το κινητο του αλλου που καλουμε

.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

δεν μπορώ να στείλω sms από το whats up μου σε άλλα whats up (με τα 1000 μυνήματα το μήνα) αλλά ούτε και να στείλω στα τετραψήφια 1313 κ 1314. μου λέει ελέγξτε προεπιλογή φορέα(δοκίμασα από 2 συσκευές). μπορώ να καλέσω κανονικά άλλα whats up νούμερα.

έχω υπόλοιπο 0.02€ στην κάρτα, μήπως δε σε αφήνει η cosmote όταν δεν έχεις υπόλοιπο?? αλλά και πάλι, γιατί μπορώ να μιλήσω με whats up νούμερα αλλά δεν μπορώ να στείλω μυνήματα??

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που ηταν χρήστης καρτοκινητης βονταφον και πηγε στην κοσμοτέ ειδε διαφορά??γιατι σκεφτομαι και γω να φύγω μόνο λόγο σήματος στην περιοχή που μενω γενικα δεν αντιμετώπισα άλλο πρόβλημα αλλα με αυτά που διαβάζω για την καρτοκινητή της κοσμοτέ με ολα ταυτα τα "τεχνικα προβληματα" το σκέφτομαι πολύ!!

Εαν θελεις να ανανεωνεις τις μοναδες σου και να μην παιρνεις αναφορες , εαν θελεις να καλεις να απαντουν και να μην σε ακουν και να το κλεινεις στα 10 δευτερολεπτα προσπάθειας αλλα να εχεις χρεωθεί 3λεπτα απο τα 600 ,εαν θελεις να στελνεις sms και να φτανουν μονο εαν κανεις αναπάντητη κληση στον αριθμο που τα εστειλες ελα στην cosmote!!!

Δεν σου λεω για το ΔΙΚΤΥΟ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟ γιατι εχει αισθητή βελτίωση.

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Εαν θελεις να ανανεωνεις τις μοναδες σου και να μην παιρνεις αναφορες , εαν θελεις να καλεις να απαντουν και να μην σε ακουν και να το κλεινεις στα 10 δευτερολεπτα προσπάθειας αλλα να εχεις χρεωθεί 3λεπτα απο τα 600 ,εαν θελεις να στελνεις sms και να φτανουν μονο εαν κανεις αναπάντητη κληση στον αριθμο που τα εστειλες ελα στην cosmote!!!

Δεν σου λεω για το ΔΙΚΤΥΟ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟ γιατι εχει αισθητή βελτίωση.

:lol:

 

H' να εχεις φουλ σημα εσυ και ο αλλος και ομως να ακουτε με διακοπες.....:)

Link to comment
Share on other sites

H' να εχεις φουλ σημα εσυ και ο αλλος και ομως να ακουτε με διακοπες.....:)

 

Αυτό είναι το No.1 πρόβλημα.Μπορεί τα άλλα προβλήματα να μην τα πετύχεις (που λέει ο λόγος),αλλά το πρόβλημα με τις διακοπές θα το πετύχεις κατά 99,8 (όσο είναι και η κάλυψή της).:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...