Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για πόσο καιρό έχουν ισχύ τα χριστουγεννιάτικα δώρα άπαξ και τα πάρεις;
Link to comment
Share on other sites

Για πόσο καιρό έχουν ισχύ τα χριστουγεννιάτικα δώρα άπαξ και τα πάρεις;

7 ημέρες (μόνο :mad: )

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

εαν καποιος δεν εχει ελληνικό πληκτρολόγιο τι γινεται; Δέχεται και το DORA ?

 

Ναι , δέχεται και το Dora.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Διάβασα ότι έχει έρθει σε κάποιους αριθμούς μήνυμα για προσφορά 200' προς όλους και 500' προς What's up με 4€.Εχει έρθει σε κανέναν σας;Ισχύει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Διάβασα ότι έχει έρθει σε κάποιους αριθμούς μήνυμα για προσφορά 200' προς όλους και 500' προς What's up με 4€.Εχει έρθει σε κανέναν σας;Ισχύει;

 

200' kai +600' .

Ναι ισχύει .

Στο δικό μου και στης συντρόφου μου έρχεται εδώ και κάτι μήνες και το χρησιμοποιώ και αυτή τη στιγμή.

Ειναι επιλεκτικές προσφορες.

Link to comment
Share on other sites

200' kai +600' .

Ναι ισχύει .

Στο δικό μου και στης συντρόφου μου έρχεται εδώ και κάτι μήνες και το χρησιμοποιώ και αυτή τη στιγμή.

Ειναι επιλεκτικές προσφορες.

Α δεν ειναι για όλους..δηλαδη δεν έχει κάποιο SMS!!Πάντως να λέμε και τα καλά ανανεωσα και είχα μέσα 3,99€ και το πακέτο το φοιτητικό με τα 1000' εχει 4€.Τους ζήτησα να μου δώσουν αν γινεται 0,01€ και μου το έδωσαν και έκανα την δουλειά μου.Και μόνο η κίνηση μετράει!!

Link to comment
Share on other sites

Α δεν ειναι για όλους..δηλαδη δεν έχει κάποιο SMS!!Πάντως να λέμε και τα καλά ανανεωσα και είχα μέσα 3,99€ και το πακέτο το φοιτητικό με τα 1000' εχει 4€.Τους ζήτησα να μου δώσουν αν γινεται 0,01€ και μου το έδωσαν και έκανα την δουλειά μου.Και μόνο η κίνηση μετράει!!

 

Τί λες; Κάνει και τέτοια η Cosmote;

Πώς επικοινώνησες (με ποιό τρόπο;) μαζί τους και τους έπεισες;

Θα στο χρεώσουν το 0,01€ με την επόμενη κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

Τί λες; Κάνει και τέτοια η Cosmote;

Πώς επικοινώνησες (με ποιό τρόπο;) μαζί τους και τους έπεισες;

Θα στο χρεώσουν το 0,01€ με την επόμενη κάρτα;

 

Έστειλα inbox στο FB μου ζήτησαν αριθμο και μετά απο 10-15 λεπτά με πήραν τηλέφωνο να με ενημερώσουν οτι πλέον εχω 4€.Έκανα ανανέωση σημερα δεν μου αφαίρεσαν κατι ;)

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα inbox στο FB μου ζήτησαν αριθμο και μετά απο 10-15 λεπτά με πήραν τηλέφωνο να με ενημερώσουν οτι πλέον εχω 4€.Έκανα ανανέωση σημερα δεν μου αφαίρεσαν κατι ;)

 

Πολύ καλή κίνηση! Να έδιναν και αναγνώριση κλήσης στο εξωτερικό (οι άλλες 2 εταιρίες δίνουν στα καρτοκινητά τους)

Link to comment
Share on other sites

συνέβη σε κάποιο γνωστό μου:

 

Σε ΚοσμοΚάρτα:

 

δεν μποπρείς να κάνεις καμία κλήση ( ουτε καν αναπάντητη )

 

αν το υπόλοιπό σου είναι κάτω από 0,50 €

 

ουάου!

απίστευτο.

I am :X

Link to comment
Share on other sites

Λογικό εφόσον η ελάχιστη χρέωση ειναι 0,49

Αλλά μπορεί να καλέσει αριθμούς 0,01

Επίσης καλεί απο πακέτο αν εχει αγορασμένο

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα δεν μπορω να στειλω το μυνημα για τα δωρα γιατι εχω -0,12 ευρω.καμια ιδεα

εχω κανει και επεκταση .....ευχαριστω καλα χριστουγεννα

μηπως μπορω να βαλω 1 ευρω στον γερμανο ... η να ζητησω απο την cosmote κατι....

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και αν έβαζες 1 ευρώ από Γερμανό ,( η ελάχιστη ανανέωση είναι 5 ευρώ ) και πάλι θα σου το έπαιρνε λόγω τις επέκτασης υπολοίπου ,

Ο μόνος τρόπος είναι να κάνεις ανανέωση δεν υπάρχει κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά σε όλους, Καλά Χριστούγεννα!

 

Μια μικρή βοήθεια. Προσπαθώ σε tablet να βρω έναν τρόπο να δουλεύει το reload it μα ελέω φυσικά flash player μεχρι στιγμής αδυνατώ.

 

Το app δν δουλεύει, browsers με flash player δεν μπορούν και στην mobile έκδοση του whatsup.gr με πετάει στην desktop απο μόνο του.

 

Μια μικρη βοήθεια....

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακυρον! Το βρήκα!

 

Δεν θέλει m.whatsup.gr αλλά whatsup.gr/m.

Link to comment
Share on other sites

2e395beeab453b48f2fc60ce6593c22d.jpg

 

εδώ και κάποιες μέρες ενώ έχω την κάρτα του what's up στην πρώτη θέση σιμ μου πετάει αυτό το μήνυμα! αυτό μου το έβγαζε στο παλιό κινητό που την είχα στην 2η θέση.Μέχρι πριν λίγες μέρες δούλευε μια χαρά.βέβαια δεν έχω χρήματα μέσα δεν ξέρω εάν παίζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Ζητώντας αλλαγη σε νεα 4g σιμ για whatsup,δινουν ότι ζητήσεις (micro/nano) ή multisim?
Link to comment
Share on other sites

Ζητώντας αλλαγη σε νεα 4g σιμ για whatsup,δινουν ότι ζητήσεις (micro/nano) ή multisim?

 

Δίνουν ότι ζητήσεις - micro, nano ή multi. Multi νομίζω δεν παίζουν όλοι οι συνδυασμοί.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κοστίζει μεταφορά αριθμού από wind σε καρτοκινητο what's up???
Link to comment
Share on other sites

Εάν έχεις πρόγραμμα COSMOTE κινητής τηλεφωνίας, στείλε δωρεάν SMS με τη λέξη ΔΩΡΑ στο 1256 και θα λάβεις έναν κωδικό.

 

 

Εγώ έχω κοσμοκάρτα και το έκανα!

 

Φοβερό;;;;

 

Με σύνδεση data Cosmokarta μέσω των δωρεάν δώρων ΜΒ δεν φορτώνει τη σελίδα https://xmas.cosmote.gr/login να δώσεις δώρα!!! :p

Link to comment
Share on other sites

Μία θετική εξέλιξη:

Η Cosmote, αντιγράφοντας την Q, έδωσε κι'αυτή στην καρτοκινητή της πακέτο no borders (δεν το λέει έτσι βέβαια), με 200 λεπτά προς Ελλάδα και 24 διεθνείς προορισμούς, με διάρκεια 30 ημέρες και κόστος 7 ευρώ. Η μόνη διαφορά από το no borders, είναι ότι το πακέτο της Cosmote, έχει τρίλεπτη ελάχιστη χρέωση. Παρ'όλα αυτά, πολύ καλό είναι (τηρουμένων των αναλογιών, για τα δεδομένα του What's Up).

Link to comment
Share on other sites

Μία θετική εξέλιξη:

Η Cosmote, αντιγράφοντας την Q, έδωσε κι'αυτή στην καρτοκινητή της πακέτο no borders (δεν το λέει έτσι βέβαια), με 200 λεπτά προς Ελλάδα και 24 διεθνείς προορισμούς, με διάρκεια 30 ημέρες και κόστος 7 ευρώ. Η μόνη διαφορά από το no borders, είναι ότι το πακέτο της Cosmote, έχει τρίλεπτη ελάχιστη χρέωση. Παρ'όλα αυτά, πολύ καλό είναι (τηρουμένων των αναλογιών, για τα δεδομένα του What's Up).

 

E ναι, αυτη ειναι θετικη κινηση!!!!

Μαλλον λες αυτο

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_National_Destinations/section/COSMOKARTA_Services

 

Κριμα παντως, που ενω εχουν τοσες χωρες, ακομη εξαιρουν την Ελβετια!

 

Η επιλογη νο 2, που γραφει

"200’ προς ΕΛΛΑΔΑ, ΑΓΓΛΙΑ, ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ, ΑΥΣΤΡΙΑ, ΒΕΛΓΙΟ, ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ, ΓΑΛΛΙΑ, ΓΕΡΜΑΝΙΑ, ΔΑΝΙΑ , ΗΠΑ – ΚΑΝΑΔΑΣ, ΙΡΛΑΝΔΙΑ, ΙΣΠΑΝΙΑ, ΙΤΑΛΙΑ , ΚΥΠΡΟ, ΛΕΤΟΝΙΑ , ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ, ΜΑΛΤΑ , ΝΟΡΒΗΓΙΑ, ΟΛΛΑΝΔΙΑ, ΟΥΓΓΑΡΙΑ, ΠΟΛΩΝΙΑ, ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ, ΡΟΥΜΑΝΙΑ και ΣΟΥΗΔΙΑ, με 7€ για 1 μήνα."

εννοει και κινητα και σταθερα;

Link to comment
Share on other sites

E ναι, αυτη ειναι θετικη κινηση!!!!

Μαλλον λες αυτο

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/T07/xml/Personal__article__article_National_Destinations/section/COSMOKARTA_Services

 

Κριμα παντως, που ενω εχουν τοσες χωρες, ακομη εξαιρουν την Ελβετια!

 

Η επιλογη νο 2, που γραφει

"200’ προς ΕΛΛΑΔΑ, ΑΓΓΛΙΑ, ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ, ΑΥΣΤΡΙΑ, ΒΕΛΓΙΟ, ΒΟΥΛΓΑΡΙΑ, ΓΑΛΛΙΑ, ΓΕΡΜΑΝΙΑ, ΔΑΝΙΑ , ΗΠΑ – ΚΑΝΑΔΑΣ, ΙΡΛΑΝΔΙΑ, ΙΣΠΑΝΙΑ, ΙΤΑΛΙΑ , ΚΥΠΡΟ, ΛΕΤΟΝΙΑ , ΛΙΘΟΥΑΝΙΑ, ΜΑΛΤΑ , ΝΟΡΒΗΓΙΑ, ΟΛΛΑΝΔΙΑ, ΟΥΓΓΑΡΙΑ, ΠΟΛΩΝΙΑ, ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ, ΡΟΥΜΑΝΙΑ και ΣΟΥΗΔΙΑ, με 7€ για 1 μήνα."

εννοει και κινητα και σταθερα;

Ναι, κινητά και σταθερά, όπως είναι και στην Q. Ακόμη και η Q, από πρώτη Δεκεμβρίου, εξαίρεσε την Ελβετία από το no borders, οπότε μην περιμένεις ούτε από την Cosmote να δώσει πακέτο προς αυτή τη χώρα. Ο λόγος είναι (πιθανότατα), ότι η Ελβετία, δεν ανήκει στην ευρωπαϊκή ένωση, οπότε μπορεί να χρεώνει όσο θέλει τις εταιρείες των άλλων χωρών, για τον τερματισμό κλήσεων στα δίκτυά της.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ περιαγωγή με 12 ευρώ δίνει η κιου!

 

Q NO LIMITS! 200Λ ANA ΔEYT/ΠTO ΠPOΣ EΛΛAΔA, 24 XΩPEΣ TOY EΞΩTEPIKOY & KATA THN ΠEPIAΓΩΓH ΣOY ΣTHN E.E. MONO ME 12€! H OIKONOMIA ΔEN EXEI ΣYNOPA!ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH, KAΛEΣE ΔΩPEAN 12200 K ΠIEΣE 5-1-3!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...