Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς μπορώ να δω πότε λήγουν τα συμβόλαιά μου στην Cosmote;

Ψάχνω εδώ και ώρα στο site αλλά βλέπω μόνο από πότε είμαι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Ήρθε ο λογαριασμός του κινητού και μου ήρθε +20 ευρώ. Εκτός παγίου χρέωση γράφει ότι έφαγα 300MB. Το θέμα είναι ότι η υπηρεσία My Internet είναι ενεργοποιημένη. Αυτά τα MB αν τα έφαγε, καταναλώθηκαν ενώ είχα το κινητό hotspot, όταν έβγαλε την προσφορά η cosmote με τα unlimited data. Όταν τελείωσε η προσφορά δεν ήρθε μήνυμα σε αντίθεση με what's up όπως έχω δει.

Γίνεται να ξέφυγε ενώ είναι ενεργοποιημένη η υπηρεσία επειδή ήταν σε hotspot;

Έχει αντιμετωπίσει κανείς παρόμοιο θέμα;

Ο λογαριασμός ήρθε 70% πάνω με τη χρέωση των MB.

 

Ευχαριστώ.

Edited by Steliossss
Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε να σε κόψει. Μήπως ήσουν στο εξωτερικό; Κάλεσε 13888 και εξήγησε τους (2106513888) ή κάνε ένα γραπτό αίτημα από την σελίδα τους.
Link to comment
Share on other sites

Από την ημερομηνία αυτή μετράς 18 ή 24 μήνες, δεν λέει ημερομηνία λήξης.

 

Μα δεν έχει την ημερομηνία του τελευταίου συμβολαίου, έχει επί της ουσίας από πότε είναι τα κινητά στην Cosmote, 2013 λέει.

Στις συνδέσεις τον σταθερών μόνο έχει ημερομηνία και διάρκεια συμβολαίου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω προβληματιστεί εντονα με το Cosmote Family 65. Tώρα λήγει κ με πήραν να μου κανουν προσφορά από 50 ευρώ στα 58 ευρώ για 2 χρόνια κ με cosmote one που έχω σταθερό και μου δίνει 3 gb αντί για 2!

Και λέω με κοροιδεύουν ;; Αφου το family s το δίνει στο ΟΝΕ με 4GB και 56 ευρώ!

Τι να κάνω να τους απειλήσω με φορητότητα την τελευταία φορά δεν ψάρωσαν.

κ η Voda τα ίδια δινει κ λιγοτερα με 53 ευρω δεν λέει κατι

Τι μπορω να κανω για 2 νουμερα με πολλα data και οχι πολλα τηλ. αντε 500 λεπτα το μηνα ;;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω προβληματιστεί εντονα με το Cosmote Family 65. Tώρα λήγει κ με πήραν να μου κανουν προσφορά από 50 ευρώ στα 58 ευρώ για 2 χρόνια κ με cosmote one που έχω σταθερό και μου δίνει 3 gb αντί για 2!

 

Και λέω με κοροιδεύουν ;; Αφου το family s το δίνει στο ΟΝΕ με 4GB και 56 ευρώ!

 

Τι να κάνω να τους απειλήσω με φορητότητα την τελευταία φορά δεν ψάρωσαν.

 

κ η Voda τα ίδια δινει κ λιγοτερα με 53 ευρω δεν λέει κατι

 

Τι μπορω να κανω για 2 νουμερα με πολλα data και οχι πολλα τηλ. αντε 500 λεπτα το μηνα ;;;

 

 

 

Πάγια τακτική της COSMOTE, σε βάζει σε κάποιο προγραμμα συμβολαίου με συμφέρουσα προσφορά και μετά σε κάθε ανανέωση συμβολαίου σου ανεβάζει το πάγιο. Το κάνει πάντα.

Η απειλή ότι θα πας σε άλλη εταιρία πλέον νομίζω ότι δεν πιάνει, οι περισσότερες πιθανότητες είναι να σε πάρουν μία φορά τηλέφωνο, να τους πεις ότι θες καλύτερη προσφορά και μετά να σου πουν ότι δεν υπάρχει άλλη προσφορά για σένα και σου έχουν κάνει την καλύτερη δυνατή.

Καλύτερα ψάξε στα αλήθεια την αγορά να δεις τι σου προσφέρουν οι άλλες εταιρίες και δες τι σε συμφέρει. Ακόμα δες και την πιθανότητα να τα γυρίσεις σε κάρτα με κάποια εταιρία που παρέχει σε πακέτα αυτά που θες.

Edited by sotzyg
Link to comment
Share on other sites

Πάγια τακτική της COSMOTE, σε βάζει σε κάποιο προγραμμα συμβολαίου με συμφέρουσα προσφορά και μετά σε κάθε ανανέωση συμβολαίου σου ανεβάζει το πάγιο. Το κάνει πάντα.

Η απειλή ότι θα πας σε άλλη εταιρία πλέον νομίζω ότι δεν πιάνει, οι περισσότερες πιθανότητες είναι να σε πάρουν μία φορά τηλέφωνο, να τους πεις ότι θες καλύτερη προσφορά και μετά να σου πουν ότι δεν υπάρχει άλλη προσφορά για σένα και σου έχουν κάνει την καλύτερη δυνατή.

Καλύτερα ψάξε στα αλήθεια την αγορά να δεις τι σου προσφέρουν οι άλλες εταιρίες και δες τι σε συμφέρει. Ακόμα δες και την πιθανότητα να τα γυρίσεις σε κάρτα με κάποια εταιρία που παρέχει σε πακέτα αυτά που θες.

ναι η αληθεια είναι ότι έχω ψαξει κ στη Voda που είναι 4με 5 ευρω φτηνότερη δεν μου λεει κάτι γιατί τα βγάζω απο την πιστωτική και μαρεσει πιο πολυ η Cosmote λογω σήματος!

Τώρα είδα καρτοκινητή θέλω καμπου 40 ευρω το μήνα για 10αρες καρτες κ παίρνω 200 λεπτα το καθε τηλ. και data ενταξει ικανοποιητικα 2 γιγα το καθε νουμερο!

Αλλα κ παλι δεν νομιζω ότι αξιζει το κόπο!

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

ναι η αληθεια είναι ότι έχω ψαξει κ στη Voda που είναι 4με 5 ευρω φτηνότερη δεν μου λεει κάτι γιατί τα βγάζω απο την πιστωτική και μαρεσει πιο πολυ η Cosmote λογω σήματος!

 

Τώρα είδα καρτοκινητή θέλω καμπου 40 ευρω το μήνα για 10αρες καρτες κ παίρνω 200 λεπτα το καθε τηλ. και data ενταξει ικανοποιητικα 2 γιγα το καθε νουμερο!

 

Αλλα κ παλι δεν νομιζω ότι αξιζει το κόπο!

Κάνε αίτηση για καρτοκινητή. Εμένα με πήραν 5 φορές τηλέφωνο και στην 6η είχαν πραγματικά καλή προσφορά.

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω, ισχυει οντως πως σε χωρες Ε.Ε χρησιμοποιεις τα προγραμματα που εχεις και δε χρεωνεσαι περιαγωγες? Καποτε θυμαμαι ενεργοποιουσες ενα travller πακετο και σου τρωγε 60 λεπτα με το που το σηκωνες και κατι τετοια. Τωρα υπαρχει χρεωση οταν εισαι εντος πακετου για εξερχομενες και εισερχομενες κλησεις? Επισης πρεπει να ενεργοποιησεις καποια υπηρεσια για να ισχυσει αυτο

 

Ενας γνωστος μου ισχυριζεται και επιμενει πως αν απαντησει κληση θα χρεωθει, και πως αν καλεσει δε θα καταναλωσει το δωρεαβ χρονο ομιλιας και παλι θα χρεωθει και εκει. Θελω να το ληξω αυτο και να μην υπαρχουν αμφιβολιες

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Στις χώρες της Ε.Ε. και επιπλέον Νορβηγία Ισλανδία Λιχτενστάιν δέχεσαι δωρεαν κλήσεις.

Όσο αφορά τις εξερχόμενες , αυτές καταναλώνουν από τον δωρεάν χρόνο προς όλα τα δίκτυα και σε καμμία περιπτωση δεν ισχύουν τα δωρεάν λεπτά προς Cosmote.

Επιπλέον , με τα δωρεάν λεπτά προς όλα τα δίκτυα καλείς και σε όλες τις χώρες τις ΕΕ. +

Και με τα μηνύματα προς Ελληνικά δίκτυα στέλνεις δωρεαν σε όλη την Ε.Ε. +

Στα ΜΒ υπάρχουν περιορισμοί.

Μπορείς να ενημερωθείς και από την πιο κάτω σελίδα της Cosmote.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/free_roaming_res.html

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Στις χώρες της Ε.Ε. και επιπλέον Νορβηγία Ισλανδία Λιχτενστάιν δέχεσαι δωρεαν κλήσεις.

Όσο αφορά τις εξερχόμενες , αυτές καταναλώνουν από τον δωρεάν χρόνο προς όλα τα δίκτυα και σε καμμία περιπτωση δεν ισχύουν τα δωρεάν λεπτά προς Cosmote.

Επιπλέον , με τα δωρεάν λεπτά προς όλα τα δίκτυα καλείς και σε όλες τις χώρες τις ΕΕ. +

Και με τα μηνύματα προς Ελληνικά δίκτυα στέλνεις δωρεαν σε όλη την Ε.Ε. +

Στα ΜΒ υπάρχουν περιορισμοί.

Μπορείς να ενημερωθείς και από την πιο κάτω σελίδα της Cosmote.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/free_roaming_res.html

 

Σε ευχαριστω για την επιβεβαιωση. Αυτη τη καρτελα εχω διαβασει και εγω αλλα εξακολουθουσε να υπαρχει αμφιβολια. Ολα αυτα ισχυουν αυτοματα, η πρεπει να ενεργοποιησεις κατι στην Κοσμοτε?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά ισχύουν αυτόματα βάσει Ευρωπαϊκής οδηγίας. Καμμία ενεργοποίηση δεν απαιτείται .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Είμαι στην Cocmote, είχα κάνει συμβόλαιο που έληγε στις 30-04-2019 (νομίζω) αλλά συνέχισα από τότε να είμαι στην Cosmote χωρίς να έχω κάνει νέο συμβόλαιο.

-Μπορώ να πάω σε άλλη εταιρεία χωρίς να χρεωθώ πρόστιμο;

-Πώς μπορώ να δω το συμβόλαιο που ισχύει αυτή τη στιγμή; (υποθέτω κάποιο συμβόλαιο θα ισχύει)

-η τιμή των 18,70 ευρώ της Vodafon είναι χωρίς ΦΠΑ; (ψάχνω για τηλεφωνία/ίντερνετ με καλύτερο vfm)

Edited by aetosa
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή της Vodafone είναι μόνο αν έχεις και κινητό σε συμβόλαιο.

Κατά τα λοιπά μπορείς να πας σε όποια εταιρεία σου αρέσει.

 

μόνο από 18,70€ με Vodafone κινητή και είναι μαζί με Φ.Π.Α.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με το τμήμα προσφορών της Cosmote να κάνουν μια προσφορά να έρθω από καρτοκινητο CU στη cosmote και ας είναι και συμβόλαιο. Παροχές να έχει καλές με ενδιέφερε.. Έχω να πω ότι είναι απλά αστείοι...

 

29.89€ για 600 λεπτά και 1.5GB

 

33€ για 3GB internet και 600 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

ήθελα να ρωτήσω το εξής:

έχει παρατηρήσει κανείς ( ειδικά οι πελάτες με συμβόλαιο), την ΔΩΡΕΑΝ ΑΥΞΗΣΗ του ορίου των Data - GB, στο συμβόλαιό του?

Η Vodafone Το έκανε ήδη στο εταιρικό πρόγραμμα του αδερφού μου..

έχει να κάνει με τις εξαγγελίες του πρωθυπουργού περί τα τέλη Δεκεμβρίου..

 

-Ζητώ συγγνώμη άν έχει συζητήθεί προσφάτως και δεν το παρατήρησα στο συγκεκριμένο topic-

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Και η cosmote εκανε αύξηση σε μερικά μεγάλα πακέτα εταιρικά.

 

σε ιδιώτες? ΤΙΠΟΤΑ?

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον τίποτα...

Κατά καιρούς ελέγχω και ξαναελέγχω κι εγώ τις παροχές του συμβολαίου μου (Mobile 1500-35) μπας κι έχει αυξηθεί τίποτε στα ΜΒ αλλά δεν!!!

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Η μόνη αλλαγή για ιδιώτες είναι στις νέες συνδέσεις, στις οποίες δίνει με έκπτωση 100% το giga max.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

ήθελα να ρωτήσω το εξής:

έχει παρατηρήσει κανείς ( ειδικά οι πελάτες με συμβόλαιο), την ΔΩΡΕΑΝ ΑΥΞΗΣΗ του ορίου των Data - GB, στο συμβόλαιό του?

Η Vodafone Το έκανε ήδη στο εταιρικό πρόγραμμα του αδερφού μου..

έχει να κάνει με τις εξαγγελίες του πρωθυπουργού περί τα τέλη Δεκεμβρίου..

 

-Ζητώ συγγνώμη άν έχει συζητήθεί προσφάτως και δεν το παρατήρησα στο συγκεκριμένο topic-

 

Στα προγράμματα φωνής δεν έχουν αυξηθεί τα ενσωματωμένα Mb, στα mobile internet έχουν διπλασιαστεί τα mb και στις νέες συνδέσεις και στους υφιστάμενους συνδρομητές δωρεάν. Στα έξτρα πακέτα giga max που έχουν τα προγράμματα φωνής και εκεί έχουν διπλασιαστεί τα mb που παρέχουν δωρεαν

Link to comment
Share on other sites

Στα προγράμματα φωνής δεν έχουν αυξηθεί τα ενσωματωμένα Mb, στα mobile internet έχουν διπλασιαστεί τα mb και στις νέες συνδέσεις και στους υφιστάμενους συνδρομητές δωρεάν. Στα έξτρα πακέτα giga max που έχουν τα προγράμματα φωνής και εκεί έχουν διπλασιαστεί τα mb που παρέχουν δωρεαν

 

Εγώ έχω φοιτητικό συμβόλαιο 20GB και δεν έχει πάει 40.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...