Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανείς εμπειρία με μόνιμη χρήσης συμβολαίου cosmote σε χώρα εντός Ε.Ε., δηλαδή πάνω από 8 μήνες το χρονο, αν έχει λάβει ειδοποίηση για χρέωσεις περιαγωγής;

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω φοιτητικό συμβόλαιο 20GB και δεν έχει πάει 40.

 

Και έτσι να είναι δεν αναιρεί το ότι έχει αλλάξει στα υπόλοιπα που προανεφερα

Link to comment
Share on other sites

Και έτσι να είναι δεν αναιρεί το ότι έχει αλλάξει στα υπόλοιπα που προανεφερα
Καλησπέρα, φοιστητής στα 34 εγώ. Μεταπτυχιακός φυσικά. Η ερώτηση είναι, σε ποιο πακέτο αναφέρεσαι, διότι βλέπω το καρτοσυμβόλαιο στα 18 ευρώ με 5GB κ όχι 20???
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, φοιστητής στα 34 εγώ. Μεταπτυχιακός φυσικά. Η ερώτηση είναι, σε ποιο πακέτο αναφέρεσαι, διότι βλέπω το καρτοσυμβόλαιο στα 18 ευρώ με 5GB κ όχι 20???

 

Αυτό είναι το καρτοσυμβολαιο student που έδινε 3gb και πήγε στα 5gb. Ο φίλος από πάνω αναφερθηκε στα student mobile internet που μπορείς να δεις εδώ

https://www.whatsup.gr/student/foitites/mobile-internet

 

Εγώ δεν αναφερθηκα σε κάποιο από αυτά δύο αλλά στα giga max, είτε έξτρα πακέτα δεδομένων σε προγράμματα φωνής είτε προγράμματα mobile internet

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι το καρτοσυμβολαιο student που έδινε 3gb και πήγε στα 5gb. Ο φίλος από πάνω αναφερθηκε στα student mobile internet που μπορείς να δεις εδώ

https://www.whatsup.gr/student/foitites/mobile-internet

 

Εγώ δεν αναφερθηκα σε κάποιο από αυτά δύο αλλά στα giga max, είτε έξτρα πακέτα δεδομένων σε προγράμματα φωνής είτε προγράμματα mobile internet

 

Το καρτοσυμβόλαιο το φοιτητικό δίνει 5 γιγα πλέον; γιατί το Φεβρουάριο πήρα 3... Το Μάρτιο θα πάρουμε 5 δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δεν είναι αύξηση. Έχει 3GB και δίνει ακόμα 2GB μπόνους στις νέες συνδέσεις. Οι παλιοί μόνο με ανανέωση ίσως.

• Η προσφορά +2GB στο What’s Up Student ΚαρτοΣυμβόλαιο ισχύει μόνο για νέες συνδέσεις, φορητότητες και μετατροπές από καρτοκινητό και δεν ισχύει για υφιστάμενους συνδρομητές όπως και για αλλαγή προγράμματος στο What’s Up Student ΚαρτοΣυμβόλαιο. Αφού ενεργοποιηθεί η προσφορά ισχύει για όσο παραμένει ο συνδρομητής στο What’s Up Student ΚαρτοΣυμβόλαιο.

 

Πηγή https://www.whatsup.gr/student/foitites/kartosymvolaio

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μια επιδότηση ανανέωσης 140 euro και δε ξέρω τι να τα κάνω...

Καμιά ιδέα τι μπορώ να πάρω από Γερμανό?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκπτωση παγίου δεν μπορείς να τα πάρεις στην ήδη υπάρχουσα προσφορά;
Πληρώνω 6 ευρώ το μήνα γιατί είναι εταιρικό και δε με συμφέρει να τα περάσω στο πάγιο...

Μόνο συσκευή μπορώ να πάρω με την επιδότηση έτσι?

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κανέναν γνωστό σε κατάστημα, παίρνεις ότι θες. Εγώ ,Πιο παλιά βέβαια,είχα πάρει λάπτοπ.

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου δίνουν αυτή την τιμή για ανανέωση από το φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο που έχω..

 

https://ibb.co/HrRydYY

 

Είναι καλή η τιμή; με υπερκαλυπτουν οι παροχές.. Αλλιώς μου ανεβάζουν από 22 στα 25 το φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο που δίνει 500 λεπτά και όχι 2000 προφανώς. Θα έδινα τα 8€ παραπάνω δηλαδή άνετα. Το θέμα είναι να κάνω την αναβάθμιση ή να μείνω με το φοιτητικό και όσο πάει;

Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά ομιλίας θα τα μιλάς; Αν ναι, τότε άλλαξε είναι καλή προσφορά. (Υπόψιν το καρτοσυμβολαιο έχει 3' ελάχιστη ενώ το συμβόλαιο 1').

Αλλιώς κάνε μετατροπή σε κάρτα (φορητότητα σε άλλη εταιρία για να μην πληρώσεις) και φέρε ξανά τον αριθμό σου στο cosmote mobile s με giga max (10,5gb, 300') με 31€, αν δεν μιλάς πολύ όμως.

Τελευταία λύση (πάλι αν δεν μιλάς η αν έχεις άτομα whatsup) να το γυρίσεις με κάρτα. Με 20€ ανανέωση θα έχεις 4,8GB+300' προς όλους + 400' προς whatsup +2GB Social+5GB για βίντεο + 1GB νυχτερινά

Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά ομιλίας θα τα μιλάς; Αν ναι, τότε άλλαξε είναι καλή προσφορά. (Υπόψιν το καρτοσυμβολαιο έχει 3' ελάχιστη ενώ το συμβόλαιο 1').

Αλλιώς κάνε μετατροπή σε κάρτα (φορητότητα σε άλλη εταιρία για να μην πληρώσεις) και φέρε ξανά τον αριθμό σου στο cosmote mobile s με giga max (10,5gb, 300') με 31€, αν δεν μιλάς πολύ όμως.

Τελευταία λύση (πάλι αν δεν μιλάς η αν έχεις άτομα whatsup) να το γυρίσεις με κάρτα. Με 20€ ανανέωση θα έχεις 4,8GB+300' προς όλους + 400' προς whatsup +2GB Social+5GB για βίντεο + 1GB νυχτερινά

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Εκτός ότι μιλάω πολύ, έχω και πρόγραμμα έξτρα με δεδομένα. 20GB οπότε δε με συμφέρει πιστεύω να πάω σε 300 λεπτά ομιλίας... Μάλλον θα το ανανεώσω..

 

Αν το αφήσω έτσι αορίστου το φοιτητικό παίζει να χάσω και την προσφορά αλλά και να με πάνε στο next μόνοι τους ε;

Link to comment
Share on other sites

Μου δίνουν αυτή την τιμή για ανανέωση από το φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο που έχω..

 

https://ibb.co/HrRydYY

 

Είναι καλή η τιμή; με υπερκαλυπτουν οι παροχές.. Αλλιώς μου ανεβάζουν από 22 στα 25 το φοιτητικό καρτοσυμβόλαιο που δίνει 500 λεπτά και όχι 2000 προφανώς. Θα έδινα τα 8€ παραπάνω δηλαδή άνετα. Το θέμα είναι να κάνω την αναβάθμιση ή να μείνω με το φοιτητικό και όσο πάει;

 

Η τιμή που σου βγαίνει το L είναι εξαιρετική και αν το κόστος δεν είναι θεμα αξίζει να πας σε αυτό. Ένα άλλο πλεονέκτημα είναι ότι εφόσον το κάνεις συμβόλαιο θα μπορείς να ενεργοποιήσεις και το sharing με το mobile internet που έχεις άρα να έχεις και στο κινητό για χρήση όλα τα mb που έχεις.

 

Το φοιτητικό πάντως σαν εμπορική τιμή χωρίς εκπτώσεις είναι 22,58 αν μεινεις αορίστου και όχι 25. Οπότε μήπως σου έχει βγει προσφορά ήδη για το next και με την έκπτωση βγαίνει 25?

Link to comment
Share on other sites

Το next μου έδινε 25 ναι.. Έκανα το mobile L με 33€ που ήταν όντως καλή προσφορά και έχω +3GB με το Cosmote One.

 

Οπότε με 33€ έχω 2000 λεπτά προς όλους, 2000 αχρείαστα SMS και 8GB. Αρκετά καλό deal πιστεύω!

 

2.000 λεπτά με μονόλεπτη χρέωση ενώ πριν είχα 500 λεπτά με τριλεπτη... Θα μιλάω μόνο από κινητό πλέον :D

Link to comment
Share on other sites

Το next μου έδινε 25 ναι.. Έκανα το mobile L με 33€ που ήταν όντως καλή προσφορά και έχω +3GB με το Cosmote One.

 

 

 

Οπότε με 33€ έχω 2000 λεπτά προς όλους, 2000 αχρείαστα SMS και 8GB. Αρκετά καλό deal πιστεύω!

 

 

 

2.000 λεπτά με μονόλεπτη χρέωση ενώ πριν είχα 500 λεπτά με τριλεπτη... Θα μιλάω μόνο από κινητό πλέον :D

 

 

 

Την τιμή αυτή την πήρες με ανανέωση συμβολαίου η καινούργια σύνδεση;

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Την τιμή αυτή την πήρες με ανανέωση συμβολαίου η καινούργια σύνδεση;

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Ανανέωση...

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια ενός θέματος για χρέωση 6-ψηφιου αριθμού επικοινωνίας εξυπηρέτησης πελατών γνωστής Τράπεζας, έγινε αναφορά στον συνήγορο του Καταναλωτή. Το χρεωμένο ποσό μου επιστράφηκε. Βέβαια όπως θα δείτε στο σχετικό που μου στάλθηκε, είναι αξιοσημείωτο ότι από τη μια λένε "σωστά χρεωθήκατε", από την άλλη πουθενά στις από πάνω γραμμές δεν υπάρχει το μοτίβο "18ΧΧΧ8". Και τελικά μου επιστρέφουν τα χρήματα. Δικά σας τα συμπεράσματα. 18980d301734652bfee07dd3c73ed281.jpg

 

Sent from my LG V40 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έλα μωρέ οι γκασμαδες που λένε ότι καλώς χρεώθηκε.

 

Από αυτά τα νούμερα κονομανε όλες οι εταιρίες και αν κάποιον δεν το πάρει χαμπάρι ώστε να απευθυνθεί στις αντίστοιχες αρχές κάθεται και το τρώει.

 

Τα ίδια μου έκανε και η Vodafone και η wind και με καταγγελία στην ΕΕΤ επιστράφηκαν όλα το ακέραιο.

 

Είναι υποχρεωμένοι να προστατεύουν τον καταναλωτή όχι να κάνουν τις πάπιες.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Έλα μωρέ οι γκασμαδες που λένε ότι καλώς χρεώθηκε.

 

Από αυτά τα νούμερα κονομανε όλες οι εταιρίες και αν κάποιον δεν το πάρει χαμπάρι ώστε να απευθυνθεί στις αντίστοιχες αρχές κάθεται και το τρώει.

 

Τα ίδια μου έκανε και η Vodafone και η wind και με καταγγελία στην ΕΕΤ επιστράφηκαν όλα το ακέραιο.

 

Είναι υποχρεωμένοι να προστατεύουν τον καταναλωτή όχι να κάνουν τις πάπιες.

 

Στάλθηκε από το EVR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σωστά. Εγώ περιμένω πάντως να τους αναγκάσει η ΕΕΤ να αλλάξουν τον υποχθόνιο τρόπο που έχουν. Να υπάρχει ενημέρωση με μήνυμα πριν την σύνδεση. Αυτό είναι το σωστό.

 

Sent from my LG V40 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 μέρες απεριόριστα data , μου ήρθε μήνυμα μέχρι και 2/3 ενεργοποίηση

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...