Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν χρειαζονται επιστροφη οι καρτες,ρωτησα και μουπαν πετατες

 

τις κάρτες τις επέστρεψα και ολά ΟΚ! το κατάστημα είχε ενημερωθει απο τα κεντρικά για την ακυρωση της φορητότητας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Εγώ που είμαι σε καρτοκινητό vodafone πως μπορώ να κερδίσω καλή προσφορά στο plus65;
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σε μεγάλο δίλημμα και θέλω τη γνώμη σας. Έκανα αίτηση φορητότητας για Cyta, για το πακέτο 1000 λεπτά και 1000 μηνύματα προς όλους, μαζί με 1GB προς 25 ευρώ για πάντα

 

Ρε φίλε?? Που το βρήκες αυτό το πακέτο να ουμ, γιατί στην σελίδα τους, τίποτα αντίστοιχο δεν αναφέρουν.. :/ :/

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δε θα σου κάνει προσφορά. Πρέπει να κάνεις αίτηση φορητότητας πρώτα.

 

Τελικά με πήραν τηλέφωνο από την Cosmote και με ρώτησαν για το αίτημα φορητότητας για τη Cyta. Τους είπα για το πακέτο που έχει η Cyta, τα 1000 λεπτά 1000 sms και 1GB, και χωρίς δεύτερη σκέψη μου πρότειναν το Plus65 που δίνει 1500 λεπτά, 1500 sms και 2GB προς 25 ευρώ τελική τιμή με ΦΠΑ και φόρο κινητής. Φυσικά δέχτηκα.

 

Εγω εκανα ανανεωση (μετά απο αιτηση φορητοτητας στη vodafone) 2 γραμές οικογενειακο απο Cosmote 45 Παλαιο + Cosmote 20 Παλαιο σε 2 γραμμες οικογενειακο Plus 65 18μηνο και οι δυο με μολις 22 ευρω τελικη η καθε γραμμη + 260ευρω δωρο (130 για την καθε γραμμη) που ισοδυναμει με 6 παγια και στις 2 γραμμες των 22 ευρω δωρο!

α και μολις βαλω triple play θα αποκτησω στη πρωτη γραμμη ακομη 15% εκπτωση. Φυσικά δέχτηκα.

Edited by kakos_poly
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε?? Που το βρήκες αυτό το πακέτο να ουμ, γιατί στην σελίδα τους, τίποτα αντίστοιχο δεν αναφέρουν.. :/ :/

 

Έτρεχε σαν προσφορά από 1η Αυγούστου έως 12 Σεπτεμβρίου, αλλά ήταν μόνο για τους κατόχους σταθερής σύνδεσης Cyta. Δηλαδή αν είχες ίντερνετ ή / και τηλεφωνία. Εγώ έχω vdsl Cyta, και έκανα 2 αιτήσεις, μια για την γυναίκα μου που πήγε Cyta τελικά, και μια για μένα που με κράτησε η Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να είμαι στη σωστή ενότητα. Ψάχνω για πακέτο σταθερής και κινητής τηλεφωνίας για ηλικιωμένο άτομο που είναι σχεδόν όλη μέρα σπίτι και έχει κάνει το τηλέφωνο σκουλαρίκι.:p Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχει όσο το δυνατόν περισσότερα λεπτά τόσο για κινητά όσο και για σταθερά. Για internet δε μας ενδιαφέρει καθόλου. Όπως προανέφερα κατά κύριο λόγο θα καλεί από το σπίτι οπότε δε με ενδιαφέρει τόσο αν θα έχει περισσότερο δωρεάν χρόνο από το σταθερό ή το κινητό αρκεί να είναι χαμηλό το κόστος. Αυτή τη στιγμή κινητό και σταθερό είναι στη wind και σκεφτόμαστε για φορητότητα σε cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να είμαι στη σωστή ενότητα. Ψάχνω για πακέτο σταθερής και κινητής τηλεφωνίας για ηλικιωμένο άτομο που είναι σχεδόν όλη μέρα σπίτι και έχει κάνει το τηλέφωνο σκουλαρίκι.:p Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχει όσο το δυνατόν περισσότερα λεπτά τόσο για κινητά όσο και για σταθερά. Για internet δε μας ενδιαφέρει καθόλου. Όπως προανέφερα κατά κύριο λόγο θα καλεί από το σπίτι οπότε δε με ενδιαφέρει τόσο αν θα έχει περισσότερο δωρεάν χρόνο από το σταθερό ή το κινητό αρκεί να είναι χαμηλό το κόστος. Αυτή τη στιγμή κινητό και σταθερό είναι στη wind και σκεφτόμαστε για φορητότητα σε cosmote.

 

Το ηλικιωμένο άτομο από που θα καλεί; Από σταθερό ή από κινητό; Ή θες να καλεί και από κινητό και από σταθερό απεριόριστα σε κινητά και σταθερά;

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπα και προηγουμένως δε με ενδιαφέρει τόσο αν θα έχει περισσότερο δωρεάν χρόνο από το σταθερό ή το κινητό αρκεί να είναι χαμηλό το κόστος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο την βοήθεια σας.. Έχω το cosmote απεριόριστο 35, το οποίο το έκανα και ανανέωση πρόσφατα για 18 μήνες. Έχω επιλέξει έκπτωση παγιου. Λοιπόν πριν κάνω την ανανέωση πήρα τηλέφωνο στην cosmote και ζήτησα να το κάνω Whats up. Με ρώτησαν για ποιο λόγο και είπα ότι απ όλα είμαι ευχαριστημένος έκτος από τα mb γι αυτό θέλω να το γυρίσω σε Whats up . Μου έδωσαν το πακέτο monthly pass με τα 750 mb δωρεάν για να μην το κάνω Whats up. Τώρα όμως ούτε το 1gb που έχω σύνολο μου φτάνει. Τι λύσεις υπάρχουν? Πληρώνω 29 ευρώ και έχω το απεριόριστο 35 + 750mb. Έχω έκπτωση από την ανανέωση, έκπτωση ανεργίας, έκπτωση 10 % επειδή συνδιαζω και 2play connex, και δεν πληρώνω καθόλου το πακέτο με τα 750 mb. Να καθησω στα αυγά μου η μπορώ να διεκδηκησω κάτι ακόμα για το πρόβλημα με τα mb που έχω?
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δέχτηκε χτες ο πατέρας μου ένα τηλεφώνημά από cosmote και του είπαν να καλέσει ένα νούμερο γιατί κέρδισε 1166 ευρώ υπό προϋποθέσεις.αυτός δεν τα ξέρει καλά,το τηλέφωνο είναι αυτό,9019015969 να καλέσω η θα φάω καμία χρέωση τρελή αν είναι απάτη

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δέχτηκε χτες ο πατέρας μου ένα τηλεφώνημά από cosmote και του είπαν να καλέσει ένα νούμερο γιατί κέρδισε 1166 ευρώ υπό προϋποθέσεις.αυτός δεν τα ξέρει καλά,το τηλέφωνο είναι αυτό,9019015969 να καλέσω η θα φάω καμία χρέωση τρελή αν είναι απάτη
νομιζω οτι κσι μονο που απαντησε ΗΔΗ χρεωθηκε τρελο ποσον....

εσυ μην κανεις καμια βλακεια και παρεις πισω...

το ποσο δεν σε υποψιασε?1166?μετατροπη απο δολλαρια μυριζομαι...

Link to comment
Share on other sites

Οταν δέχεσαι κλήση δεν μπορείς να χρεωθείς.

Το τηλ που δίνεις είναι 901- νουμερο και θα χρεωθείς μερικά ευρώ το λεπτό αν το καλέσεις οπότε είναι σίγουρα απάτη!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Οταν δέχεσαι κλήση δεν μπορείς να χρεωθείς.

Το τηλ που δίνεις είναι 901- νουμερο και θα χρεωθείς μερικά ευρώ το λεπτό αν το καλέσεις οπότε είναι σίγουρα απάτη!

 

οταν ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ σε εισερχομενη βεβαιως μπορεις να χρεωθεις.....

Link to comment
Share on other sites

οταν ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ σε εισερχομενη βεβαιως μπορεις να χρεωθεις.....

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο σε καμία περίπτωση όταν είσαι εντός χώρας!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο σε καμία περίπτωση όταν είσαι εντός χώρας!

Tωρα που το λετε,καποτε ακουσα οτι αμα παιρνεις καποιον στην Αμερικη πχ,χρεωνεσαι εσυ,αλλα χρεωνεται κι αυτος.Αρα,καποιος πρεπει να το ψαξει καλυτερα για σιγουρα.

Κι εγω την πατησα μια φορα και το σηκωσα μονον,δεν πηρα,απο καποιο νουμερο,που εγραφε Τουρκια,γιατι νομιζα οτι επαιρνε καποιος γνωστος,που παει εκει καθε τρεις και λιγο.

Το αν την πατησα δεν ξερω ακομη.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρεώνεσαι σε καμμία περίπτωση από εισερχόμενη κλήση. (εξερείτε τηλεφωνητής ΟΤΕ που θα σου ζητήσει να χρεωθείς εισερχόμενη κλήση με χρέωση σου , αν υπάρχει ακόμα αυτό .)

Για την ουσία της υπόθεσης με τις δωροεπιταγές διαβάστε εδώ :http://www.whocallsme.gr/el/master/lookup/9019015969

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους,

Ημουν cosmote υπεγραψα vodafone σε μια προσφορα κ την ιδια ημερα δεχτηκα αντιπροταση απο cosmote. Εστειλα τα αναλογα fax(για ακυρωςη φορητοτητας) εκανα τα αναλογα τηλ στην vodafone (ολα την ιδια ημερα) με ενημερωσαν οτι λαβανε την ακυρωση φορητοτητας κ την επομενη το πρωι μεταβαινω στην vodafone. Τηλεφωνα σε vodafone να δω τι γινεται, το ιδιο κ cosmote απο την οποια μου λενε να στειλω φαξ για επανασυνδεση στον αρχικο μου παροχο, η οποια vodafone δεν δεχεται.

Μου στελνει τα νεα συμβολαια cosmote (μαζι με φορητοτητα)και ακομη ειμαι vodafone (απο 11/09), ενω χτες βρισκω λογαριασμο vodafone.

Συμφωνα με cosmote αυριο Δευτερα ενεργοποιουμε εκει,ενω δεν θα επρεπε να μου στειλει vodafone λογαριασμο αφου εχω δικαιωμα υπαναχωρησης 14 ημερων.

Η ερωτηση ειναι εαν πρεπει να πληρωσω τον λογαριασμο vodafone???

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το λογικο ειναι να πληρωσεις ενα αναλογικο παγιο των υπηρεσιων που εχεις στην Voda απο την ημερα ποθ ενεργοποιηθηκες εως την ημερα που εφυγες, ειναι καποια ευρω (οχι ολοκληρο παγιο αλλα πολυ λιγότερο). Το πληρωνεις εκτος αν ερθει ολοκληρο παγιο οποτε και περιμενεις να σου ερθει νεος λογαριασμος που θα ειναι εκκαθαρισμενος.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα ανανεωση (μετά απο αιτηση φορητοτητας στη vodafone) 2 γραμές οικογενειακο απο Cosmote 45 Παλαιο + Cosmote 20 Παλαιο σε 2 γραμμες οικογενειακο Plus 65 18μηνο και οι δυο με μολις 22 ευρω τελικη η καθε γραμμη + 260ευρω δωρο (130 για την καθε γραμμη) που ισοδυναμει με 6 παγια και στις 2 γραμμες των 22 ευρω δωρο!

α και μολις βαλω triple play θα αποκτησω στη πρωτη γραμμη ακομη 15% εκπτωση. Φυσικά δέχτηκα.

 

το δώρο που λες εννοείς την έκπτωση παγίου που σου έγινε ή κάτι άλλο?...μια χαρά το πήρες πάντως στα 22 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω, ειμαι χρονια πελατης της vodafone, τελειωνει το συμβολαιο μου (4 γραμμες) και μου εκαναν προταση που δεν με ικανοποιησε. μου τηλεφωνησαν απο cosmote και μου εκαναν μια προσφορα την οποια δεχτηκα και περιμενω την courrier με τα συμβολαια και τις καρτες για επικυρωση (υπογραφες κτλ.). η φορητοτητα γινεται οταν υπογραψω τα συμβολαια? εαν μου κανει αντιπροταση η vodafone ενω εχω υπογραψει στην cosmote μπορω να τα ακυρωσω και να δεχτω πιθανη καλη προσφορα της vodafone? αυτα τα 2 ερωτηματα εχω και θα παρακαλουσα οποιον γνωριζει να με κατατοπισει. επισης πιθανες ενεργειες που πρεπει να κανω, ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα εχουν απαντηθει δεκαδες φορες!η cosmote θα κανει αιτημα φορητοτητας στην vodafone μολις υπογραψεις τα συμβολαια και παραλαβεις τις καρτες sim,οχι νωριτερα,το πιθανοτερο ειναι την επομενη μερα.Μολις η vodafone λαβει το αιτημα φορητοτητας και εκτος συγκλονιστικου απροοπτου θα σε παρει τηλεφωνο να σε ρωτησει γιατι φευγεις κι εκει θα σου κανει και προσφορα να μεινεις!απο εκει και υστερα αναλογα την προσφορα και αναλογα την προταση που εχεις απο την cosmote κρινεις και αποφασιζεις!να ξερεις πως αν αρνηθεις την προσφορα παιζει να σου πουν δεν μπορουμε κατι καλυτερο και μετα απο λιγες ωρες η ακομη και την επομενη μερα να επανελθουν με καλυτερη!

αν δεχτεις τελικα την προσφορα απλα στελνεις ενα φαξ και κανεις και ενα τηλεφωνο εκει που θα σου πει η vodafone και ακυρωνεται η φορητοτητα.

Edited by dim74
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εχω ενα cosmote Plus 65 σε προσφορα 18μηνου με τελικη τιμη 36.40.

Εχει εκπωση 20 απο το σταθερό, εκπτωση εναντι επιδοτησης περιπου 10% και μια ειδικη εκπτωση προωθητικης ενέργειας αλλο ενα 20%. Η φορητοτητα απο Voda ειχε γινει στις 25/6 αρα ειμαστε στον 3ο μηνα (λογαριασμο πλέον). Εαν διακόψω ή μετατρέψω το κιν σε καρτα θα πρεπει να επιστρεψω για το 3μηνο το ποσο που εχω σαν επιδότηση εως τώρα ή το άθροισμα όλων των ποσων που έχουν αποδοθεί σαν εκτπωσεις??

Επισης η extra καρτα sim που δινει τι γινεται σε αυτη την περιπτωση ακυρωνετε?

Ευχαριστω πολυ. :)

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσε η διάρκεια του συμβολαίου μου στην Cosmote με 2 νούμερα οικογενειακό και η Cosmote για ανανέωση (τηλεφωνικά) μου πρόσφερε 52€ το κάθε νούμερο για οικογενειακό στο Plus 65. (Ουάουυυυυ).

Τηλέφωνο στη Vodafone, η οποία μου δίνει προσφορά για 2 red 1 , 55€ το κάθε νούμερο για 18μηνο και 39€ για 24 μηνο.

Εδωσα τα στοιχεία και έκανα εκείνη τη στιγμή τηλεφωνικά αίτηση για φορητότητα στα 39€ με 24μηνο.

Τηλέφωνο από cosmote ΤΗΝ ΙΔΙΑ HΜΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ , γιατί φεύγετε κλπ, και τελικά μου έδωσαν προσφορά το plus 65 με 25,00€ το κάθε νούμερο για 18μηνο με ΦΠΑ και τέλη κινητής, τελικό πληρωτέο.

Αίτηση ακύρωσης της φορητότητας στη Vodafone και τελικά είμαι cosmote με 25,00 € στο Plus 65.

 

YΓ. Μετά την αίτηση ακύρωσης της φορητότητας προς τη vodafone, η vodafone κράτησε σε εκκρεμότητα την ακύρωση, μου τηλεφώνησαν μετά από μια βδομάδα και αφού τους είπα τι προσφορά είχα, το καλύτερο που μπορούσαν να κάνουν ήταν το red1 στα 28€ το οποίο φυσικά απέρριψα.

Τότε και μόνο τότε ακύρωσε το αίτημα στο σύστημα η vodafone και μπόρεσα να ανανεώσω με την cosmote.

Αυτό το γράφω γιατί χωρίς να υπογράψω κάποιο συμβόλαιο ή να παραλάβω sim , η vodafone είχε σε εκκρεμότητα το αίτημα ακύρωσης επί μια βδομάδα, γεγονός που φαινόταν στο σύστημα από την Cosmote και δεν μπορούσε να προχωρήσει η ανανέωση, πράγμα λίγο ανησυχητικό γιατί επί 8 ημέρες ουσιαστικά ήμουν "σε εκκρεμότητα".

Η vodafone "μελετούσε " το αίτημα ακύρωσης και η Cosmote έβλεπε στο σύστημα "αναμονή για ακύρωση της αίτησης φορητότητας" και δεν μπορούσε να ανανεώσει.

 

Συμπέρασμα: υπομονή, ψάξιμο και παζάρια.

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσε η διάρκεια του συμβολαίου μου στην Cosmote με 2 νούμερα οικογενειακό και η Cosmote για ανανέωση (τηλεφωνικά) μου πρόσφερε 52€ το κάθε νούμερο για οικογενειακό στο Plus 65. (Ουάουυυυυ).

Τηλέφωνο στη Vodafone, η οποία μου δίνει προσφορά για 2 red 1 , 55€ το κάθε νούμερο για 18μηνο και 39€ για 24 μηνο.

Εδωσα τα στοιχεία και έκανα εκείνη τη στιγμή τηλεφωνικά αίτηση για φορητότητα στα 39€ με 24μηνο.

Τηλέφωνο από cosmote ΤΗΝ ΙΔΙΑ HΜΕΡΑ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ , γιατί φεύγετε κλπ, και τελικά μου έδωσαν προσφορά το plus 65 με 25,00€ το κάθε νούμερο για 18μηνο με ΦΠΑ και τέλη κινητής, τελικό πληρωτέο.

Αίτηση ακύρωσης της φορητότητας στη Vodafone και τελικά είμαι cosmote με 25,00 € στο Plus 65.

 

YΓ. Μετά την αίτηση ακύρωσης της φορητότητας προς τη vodafone, η vodafone κράτησε σε εκκρεμότητα την ακύρωση, μου τηλεφώνησαν μετά από μια βδομάδα και αφού τους είπα τι προσφορά είχα, το καλύτερο που μπορούσαν να κάνουν ήταν το red1 στα 28€ το οποίο φυσικά απέρριψα.

Τότε και μόνο τότε ακύρωσε το αίτημα στο σύστημα η vodafone και μπόρεσα να ανανεώσω με την cosmote.

Αυτό το γράφω γιατί χωρίς να υπογράψω κάποιο συμβόλαιο ή να παραλάβω sim , η vodafone είχε σε εκκρεμότητα το αίτημα ακύρωσης επί μια βδομάδα, γεγονός που φαινόταν στο σύστημα από την Cosmote και δεν μπορούσε να προχωρήσει η ανανέωση, πράγμα λίγο ανησυχητικό γιατί επί 8 ημέρες ουσιαστικά ήμουν "σε εκκρεμότητα".

Η vodafone "μελετούσε " το αίτημα ακύρωσης και η Cosmote έβλεπε στο σύστημα "αναμονή για ακύρωση της αίτησης φορητότητας" και δεν μπορούσε να ανανεώσει.

 

Συμπέρασμα: υπομονή, ψάξιμο και παζάρια.

 

Σωστός, τα έχουμε πει...Αυτό που με παραξενεύει είναι πως έφτασε το άιτημα φορητότητας απο voda σε cosmote χωρίς να παραλάβεις sim/υπογράψεις συμβόλαιο...Απο αυτά που διαβάζω νομίζω οτι έχει αλλάξει πλεον το πότε πάει το αίτημα φορητότητας στην Β εταιρεία..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...