Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού έλαβαν τα υπογεγραμμένα συμβόλαια στη vodafone εστειλαν το αίτημα στην cosmote και με κάλεσαν 3 ώρες αφού έλαβαν το αίτημα φορητότητας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα πάντως με πήραν τηλ απο Cosmote και μου προσέφεραν το 65 Plus μαζί με έκπτωση αποτο σταθερό που ήδη έχω στα 24 ευρώ για δωδεκάμηνο συμβόλαιο.

 

είναι διαφορετικό αυτό που λες εσύ.Η cosmote έχει συνδιαστικη προσφορά αυτό το διάστημα με σταθερό και το 65 plus στα 24 ευρώ.Η vodafone σε συνδιασμό με hol δεν πέφτει από τα 29-32 άπο την έρευνα που έκανα εγώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω το cosmote απεριοριστα 65me

1500 σε ολα τα δικτυα

1500 sms

1500 mb

Και εδεινα 24 ευρω το μηνα.Τωρα ληγει το συμβολαιο και το ιδιο πακετο με την προσφορα τους θα το πληρωνω 50 ευρω.θελω να φυγω να ερθω vodafone

Εχετε κανενα τηλ απο vodafone για να καλεσω γιατι το red1 με 20κατι ευρω θα ειναι τελεια.

Καλεσα στο κεντρικο της vodafone και δεν μου εκαναν μια καλη προσφορα

Μαλλον πρεπει να καλεσω σε καποιο νουμερο απο αυτα που σας/μας καλλουν για προσφορα φορητοτητας.

 

214 214 7200 άλλα να ξέρεις ότι κατά 99% ο υπάρχον σου πάροχος θα σου κάνει την καλύετρη προσφορα μετα τη φορητοτητα βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Αφού έλαβαν τα υπογεγραμμένα συμβόλαια στη vodafone εστειλαν το αίτημα στην cosmote και με κάλεσαν 3 ώρες αφού έλαβαν το αίτημα φορητότητας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

είναι διαφορετικό αυτό που λες εσύ.Η cosmote έχει συνδιαστικη προσφορά αυτό το διάστημα με σταθερό και το 65 plus στα 24 ευρώ.Η vodafone σε συνδιασμό με hol δεν πέδτει από τα 29-32 άπο την έρευνα που έκανα εγώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

214 214 7200 άλλα να ξέρεις ότι κατά 99% ο υπάρχον σου πάροχος θα σου κάνει την καλύετρη προσφορα μετα τη φορητοτητα βεβαια.

 

24 ευρώ η κοσμοτε για το 65αρι αλλά πόσο δίνει το σταθερό; πανάκριβα! εγώ τώρα για red1+hol δίνω 33+17.

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

24 ευρώ η κοσμοτε για το 65αρι αλλά πόσο δίνει το σταθερό; πανάκριβα! εγώ τώρα για red1+hol δίνω 33+17.

 

Δε διαφωνούμε το σταθερο πανακριβο.Μονο εαν το συνδιασεις με τηλεοραση εχει καποια αξια.

κι εγω θα επαιρνα το σταθερο στο ονομα μου(17 ευρω),αλλα τελικα αφου ανανεωσα του πατερα μου σε καλη τιμη στην κοσμοτε ανανεωσα και το σταθερο στα 21.50 στην on telecoms.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!! Με κούρασαν πολύ οι υπάληλλοι στο Γερμανό που ήθελα να κάνω ανανέωση και δε δεχόντουσαν την εξουσιοδότηση όπως αυτοί μου τη ζήτησαν και πήγα σε ένα κατάστημα VDF να δω τι παίζει. Με πήραν μετά από καμιά βδομάδα τηλ και μου έκαναν προσφορά το RED1 οικογενειακό 27,84 ανά γραμμή για 2 γραμμές. Έκανα την αίτηση τηλεφωνικά. Την επόμενη μέρα με πήρε τηλ η Cosmote και μου έκανε αντιπρόταση στα 21.84 ανά γραμμή για 18μηνο και παρέμεινα εκεί. Πως σας φαίνεται? Έχω βέβαια 2 φίλους που τους έκαναν αντιπρόταση στα 14,40!!!
Link to comment
Share on other sites

έχω δύο γραμμές βοντα και την μια θα την κάνω κοσμοκαρτα.την άλλη θέλω μόνο κοσμοτε το 65! Πως μπορώ να πιάσω καλή τιμή; τώρα για το red 1 δίνω 34 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τι ποινη εχει αν θελησεις να φυγεις απο μια εταιρεια? Μετα απο ποσο καιρο μπορεις να φυγεις απο την εναρξη του συμβολαιου?
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις τι ποινη εχει αν θελησεις να φυγεις απο μια εταιρεια? Μετα απο ποσο καιρο μπορεις να φυγεις απο την εναρξη του συμβολαιου?

 

Εξαρτάται από τις παροχές που πήρες στην υπογραφή της σύμβασης....πχ η επιδότηση συσκευής λήγει στο τέλος του συμβολαίου.

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από τις παροχές που πήρες στην υπογραφή της σύμβασης....πχ η επιδότηση συσκευής λήγει στο τέλος του συμβολαίου.

Δεν πηρα επιδοτηση συσκευης, απλα εκπτωση στο παγιο μου κανανε και η κοπελα που εκανα την ανανεωση τηλεφωνικα μου ειπε οποτε θελω φευγω με μικρο κοστος (γυρω στα 10 ευρω αν θυμαμαι καλα).

Δεν ξερω βεβαια αν ισχυει κατι τετοιο.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Δεν πηρα επιδοτηση συσκευης, απλα εκπτωση στο παγιο μου κανανε και η κοπελα που εκανα την ανανεωση τηλεφωνικα μου ειπε οποτε θελω φευγω με μικρο κοστος (γυρω στα 10 ευρω αν θυμαμαι καλα).

Δεν ξερω βεβαια αν ισχυει κατι τετοιο.

 

Τότε λογικά θα πληρώσεις όσα χρήματα μειώθηκαν από το πάγιό σου...Πάρε την εξυπηρέτηση ζήτα το τμήμα ακυρώσεων και ρώτησε πόσο penalty θα πληρώσεις για να γνωρίζεις από πριν.

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα!! Με κούρασαν πολύ οι υπάληλλοι στο Γερμανό που ήθελα να κάνω ανανέωση και δε δεχόντουσαν την εξουσιοδότηση όπως αυτοί μου τη ζήτησαν και πήγα σε ένα κατάστημα VDF να δω τι παίζει. Με πήραν μετά από καμιά βδομάδα τηλ και μου έκαναν προσφορά το RED1 οικογενειακό 27,84 ανά γραμμή για 2 γραμμές. Έκανα την αίτηση τηλεφωνικά. Την επόμενη μέρα με πήρε τηλ η Cosmote και μου έκανε αντιπρόταση στα 21.84 ανά γραμμή για 18μηνο και παρέμεινα εκεί. Πως σας φαίνεται? Έχω βέβαια 2 φίλους που τους έκαναν αντιπρόταση στα 14,40!!!

 

14.40 για το 65 plus?δεν εχω ξανακουσει τοσο χαμηλη τιμη.Νομιζω μεχρι τα 18.60 επεσε η κοσμοτε και στα 17.12 η vodafone για τα red1.παντως τα 21.84 που τα πηρες εσυ ειναι εξαιρετικη τιμη και σιγουρα οτι καλυτερο μπορουσες να παρεις αυτο το διαστημα.εγω συμβιβαστηκα στα 25.50 αφου η δευτερη γραμμη δε χρησιμοποιει ιντερνετ και βολευεται με 6 ωρες προς ολους.το βασικο ζητημα ειναι πλεον ολοι να καταλαβουμε ως καταναλωτες οτι οι τιμες που πουλανε ειναι κλεψια και να μπλεκουμε αναγκαστικα με φορητοτητες ωστε να παιρνουμε λογικες τιμες.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έκανα εχθές το πρωϊ τηλεφωνικά (με πήραν αυτοί τηλέφωνο και μου έκαναν προσφορά) ανανέωση συμβολαίου στην κοτε και από το πρόγραμμα 25 πήγα στο 65 plus. Σήμερα ελέγχω στο my cosmote και ακόμα έχω το προηγούμενο πρόγραμμα δλδ το 25. Γνωρίζετε σε πόσες ημέρες θα γίνει η αλλαγή στο νέο πρόγραμμα; ευχαριστώ!!
frastgr
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, έκανα εχθές το πρωϊ τηλεφωνικά (με πήραν αυτοί τηλέφωνο και μου έκαναν προσφορά) ανανέωση συμβολαίου στην κοτε και από το πρόγραμμα 25 πήγα στο 65 plus. Σήμερα ελέγχω στο my cosmote και ακόμα έχω το προηγούμενο πρόγραμμα δλδ το 25. Γνωρίζετε σε πόσες ημέρες θα γίνει η αλλαγή στο νέο πρόγραμμα; ευχαριστώ!!

 

Πρώτα θα πάρεις 1 sms στο κινητό σου για καλωσόρισμα στο νέο πρόγραμμα, και μετά είσαι οκ.

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους , να σας πώ κι εγω την εμπειρία μου ..

Πρίν απο 20 περίπου μέρες πληροφορήθηκα οτι μετά απο 2 χρόνια ξανα έχω επιδότηση .. Δίνω 150 ευρώ για 3 αριθμούς και μου κάνανε επιδότηση 380 ευρώ ... Αμέσως έκανα αίτηση φορητότητας και με πήρε το τηλεφωνικό κέντρο της κοσμοτε με την εξής προσφορά : Και τα 3 τηλέφωνά μου να αναβαθμιστούν στο νέο Cosmote 45 Plus στην τιμή του 35 με έκπτωση οικογενειακού πακέτου σύνολο 90 ευρώ ο μήνας (δέσμευση 18 μήνες) !!! όσο για την επιδότηση μου δώσανε 705 ευρώ υπερεπιδότηση και πήγα και πήρα το Galaxy S5 :)

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους , να σας πώ κι εγω την εμπειρία μου ..

Πρίν απο 20 περίπου μέρες πληροφορήθηκα οτι μετά απο 2 χρόνια ξανα έχω επιδότηση .. Δίνω 150 ευρώ για 3 αριθμούς και μου κάνανε επιδότηση 380 ευρώ ... Αμέσως έκανα αίτηση φορητότητας και με πήρε το τηλεφωνικό κέντρο της κοσμοτε με την εξής προσφορά : Και τα 3 τηλέφωνά μου να αναβαθμιστούν στο νέο Cosmote 45 Plus στην τιμή του 35 με έκπτωση οικογενειακού πακέτου σύνολο 90 ευρώ ο μήνας (δέσμευση 18 μήνες) !!! όσο για την επιδότηση μου δώσανε 705 ευρώ υπερεπιδότηση και πήγα και πήρα το Galaxy S5 :)

!!!

 

το καλυτερο που εχω ακουσει...μπραβο φιλε μου αξιος αξιος!!!

Edited by Vasileios
Μορφοποίηση
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους , να σας πώ κι εγω την εμπειρία μου ..

Πρίν απο 20 περίπου μέρες πληροφορήθηκα οτι μετά απο 2 χρόνια ξανα έχω επιδότηση .. Δίνω 150 ευρώ για 3 αριθμούς και μου κάνανε επιδότηση 380 ευρώ ... Αμέσως έκανα αίτηση φορητότητας και με πήρε το τηλεφωνικό κέντρο της κοσμοτε με την εξής προσφορά : Και τα 3 τηλέφωνά μου να αναβαθμιστούν στο νέο Cosmote 45 Plus στην τιμή του 35 με έκπτωση οικογενειακού πακέτου σύνολο 90 ευρώ ο μήνας (δέσμευση 18 μήνες) !!! όσο για την επιδότηση μου δώσανε 705 ευρώ υπερεπιδότηση και πήγα και πήρα το Galaxy S5 :)

 

Ειναι κριμα να τα κανουν αυτα αφου κανει καποιος αιτηση φορητοτητας.Ολες οι εταιριες την ιδια φιλοσοφια.. "αν τσιμπησει ο χαζος και μεινει καλως"

 

Το να δινεις 2000 χιλιαρικα σε παγια τον χρονο και να μην παιρνεις μια επιδοτηση της προκοπης ειναι αλητεια!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αληθεια οτι αν ζητησεις απο την εταιρεια να σου βγαλει δευτερη καρτα σιμ, μπορει να στο κανει? Θελει να χει ο πατερας μου μια δευτερη για να την εχει σε διαφορετικη συσκευη. Το ξερω πως μονο μια την φορα μπορει να λειτουργει, απλως θελει να λειτουργει ποτε την μια ποτε την αλλη συσκευη.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αληθεια οτι αν ζητησεις απο την εταιρεια να σου βγαλει δευτερη καρτα σιμ, μπορει να στο κανει? Θελει να χει ο πατερας μου μια δευτερη για να την εχει σε διαφορετικη συσκευη. Το ξερω πως μονο μια την φορα μπορει να λειτουργει, απλως θελει να λειτουργει ποτε την μια ποτε την αλλη συσκευη.

Απ'όσο γνωρίζω αυτό γίνεται κατά κόρον με τις mini-micro SIM όπου με 10€ παίρνεις μία μικρή και μια κανονική για παν ενδεχόμενο, οπότε δεν βλέπω το λόγο να μη γίνεται και με δύο κανονικές.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οκ απλως ελπιζω η εκδοση της νεας να μην ακυρωνει την παλια. Ωστε να μπορω να εχω τον ιδιο αριθμο σε δυο διαφορετικες καρτες και να λειτουργω οποιο θελω την ταδε στιγμη. Θα ρωτησω αυριο και σε Γερμανο, απλως ηθελα πρωτιστος να ειμαι προετοιμασμενος.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που θες λέγεται twin pack και ναι θα σου ακυρωσει την sim που εχεις τωρα και θα σου δωσουν 2 καινουριες sims (το μεγεθος της καθε μιας το διαλεγεις εσυ). Κοστος 10€.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι αληθεια οτι αν ζητησεις απο την εταιρεια να σου βγαλει δευτερη καρτα σιμ, μπορει να στο κανει? Θελει να χει ο πατερας μου μια δευτερη για να την εχει σε διαφορετικη συσκευη. Το ξερω πως μονο μια την φορα μπορει να λειτουργει, απλως θελει να λειτουργει ποτε την μια ποτε την αλλη συσκευη.

 

Έχω κι εγώ 2 κάρτες, αλλά όπως σου έγραψε κι ο φίλος πριν, θα αλλάξεις την δική σου και πάρεις 2 νέες σε ότι μέγεθος χρειάζεσαι.

Προσοχή,δεν θα λειτουργούν ταυτόχρονα κι οι 2 μαζί.

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Εχω το κοσμοτε 55 plus με διπλασιους χρονους και mb εδω και 17 μηνες.για 2 νουμερα οικογενειακο πληρωνω 50 ευρο τελικη τιμη μιας και ολα τα ειχα βαλει τοτε στο παγιο ουτε συσκευες ουτε τιποτε αλλο.Τωρα που λειγει μου καναν μια προσφορα για γελια.Μιας και δεν υπαρχουν λεφτα για σπαταλη θα φυγω απο κοσμοτε και θα παω vodafone καρτοκινητο ουτε καν κοσμοτε για σπασιμο.Αφου δεν θελουν ναχουν τα 50 μου ευρο καθε μηνα για αλλο ενα 18 μηνο στο ιδη υπαρχον δικκτυο τους λεω καινγω αντε γεια.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...