Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πιστεύω μετά την εξόρμηση της cyta με το πρόγραμμα προς όλους 1000'+100 sms +1g -διαθέσιμο αυτή την χρονική στιγμή μόνο για 4000 από τους υφιστάμενους πελάτες στην σταθερή τηλεφωνία- σιγά σιγά θα προσγειωθούν οι εταιρείες σε λογικότερες τιμολογήσεις...Είναι θέμα χρόνου να γίνει κι αυτό...Βέβαια πάντα θα υπάρχουν και τα "ακριβά" τιμολόγια για τους μη ενημερωμένους καταναλωτές.
Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω μετά την εξόρμηση της cyta με το πρόγραμμα προς όλους 1000'+100 sms +1g -διαθέσιμο αυτή την χρονική στιγμή μόνο για 4000 από τους υφιστάμενους πελάτες στην σταθερή τηλεφωνία- σιγά σιγά θα προσγειωθούν οι εταιρείες σε λογικότερες τιμολογήσεις...Είναι θέμα χρόνου να γίνει κι αυτό...Βέβαια πάντα θα υπάρχουν και τα "ακριβά" τιμολόγια για τους μη ενημερωμένους καταναλωτές.

 

Νομίζω ότι από την στιγμή που αναφερόμαστε σε πραγματική καλή προσφορά, μόνο η διάθεση του φοιτητικού πακέτου της wind σε όλους (ανεξαρτήτως ιδιότητας/ηλικίας) που προσφέρει μόνο με 5€ 1000'+1Gb (+80 sms/μήνα ως log 'n' win δώρα) μπορεί να "ταρακουνήσει" αυτόν τον καιρό την ελληνική αγορά της κινητής τηλεφωνίας...:X

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι από την στιγμή που αναφερόμαστε σε πραγματική καλή προσφορά, μόνο η διάθεση του φοιτητικού πακέτου της wind σε όλους (ανεξαρτήτως ιδιότητας/ηλικίας) που προσφέρει μόνο με 5€ 1000'+1Gb (+80 sms/μήνα ως log 'n' win δώρα) μπορεί να "ταρακουνήσει" αυτόν τον καιρό την ελληνική αγορά της κινητής τηλεφωνίας...:X

 

Δίνεται τώρα αυτό το πακέτο;

xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω μετά την εξόρμηση της cyta με το πρόγραμμα προς όλους 1000'+100 sms +1g -διαθέσιμο αυτή την χρονική στιγμή μόνο για 4000 από τους υφιστάμενους πελάτες στην σταθερή τηλεφωνία- σιγά σιγά θα προσγειωθούν οι εταιρείες σε λογικότερες τιμολογήσεις...Είναι θέμα χρόνου να γίνει κι αυτό...Βέβαια πάντα θα υπάρχουν και τα "ακριβά" τιμολόγια για τους μη ενημερωμένους καταναλωτές.

 

 

Όπως γράφεται, έτσι είναι...μη ενημερωμένοι...απλά πράγματα

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Δίνεται τώρα αυτό το πακέτο;

 

Ναι, μπορείς να το βρεις!:happy:

Παρακολουθείς αυτό το θέμα, διάβασε αν θέλεις π.χ. εδώ κι εδώ.;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς να το βρεις!:happy:

Παρακολουθείς αυτό το θέμα, διάβασε αν θέλεις π.χ. εδώ κι εδώ.;)

 

 

Δίνεται κι είναι καταπληκτικό, και πρέπει να ευχαριστούμε τον φίλο Αλέξη !!

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Έχουν δωθεί παραπομπές . Παρακαλώ συνεχίστε την συζήτηση εκεί.

Συνεχίζουμε εδώ για Cosmote .

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα με την εφαρμογή Spotify. Αν και έκανα την εγγραφή κανονικά, σήμερα πρώτη μέρα που το χρησιμοποιώ, είδα στην εφαρμογή της Cosmote ότι μου έχει φάει 280ΜΒ από το πακέτο ίντερνετ που έχω. Τι κάνω;

 

Χρησιμοποιώ ένα πρόγραμμα μέτρησης δεδομένων το οποίο πάντα είναι ακριβές και αξιόπιστο. Σήμερα στις ρυθμίσεις του, δήλωσα να εξαιρεί τα δεδομένα που κατεβάζει από την εφαρμογή του Spotify.

Τώρα όμως μου γράφει ότι μου απομένουν 1396ΜΒ ίντερνετ ενώ από την εφαρμογή της Cosmote λέει 1207. Αν προσθέσω και τα 80ΜΒ που σου δίνει δώρο η Cosmote με κάθε Spotify, βγαίνει περίπου 280. Όσα μου λείπουν.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση πως ότι κατεβάζεις από spotify χρεώνεται κανονικά στα ΜΒ που διαθέτεις.

Είναι δωρεάν από wi-fi αλλά από το δίκτυο έχεις απλά 80 ΜΒ

Μία κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών θα σε (και θα μας) διαφωτήσει

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

ποιο νουμερο να παρω να μου κανουν προσφορα να ερθω κοσμοτε απο βοντα?τωρα δινω για το αντιστοιχο 65plus 34 ευρω και θα ηθελα να δινω για το 65plus λιγοτερα!
Link to comment
Share on other sites

ποιο νουμερο να παρω να μου κανουν προσφορα να ερθω κοσμοτε απο βοντα?τωρα δινω για το αντιστοιχο 65plus 34 ευρω και θα ηθελα να δινω για το 65plus λιγοτερα!

 

Αμα βγαλεις άκρη ενημέρωσε με πμ γιατί με ενδιαφέρει !!!!;;

xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

ποιο νουμερο να παρω να μου κανουν προσφορα να ερθω κοσμοτε απο βοντα?τωρα δινω για το αντιστοιχο 65plus 34 ευρω και θα ηθελα να δινω για το 65plus λιγοτερα!

πήγα Γερμανό σήμερα και με φορητότητα από βοντα δίνουν το 65+ με 55 ευρώ!!!! στην βοντα για το αντίστοιχο πρόγραμμα δίνω 33.5!

θέλω όμως κοσμοτε!αλλά όχι και 55 ευρώ! πείτε κάποιο νούμερο συνεργάτη κοσμοτε που να δίνει καλύτερες προσφορές!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα με την εφαρμογή Spotify. Αν και έκανα την εγγραφή κανονικά, σήμερα πρώτη μέρα που το χρησιμοποιώ, είδα στην εφαρμογή της Cosmote ότι μου έχει φάει 280ΜΒ από το πακέτο ίντερνετ που έχω. Τι κάνω;

 

Χρησιμοποιώ ένα πρόγραμμα μέτρησης δεδομένων το οποίο πάντα είναι ακριβές και αξιόπιστο. Σήμερα στις ρυθμίσεις του, δήλωσα να εξαιρεί τα δεδομένα που κατεβάζει από την εφαρμογή του Spotify.

Τώρα όμως μου γράφει ότι μου απομένουν 1396ΜΒ ίντερνετ ενώ από την εφαρμογή της Cosmote λέει 1207. Αν προσθέσω και τα 80ΜΒ που σου δίνει δώρο η Cosmote με κάθε Spotify, βγαίνει περίπου 280. Όσα μου λείπουν.

http://www.cosmote.gr/spotify/spotify.portal?_nfpb=true&_pageLabel=Terms#wlp_Terms

H κατανάλωση δεδομένων (data streaming), η πλοήγηση στο site καθώς και στην εφαρμογή Spotify, είναι δωρεάν μόνο εντός Ελλάδας και ισχύει για συνδρομητές που έχουν ενεργοποιημένο το Προνομιακό Πακέτο ή τον ένα μήνα δωρεάν Spotify Premium από την COSMOTE και εφόσον γίνεται χρήση της υπηρεσίας μέσω της σύνδεσης (SIM κάρτα) που έγινε η αρχική ενεργοποίηση. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση, η υπηρεσία θα χρεώνεται σύμφωνα με τις χρεώσεις δεδομένων του προγράμματος συμβολαίου ή πρόσθετης υπηρεσίας δεδομένων που έχει ενεργοποιημένη ο συνδρομητής.

 

Άρα κάλεσέ τους και πες τους να κοιτάξουν γιατί σε χρεώνει ενώ δεν θα έπρεπε... :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει φαίνεται η πρώτη μέρα να είχε θέμα. Τις τελευταίες 2 μέρες συμφωνούν οι μετρητές μου.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

ο πατέρας μου είναι στη wind με ένα πακέτο με καμιά χιλιάδα λεπτά προς wind και 200κάτι λεπτά προς τους υπόλοιπους με τιμή περίπου 30 ευρώ

 

Σκέφτεται να φύγει και πιστεύω πως μιας και οι περισσότεροι γνωστοί του έχουν κοσμοτέ, πρέπει να μετακινηθεί προς τα εκεί.

Επίσης έχει ένα δεύτερο νούμερο το οποίο είναι whatsup

Υπάρχει κανένα πακέτο σε συμβόλαιο ή καρτοσυμβόλαιο που μαζί με ένα πακέτο στο whatsup να συνδυάζει περίπου αυτό που είχε πριν;

Κυρίως εννοώ τα 200κάτι προς άλλους

Βλέπω μια καλοκαιρινή προσφορά στο καρτοσυμβόλαιο με 120 λεπτά προς όλους με 4 ευρώ που κρατάει μια βδομάδα. Οπότε στην ουσία έχεις 480 λεπτά το μήνα με 16 ευρώ

Τι γίνεται όμως όταν τελειώσει η προσφορά;

 

Θα ήθελα κάτι σίγουρο. Λέτε να είναι μονόδρομος το συμβόλαιο Cosmote προς όλους 25 με 200' προς όλους με 25 ευρώ;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

ο πατέρας μου είναι στη wind με ένα πακέτο με καμιά χιλιάδα λεπτά προς wind και 200κάτι λεπτά προς τους υπόλοιπους με τιμή περίπου 30 ευρώ

 

Σκέφτεται να φύγει και πιστεύω πως μιας και οι περισσότεροι γνωστοί του έχουν κοσμοτέ, πρέπει να μετακινηθεί προς τα εκεί.

Επίσης έχει ένα δεύτερο νούμερο το οποίο είναι whatsup

Υπάρχει κανένα πακέτο σε συμβόλαιο ή καρτοσυμβόλαιο που μαζί με ένα πακέτο στο whatsup να συνδυάζει περίπου αυτό που είχε πριν;

Κυρίως εννοώ τα 200κάτι προς άλλους

Βλέπω μια καλοκαιρινή προσφορά στο καρτοσυμβόλαιο με 120 λεπτά προς όλους με 4 ευρώ που κρατάει μια βδομάδα. Οπότε στην ουσία έχεις 480 λεπτά το μήνα με 16 ευρώ

Τι γίνεται όμως όταν τελειώσει η προσφορά;

 

Θα ήθελα κάτι σίγουρο. Λέτε να είναι μονόδρομος το συμβόλαιο Cosmote προς όλους 25 με 200' προς όλους με 25 ευρώ;

 

Η γνωστή ιστορία της εκμετάλλευσης....αυτό γίνεται...θα σε σπρώξουν απλά στις φορητο..κουβέντες ξανά !!

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις πήρα τηλέφωνο την Cosmote γιατί λήγει το συμβόλαιο μου σε 2 μέρες. Σε οικογενειακό πακέτο 2 αριθμών, έχω τα προγράμματα Παλαιο 25 που δίνει τα γνωστά 1500+1500 και διπλάσιο χρόνο προς όλους (50+50 λεπτά) και διπλάσια MB (100+100).

Το θέμα είναι ότι αν κάνω συμβόλαιο για 12 μήνες έχω μια έκπτωση 4 ευρώ και στα 2 νούμερα που είναι μια κοροϊδία.

Άρα δε με συμφέρει να κάνω ανανέωση. Καλύτερα να έχει λήξει το συμβόλαιο μου και να είναι ανοιχτός σε άλλες ευκαιρίες και προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

ο πατέρας μου είναι στη wind με ένα πακέτο με καμιά χιλιάδα λεπτά προς wind και 200κάτι λεπτά προς τους υπόλοιπους με τιμή περίπου 30 ευρώ

 

Σκέφτεται να φύγει και πιστεύω πως μιας και οι περισσότεροι γνωστοί του έχουν κοσμοτέ, πρέπει να μετακινηθεί προς τα εκεί.

Επίσης έχει ένα δεύτερο νούμερο το οποίο είναι whatsup

Υπάρχει κανένα πακέτο σε συμβόλαιο ή καρτοσυμβόλαιο που μαζί με ένα πακέτο στο whatsup να συνδυάζει περίπου αυτό που είχε πριν;

Κυρίως εννοώ τα 200κάτι προς άλλους

Βλέπω μια καλοκαιρινή προσφορά στο καρτοσυμβόλαιο με 120 λεπτά προς όλους με 4 ευρώ που κρατάει μια βδομάδα. Οπότε στην ουσία έχεις 480 λεπτά το μήνα με 16 ευρώ

Τι γίνεται όμως όταν τελειώσει η προσφορά;

 

Θα ήθελα κάτι σίγουρο. Λέτε να είναι μονόδρομος το συμβόλαιο Cosmote προς όλους 25 με 200' προς όλους με 25 ευρώ;

 

Σε κοσμοκαρτα εχει 200λεπτα προς ολους με 5ευρω με.δυνατοτητα χ4 τον μηνα με αυτοματη ανανεωση οσο εχει μεσα χρηματα,εξαιρετικο για καποιον που δεν ασχολειται.νομιζω υπαρχει και σε whatsup με 5 ευρω στα 120 λεπτα.ριξε μια ματια στο σαιτ.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Μου ειοαν απο την εκυπηρετηση οτι εχω μια επιδοτηση 140 ευρω για τη συσκευή που ενισχύει το σήμα.. Πόσο θα πληρωσω δηκαδη; Ξερει καποιος το κοστος της?
Link to comment
Share on other sites

Μου ειπαν απο την εξυπηρετηση οτι εχω μια επιδοτηση 140 ευρω για τη συσκευή που ενισχύει το σήμα. Πόσο θα πληρωσω δηλαδη; Ξερει καποιος το κοστος της?

 

Αν κατάλαβα καλά, εννοείς την συσκευή για "το Cosmote Τέλειο σήμα". Η παλιότερη συσκευή κόστιζε 90,00€, οπότε η καινούρια ίσως είναι ακριβότερη. Πάντως, αν υπάρχει εξακριβωμένο πρόβλημα στην διεύθυνση που θα την χρησιμοποιήσεις, ζήτησε έκπτωση στην τιμή της συσκευής.

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

Μου ειοαν απο την εκυπηρετηση οτι εχω μια επιδοτηση 140 ευρω για τη συσκευή που ενισχύει το σήμα.. Πόσο θα πληρωσω δηκαδη; Ξερει καποιος το κοστος της?

 

Εγώ έχω την προηγούμενη μαλλον που έκανε 99 ευρω και όντως έκανε δουλεια όσον αφορά στο σήμα !

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή που έδιναν πριν ~ 1 χρόνο δούλευε μόνο σε 3G. Λέτε η "ακριβή" να παίζει και 4G? Όχι ότι έχει μεγάλη σημασία, αφού μέσα από τη DSL σου δρομολογείται...
Link to comment
Share on other sites

Και γω που χω την παλιά, με full 3G 4mbps πιάνω..από κει που είχα μηδέν σήμα, καλύτερα έτσι...
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανένας που να του λήγει προσφορά Απεριόριστα 65...για να δούμε τι δίνουν σε ανανέωση????

 

Από κει και πέρα, κάποια ερωτήματα:

1) Πόσο χρεώνεται το MB μετά τα δωρεάν στο Απεριόριστα 65?

2) Μπορεί να γίνει η αλλαγή προγράμματος με το νέο απεριόριστα 65 (που ουσιαστικά δίνει 2 GB αντί για 1,5), κρατώντας την ίδια τιμή? τα 22 - 23 ευρώ?

 

 

ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...