Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπάρχει κανένας που να του λήγει προσφορά Απεριόριστα 65...για να δούμε τι δίνουν σε ανανέωση????

 

Από κει και πέρα, κάποια ερωτήματα:

1) Πόσο χρεώνεται το MB μετά τα δωρεάν στο Απεριόριστα 65?

2) Μπορεί να γίνει η αλλαγή προγράμματος με το νέο απεριόριστα 65 (που ουσιαστικά δίνει 2 GB αντί για 1,5), κρατώντας την ίδια τιμή? τα 22 - 23 ευρώ?

 

 

ευχαριστώ πολύ!

 

Φιλαρακο 4 προσπαθειες καταστημα κ τηλέφωνα!!!! Και μου δίνουν στην καλύτερη περιπτωση 18μηνο το 65 plus 53€+ τα ψιλά που δεν λένε 60€ τελική κ μου κανουν χάρη!!!!! Δεν πάνα μπιμπ λέω γω!!!!!! Εγώ 32 έδινα κ απαιτω λιγότερα κ 12 μηνός κ αν τους αρέσει .θα πάω για φορητότητα να δουμε!

Edited by manospo
xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαίνουν αν δεν κάνουν εκπτώσεις θα φύγουμε????

προσωπικά αν δεν πάρω τουλάχιστον την ίδια τιμή 22 ευρώ τελική τιμή με όλα για το απεριόριστα 65 της Cosmote, θα τα κάνω καρτοκινητά όλα τα νούμερα!

Ήμαρτον τόσα χρόνια τους τα δίναμε άνετα....ας λογικευτούν!

 

 

Αναρωτιέμαι όταν θα λήγουν τα άπειρα συμβόλαια της cosmote από την προσφορά με τα 22 ευρώ αν θα έχουν έρθει στα λογικά τους!

Link to comment
Share on other sites

εγώ το δικό μου το έκανα καρτοκινητό.της γυναίκας μου όμως που χρειάζεται τα 1500 αναγκαστικά πρέπει να έχει συμβόλαιο.αλλά αποφάσισα εάν δεν κάνουν καλή προσφορά ΚΆΘΕ χρόνο θα κάνουμε φορητότητα εναλλάξ wind/ cosmote όχι βοντα γιατί φέτος που την δοκιμάσαμε ήταν η χειρότερη!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω ξαναποσταρει για το συμβόλαιο μου αλλά επειδή έχουν περάσει οι 2 πρώτοι μήνες κατανόησα καλύτερα την ανάλυση του λογαριασμού... λοιπον: 65 PLUS μου βγαίνει 15 ευρώ!!!!!!! συν της γυναίκας μου 20 PLUS αν δεν κάνω λάθος 18 ευρώ!!!! οικογενειακό πακέτο, με χρήση έκπτωσης παγίου από επιδότηση, έκπτωση από σταθερό ΟΤΕ η συνολική έκπτωση μόνο για τον αριθμό μου φτάνει 46 ευρώ! συνεπώς και για τους 2 αριθμούς μου ήρθε ο λογαριασμός 33 ευρώ!

edit: μου ήρθε και 15 ευρώ στο νούμερο μου γιατί έστειλα και ένα μήνυμα σε ένα διαγωνισμό που μου το χρέωσε 1,60!θεωρητικα θα μου ερχόταν ακόμη λιγότερο!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και χειρότερα... :P

Στο απεριόριστα 65 (όχι το τελευταίο το plus, το προηγούμενο) βγαίνει 6,91€ σε κάποιον που ξέρω ;-)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

είχα το ίδιο πρόβλημα στο σπίτι μου με το σήμα και χρειαζόμουν αυτή τη συσκευή!

 

Τότε μου ζήτησαν 100€ που κοστίζει η συσκευή. Ως εναλλακτική μου είπαν να χρησιμοποιήσω την επιδότηση μου. Φυσικά δεν το έκανα, απλά τους ενημέρωσα ότι αν δεν μου την παρέχουν δωρεάν (χωρίς χρήση επιδότησης) δεν υπάρχει λόγος να παραμείνω στο δίκτυο της από την στιγμή που στο σπίτι μου είχα μηδαμινό σήμα.

 

Ήρθε η συσκευή δωρεάν και φυσικά μου έμεινε και η επιδότηση!

Όσο οι νόμοι των μαθηματικών ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα, δεν είναι σαφείς, και όσο σαφείς είναι, δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα.

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και χειρότερα... :P

Στο απεριόριστα 65 (όχι το τελευταίο το plus, το προηγούμενο) βγαίνει 6,91€ σε κάποιον που ξέρω ;-)

 

Και τι είναι αυτός?...διευθυντικό στελεχος της cosmote? 7 ευρώ το 65 plus?απιθανα πραγματα μου φαίνονται.

Link to comment
Share on other sites

Και τι είναι αυτός?...διευθυντικό στελεχος της cosmote? 7 ευρώ το 65 plus?απιθανα πραγματα μου φαίνονται.

όχι το plus, το προηγούμενο 65άρι :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

όχι το plus, το προηγούμενο 65άρι :)

 

Πες του να μου κανονίσει 2 η 3 τέτοιες συνδέσεις κ θα του δώσω κ καλό bonus!

xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Και τι είναι αυτός?...διευθυντικό στελεχος της cosmote? 7 ευρώ το 65 plus?απιθανα πραγματα μου φαίνονται.

 

Το πιθανότερο είναι ότι υπάρχει κάποια συνδυαστική έκπτωση (πχ με σταθερό). Και στο παραπάνω παράδειγμα είναι παράξενο ότι το 65 plus βγαίνει φτηνότερο από το 20 plus, επειδή η συνδυαστική έκπτωση εφαρμόζεται στο πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κατι ασχετο, 10/8 εκδοθηκε ο λογαριασμος μου αλλα ακομα δεν εχει ερθει. Εχει τυχει σε κανεναν; Ειναι επειδη ειναι Αυγουστος και εχουν πεσει πολλες αδειες στους διανομεις;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά όσον αφορά το 65 PLUS εξήγησα ότι είναι συνδυαστική η προσφορά δεν το γράψω έτσι αόριστα... 1)εκπτωση συμβολαίου στα 32 ευρώ από ανανέωση συμβολαιου 2)χρηση επιδότησης ως έκπτωση παγίου 3)10% έκπτωση από οικογενειακό συμβόλαιο που έβαλα και τη γυναίκα μου στο 20 PLUS και 4)20% έκπτωση από χρήση σταθερού ΟΤΕ double play!! συνεπώς έχω πιο φθηνό πάγιο απ της γυναίκας, αν και πολύ περισσότερες παροχές, διότι τις εκπτώσεις μπορείς να τις χρησιμοποιησεις μόνο σε 1 απ τα 2 νούμερα του οικογενειακου!!! ΕΕΕ που θα τις έκανα χρήση στο πάγιο της γυναίκας που είναι ανέκαθεν 20 €??
Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατι οταν ενα παγιο ειναι χαμηλοτερο σε τιμη απο το υπαρχων πρεπει να εχει ληξει.. upgrade κανεις οποτε θες αλλα σε χαμηλοτερο παγιο δεν πας αν δεν εχει ληξει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το συμβόλαιο cosmote απεριόριστα 20 και κάθε μήνα δίνω γύρω στα 22 ευρώ, χωρίς να περνάω τη χρήση. Αυτό το μήνα, λόγω και δουλειάς σε νησί, μίλησα παραπάνω και ήρθε ο λογαριασμός 350 ευρώ. Το πρόβλημα μου όμως είναι ότι το μήνυμα για το ότι έχω φτάσει το 80% του χρόνου ομιλίας για αριθμούς cosmote δεν ήρθε ποτέ! Έλαβα μήνυμα μόνο για το υπόλοιπο mb και για τα υπόλοιπα εθνικά δίκτυα, όχι όμως για αριθμούς cosmote.

Έτσι κι εγώ έμεινα ήσυχος και δεν πήγε το μυαλό μου. Ο υπάλληλος που μίλησα σήμερα μου είπε ότι είχε σταλθεί το μήνυμα, έχει και αναφορά. Εγώ φυσικά δεν το έχω.

Έκανα αμφισβήτηση σήμερα, τι άλλο μπορώ να κάνω; Θα καταφέρω κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Εχω οικογενειακο 2 νουμερα στο 55 + με διπλασιους χρονους και δεδομανα και σημερα πηρα τηλ να μαθω τι επιδοτηση εχω μιας και ληγει το συμβολαιο σε 20 μερες.Και τι μου ειπαν ρε σεις??εχω λεει επιδοτηση 3 ευρο για καθε νουμερο αχαχαχαχαχαχα.Της ειπα της κοπελας τι επιδοτηση ειναι αυτη? να παρω καραμελες? Ρε μας δουλευετε?Αν πας στο λινκ της κοσμοτε το 65 + το δινει σε οσους ερχοντε απο αλλο δυκτιο 45 ευρο απο 65 που παλι πολλα ειναι και γω με δυο νουμερα μου κανουν 3 ευρο εκπτωση? τους ειπα οτι αφου δεν θελετε τα 60 ευρομου τον μηνα για τα δυο νουμερα που εχω στο ιδη υπαρχον δικτιοσας σας χαιρετω.Και αρχισε και μου λεει οτι σκεφτομαστε τους πελατες κτλπ και θα κανει αιτηση στο αρμοδιο τμημα να δουν τι καλυτερο θα μου κανουν.Τους ειπα οτι τα 65 ρια και 100 ρια για καθε γραμμη δεν υπαρχουν πλεον να δινοντε απο τους πελατες .
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τηλ της κοσμοτε με τελικη προσφορα για γελια 5 ευρο εκπτωση ανα γραμμη εκανα αιτηση φωρητοτητας στην vodafone το red 1 με 39 ευροτελικη τιμη.Τον πουλοοοοοοο λεμεεεεεεεεεεεεε.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τηλ της κοσμοτε με τελικη προσφορα για γελια 5 ευρο εκπτωση ανα γραμμη εκανα αιτηση φωρητοτητας στην vodafone το red 1 με 39 ευροτελικη τιμη.Τον πουλοοοοοοο λεμεεεεεεεεεεεεε.

 

Red 1 με 39Ε όταν όλες οι εταιρίες μοιράζουν απλόχερα με φορητότητα το γνωστό "απεριόριστα προς όλους" στα 19Ε είναι πάρα πολλά. Κάτι έκανες λάθος.

 

Καλησπέρα. Έχω το συμβόλαιο cosmote απεριόριστα 20 και κάθε μήνα δίνω γύρω στα 22 ευρώ, χωρίς να περνάω τη χρήση. Αυτό το μήνα, λόγω και δουλειάς σε νησί, μίλησα παραπάνω και ήρθε ο λογαριασμός 350 ευρώ. Το πρόβλημα μου όμως είναι ότι το μήνυμα για το ότι έχω φτάσει το 80% του χρόνου ομιλίας για αριθμούς cosmote δεν ήρθε ποτέ! Έλαβα μήνυμα μόνο για το υπόλοιπο mb και για τα υπόλοιπα εθνικά δίκτυα, όχι όμως για αριθμούς cosmote.

Έτσι κι εγώ έμεινα ήσυχος και δεν πήγε το μυαλό μου. Ο υπάλληλος που μίλησα σήμερα μου είπε ότι είχε σταλθεί το μήνυμα, έχει και αναφορά. Εγώ φυσικά δεν το έχω.

Έκανα αμφισβήτηση σήμερα, τι άλλο μπορώ να κάνω; Θα καταφέρω κάτι;

 

Αμφισβήτηση λογαριασμού επειδή λες ότι δεν έλαβες το μήνυμα για το 80% δεν έχει καμία τύχη. Ωστόσο επειδή είναι μεγάλο το ποσό (και η εταιρία προτιμά να το πληρώσεις παρά να το κυνηγήσει δικαστικά), ίσως πετύχεις μια μικρή έκπτωση αν επιμείνεις και αρνηθείς να το πληρώσεις (στην περίπτωση αυτή βέβαια θα σου κοπεί το τηλ αλλά ποτέ δεν ξέρεις τι θα πετύχεις στο τέλος). Δεν σχολιάζω το ότι με ένα δωρεάν μήνυμα μπορούσες εσύ ο ίδιος να τσεκάρεις το υπόλοιπό σου ή με μια απλή εγγραφή στο my cosmote.

 

 

Ρε παιδια κατι ασχετο, 10/8 εκδοθηκε ο λογαριασμος μου αλλα ακομα δεν εχει ερθει. Εχει τυχει σε κανεναν; Ειναι επειδη ειναι Αυγουστος και εχουν πεσει πολλες αδειες στους διανομεις;

 

Στείλε μήνυμα Λ στο 1256 και θα δεις το ποσό του τρέχοντος ή προηγούμενου λογαριασμού σου ανά πάσα στιγμή. Θέμα ταχυδρομείου λογικά η καθυστέρηση.

Link to comment
Share on other sites

 

Στείλε μήνυμα Λ στο 1256 και θα δεις το ποσό του τρέχοντος ή προηγούμενου λογαριασμού σου ανά πάσα στιγμή. Θέμα ταχυδρομείου λογικά η καθυστέρηση.

 

Κωστα σε ευχαριστω πολυ για την πληροφορια. τελικα ηρθε τα μεσα της προηγουμενης εβδομαδας και τον πληρωσα με που τον παρελαβα. Παντως σε επικοινωνία με το cc της cosmote μου ειπαν να παω σε καταστημα, με τον αριθμο μου και να πληρωσω χωρις το τιμολογιο. Επισης μου ειπαν οτι σε περιπτωση που δεν τον παραλαβω να τους καλεσω και να ζητησω να γινει επανέκδοση και επαναποστολη . Καλο αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Red 1 με 39Ε όταν όλες οι εταιρίες μοιράζουν απλόχερα με φορητότητα το γνωστό "απεριόριστα προς όλους" στα 19Ε είναι πάρα πολλά. Κάτι έκανες λάθος.

 

Φιλε 19 Ε δινεται και με σταθερο.25 Ε δινεται αν φευγεις απο βονταφον και σου κανουν αντιπροσφορα.Εγω οπως και ειπα πιο πριν παω βονταφον μονο για κινητο.Τωρα αν θα μου κανει η κοσμοτε αντιπροσφορα 25 Ε το 65 πλασ εχει καλως αλλιως χεστηκα και θα μεινω βονταφον με 39 ευρο.

Link to comment
Share on other sites

Σάββατο 30/8/2014 καταθέτω αίτηση φορητότητας σε κατάστημα Vodafone για 2 RED1 στην τιμή των 34.5€ έκαστο. Ο υπάλληλος με αυστηρό τόνο με προειδοποιεί πως ¨ ... ακόμα κ μηδενική αντιπροσφορά να πάρετε απο Cosmote η αίτησή σας σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν ακυρώνεται ¨.

Το μεσημέρι της ίδιας ημέρας, κλήση απο Εξυπηρέτηση Πελατών Cosmote ρωτώντας με τους λόγους που επιλέγω το δίκτυο της VF. Τους εξηγώ πως δίνω για 2 Προγράμματα Cosmote 25 και 2gb Mobile Internet συνολικά 80€ μηνιαίως (αφού πάντα υπερβαίνουμε τον δωρεάν χρόνο του προγράμματος) γιατί σαφώς κ´ τα 50' δεν επαρκούν σε καμία περίπτωση καθώς κ´ ότι στο αίτημα προανανέωσης που είχα υποβάλλει για μετάβαση σε μεγαλύτερο πρόγραμμα, δεν είχαν απαντήσει καν.

Η απάντησή τους ήταν πως η ποινή διακοπής του συμβολαίου 6 μήνες νωρίτερα είναι στα 240€ λόγω επιδότησης συσκευής κ´ αφού τους ανταπάντησα πως το γνωρίζω ήδη κ´ προτίθεμαι να τα πληρώσω μόνο κ´ μόνο για να πάρω το πρόγραμμα που θέλω, μου προσέφεραν 2 Cosmote Plus 65 στα 24.5€ τελική τιμή έκαστο για 18μηνο συμβόλαιο με έκπτωση παγίου μετά απο ακύρωση της αίτησης στην VF.

Δευτέρα 1/9/2014 ακύρωση της αίτησης απ'το κατάστημα της VF με τον υπάλληλο σαφώς ενοχλημένο κ´ τηλεφωνική ανανέωση συμβολαίου στην Cosmote.

Τελικό συμπέρασμα όπως πολλοί έχουν ήδη αναφέρει κ´ πιό πάνω:

Διεκδικούμε καλύτερους όρους στα συμβόλαια κ´ στις παροχές όπως επιτάσσει η εποχή μας !

Edited by nikosbalos
Link to comment
Share on other sites

Σάββατο 30/8/2014 καταθέτω αίτηση φορητότητας σε κατάστημα Vodafone για 2 RED1 στην τιμή των 34.5€ έκαστο. Ο υπάλληλος με αυστηρό τόνο με προειδοποιεί πως ¨ ... ακόμα κ μηδενική αντιπροσφορά να πάρετε απο Cosmote η αίτησή σας σε ΚΑΜΙΑ περίπτωση δεν ακυρώνεται ¨.

Το μεσημέρι της ίδιας ημέρας, κλήση απο Εξυπηρέτηση Πελατών Cosmote ρωτώντας με τους λόγους που επιλέγω το δίκτυο της VF. Τους εξηγώ πως δίνω για 2 Προγράμματα Cosmote 25 και 2gb Mobile Internet συνολικά 80€ μηνιαίως κ´ με πολύ προσεκτική χρήση όσον αφορά κλήσεις πρός τρίτους γιατί σαφώς κ´ τα 50' δεν επαρκούν σε καμία περίπτωση καθώς κ´ ότι στο αίτημα προανανέωσης που είχα υποβάλλει για μετάβαση σε μεγαλύτερο πρόγραμμα, δεν είχαν απαντήσει καν.

Η απάντησή τους ήταν πως η ποινή διακοπής του συμβολαίου 6 μήνες νωρίτερα είναι στα 240€ λόγω επιδότησης συσκευής κ´ αφού τους ανταπάντησα πως το γνωρίζω ήδη κ´ προτίθεμαι να τα πληρώσω μόνο κ´ μόνο για να πάρω το πρόγραμμα που θέλω μου προσέφεραν 2 Cosmote Plus 65 στα 24.5€ τελική τιμή έκαστο για 18μηνο συμβόλαιο με έκπτωση παγίου μετά απο ακύρωση της αίτησης στην VF.

Δευτέρα 1/9/2014 ακύρωση της αίτησης απ'το κατάστημα της VF με τον υπάλληλο σαφώς ενοχλημένο κ´ τηλεφωνική ανανέωση συμβολαίου στην Cosmote.

Τελικό συμπέρασμα όπως πολλοί έχουν ήδη αναφέρει κ´ πιό πάνω:

Διεκδικούμε καλύτερους όρους στα συμβόλαια κ´ στις παροχές όπως επιτάσσει η εποχή μας !

Ο υπαλληλος σου ελεγε ψεματα.Ποσες φορες εχω παει να κανω φορητοτητα και την εχω ακυρωσει λογο αντιπροσφορας,ακομα και 2 φορες ειχα παρει και την sim παρολα αυτα κανενα προβλημα.Φοβεριζουν τον κοσμο.Καλα εκανες.και γω οπως εγραψα πιο πανω εκανα φορητοτητα στην βονταφον και λογικα θα με παρουν απο κοσμοτε για τον65 πλας στα 25 ευρο.Αλλα και να μην με παρουν θα μεινω στην βονταφον με το ρεντ1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...