Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα έχω επιπλέον χρεώσεις ή είναι το ίδιο;

 

Για το μηνυμα δεν εχεις χρεωση ουτε για το 4g απο τη στιγμη που μπορεις να το ενεργοποιησεις και εχεις mb στο πακετο σου...απλα θα στα τρωει λιγο πιο γρηγορα!

Link to comment
Share on other sites

Λάθος thread .Το μετέφερα

 

'Χθες πρόταση από ΟΤΕ ενόψει πρόθεσης φορητότητας για 24άρι,απεριόριστα και 5 ώρες κινητά στα 29,90"

Edited by rafm
Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

μετά από φορητότητα προς vodafone συμφωνησα να παραμεινουν 2 γραμμές στην cosmote.ελπίζω να μη μου βγάλουν τα συκώτια τώρα με την ακύρωση της φορητότητας.Ήδη έστειλα τα απαραίτητα φαξ και αναμένω τη δευτέρα να μιλήσω και με το τμήμα φορητότητας της vodafone για να ξεμπερδεύω.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το cosmote απεριοριστα 65me

1500 σε ολα τα δικτυα

1500 sms

1500 mb

Και εδεινα 24 ευρω το μηνα.Τωρα ληγει το συμβολαιο και το ιδιο πακετο με την προσφορα τους θα το πληρωνω 50 ευρω.θελω να φυγω να ερθω vodafone

Εχετε κανενα τηλ απο vodafone για να καλεσω γιατι το red1 με 20κατι ευρω θα ειναι τελεια.

Καλεσα στο κεντρικο της vodafone και δεν μου εκαναν μια καλη προσφορα

Μαλλον πρεπει να καλεσω σε καποιο νουμερο απο αυτα που σας/μας καλλουν για προσφορα φορητοτητας.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το cosmote απεριοριστα 65me

1500 σε ολα τα δικτυα

1500 sms

1500 mb

Και εδεινα 24 ευρω το μηνα.Τωρα ληγει το συμβολαιο και το ιδιο πακετο με την προσφορα τους θα το πληρωνω 50 ευρω.θελω να φυγω να ερθω vodafone

Εχετε κανενα τηλ απο vodafone για να καλεσω γιατι το red1 με 20κατι ευρω θα ειναι τελεια.

Καλεσα στο κεντρικο της vodafone και δεν μου εκαναν μια καλη προσφορα

Μαλλον πρεπει να καλεσω σε καποιο νουμερο απο αυτα που σας/μας καλλουν για προσφορα φορητοτητας.

 

20 κατι που λες δεν παιζει με τιποτα τετοια εποχη και ειδικα για μια μονο γραμμη.περιμένεις λογικά μετά τις 15 αυγούστου που θα βγάλουν σε προσφορά το red 1 και βλεπεις τι θα σου δώσουν.Πάντως κάτω απο 32 ευρώ δεν υπάρχει αυτό το διάστημα το red 1 και μόνο αν πετυχεις κάτι καλύτερο σε κατάστημα(αρκετά εως εξαιρετικά δυσκολο)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάται κάποιος για πόσο διάστημα μπορούν να σε καλούν ως what's up (οι φίλοι που έχουν what's up) από τη στιγμή που μετατρέπεις το what's up σε συμβόλαιο;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως θυμάται κάποιος για πόσο διάστημα μπορούν να σε καλούν ως what's up (οι φίλοι που έχουν what's up) από τη στιγμή που μετατρέπεις το what's up σε συμβόλαιο;

 

Για μηδέν ημέρες μετά την μετατροπή σε συμβόλαιο

.

.

.

.

Για 365 μετά την μετατροπή σε καρτο-συμβόλαιο .

Link to comment
Share on other sites

20 κατι που λες δεν παιζει με τιποτα τετοια εποχη και ειδικα για μια μονο γραμμη.περιμένεις λογικά μετά τις 15 αυγούστου που θα βγάλουν σε προσφορά το red 1 και βλεπεις τι θα σου δώσουν.Πάντως κάτω απο 32 ευρώ δεν υπάρχει αυτό το διάστημα το red 1 και μόνο αν πετυχεις κάτι καλύτερο σε κατάστημα(αρκετά εως εξαιρετικά δυσκολο)

 

Εμένα πάντως με πήραν τηλ απο Cosmote και μου προσέφεραν το 65 Plus μαζί με έκπτωση αποτο σταθερό που ήδη έχω στα 24 ευρώ για δωδεκάμηνο συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με πήραν τηλ απο Cosmote και μου προσέφεραν το 65 Plus μαζί με έκπτωση αποτο σταθερό που ήδη έχω στα 24 ευρώ για δωδεκάμηνο συμβόλαιο.

 

Μηπως εχεις κρατησει το νουμερο που σε καλεσε; Αυτη ειναι πραγματι πολυ καλη προσφορα!

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ, πως με φορητότητα μου έδωσαν σε συνδυασμό κινητής και του σταθερού το 65 στα 24 κάτι.Αλλά δεν παίζει καθόλου το 12μηνο,αλλά το 18μηνο.Τους κούρασα αρκετά δυστυχώς όμως δεν το δίνουν στους 12 μήνες.
Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Υπάρχει ακόμα το συμβόλαιο με μηδενικό πάγιο στην cosmote;

Αν ναι, έχει τίποτα ψιλά γράμματα πχ να πρέπει να κάνεις κά-

ποιές κλήσεις/sms στο χρόνο, διαφορετικά να χάνεις το νού-

μερο ή κάτι παρόμοιο;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει. Αν δεν το χρησιμοποιήσεις για 6 μήνες χάνεται ο αριθμός. Οπότε κάνεις μία κλήση στο 6μηνο για να διατηρείς τον αριθμό.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι επείδη δουλεύω στην φορητότητα της cosmote,μεχρι και 31/7/2014 έτρεχε η προσφορά για το cp65 στα 23,80(με ΟΤΕ) Τελική τιμή με ΦΠΑ και τέλη.τιμή χωρίς ΟΤΕ ήταν στα 30,78 Τελική.

Όποιος πρόλαβε πρόλαβε.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν γνωρίζω αν η ερώτηση μου είναι στο σωστό τοπικ και αν με συγχωρείτε, όσον αφορά λογαριασμούς ΟΤΕ κοσμοτε για να το πληρώνεις με κοσμοτε world visa που υποτίθεται έχει κάποιες εκπτώσεις, την έχει χρησιμοποιησει κάνεις για να μάθω αν συμφέρει η χρήση της??
Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν γνωρίζω αν η ερώτηση μου είναι στο σωστό τοπικ και αν με συγχωρείτε, όσον αφορά λογαριασμούς ΟΤΕ κοσμοτε για να το πληρώνεις με κοσμοτε world visa που υποτίθεται έχει κάποιες εκπτώσεις, την έχει χρησιμοποιησει κάνεις για να μάθω αν συμφέρει η χρήση της??

Συμφέρει πολύ. Αν την χρησιμοποιείς σε όλες σου τις αγορές, θα δεις τον λογαριασμό σου να μειώνεται αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Συμφέρει πολύ. Αν την χρησιμοποιείς σε όλες σου τις αγορές, θα δεις τον λογαριασμό σου να μειώνεται αρκετά.

 

διάβασα τους όρους απλά ρώτησα για να δω αν καταλαβα καλα... έλεγε απ το σύνολο του λογαριασμού εξοικονομείς 3% αν έχεις ΟΤΕ Κ κοσμοτε και ερωτω:μόνο για λογαριασμούς αυτούς ή και άλλες αγορές όπως σούπερ μάρκετ, βενζίνη κ α.??διότι έχω ήδη κάρτα της eurobank που μου συγκεντρώνει ποσοστό επιστροφής από συνολικό ποσό αγορών! και αν είναι μόνο 3% αυτή η κάρτα για τους λογαριασμούς δεν βλέπω να τη παίρνω!??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση πήγα να κάνω συνδεση στο cosmote plus 25 και αν πάρω έκπτωση παγίου θα κατέβει στα 20 και μπορώ να διακόψω σε 3μηνες χωρίς χρέωση. Το τελευταίο για τους 3μηνες ισχύει; ευχαριστώ.
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

διάβασα τους όρους απλά ρώτησα για να δω αν καταλαβα καλα... έλεγε απ το σύνολο του λογαριασμού εξοικονομείς 3% αν έχεις ΟΤΕ Κ κοσμοτε και ερωτω:μόνο για λογαριασμούς αυτούς ή και άλλες αγορές όπως σούπερ μάρκετ, βενζίνη κ α.??διότι έχω ήδη κάρτα της eurobank που μου συγκεντρώνει ποσοστό επιστροφής από συνολικό ποσό αγορών! και αν είναι μόνο 3% αυτή η κάρτα για τους λογαριασμούς δεν βλέπω να τη παίρνω!??

 

Απλά δεν κατάλαβες καλά

Έχεις 3% επιστροφή

1,5 το κινητό και 1,5 στο σταθερό από ΟΛΕΣ τις αγορές σου

+ ΦΠΑ δηλαδή 3,69 + 0,22 από το τελος κινητής τηλεφωνίας συνολικά 3,91% από όλες τις αγορές.

Και επιπλέον ισχύει το προγραμμα Επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι επείδη δουλεύω στην φορητότητα της cosmote,μεχρι και 31/7/2014 έτρεχε η προσφορά για το cp65 στα 23,80(με ΟΤΕ) Τελική τιμή με ΦΠΑ και τέλη.τιμή χωρίς ΟΤΕ ήταν στα 30,78 Τελική.

Όποιος πρόλαβε πρόλαβε.

 

Σήμερα με πήραν

1500 μυνήματα και λεπτα προς ολους και 2 giga internet (cosmote 65)

18 μηνες 25,4€ τελική τιμή

Είχα κανειναιτημα φορητοτητας πριν

Link to comment
Share on other sites

Όταν ο τελικός λογαριασμός έρθει αρνητικός, από που μπορούμε να εισπράξουμε τα χρήματα? Υπάρχει περίπτωση να πιστωθουν στην πιστωτική με την οποία γινόταν η εξόφληση?
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι οτι επείδη δουλεύω στην φορητότητα της cosmote,μεχρι και 31/7/2014 έτρεχε η προσφορά για το cp65 στα 23,80(με ΟΤΕ) Τελική τιμή με ΦΠΑ και τέλη.τιμή χωρίς ΟΤΕ ήταν στα 30,78 Τελική.

Όποιος πρόλαβε πρόλαβε.

Ας ρωτήσουμε τον ειδικό τότε.

Έχω το COSMOTE απεριορ.25 plus αλλά χρειάζομαι παραπάνω mb.

Παίζει αν κάνω αίτηση φορητότητας ή αίτηση για αλλαγή σε κάρτα να μου δώσουν;

Τι με συμβουλευεις;

Link to comment
Share on other sites

όλα καλά με την ανανέωση στην κοσμοτέ 25,50 το 65 plus και 15,70 το προς όλους 35 μου φαίνεται fair deal ,αφού με τη μία μου έκαναν δελεαστική προσφορά μετά τη φορητότητα και δεν παζάρεψα περισσότερο.
Link to comment
Share on other sites

όλα καλά με την ανανέωση στην κοσμοτέ 25,50 το 65 plus και 15,70 το προς όλους 35 μου φαίνεται fair deal ,αφού με τη μία μου έκαναν δελεαστική προσφορά μετά τη φορητότητα και δεν παζάρεψα περισσότερο.

Έκανες αίτηση φορητότητας και μετά σε κάλεσαν;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...