Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι,και στο υπόλοιπο θα δεις την νέα κάρτα, νομίζω, μετά την έκδοση του πρώτου λογαριασμού

 

Ωραία! Έβαλα την νέα κάρτα για λίγο, μετά ξανά έβαλα την κανονική και μου ήρθε μήνυμα ότι τα 2 gb δωρεάν θα ενεργοποιηθουν από της 12 το βράδυ. Ο λογαριασμός μου εκδίδεται κάθε 13. Λες να χρειαστεί να περιμένω ένα μήνα ακόμα για να βλέπω το υπόλοιπο. Επίσης τι θα καταναλώνει πρώτα? Του προγράμματος plus, το monthly pass 750,η της extra sim?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα θα καταναλώνονται τα δωρεάν 2g ,μετά τα υπόλοιπα 2 αλλά δεν ξέρω εκεί με τι σειρά ....

Μετά το τέλος πάλι του τριμήνου θα μείνεις με τα giga του συμβολαίου σου.

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα θα καταναλώνονται τα δωρεάν 2g ,μετά τα υπόλοιπα 2 αλλά δεν ξέρω εκεί με τι σειρά ....

Μετά το τέλος πάλι του τριμήνου θα μείνεις με τα giga του συμβολαίου σου.

 

Ευχαριστώ πολύ! Αν δεν ήταν και αυτό το forum τι θα κάναμε... ;)

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα θα καταναλώνονται τα δωρεάν 2g ,μετά τα υπόλοιπα 2 αλλά δεν ξέρω εκεί με τι σειρά ....

Μετά το τέλος πάλι του τριμήνου θα μείνεις με τα giga του συμβολαίου σου.

Το επιβεβαιωβω και εγω, τον Αυγουστο που πέρασε καταναλωθηκαν ως εξης: 1gb απο καλοκαιρινη προσφορά -> 2 gb απο προσφορα με εξτρα καρτα σιμ -> 80 mb απο το spotify -> τελος 2 gb της σύνδεσης .

Εχω το cosmote plus 65.

Ευχαριστώ πολύ! Αν δεν ήταν και αυτό το forum τι θα κάναμε... ;)

Μαλλον τους παροχους πλουσιοτερους :p:p:)

Link to comment
Share on other sites

Τέλος καλό, όλα καλά.

Με αποδέσμευσαν από τη φορητότητα οι της Voda και παρέμεινα κανονικά στον OTE, με Cosmote 65 Plus, στα 25.5 ευρώ το μήνα και δύο πάγια δώρο - αν κατάλαβα καλά. Οπότε το έχω ουσιαστικά με 22.75 ευρώ.

Απλά δεν με ειδοποίησαν από τον OTE, ούτε φυσικά από τη Voda, ότι η φορητότητα ακυρώθηκε επιτυχώς. Πήρα τελικά την εξυπηρέτηση πελατών, το κανονικό νούμερο, ψιθύρησα "φορητότητα" στην αναγνώρηση φωνής και επέλεξα (πάλι φωνητικά) την "φορητότητα προς άλλη εταιρία". Με συνέδεσαν, τους ρώτησα, με ενημέρωσαν. Πήγα σε ένα Γερμανό με ταυτότητα και τέλος...

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σε ευχαριστώ, έκανα αίτηση σήμερα και αύριο μου είπαν ότι θα παραλάβω την extra sim. (την οποία δεν χρειάζομαι το κάνω καθαρά για τα δωρεάν mb). Μέχρι και εγώ ο ίδιος πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών, γιατί δεν πίστευα αυτό που μου έλεγαν από το κατάστημα, και ο κύριος συμφώνησε με αυτά που μου είπαν από το κατάστημα. Συγκεκριμένα μου είπε ότι τα 2 gb είναι φορτωμενα στην extra sim. Όχι γενικά στον λογαριασμό μου. Και ότι μετά το 3μηνο μπορώ να χρησιμοποιώ τα mb του προγράμματος μου και από την extra sim. Το αντίστροφο δηλαδή δεν γίνεται, τα mb της extra sim, να τα χρησημοποιησω κανονικά από το κινητό μου χωρίς να αλλάξω κάρτα. Πραγματικά μεσάνυχτα απορώ για την θέση που έχουν και τις ακυρες πληροφορίες που δίνουν.

 

Επανέρχομαι με το θέμα που είχα πριν μερικές μέρες, και αφού πλέον έχουν προστεθεί τα 2gb στο λογαριασμό μου τα οποία χρησιμοποιώ από το κινητό μου χωρίς την extra sim την οποία δεν πρόκειται να την χρησιμοποιήσω ποτέ. δηλαδή συμβαίνει ακριβώς αυτό που μου είπαν κάποια παιδιά από εδώ και ακριβώς το αντίθετο από ότι μου είπαν οι υπάλληλοι της Cosmote και στο κατάστημα και ένας στην εξυπηρέτηση πελατών. Θα ήθελα να γράψω κάπου για το απαράδεκτο (επιεικώς) προσωπικό της εταιρείας για της λάθος πληροφορίες που δίνει. Υπάρχει κάποια φόρμα επικοινωνίας για παράπονα? Όχι ότι θα καταφέρω κάτι αλλά έτσι να ξέρουν τι υπαλλήλους έχουν. Εγώ αν έκανα κάτι λάθος στην δουλειά μου θα με έστελναν σπίτι μου κατευθείαν, αυτοί αν είναι να μην πάνε σπίτι τους τουλάχιστον να ενημερωνονται σωστά για τις υπηρεσίες τους..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Χpόνια και εγώ συνδρομητής cosmote αποφάσισα να κάνω φορητότητα σε vodafone.αρχική προσφορά 700 προς όλους με 27 και κατι ψιλά για κάθε νούμερο(2 νούμερα οικογενειακό πακέτο).μετά την φορητότητα προσφορά απο cosmote 750 προς όλους με 24 και κάτι...τελικές προσφορές 19.40 απο vodafone για red 1 ( το οποίο και διάλεξα) και 21.80 απο cosmote 65 plus με 2 πάγια δώρο!

 

τα 2 gb τα χρησιμοποιοώ κανονικά απο την πρώτη στιγμή η πρέπει να πάρω την extra sim?χρειάζεται κάποια ενεργοποίηση να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Ξέρει κανεις κανενα απ ευθειας τηλεφωνο του τμημα φορητητας (σταθερο κατα προτιμηση)της κοσμοτε για να μην μπλεξω με help desk και τα λοιπα γιατι δεν βρισκω ακρη με γερμανους και τα λοιπα.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Ξέρει κανεις κανενα απ ευθειας τηλεφωνο του τμημα φορητητας (σταθερο κατα προτιμηση)της κοσμοτε για να μην μπλεξω με help desk και τα λοιπα γιατι δεν βρισκω ακρη με γερμανους και τα λοιπα.

 

ευχαριστω

Παίρνεις το 13838 και λές ότι θες να κάνεις "φορητότητα προς άλλη εταιρία". Σε συνδέουν με το τμήμα φορητότητας.

 

Έτσι συνέβη σε μένα - όπως έγραψα πιο πάνω.

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

με πήραν σήμερα από το κατάστημα της vodafone να μου επιβεβαιώσουν το RED1 στα 32,74.

Μου ζήτησαν αν πάω από εκεί να προχωρήσω το θέμα να έχω μαζί εκτός από ταυτότητα ΑΦΜ κτλ ΚΑΙ έναν λογαριασμό cosmote.

Όπως έχω αναφέρει παραπάνω αυτή τη στιγμή έχω cosmokarta.

Θα έχω πρόβλημα?Ο λογαριασμός της cosmote είναι απαραίτητος?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα forum..

διαβασα σε ενα αρθρο στο myphone οτι αλλαζουν οι τιμολογησεις στην cosmote..

Θελω ρωτησω αν μπορω νομιμα πλεον αφου αλλαζουν οι τιμες να μπορω να διακοψω..εχω ακομα 10 μηνες δεσμευση στο συμβολαιο μου

Και απο την cosmote κατι τετοιο μου ειπανε οτι δεν ισχυει και για να φυγω πρεπει να πληρωσω προστιμο..

Πιο πολυ θελω να φτιαξω το ηδη υπαρχων προγραμμα και οχι να παω αλλου..

μπορω να τους πω οτι διακοπτω αν δεν μου το φτιαξουν ?

Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια με τους εταιρικούς λογαριασμούς τι παίζει?εχω έναν εταιρικό απο μεγάλη εταιρεία ,με 5ψηφιο μεταξύ μας που είναι και δωρεάν,Χρόνο ομιλίας δεν έχω καθόλου.Απο τη cosmote μου προτείνουν να πάω στο business 400 .Το οποιο δεν είναι και τίποτα φοβερό...Στα ατομικά προγραμματα δε μπορώ να πάω,όπως επίσης δε παίζει και η φορητοτητα .

Τι λέτε να κάνω?Dual sim κινητο?

Edited by kostis20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

με πήραν σήμερα από το κατάστημα της vodafone να μου επιβεβαιώσουν το RED1 στα 32,74.

Μου ζήτησαν αν πάω από εκεί να προχωρήσω το θέμα να έχω μαζί εκτός από ταυτότητα ΑΦΜ κτλ ΚΑΙ έναν λογαριασμό cosmote.

Όπως έχω αναφέρει παραπάνω αυτή τη στιγμή έχω cosmokarta.

Θα έχω πρόβλημα?Ο λογαριασμός της cosmote είναι απαραίτητος?

 

 

 

Κανείς??????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

με πήραν σήμερα από το κατάστημα της vodafone να μου επιβεβαιώσουν το RED1 στα 32,74.

Μου ζήτησαν αν πάω από εκεί να προχωρήσω το θέμα να έχω μαζί εκτός από ταυτότητα ΑΦΜ κτλ ΚΑΙ έναν λογαριασμό cosmote.

Όπως έχω αναφέρει παραπάνω αυτή τη στιγμή έχω cosmokarta.

Θα έχω πρόβλημα?Ο λογαριασμός της cosmote είναι απαραίτητος?

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω, από τη στιγμή που έχεις cosmokarta, το λογαριασμό cosmote που θα τον βρεις;:worry:

Ίσως να θέλουν λογαριασμό τηλεφώνου ή ΔΕΗ για να φαίνεται κάπου επίσημα και επιβεβαιωμένα η διεύθυνσή σου.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Πήγα από το κατάστημα της vodafone και υπέγραψα αίτηση φορητότητας και συμβόλαιο για το RED1 στα 32,74.Παρέλαβα και την SIM.

Το στοίχημα είναι το αν θα με πάρει η cosmote για αντιπροσφορά από την στιγμή που έχω καρτοκινητό και όχι συμβόλαιο....

Link to comment
Share on other sites

Με έστειλε sms η Cosmote να πάω έως τέλος του μήνα σε κατάστημα Cosmote να αγοράσω συσκευή 250€ φτηνότερη. Έχει σχέση με την λήξη της σύμβασης σε 5 μήνες? Η απλά παίρνω συσκευή και φεύγω χωρίς δέσμευση?
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με το θέμα που είχα πριν μερικές μέρες, και αφού πλέον έχουν προστεθεί τα 2gb στο λογαριασμό μου τα οποία χρησιμοποιώ από το κινητό μου χωρίς την extra sim την οποία δεν πρόκειται να την χρησιμοποιήσω ποτέ. δηλαδή συμβαίνει ακριβώς αυτό που μου είπαν κάποια παιδιά από εδώ και ακριβώς το αντίθετο από ότι μου είπαν οι υπάλληλοι της Cosmote και στο κατάστημα και ένας στην εξυπηρέτηση πελατών. Θα ήθελα να γράψω κάπου για το απαράδεκτο (επιεικώς) προσωπικό της εταιρείας για της λάθος πληροφορίες που δίνει. Υπάρχει κάποια φόρμα επικοινωνίας για παράπονα? Όχι ότι θα καταφέρω κάτι αλλά έτσι να ξέρουν τι υπαλλήλους έχουν. Εγώ αν έκανα κάτι λάθος στην δουλειά μου θα με έστελναν σπίτι μου κατευθείαν, αυτοί αν είναι να μην πάνε σπίτι τους τουλάχιστον να ενημερωνονται σωστά για τις υπηρεσίες τους..

 

Πήρα κι εγώ χθες το βράδυ την extra sim (Internet On The Go Extra SIM) με τα 2 gb, η οποία ενεργοποιήθηκε από τις 00.00 σήμερα. Αυτό που είδα ότι έγινε είναι το εξής: στην εφαρμογή της Cosmote προστέθηκε το νούμερο της extra sim, όπου στο υπόλοιπό της εμφανίζονται και τα MB του συμβολαίου και τα 2048 ΜΒ της προσφοράς. Κάτι αντίστοιχο γίνεται και στο νούμερό μου, όπου στην καρτέλα με τα MB, δείχνει και τα ΜΒ του συμβολαίου και πιο κάτω έχει προσθέσει και τα 2048 MB της extra SIM, όπως την εικόνα που ανέβασε ο eltsele (#9408), σαν πρόσθετα πακέτα.

 

Και όπως αναφέρθηκε παραπάνω, πρώτα "τρώγονται" τα MB της extra sim (από 2048 έχουν πάει 2019) και τα του συμβολαίου παραμένουν σταθερά, έστω κι αν η extra sim είναι ακόμα άκοπη από την καρτέλα της...

Link to comment
Share on other sites

Job done!

Με πήραν τηλ από την cosmote και μου πρότειναν το cosmote plus 65 στα 29,12 ευρώ,τελική τιμή με φόρους κτλ κτλ κτλ.

Επίσης μου δώσανε και το πρώτο πάγιο δώρο.Άρα πάω στα 26,5.

Έκανα ήδη ακύρωση φορητότητας κτλ.

 

Ευχαριστώ τα παιδιά του forum για τις συμβουλές.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ χθες το βράδυ την extra sim (Internet On The Go Extra SIM) με τα 2 gb, η οποία ενεργοποιήθηκε από τις 00.00 σήμερα. Αυτό που είδα ότι έγινε είναι το εξής: στην εφαρμογή της Cosmote προστέθηκε το νούμερο της extra sim, όπου στο υπόλοιπό της εμφανίζονται και τα MB του συμβολαίου και τα 2048 ΜΒ της προσφοράς. Κάτι αντίστοιχο γίνεται και στο νούμερό μου, όπου στην καρτέλα με τα MB, δείχνει και τα ΜΒ του συμβολαίου και πιο κάτω έχει προσθέσει και τα 2048 MB της extra SIM, όπως την εικόνα που ανέβασε ο eltsele (#9408), σαν πρόσθετα πακέτα.

 

Και όπως αναφέρθηκε παραπάνω, πρώτα "τρώγονται" τα MB της extra sim (από 2048 έχουν πάει 2019) και τα του συμβολαίου παραμένουν σταθερά, έστω κι αν η extra sim είναι ακόμα άκοπη από την καρτέλα της...

 

 

Έτσι μπράβο, αυτό ήταν το σωστό !

Καλή χρήση

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά, μπόρεσε κανείς να κάνει την εφαρμογή What's Up από το Gplay, να δουλέψει σε 2καρτο κινητό;;

Έχω προσπαθήσει σε 2 αλλά δεν δουλεύει....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι παιδιά, μπόρεσε κανείς να κάνει την εφαρμογή What's Up από το Gplay, να δουλέψει σε 2καρτο κινητό;;

Έχω προσπαθήσει σε 2 αλλά δεν δουλεύει....

1ον πρέπει να σου δουλέψει εάν είσαι με Wi-Fi γιατί στέλνει αυτόματα ένα μήνυμα και επιστρέφει με τα δεδομένα υπόλοιπα λεπτών μηνυμάτων κλπ

 

2ον ΔΕΝ δουλεύει εάν τα δεδομένα (χωρίς Wi-Fi) το κινητό τα παίρνει από την ΆΛΛΗ σιμ!

έχω την έχω στην πρώτη θέση επειδή του F2G οι εφαρμογές δουλεύουν και στις δυο θέσεις ή ακόμα και σε άλλο κινητό!, αλλά όμως όπως σου έγραψα ή με Wi-Fi η με δεδομένα κοσμοτε (χωρίς Wi-Fi )

Link to comment
Share on other sites

1ον πρέπει να σου δουλέψει εάν είσαι με Wi-Fi γιατί στέλνει αυτόματα ένα μήνυμα και επιστρέφει με τα δεδομένα υπόλοιπα λεπτών μηνυμάτων κλπ

 

2ον ΔΕΝ δουλεύει εάν τα δεδομένα (χωρίς Wi-Fi) το κινητό τα παίρνει από την ΆΛΛΗ σιμ!

έχω την έχω στην πρώτη θέση επειδή του F2G οι εφαρμογές δουλεύουν και στις δυο θέσεις ή ακόμα και σε άλλο κινητό!, αλλά όμως όπως σου έγραψα ή με Wi-Fi η με δεδομένα κοσμοτε (χωρίς Wi-Fi )

 

Την έχω την κάρτα Cosmote στην 2η θέση ΣΙΜ, με κλειστά τα δεδομένα. Αλλά το Wi-F είναι μόνιμα ανοιχτό, οπότε δεν θα έπρεπε να δουλέψει, σύμφωνα με αυτά που έγραψες στο 1ο;

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Την έχω την κάρτα Cosmote στην 2η θέση ΣΙΜ, με κλειστά τα δεδομένα. Αλλά το Wi-F είναι μόνιμα ανοιχτό, οπότε δεν θα έπρεπε να δουλέψει, σύμφωνα με αυτά που έγραψες στο 1ο;

ίσως, δεν θυμάμαι όμως, τελικά να πρέπει να είναι και στην πρώτη θέση για να δουλέψει με Wi-Fi! τι εταιρεία είναι η άλλη σιμ;

Link to comment
Share on other sites

ίσως, δεν θυμάμαι όμως, τελικά να πρέπει να είναι και στην πρώτη θέση για να δουλέψει με Wi-Fi! τι εταιρεία είναι η άλλη σιμ;

 

Η άλλη είναι Wind. ....

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...