Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της COSMOTE είναι τραγικό.Από το πρωί ο ένας με παραπέμπει στον άλλο και πάει λέγοντας.

 

Κανείς δεν είναι αρμόδιος να μου πει μία τιμή η οτιδήποτε....

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών της COSMOTE είναι τραγικό.Από το πρωί ο ένας με παραπέμπει στον άλλο και πάει λέγοντας.

 

 

 

Κανείς δεν είναι αρμόδιος να μου πει μία τιμή η οτιδήποτε....

 

 

Όντως ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ ..Και εγώ ποτέ δεν εχω βγάλει άκρη μαζί τους...

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

3)Επικοινώνησα και με το τμήμα πωλήσεων της COSMOTE στο τηλ 2108006300 οι οποίοι με παρέπεμψαν στο 13838 γιατί για την περίπτωση μου δεν είχαν κάποια προσφορά.

Πάρε στο 2106290500, είναι στα κεντρικά της cosmote, ειδικό τμήμα προσφορών. πες τους για τι ενδιαφέρεσαι, θα σε καλέσουν πίσω σε περίπου δύο εργάσιμες...
Link to comment
Share on other sites

Τζίφος.

 

Δεν έχουν λέει πρόσβαση στα καρτοκινητά.

Πρέπει να πάω από κατάστημα...

 

Μήπως από καρτοκινητο σε συμβόλαιο δεν έχω καμία τύχη?

Να ξεκινήσω την διαδικασία φορητότητας προς vodafone η δεν έχει νόημα?

 

Επαναλαμβάνω ότι ο στόχος είναι αποκλειστικά το cosmote plus 65.

Edited by kabel
Link to comment
Share on other sites

Τζίφος.

 

Δεν έχουν λέει πρόσβαση στα καρτοκινητά.

Πρέπει να πάω από κατάστημα...

 

Μήπως από καρτοκινητο σε συμβόλαιο δεν έχω καμία τύχη?

Να ξεκινήσω την διαδικασία φορητότητας προς vodafone η δεν έχει νόημα?

 

Επαναλαμβάνω ότι ο στόχος είναι αποκλειστικά το cosmote plus 65.

Πήγα σε κατάστημα Voda, να ρωτήσω αν έχουν κάποια προσφορά να μου κάνουν για μεταφορά από Cosmo. Είπα ότι χρειάζομαι κάτι προς όλους, με αρκετό ίτερνετ και μου πρόσφεραν απευθείας το Red 1 (ίδιο με το 65+) στα 32.7 ευρώ. Έκανα αίτηση φορητότητας προς Voda και αίτηση σύνδεσης μαζί.

Με πήραν λίγες ώρες αργότερα από το τμήμα φορητότητας της Cosmo για να μου δώσουν το 65+ στα 25 ευρώ, αν έκανα ακύρωση της φορητότητας... Στο μεταξύ πριν πάω στο κατάστημα της Voda είχα πάρει τηλέφωνο τον ΟΤΕ και "το καλύτερο που μπορούσαν να κάνουν" ήταν το 35+ στα 35 ευρώ... Έπρεπε να φτάσει αίτηση φορητότητας για να μου κάνουν ανθρώπινη προσφορά, 14 χρόνια συνδρομητής συμβόλαιου...

Τώρα έστειλα fax στη Voda για ακύρωση φορητότητας και περιμένω να δω που θα κάτσει η μπίλια.

 

Εγώ λέω να πας στη Voda να σου προτείνουν κάποια προσφορά και αν σε ικανοποιεί προχώρα το. (Μη τους πεις απευθείας για το Red. Παίζει πολύ παραμύθι. Η ακύρωση φορητότητας ήταν ολόκληρη ιστορία με διάφορες δήθεν επιπλοκές. Οι υπάλληλοι υποχρεώνονται από την εταιρία να λένε διάφορα - στα όρια του ψεύδους ή της άρνησης υπηρεσιών, πάντα με αφοπλιστικό χαμόγελο.)

Edited by Stratosnen
Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα έστειλα fax στη Voda για ακύρωση φορητότητας και περιμένω να δω που θα κάτσει η μπίλια.

 

Εγώ λέω να πας στη Voda να σου προτείνουν κάποια προσφορά και αν σε ικανοποιεί προχώρα το. (Μη τους πεις απευθείας για το Red. Παίζει πολύ παραμύθι. Η ακύρωση φορητότητας ήταν ολόκληρη ιστορία με διάφορες δήθεν επιπλοκές. Οι υπάλληλοι υποχρεώνονται από την εταιρία να λένε διάφορα - στα όρια του ψεύδους ή της άρνησης υπηρεσιών, πάντα με αφοπλιστικό χαμόγελο.)

 

Προσέξτε την διαδικασία ακύρωσης ! Έκανα το ίδιο απο WIND προς VODAFONE και έστειλα FAX το οποίο και παρέλαβαν όπως με ενημέρωσαν τηλεφωνικά καθώς και πήγα σε κατάστημα το οποίο καταχώρησε στο σύστημα τους την αίτηση ακύρωσης χωρίς όμως να μου δώσει κανένα αποδεικτικό ή αριθμό πρωτοκόλλου, δήθεν δεν βγάζει το σύστημα, ούτε και παρέλαβε τις SIM. Ειδικά στο κατάστημα όλα που μου έλεγαν ήταν όπως λέει ο φίλος παραπάνω ψέματα, πάντα χαμογελαστά.

Αποτέλεσμα η σχεδόν άμεση ενεργοποίηση μου στην Vodafone, βέβαια παρέμεινα στην VF γιατί η WIND αμέσως μετά την φορητότητα ακύρωσε την προσφορά της, παρόλο που έχω ακόμη εκεί 1 γραμμή σταθερού & 1 κινητού !! Για αυτό και δεν έκανα παραπέρα κανένα σκηνικό με την VF, ευτυχώς είχα πάρει καλή προσφορά....

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω τα φώτα σας. φίλος μου έχει το οικογενειακό πρόγραμμα cosmote 25 με 2 γραμμές. ημερομηνία έναρξης Απρίλιο του 2013 και ημερομηνία λήξης τον Απρίλιο του 2015, και πληρώνει κάθε μήνα 48ευρώ.Του είχαν δώσει ως επιδότηση 2 συσκευές των 100 ευρώ η κάθε μία και μια δωροεπιταγή των 100 ευρώ για τον γερμανό. Μπορεί να φύγει και να το κάνει καρτοκινητό 6 μήνες πριν λήξει το συμβόλαιο;; τι θα πρέπει να πληρώσει; παρακαλώ βοηθήστε.:D
Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κατάστημα vodafone και μου δίνουν το RED1 σε τελική τιμή 32,74.

Αύριο θα το δεχτώ και θα περιμένω μετά κλήση από την cosmote....

Eυχαριστώ τα παιδιά του forum για την βοήθεια.

 

Όταν έχω νεότερα θα σας πω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θέλω τα φώτα σας. φίλος μου έχει το οικογενειακό πρόγραμμα cosmote 25 με 2 γραμμές. ημερομηνία έναρξης Απρίλιο του 2013 και ημερομηνία λήξης τον Απρίλιο του 2015, και πληρώνει κάθε μήνα 48ευρώ.Του είχαν δώσει ως επιδότηση 2 συσκευές των 100 ευρώ η κάθε μία και μια δωροεπιταγή των 100 ευρώ για τον γερμανό. Μπορεί να φύγει και να το κάνει καρτοκινητό 6 μήνες πριν λήξει το συμβόλαιο;; τι θα πρέπει να πληρώσει; παρακαλώ βοηθήστε.:D

 

Εφόσον ακόμη δεν έχει συμπληρώσει 16 μήνες θα πρέπει να επιστρέψει όλο το ποσό που πήρε σαν επιδότηση συσκευής για να μπορέσει να το κάνει καρτοκινητό εφόσον όπως λες έχει 24μηνο συμβόλαιο.

Το ποσό αυτό μειώνεται περίπου κατα 17% ανα μήνα τους τελευταίους 6 μήνες (16ος μέχρι 24ος) αλλά καλύτερα να δει το συμβόλαιο του που έχει ένα πίνακα με τα ακριβή νούμερα...

Μπορεί ακόμη να πάρει τηλέφωνο να ρωτήσει να του πουν το ποσό που πρέπει να επιστρέψει για να αποδεσμευτεί.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα σε κατάστημα vodafone και μου δίνουν το RED1 σε τελική τιμή 32,74.

Αύριο θα το δεχτώ και θα περιμένω μετά κλήση από την cosmote....

Eυχαριστώ τα παιδιά του forum για την βοήθεια.

 

Όταν έχω νεότερα θα σας πω...

 

Όταν χθες έγραφα ότι μου έδωσαν στο κατάστημα το RED1 στα 32,74 ήμουν σίγουρος, γιατί με διαβεβαίωσε ο υπάλληλος

ότι θα επικοινωνούσε με τον προϊστάμενο του και σήμερα θα με καλούσε για να προχωρήσουμε την προσφορά.

Μέχρι στιγμής δεν με έχουν καλέσει.

Λέτε να το μετάνιωσαν?

Μπορούν να τσεκάρουν ότι πρόκειται για καρτοκινητό και όχι συμβόλαιο και να αλλάξουν την προσφορά φορητότητας?

Αν τελικά με καλέσουν να δεχτώ ή να το κάνω από Δευτέρα?Φοβάμαι μήπως αν τελικά όλα πάνε όπως τα θέλω (χλωμό το κόβω,χεχε)

δεν προλάβω να ακυρώσω την φορητότητα επειδή μεσολαβεί Σαββατοκύριακο.

 

Είμαι κομματάκι υπερβολικός ε?:p:p

Link to comment
Share on other sites

Όταν χθες έγραφα ότι μου έδωσαν στο κατάστημα το RED1 στα 32,74 ήμουν σίγουρος, γιατί με διαβεβαίωσε ο υπάλληλος

ότι θα επικοινωνούσε με τον προϊστάμενο του και σήμερα θα με καλούσε για να προχωρήσουμε την προσφορά.

Μέχρι στιγμής δεν με έχουν καλέσει.

Λέτε να το μετάνιωσαν?

Μπορούν να τσεκάρουν ότι πρόκειται για καρτοκινητό και όχι συμβόλαιο και να αλλάξουν την προσφορά φορητότητας?

Αν τελικά με καλέσουν να δεχτώ ή να το κάνω από Δευτέρα?Φοβάμαι μήπως αν τελικά όλα πάνε όπως τα θέλω (χλωμό το κόβω,χεχε)

δεν προλάβω να ακυρώσω την φορητότητα επειδή μεσολαβεί Σαββατοκύριακο.

 

Είμαι κομματάκι υπερβολικός ε?:p:p

Να είσαι έτοιμος (ψυχολογικά) ότι μπορεί να πας στη Voda. Εγώ ακόμα περιμένω να μου ακυρώσει την φορητότητα.

Εντελώς παράνομα δεν έχουν απαντήσει στο αίτημά μου. Και δεν τους βρίσκω πουθενά. Σήμερα δεύτερη φορά μου ήρθε μήνυμα να πάω στο κατάστημά τους. Να κάνω τί εκεί; Την πρώτη φορά μου έλεγαν ότι "δεν μπορούν να κάνουν κάτι αυτοί από το κατάστημα, το αίτημα έχει προωθηθεί...".

"Το αίτημα ακυρώθηκε", τους λέω. "Κάλεσα στην υπηρεσία της εταιρίας και επέλεξα ακύρωση φορητότητας (τηλεφωνητής). Από την vodafone μου ήρθε μήνυμα (κατόπιν) να περάσω από εδώ για το αίτημά μου."

"Εμείς δε μπορούμε να κάνουμε τίποτα από εδώ, έχει φύγει από εμάς". Ετσι μου είπανε.

 

Καθαρή κοροϊδία.

 

Να είσαι έτοιμος να μείνεις εκεί αν το προχωρήσεις...

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα σημερα μου εκαναν τηλεφωνικη προσφορα το vodafone red με 2GB internet 36ευρω τελικη!!!Η cosmote μου ειχε προτεινει το 65 στα 55ευρω.Εννοειται πως δεχτηκα και την Τριτη θα υπογραψω το αιτημα φορητοτητας.Παιζει να μου κανει καλυτερη προσφορα η κοσμοτε;Και αν ναι,ποσο μπορω να πιεσω για εκπτωση;;;Υπαρχει περιπτωση μου δωσουν καμια συσκευη/tablet δωρο;;;Υπαρχει κανεις με παρομοια εμπειρια;
Link to comment
Share on other sites

Εμενα σημερα μου εκαναν τηλεφωνικη προσφορα το vodafone red με 2GB internet 36ευρω τελικη!!!Η cosmote μου ειχε προτεινει το 65 στα 55ευρω.Εννοειται πως δεχτηκα και την Τριτη θα υπογραψω το αιτημα φορητοτητας.Παιζει να μου κανει καλυτερη προσφορα η κοσμοτε;Και αν ναι,ποσο μπορω να πιεσω για εκπτωση;;;Υπαρχει περιπτωση μου δωσουν καμια συσκευη/tablet δωρο;;;Υπαρχει κανεις με παρομοια εμπειρια;

 

Συνήθως επανέρχεται η cosmote με 25 € στο plus65..

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Ναι,αυτο εχω καταλαβει και εγω.Λετε να μπορω να πιεσω για κανενα tablet/συσκευη ή καμια δωροεπιταγη.....Τουλαχιστον,να βγαλω τα σπασμενα για τα 65ευρα που τους εδινα τοσα χρονια.
Link to comment
Share on other sites

Να είσαι έτοιμος (ψυχολογικά) ότι μπορεί να πας στη Voda. Εγώ ακόμα περιμένω να μου ακυρώσει την φορητότητα.

Εντελώς παράνομα δεν έχουν απαντήσει στο αίτημά μου. Και δεν τους βρίσκω πουθενά. Σήμερα δεύτερη φορά μου ήρθε μήνυμα να πάω στο κατάστημά τους. Να κάνω τί εκεί; Την πρώτη φορά μου έλεγαν ότι "δεν μπορούν να κάνουν κάτι αυτοί από το κατάστημα, το αίτημα έχει προωθηθεί...".

"Το αίτημα ακυρώθηκε", τους λέω. "Κάλεσα στην υπηρεσία της εταιρίας και επέλεξα ακύρωση φορητότητας (τηλεφωνητής). Από την vodafone μου ήρθε μήνυμα (κατόπιν) να περάσω από εδώ για το αίτημά μου."

"Εμείς δε μπορούμε να κάνουμε τίποτα από εδώ, έχει φύγει από εμάς". Ετσι μου είπανε.

 

Καθαρή κοροϊδία.

 

Να είσαι έτοιμος να μείνεις εκεί αν το προχωρήσεις...

 

και σε μενα εκαναν ακριβως τα ιδια...μετα απο μια βδομαδα το ακυρωσαν...εφοσον εστειλες το φαχ ακυρωσης και εκανες και τηλεφωνικα το αιτημα δυσκολο να σε συνδεσουν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς την extra sim με τα 2 gb δωρεάν για 3 μήνες? Σήμερα πήγα σε κατάστημα και μου είπαν ότι τα 2 gb μπορώ να τα χρησημοποιησω ΜΌΝΟ από την extra sim. Ισχύει αυτό η δεν ξέρουν τι λένε? Εγώ νόμιζα ότι μπορεί να χρησιμοποιηθούν ΚΑΙ από την extra sim και όχι μόνο από αυτήν.
kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς την extra sim με τα 2 gb δωρεάν για 3 μήνες? Σήμερα πήγα σε κατάστημα και μου είπαν ότι τα 2 gb μπορώ να τα χρησημοποιησω ΜΌΝΟ από την extra sim. Ισχύει αυτό η δεν ξέρουν τι λένε? Εγώ νόμιζα ότι μπορεί να χρησιμοποιηθούν ΚΑΙ από την extra sim και όχι μόνο από αυτήν.

Δεν ξέρουν τι λένε. Όπως πάντα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρουν τι λένε. Όπως πάντα.

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ, έκανα αίτηση σήμερα και αύριο μου είπαν ότι θα παραλάβω την extra sim. (την οποία δεν χρειάζομαι το κάνω καθαρά για τα δωρεάν mb). Μέχρι και εγώ ο ίδιος πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών, γιατί δεν πίστευα αυτό που μου έλεγαν από το κατάστημα, και ο κύριος συμφώνησε με αυτά που μου είπαν από το κατάστημα. Συγκεκριμένα μου είπε ότι τα 2 gb είναι φορτωμενα στην extra sim. Όχι γενικά στον λογαριασμό μου. Και ότι μετά το 3μηνο μπορώ να χρησιμοποιώ τα mb του προγράμματος μου και από την extra sim. Το αντίστροφο δηλαδή δεν γίνεται, τα mb της extra sim, να τα χρησημοποιησω κανονικά από το κινητό μου χωρίς να αλλάξω κάρτα. Πραγματικά μεσάνυχτα απορώ για την θέση που έχουν και τις ακυρες πληροφορίες που δίνουν.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα, για αυτό είμαστε εδώ! Δυστυχώς, ο τομέας εξυπηρέτησης πελατών στα περισσότερα καταστήματα, βρίσκεται λίγο μετά τον μεσαίωνα. Αν δεν πας πλήρως ενημερωμένος δύσκολα θα κάνεις την δουλειά σου όταν δεν πρόκειται για τα καθημερινά που έχουν μάθει να κάνουν. Την extra sim την παίρνεις λόγω Plus προγράμματος και συνδέεται με τον αριθμό τηλεφώνου σου. Οτιδήποτε άλλο σου πουν είναι άκυρο. Μου θύμισες τα πολλά άκυρα που άκουσα όταν πήγα να κάνω την αίτηση για την δική μου!

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κανείς την extra sim με τα 2 gb δωρεάν για 3 μήνες? Σήμερα πήγα σε κατάστημα και μου είπαν ότι τα 2 gb μπορώ να τα χρησημοποιησω ΜΌΝΟ από την extra sim. Ισχύει αυτό η δεν ξέρουν τι λένε? Εγώ νόμιζα ότι μπορεί να χρησιμοποιηθούν ΚΑΙ από την extra sim και όχι μόνο από αυτήν.

 

Έχω την κάρτα sim και χρησιμοποιώ αυτήν την υπηρεσία πάνω από 5 μήνες...βλακείες σου λένε...μπορείς σαν δεξαμενή να χρησιμοποιείς τα 2g από το κινητό και την extra sim

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Ο τίτλος του συγκεκριμένου post δεν μπορεί να είναι άλλος από το "ΜΑΘΕ ΜΠΑΛΙΤΣΑ".

Μάθε μπαλίτσα πως ανακοινώνονται οι αυξήσεις, πότε ανακοινώνονται και μάντεψε τι διαφημίσεις θα έχουμε τέλος Νοεμβρίου- παραμονές Χριστουγέννων. Μεγάλα ποσοστά εκπτώσεων και φοβερά συνδυαστικά πακέτα που στην ουσία δεν θα σου προσφέρουν κάτι παραπάνω από αυτά που έχεις τώρα με μικρότερα ποσοστά εκπτώσεων και λιγότερες δεσμεύσεις. Για να καταλάβεις τι λέω διάβασε την ανακοίνωση http://goo.gl/OsSggq .

Βρε άκου που σου λέω "ΜΑΘΕ ΜΠΑΛΙΤΣΑ"

Link to comment
Share on other sites

Ο τίτλος του συγκεκριμένου post δεν μπορεί να είναι άλλος από το "ΜΑΘΕ ΜΠΑΛΙΤΣΑ".

Μάθε μπαλίτσα πως ανακοινώνονται οι αυξήσεις, πότε ανακοινώνονται και μάντεψε τι διαφημίσεις θα έχουμε τέλος Νοεμβρίου- παραμονές Χριστουγέννων. Μεγάλα ποσοστά εκπτώσεων και φοβερά συνδυαστικά πακέτα που στην ουσία δεν θα σου προσφέρουν κάτι παραπάνω από αυτά που έχεις τώρα με μικρότερα ποσοστά εκπτώσεων και λιγότερες δεσμεύσεις. Για να καταλάβεις τι λέω διάβασε την ανακοίνωση http://goo.gl/OsSggq .

Βρε άκου που σου λέω "ΜΑΘΕ ΜΠΑΛΙΤΣΑ"

Για κάνε μία ανάπτυξη με παράδειγμα...

Δηλαδή αν κάποιος έχει κάνει ήδη συμβόλαιο θα του το αλλάξουν στον τρόπο που υπολογίζεται η έκπτωση; Το τελικό ποσό του παγίου θα είναι κατ' αυτόν τον τρόπο μεγαλύτερο; Πού το βρήκες αυτό το αρχείο; :worry:

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Χρησιμοποιούμε ένα οικογενειακό συμβόλαιο Cosmote για 4 άτομα μέσα στην οικογένεια, το οποίο μας δίνει μηνιαίως 100 MB mobile internet στον καθένα. Επειδή εγώ χρειάζομαι περισσότερα και οι γονείς μου δεν τα χρησιμοποιούν καθόλου τα δικά τους, σκέφτομαι μήπως μπορώ να τα εκμεταλλευτώ εγώ στη συσκευή μου.

 

Γνωρίζει κανείς εάν αυτό ειναι δυνατό και πως? Αν όχι, έχετε να προτείνετε κάποιο οικονομικό πακέτο δεδομένων της Cosmote?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Έχω την κάρτα sim και χρησιμοποιώ αυτήν την υπηρεσία πάνω από 5 μήνες...βλακείες σου λένε...μπορείς σαν δεξαμενή να χρησιμοποιείς τα 2g από το κινητό και την extra sim

 

Μόλις παρέλαβα την έξτρα σιμ. Αλλά στην ενημέρωση υπολοιπου δεν βλέπω πουθενά τα 2gb. Για αρχή πρέπει να βάλω την έξτρα σιμ σε μια συσκευή για να ενεργοποιηθεί?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα την έξτρα σιμ. Αλλά στην ενημέρωση υπολοιπου δεν βλέπω πουθενά τα 2gb. Για αρχή πρέπει να βάλω την έξτρα σιμ σε μια συσκευή για να ενεργοποιηθεί?

 

Ναι,και στο υπόλοιπο θα δεις την νέα κάρτα, νομίζω, μετά την έκδοση του πρώτου λογαριασμού

Έτσι είναι, εάν έτσι νομίζετε !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...