Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδες ποσο σας δινουν το πλας 65? Εμενα μου το δινουν 25,48€ ,3 παγια δωρο και μια δευτερη sim για 3 μηνες με 2gb ιντερνετ.

Ειναι καλη τιμη η να παω προς βοντα με 2 παγια δωρο και 22,94€/μηνα?:confused:

 

Συγνώμη αλλά πως τις κατάφερες αυτές τις τιμές...??????

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά πως τις κατάφερες αυτές τις τιμές...??????

Με αιτηση φορητοτητας απο κοσμοτε σε βοντα και παζαρια με τις εταιριες! Ποσο σου δινουν αυτοι, τοσο σε δινουμε εμεις κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Με αιτηση φορητοτητας απο κοσμοτε σε βοντα και παζαρια με τις εταιριες! Ποσο σου δινουν αυτοι, τοσο σε δινουμε εμεις κτλ.

 

Και εγώ το ίδιο έκανα αλλά η cosmote δε μου έκανε ποτέ αντιπρόταση, οπότε μεταφέρθηκα στη βοντα χωρίς να το καταλάβω..

Και ήμουν και δεσμευμένος με συβόλαιο στη cosmote..Οπότε τώρα θα πρέπει να πληρώσω τις εκπτώσεις επι του παγίου (λίγες τον αριθμό..) αφού "έσπασα" το συμβόλαιο νωρίτερα..

Σε ερώτηση σήμερα στη cosmote στο 13897 πόσο δίνει το 65 plus απο φορητότητα μου είπαν 43 ευρώ..Αν θές τη γνώμη μου προτίμησε τη cosmote λόγω πολύ καλύτερης ποιότητας δικτύου..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο έκανα αλλά η cosmote δε μου έκανε ποτέ αντιπρόταση, οπότε μεταφέρθηκα στη βοντα χωρίς να το καταλάβω..
Γενικά το θέμα έχω την εντύπωση ότι είναι κ λίγο τύχη, ωστόσο αρκετοί έχουν επωφεληθεί προνομιακών τιμών.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μια φιλη μου που εκανε φορητοτητα δεν την καλεσαν καθολου για προσφορα. Εγω εδω και μια βδομαδα ειμαι στα παζαρια!Μια παιρνει ο ενας μια παιρνει ο αλλος.
Link to comment
Share on other sites

Και σε μια φιλη μου που εκανε φορητοτητα δεν την καλεσαν καθολου για προσφορα. Εγω εδω και μια βδομαδα ειμαι στα παζαρια!Μια παιρνει ο ενας μια παιρνει ο αλλος.
Αυτή είναι η καλήτερη τεχνική για να πετύχεις την καλύτερη τιμή... εμένα με καλέσαν μόλις τώρα, μετά από φορητότητα στην voda στο red1, μου είπα 25,5 ευρώ το μήνα για το Pluc 65, το δέχθηκα κ τελειώνει εκεί το θέμα... είμαι αρκετά ευχαριστημένος με το δίκτυο της cosmote, θα πάρω και την έκπτωση από το σταθερό του οτε, και από την ote-cosmote mastercard, οπότε είμαι υπερευχαριστημένος...
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι η καλήτερη τεχνική για να πετύχεις την καλύτερη τιμή... εμένα με καλέσαν μόλις τώρα, μετά από φορητότητα στην voda στο red1, μου είπα 25,5 ευρώ το μήνα για το Pluc 65, το δέχθηκα κ τελειώνει εκεί το θέμα... είμαι αρκετά ευχαριστημένος με το δίκτυο της cosmote, θα πάρω και την έκπτωση από το σταθερό του οτε, και από την ote-cosmote mastercard, οπότε είμαι υπερευχαριστημένος...

 

Εγω που ρωτησα για την εκπτωση απο το σταθερο του οτε (20% εχω) μου ειπαν οτι ειναι μεσα στα 25,48!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που οοοοολες οι μειωμένες τιμές είναι για νέες συνδέσεις τι πράγμα είναι... Η μόνη λύση είναι φορητοτητα! Σε κατάστημα Vodafone τι τιμή μπορούμε να πετύχουμε για το Red 1?σε περίπτωση που η cosmote δεν κάνει αντιπροσφορα μη μπούμε και φυλακή..

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που οοοοολες οι μειωμένες τιμές είναι για νέες συνδέσεις τι πράγμα είναι... Η μόνη λύση είναι φορητοτητα! Σε κατάστημα Vodafone τι τιμή μπορούμε να πετύχουμε για το Red 1?σε περίπτωση που η cosmote δεν κάνει αντιπροσφορα μη μπούμε και φυλακή..

 

Από κατάστημα δύσκολα θα πετύχεις τιμή καλύτερη από αυτές που γράφει στο site...

Link to comment
Share on other sites

Από κατάστημα δύσκολα θα πετύχεις τιμή καλύτερη από αυτές που γράφει στο site...

 

Άρα δεν υπάρχει ελπίδα.. Μπορώ να μεταβηβαστω από απεριόριστο 35 στο 45 plus με 30 ευρώ τελική τιμή. Καλύτερη λύση δεν βρίσκω. Πήρα τηλέφωνο την Vodafone και λέει 37 ευρώ για το Red 1 αν φύγω από την cosmote.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν υπάρχει ελπίδα.. Μπορώ να μεταβηβαστω από απεριόριστο 35 στο 45 plus με 30 ευρώ τελική τιμή. Καλύτερη λύση δεν βρίσκω. Πήρα τηλέφωνο την Vodafone και λέει 37 ευρώ για το Red 1 αν φύγω από την cosmote.

 

Η πιο ασφαλής λύση είναι να ζητήσεις να το κάνεις καρτοκινητό (με ή χωρίς φορητότητα). Έτσι είναι πιθανό να σου κάνουν καλύτερη προσφορά. Η άλλη επιλογή είναι να συμφωνήσεις σε μια φορητότητα που δε σε συμφέρει και αν δεν λάβεις αντιπροσφορά να υπαναχωρήσεις, αλλά αυτό μπορεί να γίνει περίπλοκο :).

Link to comment
Share on other sites

Η πιο ασφαλής λύση είναι να ζητήσεις να το κάνεις καρτοκινητό (με ή χωρίς φορητότητα). Έτσι είναι πιθανό να σου κάνουν καλύτερη προσφορά. Η άλλη επιλογή είναι να συμφωνήσεις σε μια φορητότητα που δε σε συμφέρει και αν δεν λάβεις αντιπροσφορά να υπαναχωρήσεις, αλλά αυτό μπορεί να γίνει περίπλοκο :).

 

 

Μπορούμε να κάνουμε φορητότητα σε καρτοκινητο Vodafone και αν μας πάρει η cosmote για αντιπροσφορά να τους πούμε μπαρούφα του στυλ πάω Vodafone red1 με 19€ κάντε κάτι καλύτερο η μπορούν κάπως να το ελέγξουν ; Στη συνέχεια αν παρά μείνω καρτοκινητο Vodafone μπορώ άμεσα να το κάνω cosmote ή πρεπει να περάσει κάποιο χρονικό διάστημα ; η cosmote θα μου κάνει κάποια καλή προσφορά αν προέρχομαι από καρτοκινητο Vodafone η μόνο σε συμβόλαια κάνει καλές προσφορές ; Ευχαριστώ και συγνώμη για τα πολλά ερωτήματα !

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να κάνουμε φορητότητα σε καρτοκινητο Vodafone και αν μας πάρει η cosmote για αντιπροσφορά να τους πούμε μπαρούφα του στυλ πάω Vodafone red1 με 19€ κάντε κάτι καλύτερο η μπορούν κάπως να το ελέγξουν ; Στη συνέχεια αν παρά μείνω καρτοκινητο Vodafone μπορώ άμεσα να το κάνω cosmote ή πρεπει να περάσει κάποιο χρονικό διάστημα ; η cosmote θα μου κάνει κάποια καλή προσφορά αν προέρχομαι από καρτοκινητο Vodafone η μόνο σε συμβόλαια κάνει καλές προσφορές ; Ευχαριστώ και συγνώμη για τα πολλά ερωτήματα !

Επανερχομαι στο θεμα και θελω να ρωτησω αν απο συμβολαιο cosmote παω σε καρτα vodafone μπορει η cosmote να το ελέγξει ωστε να πιεσω για αντιπροσφορα λεγοντας οτι μου προτεινει η vodafone συμβολαιο ?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει 18μηνο συμβόλαιο στη κοσμοτε περισυ τον Σεπτέμβριο, μπορώ να κατέβω σε μικρότερο πάγιο ή πρέπει να τελειώσει το συμβόλαιο?
Link to comment
Share on other sites

Επανερχομαι στο θεμα και θελω να ρωτησω αν απο συμβολαιο cosmote παω σε καρτα vodafone μπορει η cosmote να το ελέγξει ωστε να πιεσω για αντιπροσφορα λεγοντας οτι μου προτεινει η vodafone συμβολαιο ?

Όχι δεν μπορεί να το ελέγξει

Link to comment
Share on other sites

Μολις ειχα αντιπροσφορα απο κοσμοτε για plus 65 στα 21,84 για 3 συνδεσεις για τις οποιες ειχα κανει αιτημα φορητοτητας για red1 στα 30 ευρω!

Το καλο ειναι οτι δεν εχω παραλαβει ακομα τις καρτες και τα συμβολαια της vodafone γιατι ειχα καθυστερησει μια εβδομαδα το ραντεβου με την εταιρια κουριερ. Λογικα δεν θα χρειαστει να στειλω καν φαξ ακυρωσης, θα δω αυριο που θα τους παρω...

Link to comment
Share on other sites

Μολις ειχα αντιπροσφορα απο κοσμοτε για plus 65 στα 21,84 για 3 συνδεσεις για τις οποιες ειχα κανει αιτημα φορητοτητας για red1 στα 30 ευρω!

 

Το καλο ειναι οτι δεν εχω παραλαβει ακομα τις καρτες και τα συμβολαια της vodafone γιατι ειχα καθυστερησει μια εβδομαδα το ραντεβου με την εταιρια κουριερ. Λογικα δεν θα χρειαστει να στειλω καν φαξ ακυρωσης, θα δω αυριο που θα τους παρω...

 

 

Ενημέρωσε μας αν χρειάζεται να προβεις σε ακύρωση στην περίπτωση όπως τη δική σου που δεν παραλαμβάνεις sim. Επίσης όπως κατάλαβα σε πήραν για αντιπροσφορά και μόνο που συμφωνησες τηλεφωνικά πριν παραλάβεις τις sim

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Oπως μου ειπαν απο cosmote τους εχει ερθει το αιτημα φορητοτητας παρολο που εγω δεν εχω υπογραψει καποιο συμβολαιο και χωρις να εχω παραλαβει τις καρτες. Για περισσοτερα θα ενημερωσω αυριο...
Link to comment
Share on other sites

Εκανα το μεγάλο λαθος ψάχνοντας στο site της cosmote να πατήσω απο λαθος μου ανανέωση συμβολαίου . Υπάρχει τρόπος να ακυρώσω το αίτημα η την πάτησα και θα προχωρήσουν στην ανανέωση χάνοντας και την επιδότηση που δικαιουμουν?
Link to comment
Share on other sites

Εκανα το μεγάλο λαθος ψάχνοντας στο site της cosmote να πατήσω απο λαθος μου ανανέωση συμβολαίου . Υπάρχει τρόπος να ακυρώσω το αίτημα η την πάτησα και θα προχωρήσουν στην ανανέωση χάνοντας και την επιδότηση που δικαιουμουν?

 

Πέρνα από ένα OTEshop και στείλε φαξ για ακύρωση άμεσα. Εμπίπτει στις αγορές από απόσταση που έχεις 14 μέρες περιθώριο υπαναχώρησης.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! θελω να αλλαξω φορητοτητα απο καρτοσυμβολαιο wind σε cosmote . ποσο πριν τελειωσει το συμβολαιο κανω την αιτηση?
Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωσε μας αν χρειάζεται να προβεις σε ακύρωση στην περίπτωση όπως τη δική σου που δεν παραλαμβάνεις sim. Επίσης όπως κατάλαβα σε πήραν για αντιπροσφορά και μόνο που συμφωνησες τηλεφωνικά πριν παραλάβεις τις sim

 

Τελικα ολα μια χαρα. Η ακυρωση εγινε τηλεφωνικα, δεν χρειαστηκε ουτε φαξ να στειλω μιας και δεν ειχα παραλαβει συμβολαια-καρτες.

Μου εκανε φυσικα και αλλη αντιαντιπροσφορα η vodafone το red 1 sta 29 eyrw + 1 tablet turbo x + 1 smartphone αξιας 180 ευρω αλλα αρνηθηκα και απο αυριο μπορω να παω σε καταστημα της κοσμοτε να υπογραψω το plus 65 στα 21,8 eurw για καθεμια απο τις συνδεσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,έχω μερικές ερωτήσεις.

 

1)Εδώ και κάποιους μήνες έχω cosmokarta αλλά επειδή πλέον καταργήθηκε η κάρτα των 5 ευρώ και παράλληλα αυξήθηκαν οι ανάγκες μου (λόγω δουλειάς) σκέφτομαι να πάω σε κάποιο συμβόλαιο.Με μία γρήγορη ματιά οι περιπτώσεις που με ενδιαφέρουν είναι το RED1 και το COSMOTE 65 PLUS.Υπάρχει περίπτωση με την ''διαδικασία της φορητότητας'' να πετύχω κάποια καλή προσφορά η αυτό το ''παιχνίδι'' ισχύει γι αυτούς που έχουν ήδη συμβόλαια??

 

2)Κάλεσα την vodafone και μου είπαν ότι μου δίνουν το RED1 στα 36 ευρώ τελική τιμή.Τους είπα όμως ότι είμαι συνδρομητής COSMOTE και σκέφτομαι μήπως νόμιζαν ότι έχω συμβόλαιο στην COSMOTE.Παίζει κάτι τέτοιο η τους ενδιαφέρουν και τα καρτοκινητά άλλης εταιρείας στην φορητότητα?

 

3)Επικοινώνησα και με το τμήμα πωλήσεων της COSMOTE στο τηλ 2108006300 οι οποίοι με παρέπεμψαν στο 13838 γιατί για την περίπτωση μου δεν είχαν κάποια προσφορά.

 

Γενικά πως να κινηθώ για να πετύχω το COSMOTE 65 PLUS σε καλύτερη τιμή??

Έχω καμία τύχη?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και την δικιά μου εμπειρία...

Την προηγούμενη Πέμπτη με πήραν από Vodafone για το Red 1 στα 25 ευρώ για 2 γραμμές, το οποίο και δέχτηκα.

Την επομένη μου έφεραν τα συμβόλαια και τις κάρτες.

Ωραία λέω ας περιμένω τώρα να με πάρουν από Cosmote.

Με πήραν χθες κάποια στιγμή αλλά δεν το είχα δει, οπότε το απόγευμα μου έστειλαν μνμ να τους πάρω τηλ.

Πήρα το βράδυ τηλ, αλλά με ενημέρωσαν πως ο υπεύθυνος δεν ήταν στο γραφείο.

Μετά της δώδεκα το κινητό έγραφε καμία υπηρεσία, οπότε και κατάλαβα ότι μεταφέρθηκα στην Vodafone.

Το πρωί πήγα σε ένα κατάστημα να κόψω την κάρτα και όλα καλά (περίπου δλδ γτ το σήμα έχω την εντύπωση ότι είναι χειρότερο από πριν, αλλά αυτό δεν είναι του παρόντος)

Πριν λίγο με πήραν από Cosmote να με ρωτήσουν αν θέλω να πάω στο δίκτυο τους, τους ρώτησα αν γίνεται από την στιγμή που έχω ενεργοποιηθεί, και μου είπε ναι...

Ακούστε μου λέει την πρόταση μας, το plus 65 στα 25,40 για την 1 γραμμή. Του λέω πως έχω 2 γραμμές και μου λέει ότι βλέπει μόνο την 1.

Πέρα από αυτό του λέω η τιμή που μου δίνεις δεν έχει καμία διαφορά, από την άλλη είναι και 40 λεπτά παραπάνω.

Του είπα δεν δέχομαι και το κλείσαμε.

Δεν ξέρω αν θα ξαναπάρει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...