Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους,

εγώ μετά από 12 χρόνια WIND και 1 χρόνο Vodafone, πάω Cosmote.

 

Αν δεν το ξέρετε τα καταστήματα Γερμανός έχουν τα πακέτα που κάνουν οι τηλεπωλήσεις της Cosmote...και εξηγούμε:

 

Αν πάτε ένα νούμερο στην COSMOTE θα έχει παγιο 32,5€, αν φερετε από 2 και πάνω θα έχουν παγιο 19,5€ το καθένα.

Το πρόγραμμα που αναφέρεται η προσφορά δίνει 1500' & 1500sms προς όλους και 1,5GB internet.

Η προσφορά ισχύει για έκπτωση παγιου αντί επιδοτησης συσκευής.

 

 

Και ισχύει και για επαγγελματικά..... ΤΡΕΞΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.....

:):):):):):

 

 

 

Η προσφορά αυτή έχει αναφερθεί πάλι 2-3 σελίδες πιο πριν. Εγώ θα πω ότι η Wind, στην οποία δεν έχω καμία μα καμία εκτίμηση, έδινε τον Αύγουστο το αντίστοιχο W, με τις ίδιες ακριβώς παροχές, μέχρι και στα 25€, για έναν αριθμό.

 

Για 2 αριθμούς συμφέρει αρκετά, για 1 καθόλου.

 

Σε κάθε περίπτωση, δεν θα έκρινα σκόπιμο να... τρέξει κανείς αν έχει 1 αριθμό, θα υπάρξουν σιγουρότατα και άλλες προσφορές.

Think Positive
Link to comment
Share on other sites

μακάρι να βγουν και άλλες καλύτερες προσφορές...εγώ παντρεύτηκα Cosmote για 18 μήνες.... :-)

είναι βασικό να έρχονται στην Ελλάδα υπηρεσίες και τιμές που στο εξωτερικό είναι χρόνιααααααααααααα.

 

 

Πάντως και καλές προσφορές να βγουν θα είναι πολύ μικρή η διαφορά με αυτό...

να φανταστείτε η Vodafone δεν "μπορούσε" να πλησιάσει.....

έχουν manager όμως....

Link to comment
Share on other sites

Η ανανέωση η δική μου είπαν ότι ειναι οχι για 18 μήνες αλλα για 12!

μήπως παίζει ρόλο αυτο κ σου το έσωσαν τόσο φθηνά;

 

κι εγω στην COSMOTE ειμαι εδω και καμία 10 χρόνια αλλα δν μου έκαναν καλύτερη προσφορά

Link to comment
Share on other sites

Αν είμαι ήδη στη COSMOTE με αν ανανέωση πριν κανά 3μηνο μπορω να κάνω τα συμβόλαια με 2αριθμους στα 19.5 ; Η γίνεται μόνο με φορητοτητα;
xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Αν είμαι ήδη στη COSMOTE με αν ανανέωση πριν κανά 3μηνο μπορω να κάνω τα συμβόλαια με 2αριθμους στα 19.5 ; Η γίνεται μόνο με φορητοτητα;

 

Μόνο με φορητότητα. Τους έχω πάρει 100 φορές και τίποτα δεν μου κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Την βοήθεια σας, παρέλαβα τις κάρτες sim:! και έχω υπογράψει την σύμβαση για μεταφορά από vodafone σε cosmote. Πριν την ενεργοποίηση της μεταφοράς μπορώ να υπαναχωρήσω χωρίς συνέπειες και αν ναι με ποιον τρόπο (με τηλέφωνο δεν βλέπω φως, μήπως με καποιo fax η mail στην cosmote.) εχετε καποιο αριθμο fax.:!:

 

Θα πας σε ένα κατάστημα Cosmote Δευτέρα πρωί και θα τους ζητήσεις να στείλουν από εκεί το φαξ και να σου βάλουν σφραγίδα του καταστήματος με ημερομηνία και ώρα αποστολής.

Link to comment
Share on other sites

Θα πας σε ένα κατάστημα Cosmote Δευτέρα πρωί και θα τους ζητήσεις να στείλουν από εκεί το φαξ και να σου βάλουν σφραγίδα του καταστήματος με ημερομηνία και ώρα αποστολής.

Εννοείς σφραγίδα του καταστήματος με ημερομηνία και ώρα αποστολής πάνω στο χαρτί που βγαίνει σαν αποδεικτικό ότι στάλθηκε το fax. Αυτό μπορείς να το κάνεις σε κατάστημα του ΟΤΕ;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς σφραγίδα του καταστήματος με ημερομηνία και ώρα αποστολής πάνω στο χαρτί που βγαίνει σαν αποδεικτικό ότι στάλθηκε το fax. Αυτό μπορείς να το κάνεις σε κατάστημα του ΟΤΕ;

 

Καλύτερα να πας σε κεντρικό κατάστημα cosmote. Και λέω κεντρικό γιατί υπάρχουν και καταστήματα συνεργατών cosmote τα οποία δεν θα έκαναν κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι αλλιώς, στα Γρεβενά που μένω, ένα κεντρικό κατάστημα ΟΤΕ έχει οπότε θα πάω εκεί αν θελήσω να παραμείνω στην Vodafone.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Θα πας σε ένα κατάστημα Cosmote Δευτέρα πρωί και θα τους ζητήσεις να στείλουν από εκεί το φαξ και να σου βάλουν σφραγίδα του καταστήματος με ημερομηνία και ώρα αποστολής.

Αυτο θα κανω , δεν πιστευω να μου πουν δεν γινεται γιατι εχω υπογραψει το συμβολαιο, παντος ακομα εχω σημα απο βοντα . Να αναφερω οτι εχω δικαιωμα υπαναχωρησης εντος 14ημερων η δεν ισχυει κατι τετοιο ποια:!:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο θα κανω , δεν πιστευω να μου πουν δεν γινεται γιατι εχω υπογραψει το συμβολαιο, παντος ακομα εχω σημα απο βοντα . Να αναφερω οτι εχω δικαιωμα υπαναχωρησης εντος 14ημερων η δεν ισχυει κατι τετοιο ποια:!:

Δικαίωμα υπαναχώρησης 14 ημερών παρέχεται σε συμβάσεις από απόσταση . Δηλαδή αν αιτήθηκες την φορητότητα στο ίντερνετ ή τηλεφωνικά.

Link to comment
Share on other sites

Δικαίωμα υπαναχώρησης 14 ημερών παρέχεται σε συμβάσεις από απόσταση . Δηλαδή αν αιτήθηκες την φορητότητα στο ίντερνετ ή τηλεφωνικά.

Η αιτηση εγινε τηλεφωνικα κ υπογραφη συμβασης με κουριερ, να κανω την προσπαθεια για ακυρωση της φορητοτητας η δεν εχει νοημα.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον σε εμένα αναφέρεσαι!

 

Και εγώ να καταλάβεις δε το έχω πιστέψει ακόμα, και περιμένω έναν καθαρό μήνα για να το επιβεβαιώσω στον λογαριασμό. Η διαδικασία ήταν:

 

α) Ήμουν συνδρομητής κοσμοτε , 80ευρω πάγια για 2 συνδέσεις, μεσος όρος λογαριασμών 110ευρω και τα συμβόλαια είχαν λήξει.

 

β) καλώ βονταφον και μου δίνουν το απεριοριστο 1500 με 750mb 2 γραμμές με τα 22 ευρω. Είπα ναι (γιατί ήταν πραγματικά καμία σχέση με αυτά που έδινα στην κοσμοτε). Έρχεται κουριερ , υπογράφω

 

γ) Με καλέι η κοσμοτε και μου λεει μείνε με 17,5 / γραμμή και 1,5γβ ιντερνετ . (Από ότι κατάλαβα περάσανε 20%εκπτωση οικογενειακού αντί για το τυπικό 10%)

 

Αυτά

 

Στα απεριοριστα 65 η εκπτωση του οικογενειακου πακετου ειναι 20% ουτως η αλλως.

Link to comment
Share on other sites

Αρα η προσφορα που τρεχει η cosmote αυτη την στιγμη ειναι στο απεριοριστο 65 το δινει με εκπτωση 50% (32,50) και αμα πας 2 νουμερα οικογενιακο αλλο ενα 20% και μιλαμε για εκπτωση συνολικα 70%. Ρωτησε κανεις αν δινετε μαζι και η εκπτωση αμα εισαι ανεργος ακομα 10% στην μια απο τις δυο γραμμες ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα... Ισχύει το απεριόριστα 65 με 21,80€ στο 18 μηνο χωρίς συσκευή? :blink:

 

Ή το κόψανε...??? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα... Ισχύει το απεριόριστα 65 με 21,80€ στο 18 μηνο χωρίς συσκευή? :blink:

 

Ή το κόψανε...??? :cry:

 

Σήμερα μου έφεραν τις κάρτες (φορητότητα από Voda). Πρέπει να ισχύει και απ' ότι διάβασα μπορείς να το κάνεις και σε Γερμανό.

Κάνε μια προσπάθεια αν σε ενδιαφέρει.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έφεραν τις κάρτες (φορητότητα από Voda). Πρέπει να ισχύει και απ' ότι διάβασα μπορείς να το κάνεις και σε Γερμανό.

Κάνε μια προσπάθεια αν σε ενδιαφέρει.

Συγνώμη τι εννοείται 21.80??? Το απεριοριστα 65 ??(1500 προς ολους και 1500 μυνηματα προς ολους +1.5Gb???):blink:

 

Εγώ στο site to βλεπω στα 45 ευρω.:blink:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εαν καποιος εχει 2 καρτοκινητα vodafone ή wind και κανει αιτηση φορητοτητας σε cosmote,θα παρει το απεριοριστα 65 στα 22ευρω;;Αυτη ειναι η προσφορα;;Ισχυει ακομα;;
Link to comment
Share on other sites

Εαν καποιος εχει 2 καρτοκινητα vodafone ή wind και κανει αιτηση φορητοτητας σε cosmote,θα παρει το απεριοριστα 65 στα 22ευρω;;Αυτη ειναι η προσφορα;;Ισχυει ακομα;;

 

Ναι και ναι.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σε ένα ήδη υπάρχον συμβόλαιο έκανα μια φορητότητα ένα καρτοκινητο vodafone στην cosmote και το πήρα με 22
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σε ένα ήδη υπάρχον συμβόλαιο έκανα μια φορητότητα ένα καρτοκινητο vodafone στην cosmote και το πήρα με 22

Δούλεψε τελικά έτσι ε; :D

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ρε παιδια εγω που εχω ηδη συμβολαιο στην κοσμοτε και δεν μου δινει το 65 με 22ευρω σκεφτηκα το εξης...(μιας και το συμβολαιο μου σπαει με 15ευρω)

να παω βονταφον και τις 2γραμμες και να ζητησω να μου τα κανουν cu ουτε συμβολαια ουτε τιποτα.

μετα αν παρω την κοσμοτε και ζητησω προσφορα μεσω φορητοτητας δεν μου δωσει την τιμη που θελω? :)

πως σας φαινεται? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...