Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι στο πρόγραμμα unlimited 25 με 120 mb Internet. Ενώ σήμερα σερφάρα μου έρχεται μήνυμα ότι έχω καταναλώσει το 80% του πακέτου. Με το που ήρθε το μήνυμα έκλεισα αμέσως τα δεδομένα. Μπαίνω στο cosmote account και βλέπω διαθέσιμο υπόλοιπο 0 mb. Που σημαίνει ότι χρησιμοποίησα έξτρα. Το μήνυμα της cosmote ήταν ακριβώς:

EXETE KATANAΛΩΣEI TO 80% TΩN ΔΩPEAN MB TOY ΠPOΓPAMMATOΣ ΣAΣ. TEΛEYTAIA ENHMEPΩΣH 19:05:40 18/09/13. YΠENΘYMIZOYME OTI H ΔΩPEAN XPHΣH ΣAΣ ΘA ANANEΩΘEI ΣTIΣ 27/09/13.

Το μήνυμα όμως στάλθηκε 20:27. Δηλαδή σχεδόν μιάμιση ώρα μετά. Δηλαδή σερφάρα πέρα από το πακέτο μου χωρίς να έχω ειδοποιηθεί έγκαιρα. Καινούργιες πρακτικές??? Λέτε να τους στείλω email?

 

Ένα πράγμα που γουστάρω στην βοντα! Το μήνυμα έρχεται μπαμ ακομα και για ειδοποίηση κλήσεων!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σωστός! Με σημερινή ενημέρωση, και τα καταστήματα θα παίξουν με το 65αρι στα 35,8 για μονή γραμμή και στα 22,4 για οικογενειακό, αρκεί να είναι φορητότητα. Ακόμη και φορητότητα από καρτοκινητό!! Που σημαίνει ότι μπορούν να εξυπηρετηθούν και νέες συνδέσεις με το γνωστό τρόπο.

 

Με λίγα λόγια, ακόμα και καρτοκινητό κοσμοτέ μπορεί να κάνει το πρόγραμμα αρκεί πρώτα να κάνει φορητότητα σε καρτοκινητή άλλης εταιρίας.

 

35,8 Τελικη τιμη για ατομικη γραμμη??

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Για να κάνω μια σύνδεση και ένα καρτοσυμβολαιο cosmote cu στην vodafone φορητότητα ξέρει κανείς πόσο χρόνο θα πάρει??? Απλά για να προλάβω μετά να κάνω φορητότητα ξανά στην cosmote μπας και πάρω την προσφορά. Μην έχει λήξει και δεν προλάβω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η cote εχει καποιο τηλεφωνο προσφορων που μπορεις να καλεσεις? Μου εχουν κανει μια προταση ανανεωσεις συμβολαιου πριν 10ημερες, ειπαμε καποια πραγματα, μου ειπε θα με ξανακαλεσει αμεσα για την προσφορα, εχουν περασει δεκα μερες ουτε φωνη ουτε ακροαση. Μιλαμε τριτοκοσμικη εξυπηρετηση
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η cote εχει καποιο τηλεφωνο προσφορων που μπορεις να καλεσεις? Μου εχουν κανει μια προταση ανανεωσεις συμβολαιου πριν 10ημερες, ειπαμε καποια πραγματα, μου ειπε θα με ξανακαλεσει αμεσα για την προσφορα, εχουν περασει δεκα μερες ουτε φωνη ουτε ακροαση. Μιλαμε τριτοκοσμικη εξυπηρετηση

 

2108006300

Link to comment
Share on other sites

35,8 Τελικη τιμη για ατομικη γραμμη??

 

36,40€ συγκεκριμένα. 32,5 είναι χωρίς τα τέλη. Αυτή είναι τιμή με έκπτωση στο πάγιο. Για οικογενειακό 19,5 χωρίς τέλη (21,84 τελική τιμή).

 

Με επιδότηση, η τιμή επίσης πέφτει στα 55,25€(χωρίς τέλη, 1 γραμμή) και αφορά 24μηνη διάρκεια. 42,25€ αντίστοιχα για οικογενειακό.

 

Όλα αυτά είναι προσφορά μέχρι νεοτέρας. Είναι δεδομένο ότι δεν θα διαρκέσει για πάντα... Όπως και να 'χει, τελικά φαίνεται ότι κάποιοι βιάστηκαν να βγάλουν συμπεράσματα για την cosmote. Μπορεί να άργησε πολύ να διαφημίσει τα δικά της απεριόριστα και να βγάλει προσφορές αλλά τελικά έκλεισε πονηρά το μάτι! :wink:

Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

36,40€ συγκεκριμένα. 32,5 είναι χωρίς τα τέλη. Αυτή είναι τιμή με έκπτωση στο πάγιο. Για οικογενειακό 19,5 χωρίς τέλη (21,84 τελική τιμή).

 

Με επιδότηση, η τιμή επίσης πέφτει στα 55,25€(χωρίς τέλη, 1 γραμμή) και αφορά 24μηνη διάρκεια. 42,25€ αντίστοιχα για οικογενειακό.

 

Όλα αυτά είναι προσφορά μέχρι νεοτέρας. Είναι δεδομένο ότι δεν θα διαρκέσει για πάντα... Όπως και να 'χει, τελικά φαίνεται ότι κάποιοι βιάστηκαν να βγάλουν συμπεράσματα για την cosmote. Μπορεί να άργησε πολύ να διαφημίσει τα δικά της απεριόριστα και να βγάλει προσφορές αλλά τελικά έκλεισε πονηρά το μάτι! :wink:

Αυτό το πράγμα να μην ισχύει, όποιος είπε φίλος πιο πίσω, σε υφιστάμενους πελάτες δε το καταλαβαίνω....Εμένα τελειώνει το 2χρονο πρόγραμμα και μου έχει κλείσει το μάτι, άρα....

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πράγμα να μην ισχύει, όποιος είπε φίλος πιο πίσω, σε υφιστάμενους πελάτες δε το καταλαβαίνω....Εμένα τελειώνει το 2χρονο πρόγραμμα και μου έχει κλείσει το μάτι, άρα....

 

Άρα κάνεις φορητότητα σε καρτοκινητό wind/vodafone (χωρίς επιβάρυνση εφόσον λήγει, δεν θα πάρει πάνω από 4 μέρες να γίνει) και μετά πας σε ένα κατάστημα cosmote με το καρτοκινητό σου και έχεις την προσφορά. ;)

Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα αίτηση φορητότητας στην cosmote στο απεριόριστα 65 με 36,68 τελική τιμή. Αν κάποιος έχει κάνει από Vodafone φορητότητα στην cosmote και στο συγκεκριμένο πρόγραμμα, ας ενημερώσει τι αντιπροσφορά του έκαναν από τη Vodafone.

Μου εκαναν αντιπροσφορα το Red 1 αλλα με 750mb και οχι 1,5Gb στα 20 ευρω αλλα δεν δεχθηκα.

Link to comment
Share on other sites

36,40€ συγκεκριμένα. 32,5 είναι χωρίς τα τέλη. Αυτή είναι τιμή με έκπτωση στο πάγιο. Για οικογενειακό 19,5 χωρίς τέλη (21,84 τελική τιμή).

 

Με επιδότηση, η τιμή επίσης πέφτει στα 55,25€(χωρίς τέλη, 1 γραμμή) και αφορά 24μηνη διάρκεια. 42,25€ αντίστοιχα για οικογενειακό.

 

Όλα αυτά είναι προσφορά μέχρι νεοτέρας. Είναι δεδομένο ότι δεν θα διαρκέσει για πάντα... Όπως και να 'χει, τελικά φαίνεται ότι κάποιοι βιάστηκαν να βγάλουν συμπεράσματα για την cosmote. Μπορεί να άργησε πολύ να διαφημίσει τα δικά της απεριόριστα και να βγάλει προσφορές αλλά τελικά έκλεισε πονηρά το μάτι! :wink:

 

Λοιπον εχω να πω και γω την αποψη μου, σε ενα μηνα περιπου τελειωνει το 18μηνο μου συμβολαιο. Ενδιαφερομαι για συσκευη, οσο και αν ψαχτηκα στις αλλες δυο καλυτερη προσφοραν για συσκευη με το ιδιο παγιο δε μου εδωσαν με τιποτα, στην voda μου εδωσαν 120ευρω επιδοτηση με 24μηνο και με παγιο 39ευρω, ελεος δλδ, μετα καθονται και λενε μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα γι την κοτε, απ οτι φαινεται η πιο σοβαρη ειναι.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μου εκαναν αντιπροσφορα το Red 1 αλλα με 750mb και οχι 1,5Gb στα 20 ευρω αλλα δεν δεχθηκα.

Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία. Έκανες αίτημα μεταφοράς μίας γραμμής; Και επίσης και εσύ στο 65 έκανες αίτημα μεταφοράς; Και μία τελευταία ερώτηση. Δεν τους ρώτησες με πόσα θα σου έδιναν το red1 με 1,5gb ίντερνετ;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω να πω και γω την αποψη μου, σε ενα μηνα περιπου τελειωνει το 18μηνο μου συμβολαιο. Ενδιαφερομαι για συσκευη, οσο και αν ψαχτηκα στις αλλες δυο καλυτερη προσφοραν για συσκευη με το ιδιο παγιο δε μου εδωσαν με τιποτα, στην voda μου εδωσαν 120ευρω επιδοτηση με 24μηνο και με παγιο 39ευρω, ελεος δλδ, μετα καθονται και λενε μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα γι την κοτε, απ οτι φαινεται η πιο σοβαρη ειναι.

 

Από υπερεπιδοτούμενες S4 mini στα 99,9€. HTC ONE SV δωρεάν, Χperia SP στα 49,90, LG F5 4G δωρεάν, Huawei Ascend G526 δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία. Έκανες αίτημα μεταφοράς μίας γραμμής; Και επίσης και εσύ στο 65 έκανες αίτημα μεταφοράς; Και μία τελευταία ερώτηση. Δεν τους ρώτησες με πόσα θα σου έδιναν το red1 με 1,5gb ίντερνετ;

 

Για 2 γραμμές στο οικογενειακό θα εννοεί.

 

Γιατί από 36,00 έως 20,00 έχει διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Για 2 γραμμές στο οικογενειακό θα εννοεί.

 

Γιατί από 36,00 έως 20,00 έχει διαφορά.

Έχεις υπόψη σου για απλή γραμμή, πόσο περίπου κάνει αντιπρόταση η Vodafone;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Έχεις υπόψη σου για απλή γραμμή, πόσο περίπου κάνει αντιπρόταση η Vodafone;

 

Το αντίστροφο ξέρω.

 

Αντιπρόταση από κοσμοτέ στα 30,00.

 

Το καλύτερο σε μονή γραμμή που έχω ακούσει.

Link to comment
Share on other sites

Το αντίστροφο ξέρω.

 

Αντιπρόταση από κοσμοτέ στα 30,00.

 

Το καλύτερο σε μονή γραμμή που έχω ακούσει.

Αν μου το δώσει η Vodafone με 1,5gb στα 30 ευρώ, θα είμαι πολύ ευχαριστημένος

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

χωρις επιδοτηση αν ζητησω προγραμμα θα μπορω να παρω καλο προγραμμα σε καλη τιμη? η μονο με τις επιδοτησεις σου δινουν καλα "πακετα" ?
Link to comment
Share on other sites

χωρις επιδοτηση αν ζητησω προγραμμα θα μπορω να παρω καλο προγραμμα σε καλη τιμη? η μονο με τις επιδοτησεις σου δινουν καλα "πακετα" ?

 

Το αντίθετο. Με την επιδότηση είναι που δεν δικαιούσαι συνήθως καμία έκπτωση. Αν επιλέξεις έκπτωση στο πάγιο υπάρχουν αρκετές προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Από υπερεπιδοτούμενες S4 mini στα 99,9€. HTC ONE SV δωρεάν, Χperia SP στα 49,90, LG F5 4G δωρεάν, Huawei Ascend G526 δωρεάν.

 

Μπορεις να μου το εξιγησεις λιγο παραπανω αυτο???

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά ενδέχεται να σταματήσει είτε αύριο, είτε τη Δευτέρα ή αν μέχρι τη Δευτέρα συνεχιστεί, θα πάει ως τέλος του μήνα.

 

Μπορεις να μου το εξιγησεις λιγο παραπανω αυτο???

 

Αν κάνεις το πρόγραμμα αυτό, τόσα θα πληρώσεις για να πάρεις μια απ' αυτές τις συσκευές ή δωρεάν αυτές που δίνονται δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία. Έκανες αίτημα μεταφοράς μίας γραμμής; Και επίσης και εσύ στο 65 έκανες αίτημα μεταφοράς; Και μία τελευταία ερώτηση. Δεν τους ρώτησες με πόσα θα σου έδιναν το red1 με 1,5gb ίντερνετ;

Όχι έκανα για δύο νούμερα με 22.50 το καθένα στο απεριόριστα 65.Όχι δεν τους ρώτησα να σου πω την αλήθεια, απλά μου είπαν ότι θα με ξανά πάρουν τηλέφωνο.Δεν πρόλαβαν όμως..

Link to comment
Share on other sites

Με 2 γραμμες το ''πηρα'' εγω στα 20

Αντιπροσφορα απο 22.12 της cosmote.

 

Όχι έκανα για δύο νούμερα με 22.50 το καθένα στο απεριόριστα 65.Όχι δεν τους ρώτησα να σου πω την αλήθεια, απλά μου είπαν ότι θα με ξανά πάρουν τηλέφωνο.Δεν πρόλαβαν όμως..

 

Σας ευχαριστώ πολύ. Απλά, εγώ ενδιαφέρομαι για μία γραμμή να έχω μια ιδέα τι περίπου θα μου προσφέρει η Vodafone σε αντιπροσφορά του απεριόρισα 65 που έκανα αίτηση μεταφοράς στην Cosmote με 36,68 τελική τιμή.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κάνετε αίτηση φορητότητας από Cosmote για vodafone καλύτερα να το κάνετε από κατάστημα πλέον γιατί η προσφορά θα ισχύει για πάντα. Δηλαδή και μετά το τέλος του 18μηνου σε σχέση με αυτούς που το έκαναν τηλεφωνικά που μετά πάει σε κανονικές τιμές
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...