Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δηλαδη ρε παιδια εγω που εχω ηδη συμβολαιο στην κοσμοτε και δεν μου δινει το 65 με 22ευρω σκεφτηκα το εξης...(μιας και το συμβολαιο μου σπαει με 15ευρω)

να παω βονταφον και τις 2γραμμες και να ζητησω να μου τα κανουν cu ουτε συμβολαια ουτε τιποτα.

μετα αν παρω την κοσμοτε και ζητησω προσφορα μεσω φορητοτητας δεν μου δωσει την τιμη που θελω? :)

πως σας φαινεται? :worry:

Έκανες αίτημα φορητότητας προς VF και δεν σου το έδωσε με 22?

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολλα χρονια σε Voda θα κανω φορητοτητα σε cosmote (για πρωτη μου φορα μετα απο πολλα χρονια με κινητα) για δυο γραμμες με 21 ευρω και κατι η καθε μια τελικο , για 1500 λεπτα , 1500 sms και 1500ΜΒ internet.

 

Για τα παραπανω σε voda πληρωνα με εκπτωσεις 45 ευρω για το καρτοσυμβολαιο και το Vodafone 400 για ολους + 500 λεπτα επι πλεον για Vodafone και 350ΜΒ internet

 

Τα 1500 sms ειναι για ολα τα δικτυα ?

 

Εφαγμογη για andoid που να σου λεει σε ποιο δικτυο ανηκει καθε αριθμος υπαρχει ?

 

Ευχαριστω.

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

 

Εφαγμογη για andoid που να σου λεει σε ποιο δικτυο ανηκει καθε αριθμος υπαρχει ?

 

Ευχαριστω.

 

Οχι αλλα εχε ενα απλο κινητο με βοντα χωρις λεφτα και στελνε μηνυμα στο 1292 με τον αριθμο και σου απανταει αμεσως. Το ΜΟΝΟ αξιοπιστο.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολλα χρονια σε Voda θα κανω φορητοτητα σε cosmote (για πρωτη μου φορα μετα απο πολλα χρονια με κινητα) για δυο γραμμες με 21 ευρω και κατι η καθε μια τελικο , για 1500 λεπτα , 1500 sms και 1500ΜΒ internet.

 

Για τα παραπανω σε voda πληρωνα με εκπτωσεις 45 ευρω για το καρτοσυμβολαιο και το Vodafone 400 για ολους + 500 λεπτα επι πλεον για Vodafone και 350ΜΒ internet

 

Τα 1500 sms ειναι για ολα τα δικτυα ?

 

Εφαγμογη για andoid που να σου λεει σε ποιο δικτυο ανηκει καθε αριθμος υπαρχει ?

 

Ευχαριστω.

Γιάννη η Κοσμοτέ έχει υπηρεσία που σου λέει αν ο αριθμός είναι Κοσμοτέ όχι σε ποιό δίκτυο ανήκει συγκεκριμένα όπως της VF!

Το myaccount τους παίζει και μέσω εφαρμογών iOS & Android http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/section/COSMOTE_MyAccount_Prs όπου στο iOS τουλάχιστον έχει την υπηρεσία που σου λέω πιο πάνω!

Edited by Panagioths

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Οχι αλλα εχε ενα απλο κινητο με βοντα χωρις λεφτα και στελνε μηνυμα στο 1292 με τον αριθμο και σου απανταει αμεσως. Το ΜΟΝΟ αξιοπιστο.

 

Δεν νομιζω οτι ειναι λυση αυτο...

 

Γιάννη η Κοσμοτέ έχει υπηρεσία που σου λέει αν ο αριθμός είναι Κοσμοτέ όχι σε ποιό δίκτυο ανήκει συγκεκριμένα όπως της VF!

Το myaccount τους παίζει και μέσω εφαρμογών iOS & Android http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/section/COSMOTE_MyAccount_Prs όπου στο iOS τουλάχιστον έχει την υπηρεσία που σου λέω πιο πάνω!

 

Πανο σαν τα χιονια που λεμε...Ελπιζω να σαι καλα...Μεσα απο το myacount αν καταλαβα καλα βλεπουμε αυτο που θελω ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά Γιάννη, εδώ στο πήξιμο φίλε :)

Από το iOS το έχει σίγουρα αυτό που θες. Λογικά και από το android (απλά δεν έχω android για να στο πω 100% σίγουρα!)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Για μια φιλη..

 

Για αυτη την καρτοκινητη http://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=E05&catName=Prepaid_Devices&childCatNames=COSMOKARTA_Prs με 5,01 ευρω

 

Για να κανεις χρηση του :

 

Χρέωση 0,01€/λεπτό προς 2 αριθμούς COSMOTE της επιλογής σου πρεπει η ανανεωση να ειναι πανω απο 5 ευρω ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για μια φιλη..

 

Για αυτη την καρτοκινητη http://www.cosmote.gr/cosmoportal/cosmote.portal?_nfpb=true&_pageLabel=E05&catName=Prepaid_Devices&childCatNames=COSMOKARTA_Prs με 5,01 ευρω

 

Για να κανεις χρηση του :

 

Χρέωση 0,01€/λεπτό προς 2 αριθμούς COSMOTE της επιλογής σου πρεπει η ανανεωση να ειναι πανω απο 5 ευρω ?

Όχι δεν έχει σημασία τι κάρτα έχεις βάλει, και μισό ευρώ να έχεις μέσα μπορείς να την χρησιμοποιήσεις αρκεί να έχεις υπόλοιπο για να σου πάρει το 0,01€/λεπτό :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ρε παιδια εγω που εχω ηδη συμβολαιο στην κοσμοτε και δεν μου δινει το 65 με 22ευρω σκεφτηκα το εξης...(μιας και το συμβολαιο μου σπαει με 15ευρω)

να παω βονταφον και τις 2γραμμες και να ζητησω να μου τα κανουν cu ουτε συμβολαια ουτε τιποτα.

μετα αν παρω την κοσμοτε και ζητησω προσφορα μεσω φορητοτητας δεν μου δωσει την τιμη που θελω? :)

πως σας φαινεται? :worry:

Εγω που εκανα αιτηση φορητοτητας σε Cu 2 νουμερα οικογενειακο κοσμοτε 25 με πηραν τηλ πριν γινει η αλλαγη σε cu και μου δωσαν το 65 και για τα 2 νουμερα με 20,44 το καθενα τελικη τιμη, αρα αν ακομα κραταει η προσφορα λογικα θα σε παρουν..

Link to comment
Share on other sites

Το εγραψα και στο κομματι της Vodafone αλλα επειδη βλεπω ...πολεμο μεταξυ των δυο το αντιγραφω και εδω και αν οι mods πιστευουν οτι κακως μπηκε ας το σβησουν.

 

Παιδια μιλαμε για πολεμο μεχρι εσχατων !!!

 

Ειδε η Voda την αιτηση φορητοτητας για cosmote στις δυο γραμμες και μου δινει τα ιδια δηλ 1500 λεπτα προς ολους , 1500 sms προς ολους και 1,5GB ιντερνετ αντι 21,05 στα 18,80 τελικη τιμη με ΦΠΑ και τελη !!!

 

Επισης μια αλλη καινοτομια οτι τα 1500ΜΒ ιντερνετ σε δυο καρτες sim και να εχω 750ΜΒ εγω και να δωσω την sim με τα αλλα 750ΜΒ σε αλλον για χρηση ιντερνετ αν θελω βεβαια .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το εγραψα και στο κομματι της Vodafone αλλα επειδη βλεπω ...πολεμο μεταξυ των δυο το αντιγραφω και εδω και αν οι mods πιστευουν οτι κακως μπηκε ας το σβησουν.

 

Παιδια μιλαμε για πολεμο μεχρι εσχατων !!!

 

Ειδε η Voda την αιτηση φορητοτητας για cosmote στις δυο γραμμες και μου δινει τα ιδια δηλ 1500 λεπτα προς ολους , 1500 sms προς ολους και 1,5GB ιντερνετ αντι 21,05 στα 18,80 τελικη τιμη με ΦΠΑ και τελη !!!

 

Επισης μια αλλη καινοτομια οτι τα 1500ΜΒ ιντερνετ σε δυο καρτες sim και να εχω 750ΜΒ εγω και να δωσω την sim με τα αλλα 750ΜΒ σε αλλον για χρηση ιντερνετ αν θελω βεβαια .

δε θα το έλεγα 'καινοτομία', πιο πολύ 'πονηριά' για να καταφέρουν τη χαμηλή τιμή. Εαν δε χρησιμοποιείς πάνω από 750/μηνα, δε σε χαλάει, αλλιώς θα πρέπει να αλλάζεις sim στη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση και βοήθεια! Είμαστε με τη γυναίκα μου στην Cosmote. Ενδιαφέρομαι για τη προσφορά στο Cosmote 65 αλλά το συμβόλαιο μου λήγει 6/12. Παίρνω Cosmote και ρωτάω αν υπάρχει δυνατότητα να αποκτήσω το πρόγραμμα κάνοντας ανανέωση από τώρα. Μου λένε στην Cosmote οτι προωθούμε το αίτημα σας και θα σας πάρει κάποιος από την Cosmote. Καπάκι παίρνω την Vodafone και ρωτάω για φορητότητα. Μου προσφέρουν το Red 1 με 22,25 τελική το 1ο νούμερο και 20,00 για το 2ο επειδή έχω σταθερή HOL. Όμως μου είπαν οτι η αίτηση πρέπει να γίνει τηλεφωνικά μεχρι τις 9 το βράδυ γιατί μετά λήγει η προσφορά. Τι κάνω? Περιμένω να με πάρει η Cosmote (θα με πάρει σήμερα?) ή προχωράω στο αίτημα φορητότητας. Το πρόβλημα είναι οτι δεν θέλω να φύγω από την Cosmote. Πως το δουλεύω το θέμα? Ευχαριστω για τις όποιες απαντήσεις σας.
Link to comment
Share on other sites

δε θα το έλεγα 'καινοτομία', πιο πολύ 'πονηριά' για να καταφέρουν τη χαμηλή τιμή. Εαν δε χρησιμοποιείς πάνω από 750/μηνα, δε σε χαλάει, αλλιώς θα πρέπει να αλλάζεις sim στη συσκευή.

 

δεν χρειαζεται αλλαγη συσκευης. τωρα μιλησα και μου ειπαν οτι αυτο συνδεεται με ενα προγραμμα sharing οπως μου το πε το οποιο η καθε καρτα εχει ναι μεν 750 αλλα οταν π.χ τελειωσουν απο την πρωτη καρτα τα 750 τοτε αυτοματα αρχιζεις να τραβας απο την αλλη.

~~ΧΡΗΣΤΟΣ~~:X
Link to comment
Share on other sites

δε θα το έλεγα 'καινοτομία', πιο πολύ 'πονηριά' για να καταφέρουν τη χαμηλή τιμή. Εαν δε χρησιμοποιείς πάνω από 750/μηνα, δε σε χαλάει, αλλιώς θα πρέπει να αλλάζεις sim στη συσκευή.

 

δεν χρειαζεται αλλαγη συσκευης. τωρα μιλησα και μου ειπαν οτι αυτο συνδεεται με ενα προγραμμα sharing οπως μου το πε το οποιο η καθε καρτα εχει ναι μεν 750 αλλα οταν π.χ τελειωσουν απο την πρωτη καρτα τα 750 τοτε αυτοματα αρχιζεις να τραβας απο την αλλη.

 

Ετσι ακριβως!!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έκανες αίτημα φορητότητας προς VF και δεν σου το έδωσε με 22?

 

εκανα αιτημα και την δευτερα μου εστειλαν τα συμβολαια.

τελικα σημερα υπεγραψα στο κουριερ για 2γραμμες ρεντ1 στα 49,40.τους πηρα και τηλ και μου ειπαν σε 2 μερες θα γινει η φορητοτητα.

για να δουμε θα με παρει η κοσμοτε για αντιπροσφορα???:confused:

και αν με παρει μετα τι κανουμε?πως θα το ακυρωσω?σε καταστημα βονταφον? ή μονος μου πρεπει να στειλω φαξ?και σε πιο νουμερο?

τελος παντων ας παρει η κοσμοτε θα δουμε τι θα κανουμε...;)

 

δεν χρειαζεται αλλαγη συσκευης. τωρα μιλησα και μου ειπαν οτι αυτο συνδεεται με ενα προγραμμα sharing οπως μου το πε το οποιο η καθε καρτα εχει ναι μεν 750 αλλα οταν π.χ τελειωσουν απο την πρωτη καρτα τα 750 τοτε αυτοματα αρχιζεις να τραβας απο την αλλη.

αν τελιωσουν τα 1500MB σταματαει ή συνεχιζει και σε χρεωνει?

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

εκανα αιτημα και την δευτερα μου εστειλαν τα συμβολαια.

τελικα σημερα υπεγραψα στο κουριερ για 2γραμμες ρεντ1 στα 49,40.τους πηρα και τηλ και μου ειπαν σε 2 μερες θα γινει η φορητοτητα.

για να δουμε θα με παρει η κοσμοτε για αντιπροσφορα???:confused:

και αν με παρει μετα τι κανουμε?πως θα το ακυρωσω?σε καταστημα βονταφον? ή μονος μου πρεπει να στειλω φαξ?και σε πιο νουμερο?

τελος παντων ας παρει η κοσμοτε θα δουμε τι θα κανουμε...;)

 

 

Εφόσον υπέγραψες ισχύει ήδη το νέο συμβόλαιο......

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι τα φαξ τους έχουν χαλάσει εδώ και πολεεεςςςςς μέρες. Έχει καταφέρει κανείς να ακυρώσει την τελευταία εβδομάδα με φαξ. Ας μας πει. Είτε σε vodafone είτε σε cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ισχύει αντίστοιχη προσφορά και σε επαγγελματικό, με τιμή στα 25 ευρώ περίπου (δεν ξέρω αν είναι τα τέλη εντός αυτής της τιμής).
Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι τα φαξ τους έχουν χαλάσει εδώ και πολεεεςςςςς μέρες. Έχει καταφέρει κανείς να ακυρώσει την τελευταία εβδομάδα με φαξ. Ας μας πει. Είτε σε vodafone είτε σε cosmote.

 

Εχουν ομως χαλασει στην πραγματικοτητα η παιζει κατι αλλο; :p

Εγω καποια στιγμη το καταφερα παντος και εστειλα αλλα πρεπει να βαλεις το fax στο αυτοματο να στελνει συνεχως.

Link to comment
Share on other sites

Εχουν ομως χαλασει στην πραγματικοτητα η παιζει κατι αλλο; :p

Εγω καποια στιγμη το καταφερα παντος και εστειλα αλλα πρεπει να βαλεις το fax στο αυτοματο να στελνει συνεχως.

 

Αν κάποιος πάει έξω να στείλει φαξ γιατί δεν έχει σπίτι του την πάτησε.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον υπέγραψες ισχύει ήδη το νέο συμβόλαιο......

 

ναι αλλα δε μπορουσα να κανω και κατι αλλο.

μονο ετσι ισως παρει η κοσμοτε για αντιπροσφορα. αν δε παρει τι να κανουμε παμε βονταφον παλι καλυτερη τιμη μου εδωσε απο αυτη που εχω τωρα στην κοσμοτε

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος πάει έξω να στείλει φαξ γιατί δεν έχει σπίτι του την πάτησε.

 

Αν εισαι ομως απο επαρχια και δεν υπαρχει αλλος τροπος δεν μπορεις να κανεις διαφορετικα οποτε...........

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι ομως απο επαρχια και δεν υπαρχει αλλος τροπος δεν μπορεις να κανεις διαφορετικα οποτε...........

 

Καλά ούτε εγώ έχω φαξ σπίτι μου... Προσπάθησα να στείλω vodafone αλλά δεν τα κατάφερα βέβαια. Ευτυχώς που δεν είχα υπογράψει τα συμβόλαια.

Link to comment
Share on other sites

Καλά ούτε εγώ έχω φαξ σπίτι μου...

 

HY σταθερό/φορητό δεν έχεις? Ολοι έχουν φαξ ενσωματωμένο. Κάποιος φίλος συγγενης??

Link to comment
Share on other sites

HY σταθερό/φορητό δεν έχεις? Ολοι έχουν φαξ ενσωματωμένο. Κάποιος φίλος συγγενης??

 

Έχω αλλά δεν ξέρω πως να βάλω φαξ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...