Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω αλλά δεν ξέρω πως να βάλω φαξ.

 

το έχει μέσα...ανάλογα με το λειτουργικό...google it και πες το και στους φίλους σου.

Δεν επιτρέπεται να είμαστε τόσο αναλφάβητοι ψηφιακά.

Για σκανάρισμα ακόμα και μια φωτό απ το κινητό σου η κάποια ψηφιακή μηχανη.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι για ένα φίλο που θέλει να κάνει μεταφορά στην cosmote από την wind. Αυτός υπέγραψε καινούριο συμβόλαιο με την wind πριν ένα μήνα με μείωση παγίου γύρω στα δέκα ευρώ το μήνα. Με το που θα πάει στην cosmote το χρέος του στην wind θα είναι 10 ευρώ (όσο ήταν και η μείωση παγίου που είχε για αυτό το μήνα); Ισχύει αυτό και είναι σίγουρο;

 

Και μία ερώτηση για μένα. Έκανα αίτημα στην cosmote και μετά από αντιπρόταση από τη vodafone, σκέφτομαι να παραμείνω εκεί. Διαβάζω για fax ότι είναι δύσκολο. Αν πάω σε κατάστημα του ΟΤΕ να μου στείλουν αυτή με fax το αίτημα ακύρωσης της μεταφοράς; Η κυρία που μίλησα με τη vodafone μου είπε για την cosmote ότι μπορώ και τηλεφωνικά να κάνω την ακύρωση. Ισχύει κάτι τέτοιο;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο πολλα χρονια σε Voda θα κανω φορητοτητα σε cosmote (για πρωτη μου φορα μετα απο πολλα χρονια με κινητα) για δυο γραμμες με 21 ευρω και κατι η καθε μια τελικο , για 1500 λεπτα , 1500 sms και 1500ΜΒ internet.

 

Για τα παραπανω σε voda πληρωνα με εκπτωσεις 45 ευρω για το καρτοσυμβολαιο και το Vodafone 400 για ολους + 500 λεπτα επι πλεον για Vodafone και 350ΜΒ internet

 

Τα 1500 sms ειναι για ολα τα δικτυα ?

 

Εφαγμογη για andoid που να σου λεει σε ποιο δικτυο ανηκει καθε αριθμος υπαρχει ?

 

Ευχαριστω.

 

Τα 1500 sms είναι για όλα τα δίκτυα.

Η εφαρμογή για android έχει δυνατότητα να σου πει αν ένας αριθμός είναι Cosmote, αν και το νόημα είναι να μην σε απασχολήσει ποτέ πια :) Υπάρχει και αριθμός που στέλνεις μήνυμα αν θες να το κάνεις παλαιάς σχολής :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως σε ένα ήδη υπάρχον συμβόλαιο έκανα μια φορητότητα ένα καρτοκινητο vodafone στην cosmote και το πήρα με 22

 

Τελικα,ακριβως το ιδιο εκανα και εγω.Δυσκολα βρισκεις τετοια προσφορα ξανα.

Link to comment
Share on other sites

Πως ηλίθιοι είναι εκεί στον ΟΤΕ;;;; κάναμε αίτηση φορητοτητας από βοντα μόλις 3 μήνες αφότου πήγαμε λόγω χάλια σήματος.μιλάω για δύο γραμμές.η μια γραμμή κάποτε είχε δηλωθεί απόρρητη δηλαδή να μην φαίνεται στους καταλόγους ΟΤΕ.λόγω αυτού του γεγονότος μας ζητήθηκε από την κοσμοτε να ηχογραφήσουμε μήνυμα ότι δίνουμε την συγκατάβαση μας να ακυρωθεί το απόρρητο.ΑΥΤΌ ΈΓΙΝΕ ΠΡΙΝ 25 ΜΈΡΕΣ!!!!!! Από τότε αγνοείται η κοσμοτε! Έλεος τρομάρα τους θέλουν να τραβήξουν και κόσμο! Αθάνατο δημόσιο διαθεσιμότητα που χρειάζεται!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν έτοιμος να πάω από εταιρικά WIND σε οικογενειακό Cosmote 65 με 22,16 τελική τιμή με ΦΠΑ και τέλη όταν με ξαναπήρε η WIND και μου έδωσε το πακέτο BUSINESS ΤΟ ALL 1500 ( 1500’ δωρεάν χρόνος ομιλίας προς όλους ,απεριόριστα ενδοεταιρικά ,1500’ δωρεάν χρόνος ομιλίας σταθερά & 1536 mb internet ) .

& δωρεάν 1500΄ εθνικών κλήσεων προς κινητά wind /Q καθώς και 130 μηνύματα δωρεάν .

Με τελική τιμή των παραπάνω παροχών στα 24,2 € ανά γραμμή , μαζί με φπα – τέλη κινητής τηλεφωνίας και επιδότηση ανα γραμμή οπότε είπα να παραμείνω εκεί. :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Εχω οικογενειακο πακετο (με 3 γραμμες ,συμβολαιο αλλο εναν χρονο)..

Αν στο υπαρχων πακετο,προσθεσω το απεριοριστα 65 (λογω προσφορας) ποιά θα ειναι η τελικη του τιμη?

Αν το κανω κανω Online αναφερει για 44,32ευρω αλλα επισης τρεχει προσφορα για νεα συνδεσεις που θα ενταχθουν σε οικογενειακο επιπλεον 20%(αντι για 10% νομιζω)...αρα θα μου βγαινει 44,32-20%....35,46€?

 

ΥΓ αν εχω καταλαβει ,η προσφορα που αναφερεστε οι περισσοτεροι στα τελευταια μνμ ειναι μονο για μεταφορα αριθμου και οχι νεα συνδεση?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήμουν έτοιμος να πάω από εταιρικά WIND σε οικογενειακό Cosmote 65 με 22,16 τελική τιμή με ΦΠΑ και τέλη όταν με ξαναπήρε η WIND και μου έδωσε το πακέτο BUSINESS ΤΟ ALL 1500 ( 1500’ δωρεάν χρόνος ομιλίας προς όλους ,απεριόριστα ενδοεταιρικά ,1500’ δωρεάν χρόνος ομιλίας σταθερά & 1536 mb internet ) .

& δωρεάν 1500΄ εθνικών κλήσεων προς κινητά wind /Q καθώς και 130 μηνύματα δωρεάν .

Με τελική τιμή των παραπάνω παροχών στα 24,2 € ανά γραμμή , μαζί με φπα – τέλη κινητής τηλεφωνίας και επιδότηση ανα γραμμή οπότε είπα να παραμείνω εκεί. :D

Πάρα πολύ καλό!!!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση......ισχύει ακόμα η προσφορά της Cosmote για φορητότητα 2 αριθμών από άλλο πάροχο;

Μιλάω για το unlimited 65 στα 20κάτι ευρώ.

Αν ισχύει, είναι μέσω καταστημάτων;

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση......ισχύει ακόμα η προσφορά της Cosmote για φορητότητα 2 αριθμών από άλλο πάροχο;

Μιλάω για το unlimited 65 στα 20κάτι ευρώ.

Αν ισχύει, είναι μέσω καταστημάτων;

Ισχύει , όρμα :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Το fax της Cosmote που στέλνουμε την απόδειξη αποστολής ακύρωσης φορητότητας είναι το 2102501204;

Προσπαθώ από το πρωί να στείλω και δεν τα έχω καταφέρει... :(

Έλεγα μήπως το είχα γράψει λάθος...

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επικοινώνησα προχθές με την Cosmote για να ρωτήσω πότε θα μπορέσω να ανανεώσω το συμβόλαιό μου.

Αυτήν την στιγμή είμαι στο Απεριόριστα 45 και με κάτι εκπτώσεις (επιδότηση+φοιτητική) έδινα 25 ευρώ τον μήνα.

Θα ήθελα να μην αυξηθεί (άντε να πάει 30 ευρώ αλλά κυρίως περισσότερα ΜΒ. Τι να προτείνω και σε ποιο τηλέφωνο στην Cosmote? Θα έδινα 30 ευρώ για το Απεριόριστα 65 που βλέπω ότι τελευταία δίνουν σε καλές προσφορές.

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

ζητα προσφορα απο βονταφον, μεσω του σαιτ τους, αν θες να παρεις καλη τιμη.αν εισαι ηδη σε μια εταιρεια με συμβολαιο σε θεωρει δικο της και δε σου δινει τιποτα.

εγω ανανεωσα τον μαιο στην κοσμοτε με 1,5ευρω το μηνα επιδοτηση και προγραμμα με μηδεν ιντερνετ.

εσπασα το συμβολαιο με 15 ευρω και πηγα στη βονταφον στο ρεντ 1

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Το fax της Cosmote που στέλνουμε την απόδειξη αποστολής ακύρωσης φορητότητας είναι το 2102501204;

Προσπαθώ από το πρωί να στείλω και δεν τα έχω καταφέρει... :(

Έλεγα μήπως το είχα γράψει λάθος...

 

Φίλε μου στο thread της Vodafone αναφέρθηκε αυτό σαν φαξ της υπηρεσίας προώθησης προϊόντων Cosmsote, 2108145291.

Αν έκανες αίτηση τηλεφωνικά στείλε σε αυτό ή πάρε τη Vodafone και πες τους να το αναλάβουν αυτοί.

Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επικοινώνησα προχθές με την Cosmote για να ρωτήσω πότε θα μπορέσω να ανανεώσω το συμβόλαιό μου.

Αυτήν την στιγμή είμαι στο Απεριόριστα 45 και με κάτι εκπτώσεις (επιδότηση+φοιτητική) έδινα 25 ευρώ τον μήνα.

Θα ήθελα να μην αυξηθεί (άντε να πάει 30 ευρώ αλλά κυρίως περισσότερα ΜΒ. Τι να προτείνω και σε ποιο τηλέφωνο στην Cosmote? Θα έδινα 30 ευρώ για το Απεριόριστα 65 που βλέπω ότι τελευταία δίνουν σε καλές προσφορές.

 

Αφού είσαι ήδη σε Cosmote, είναι αμφίβολο ότι θα σου κάνουν καμιά αξιόλογη προσφορά για να μείνεις. Εάν έχεις το διάθεση να ασχοληθείς λίγο με "εικονική" φορητότητα (ή δεν σε πειράζει να αλλάξεις πάροχο) θα σου έλεγα να το κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει , όρμα :)

 

Πρέπει να πάμε σε κατάστημα για να γίνει αυτό;

Γιατί στο τηλέφωνο που πήρα (2106241800) που γράφει στο site τους, μου είπαν 50κάτι τελική στο απεριόριστα 65 για μια γραμμή, και 35,κάτι για 2 γραμμές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έγινε τηλεφωνικο αίτημα φορητοτητας για τις γραμμές μου στην cosmote από την vodafone . Εχω υπογράψει το συμβόλαιο με κουριερ και την άλλη μέρα με περνούν από την vodafone και μου κάνουν καλύτερη προσφορά, ζητώ με φαξ την ακύρωση της φορητοτητας άλλα παρόλα αυτά οι κάρτες τις cosmote ενεργοποιήθηκαν. Με ενημέρωσε η vodafone ότι θα μου στείλουν νέες κάρτες και θα πάρουν πίσω τις γραμμές? Και η μονή επιβάρυνση που θα έχω θα πρεπει να πληρωσω τις 6 μέρες που εχω σήμα cosmote. ΙΣΧΥΕΙΙ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΟ η θα έχω τρεχάματα. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έγινε τηλεφωνικο αίτημα φορητοτητας για τις γραμμές μου στην cosmote από την vodafone . Εχω υπογράψει το συμβόλαιο με κουριερ και την άλλη μέρα με περνούν από την vodafone και μου κάνουν καλύτερη προσφορά, ζητώ με φαξ την ακύρωση της φορητοτητας άλλα παρόλα αυτά οι κάρτες τις cosmote ενεργοποιήθηκαν. Με ενημέρωσε η vodafone ότι θα μου στείλουν νέες κάρτες και θα πάρουν πίσω τις γραμμές? Και η μονή επιβάρυνση που θα έχω θα πρεπει να πληρωσω τις 6 μέρες που εχω σήμα cosmote. ΙΣΧΥΕΙΙ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΟ η θα έχω τρεχάματα. :confused:

 

ισχύει. μμμμ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έγινε τηλεφωνικο αίτημα φορητοτητας για τις γραμμές μου στην cosmote από την vodafone . Εχω υπογράψει το συμβόλαιο με κουριερ και την άλλη μέρα με περνούν από την vodafone και μου κάνουν καλύτερη προσφορά, ζητώ με φαξ την ακύρωση της φορητοτητας άλλα παρόλα αυτά οι κάρτες τις cosmote ενεργοποιήθηκαν. Με ενημέρωσε η vodafone ότι θα μου στείλουν νέες κάρτες και θα πάρουν πίσω τις γραμμές? Και η μονή επιβάρυνση που θα έχω θα πρεπει να πληρωσω τις 6 μέρες που εχω σήμα cosmote. ΙΣΧΥΕΙΙ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΟ η θα έχω τρεχάματα. :confused:

 

Εαν εχεις αποδειξη αποστολης του φαξ της ακυρωσης φορητοτητας καντους αμεσα καταγγελια στην ΕΕΤΤ και θα σε παρει η cosmote να λυσει το ζητημα ταχιστα μετα.Μην εμπιστευεσαι τον καθε παροχο χωρις να διαθετεις γραπτα δεδομενα γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Για καποια παιδια που ρωτησαν για προσφορα με φορητοτητα στο 2108006300 και για ανακληση φορητοτητας στο 2102501452 και ΟΧΙ στο 2108145291 :)
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα σε κατάστημα και μου είπαν ότι ισχύει μέχρι τέλος του μήνα σίγουρα.

Παρ' όλο που ανανέωσα βόνταφον πριν 14 μέρες με καλή τιμή, είμαι εξαιρετικά δυσαρεστημένος με τη συμπεριφορά τους. Οπότε, αφού έχω ήδη κάνει καταγγελία στην ΕΕΤΤ και στο ΙΝΚΑ, πάω λογικά αύριο για μεταφορά των αριθμών μου στην κοσμοτέ με την προσφορά του απεριόριστου 65

Link to comment
Share on other sites

Παιδια πια ειναι η διαδικασια να κανω το συμβολαιο μου καρτοκινητο? Τετοια τριτοκοσμικη εξυπηρετηση σαν της κοσμοτε δεν υπαρχει πουθενα. Εχω μια επιδοτηση απο τις 4 Σεπτεμβριου και δεν ειναι ικανοι ακομα να κανουν ωστε να φαινεται στα συστηματα απ τα καταστηματα για να μπορω να την παρω, με πανε απο μερα σε μερα, εχω χαλασει ενα 5ευρω να περνω τηλεφωνο το 13838, ημουν στην Wind πριν, μιλαμε για χιλιες σκαλες χειροτεροι στην εξυπηρετηση, δεν υπαρχει αυτο το αισχος που εχω συναντηση.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πια ειναι η διαδικασια να κανω το συμβολαιο μου καρτοκινητο? Τετοια τριτοκοσμικη εξυπηρετηση σαν της κοσμοτε δεν υπαρχει πουθενα. Εχω μια επιδοτηση απο τις 4 Σεπτεμβριου και δεν ειναι ικανοι ακομα να κανουν ωστε να φαινεται στα συστηματα απ τα καταστηματα για να μπορω να την παρω, με πανε απο μερα σε μερα, εχω χαλασει ενα 5ευρω να περνω τηλεφωνο το 13838, ημουν στην Wind πριν, μιλαμε για χιλιες σκαλες χειροτεροι στην εξυπηρετηση, δεν υπαρχει αυτο το αισχος που εχω συναντηση.

 

Δεν νομίζω να σου δώσουν επιδότηση για το καρτοκινητό! Οι επιδοτήσεις είναι για συμβόλαια κυρίως. Να σε πιστώνουν κάθε μήνα με κάποιο ποσόν? Γι αυτό σε ταλαιπωρούν,,,,:(

Αλλαξε..πηγαινε στη Q να σε παρακαλάνε μετά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να σου δώσουν επιδότηση για το καρτοκινητό! Οι επιδοτήσεις είναι για συμβόλαια κυρίως. Να σε πιστώνουν κάθε μήνα με κάποιο ποσόν? Γι αυτό σε ταλαιπωρούν,,,,:(

Αλλαξε..πηγαινε στη Q να σε παρακαλάνε μετά.

 

Δε ξερω αν καταλαβες τι γραφω, απλα αποφασισα να το κοψω, Γι αυτο ρωτησα ποια ειναι η διαδικασια, δε θελω την επιδοτηση τους

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...