Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΣΤΟ TSi ΕΧΩ ΤΟ RCD500 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΥ ΧΑΝΕΙ ΤΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΜΝΗΜΗ!

ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΒΑΛΩ!!!

ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ?

ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΓΩ ΣΤΟ TSi ΕΧΩ ΤΟ RCD500 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΟΥ ΧΑΝΕΙ ΤΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΜΝΗΜΗ!

ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΑΝΑΒΑΛΩ!!!

ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ?

ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ???

File nikos73gr kai egw to RCD500 exw kai to exw parathrhsei kai egw auto. Egw exw parathrhsei pws ginete auto otan o sta8mos den pianei kala kai pathsw to koumpi pou einai apo8ikeumenos sth mnhmh tote deixnei alantalon....Esena sto kanei se olous?,Rwthses sthn antiproswpoia?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

an kleidwseis tis portes apo mesa kai meta 3ekleidwseis to port bagage DEN 3ekleidwnei!! ti vlakeia... ξερω δεν ειναι συμαντικο αλλα γιατι!?

 

Οσο για τν καταναλωση, οταν εχω 1η και ξεκιναω παω στο 99,9%!!!! χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛ. ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΕΝΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΝΑ ΡΩΤΗΣΗ ΕΝΑ ΚΟΛΗΤΟ ΤΟΥ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΡΟΡΡΗ!

ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΔΥΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΟ ΣΗΜΑ! ΑΛΛΑ Η ΠΛΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ (ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΡΙΠΟΥ 2 ΜΗΝΕΣ) ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΑΠΟ ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΗΛ. ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΕΝΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ ΝΑ ΡΩΤΗΣΗ ΕΝΑ ΚΟΛΗΤΟ ΤΟΥ ΜΗΧΑΝΙΚΟ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΡΟΡΡΗ!

ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΧΩ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΔΥΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΟ ΣΗΜΑ! ΑΛΛΑ Η ΠΛΑΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ (ΤΟ ΕΧΩ ΠΕΡΙΠΟΥ 2 ΜΗΝΕΣ) ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΑΠΟ ΠΡΟΧΘΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ!

Emena mou to ekane panta...To exw 2 mhnes kai egw.Abhsos h psuxh tou GOLF......Pantos an ma8eis kati 8a sou eimastan upxreoi na to moirasteis mazi mas....xexe

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

an kleidwseis tis portes apo mesa kai meta 3ekleidwseis to port bagage DEN 3ekleidwnei!! ti vlakeia... ξερω δεν ειναι συμαντικο αλλα γιατι!?

 

 

Αυτό παίζει να γίνεται για λόγους ασφάλειας για τις κλοπές που γίνονται στα φανάρια όταν είσαι μέσα στο αυτοκίνητο... Υπόθεση κάνω όμως

Link to comment
Share on other sites

Emena mou to ekane panta...To exw 2 mhnes kai egw.Abhsos h psuxh tou GOLF......Pantos an ma8eis kati 8a sou eimastan upxreoi na to moirasteis mazi mas....xexe

 

Παιδιά δεν είμαι κάτοχος Golf αλλά διαβάζω το forum γιατί σκοπεύω να γίνω

 

Το πρόβλημα που λέτε το έχω στο Peugeot 307 μου (8/2004). Εχω αλλάξει και RadioCD στην εγγύηση παρότι μου είπαν ότι δεν πρόκειται να διορθωθεί. Μου είπαν ότι ο λόγος που συμβαίνει είναι ότι μερικού σταθμοί εκπέμπουν εκτός προδιαγραφών σε συχνότητα που κανονικά θα έπρεπε να υπάρχουν πληροφορίες για την κίνηση.

Αυτό που έχω κάνει είναι με το χρόνο βρήκα ποιοι σταθμοί μου δημιουργούν το πρόβλημα και δεν τους έχω αποθηκευμένους

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει και το Opel Astra 1.600 με 180 ίππους στις € 21.000!!!

 

" Astra με κινητήρα turbo από το Meriva OPC, που αποδίδει 180 ίππους και 23,4 kgm ροπής, σταθερά στις 1.980-5.500 σ.α.λ. Τα 0-100 km/h έρχονται σε 8,2 sec, ενώ η τελική ταχύτητα φτάνει τα 223 km/h, με τη μέση κατανάλωση στα 7,7l/100km."

 

Μάλλον το GT θα κερνάει τσαγάκι...

Link to comment
Share on other sites

Οκ..να επανέλθουμε τώρα πάλι στο θέμα μας που είναι το Golf και μόνο; :)

 

Νομίζω ότι έχει ενδιαφέρον να παρακολουθήσουμε τις κινήσεις των άλλων εταιριών στην κατηγορία.

 

Ζούμε την αναγέννηση των υπερτροφοδοτούμενων κινητήρων μικρού κυβισμού από τη στάχτη τους :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

 

Fiat, Opel, Peugeot-Bmw και είμαστε ακόμα στην αρχή.

Αστους να λένε

 

Η δύναμη συμπιέζεται

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΤΗΝ ΜΑΣΚΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ TSi ΑΠΟ ΚΟΚΚΙΝΗ (ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΚΟΚΚΙΝΟ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΤΟΥ) ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΙΑ ΜΑΥΡΗ ΝΑ "ΣΠΑΕΙ" ΛΙΓΑΚΙ!

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΑΩ?

(ΥΠΟΘΕΤΟ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ AFTER MARKET TUNING ΚΤΛ....!)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

" Astra με κινητήρα turbo από το Meriva OPC, που αποδίδει 180 ίππους και 23,4 kgm ροπής, σταθερά στις 1.980-5.500 σ.α.λ. Τα 0-100 km/h έρχονται σε 8,2 sec, ενώ η τελική ταχύτητα φτάνει τα 223 km/h, με τη μέση κατανάλωση στα 7,7l/100km."

 

Μάλλον το GT θα κερνάει τσαγάκι...

 

Nαι αλλά η τιμή δεν είναι δελεαστική για € 4.000-5.000 φθηνότερα; :cool:

Link to comment
Share on other sites

Η σύγκριση πρέπει να γίνεται με το tsi λόγω τιμής.

 

Είναι άκρως δελεαστική τιμή όντως. Ποιός ήλπιζε πριν την έλευση του tsi ότι με 20Κ θα μπορούσε να πάρει αυτοκίνητο αυτής της κατηγορίας με τόσο γκάζι?

Αστους να λένε

 

Η δύναμη συμπιέζεται

Link to comment
Share on other sites

Nαι αλλά η τιμή δεν είναι δελεαστική για € 4.000-5.000 φθηνότερα; :cool:

 

Δελεαστικοτατη μπορω να πω......!!!!

:cool: :cool: :cool:

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Απο αυριο λοιπον και ωρα 15.30 θα ειμαι ενας πανευτυχης κατοχος του Golf GT. Και το χρωμα αυτου κοκκινο!!!:D
Link to comment
Share on other sites

Χτές με πήρανε και μένα τηλ και είπαν ότι το TSI μου έφτασε Αθήνα!! Πόσο καιρό θα κάτσει άραγε τελωνείο; 1-2 βδομάδες μέχρι να το πάρω στα χέρια μου συμπεριλαμβανομένων και ταξινόμησης κλπ;

 

Άντε σιγά σιγά πλησιάζει!

Link to comment
Share on other sites

Καλοταξιδο και περιμενουμε εντυπωσεις!

Σευχαριστω φιλε μου!!!:)

Χτές με πήρανε και μένα τηλ και είπαν ότι το TSI μου έφτασε Αθήνα!! Πόσο καιρό θα κάτσει άραγε τελωνείο; 1-2 βδομάδες μέχρι να το πάρω στα χέρια μου συμπεριλαμβανομένων και ταξινόμησης κλπ;

 

Άντε σιγά σιγά πλησιάζει!

 

Εμενα εκανε 7 εργασιμες απο τοτε που ηρθε Ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

Το να πάρεις από κινητήρα που φοράει και κομπρέσορα και τούρμπο 180 ίππους από 1400 κε δεν το θεωρώ θαύμα, ίσα ίσα θα περίμενα και περισσότερους ίππους.

Θαύμα όμως σίγουρα είναι το επίτευγμα της honda που από 2 λίτρα (s2000) έβγαλε 240 ίππους από καθαρά ατμοσφαιρικό κινητήρα - χωρίς κομπρέσορα και τούρμπο.

Καλοπροαίρετα το λέω και χωρίς να κρύβω ότι τα golf gt και gti μου αρέσουν πολύ.

Εσείς τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Το να πάρεις από κινητήρα που φοράει και κομπρέσορα και τούρμπο 180 ίππους από 1400 κε δεν το θεωρώ θαύμα, ίσα ίσα θα περίμενα και περισσότερους ίππους.

Θαύμα όμως σίγουρα είναι το επίτευγμα της honda που από 2 λίτρα (s2000) έβγαλε 240 ίππους από καθαρά ατμοσφαιρικό κινητήρα - χωρίς κομπρέσορα και τούρμπο.

Καλοπροαίρετα το λέω και χωρίς να κρύβω ότι τα golf gt και gti μου αρέσουν πολύ.

Εσείς τι λέτε?

 

Aπο νουμερα και μονο μιας και ειμαι Ηλεκτρολογος Μηχανολογος και οχι Μηχανικος ΜΗχανολογος :p ναι ο κινητηρας του S2000 ειναι εκπληκτικος!Ομως κοστιζει και οσο 2 GT μαζι......

Link to comment
Share on other sites

kamia ofra omos isos na kolaei to rhto ton Ellinon: oti plironeis perneis..oxi pos exie pantote apixisi...alla prosopika nomizo oti mia tetiou eidus sygrisi einia tleios atypi
:alien: we r not alone! :secret:.... :yahoo:!!!! :yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...