Jump to content

Επισκευή Nokia - που;


leosedf
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανείς εντυπώσεις από Nokia Care Νέας Σμύρνης? Θέλω να αλλαχτεί η πλακέτα με τα κουμπιά μιας και αυτό που ανεβάζει την ένταση έχει ξεκολλήσει.Υπάρχει στο συγκεκριμένο ή σε άλλο κατάστημα εδώ γύρω τεχνικός ή αναγκαστικά θα πρέπει να περιμένω τουλάχιστον 1 μήνα?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα έχω αγοράσει ενα lumia 930 απο την wind (προσφορα χριστουγέννων) και το οποίο παρέδωσα στο κατάστημα 31/12/14 με ελλάτωμα στην κάμερα (εδω μπορείτε να δείτε το πρόβλημα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5868691#post5868691 ) και με ενημέρωσαν σήμερα πως δεν έγινε δεκτό απο το service της wind για αντικατάσταση.... Μπορεί μήπως κανείς να με βοηθήσει αν ξέρει τι μπορώ να κανω απο εδω και πέρα, μιας και όπως μου ειπαν στο καταστημα κάνανε μονο μια αναβάθμηση στην συσκευη χωρίς να με ενημερώσουν αν εχεί ληθει το πρόβλημα και την στείλανε πίσω στο κατάστημα..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω αγοράσει ενα lumia 930 απο την wind (προσφορα χριστουγέννων) και το οποίο παρέδωσα στο κατάστημα 31/12/14 με ελλάτωμα στην κάμερα (εδω μπορείτε να δείτε το πρόβλημα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5868691#post5868691 ) και με ενημέρωσαν σήμερα πως δεν έγινε δεκτό απο το service της wind για αντικατάσταση.... Μπορεί μήπως κανείς να με βοηθήσει αν ξέρει τι μπορώ να κανω απο εδω και πέρα, μιας και όπως μου ειπαν στο καταστημα κάνανε μονο μια αναβάθμηση στην συσκευη χωρίς να με ενημερώσουν αν εχεί ληθει το πρόβλημα και την στείλανε πίσω στο κατάστημα..

 

Τη συσκευή τη παρεδωσες εντός των 7 DOA;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδια!

 

Θα ηθελα να ρωτησω (και συγνωμη αν εχει ξαναπαντηθει στις προηγουμενες σελιδες):

 

Υπαρχει καποιο επισημο Νokia Care στη Θεσσαλονικη?

 

Authorised από τη Nokia Hellas ωστε να καλυπτει κανονικα συσκευες εντος εγγυησης εαν και εφοσον χρειαστει.

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!

 

Θα ηθελα να ρωτησω (και συγνωμη αν εχει ξαναπαντηθει στις προηγουμενες σελιδες):

 

Υπαρχει καποιο επισημο Νokia Care στη Θεσσαλονικη?

 

Authorised από τη Nokia Hellas ωστε να καλυπτει κανονικα συσκευες εντος εγγυησης εαν και εφοσον χρειαστει.

 

Ευχαριστω!

Στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.

http://www.vrisko.gr/details/744e033h4i0j134f31d04f51403ibg1f

Link to comment
Share on other sites

Στο κέντρο της Θεσσαλονίκης.

http://www.vrisko.gr/details/744e033h4i0j134f31d04f51403ibg1f

 

Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

 

Γνωριζεις ομως προσωπικα αν ειναι εξουσιοδοτημενο service point της Nokia?

 

Γιατι και εγω εχω δει πολλα τετοια τα οποια απλα εχουν μια πινακιδα της Nokia και φυσικα δεν ειναι εξουσιοδοτημενα.

 

Για αυτο ρωταω αν υπαρχουν καποια (οπως αυτο που υπηρχε παλιοτερα στην περιοχη του Αεροδρομιου) και ειχε και δικο του τεχνικο τμημα ωστε να μην χρειαστει να σταλει στην Αθηνα (arvato,nokia care Αθηνων).

 

Επισης υπαρχει καποιο τηλεφωνο της Nokia Hellas?

 

Ευχαριστω κ παλι!

Edited by zaccki
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

 

Γνωριζεις ομως προσωπικα αν ειναι εξουσιοδοτημενο service point της Nokia?

 

Γιατι και εγω εχω δει πολλα τετοια τα οποια απλα εχουν μια πινακιδα της Nokia και φυσικα δεν ειναι εξουσιοδοτημενα.

 

Για αυτο ρωταω αν υπαρχουν καποια (οπως αυτο που υπηρχε παλιοτερα στην περιοχη του Αεροδρομιου) και ειχε και δικο του τεχνικο τμημα ωστε να μην χρειαστει να σταλει στην Αθηνα (arvato,nokia care Αθηνων).

 

Επισης υπαρχει καποιο τηλεφωνο της Nokia Hellas?

 

Ευχαριστω κ παλι!

Το έχω επισκεφθεί πολλές φορές. Είναι εξουσιοδοτημένο.

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα δεν δουλευει καθολου η αφη στο 520 του αδερφου μου. Λετε αν το στειλουμε για service να μην το δεχτουν λογω παλαιων εμφανισιακων χτυπηματων ?

Το ειχε παρει απο το skroutz η αποστολη για service γινεται με δικα μας εξοδα ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα σας,

θελω να κανω μια ερωτηση..

Σημερα ειχαμε ενα ατυχημα με ενα 925 και εσπασε το τζαμι του κατω χαμηλα, οχι απο μεσα, αλλα το τζαμι εξωτερικα.. Τα πληκτρα αφης χαμηλα δουλευουν και η οθονη δεν εχει μαυρισει.. θρυψαλιαστηκε το τζαμι για την ακριβεια σε ολο το σημειο που βρισκονται τα κουμπια κατω..

Το κινητο εχει ακομα εγγυηση μιας και ειναι ενος χρονου και αγορασμενο απο Vodafone.. Θα μπορεσουν να μου το καλυψουν ή θα πρεπει να το στειλω απο Ιεραπετρα Κρητης σε καποιο Nokia Care καπου? Και αν ναι, γνωριζει κανεις το κοστος αλλαγης οθονης?

Edited by Skrillex

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Αν έγινε με δική σου υπαιτιοτητα/απροσεξία δεν καλύπτεται από εγγύηση.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ωραία.. μπορεί να μου πει καποιος που να το στειλω για επισκευη? Καποιο Nokia Care καλο σε Αθηνα Κρητη κτλ, καποιο τηλεφωνο ή κατι ωστε να επικοινωνησω μαζι τους..

Και αν γνωριζει καποιος να μου πει ποσο παει πανω κατω το μαλλι..

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο σε Nokia Care Ηρακλειου Κρητης, Πατησσιων και Νεας Σμυρνης.. Ολοι μου ανεφεραν οτι δεν αλλαζει μονο το εξωτερικο τζαμι (gorilla glass) αλλα μαζι και η οθονη..

Το πρωτο και το τριτο καταστημα μου ειπαν 215 ευρω και των Πατησσιων μου ανεφεραν ενα 130αρι χωρις να ειναι σιγουροι αν ειναι τοσο η τιμη..

Εν τελη.. Την ηπιαμε την πορτοκαλαδα..

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα σας ,

απο τις 02/04 έχω δώσει το κινητό μου στο wind (Lumia 925) μου είπανε για 2 βδομάδες.

Εντάξει καταλαβαίνω ηταν και οι αργίες αλλά τους πήρα τηλ χθες και με ενημέρωσαν οτι το κινητό έχει πάει εξωτερικό (νομίζω πολώνια) και θα χρειαστούν περίπου 20 εργάσιμες !

Το πρόβλημα ήταν οτι δεν δούλευε το εξωτερικό μικρόφωνο

Σας ακούγεται λογικό ?

 

 

Update today ....

5 ώρες αφού έγραψα ηρθε το sms για παραλαβή !!! αλλαγή εξωτερικού μικ. και όλα καλα :) μπράβο για την ταχύτητα

Edited by lepes
update
Link to comment
Share on other sites

Γενικά έχει κανείς θετικές εντυπώσεις από κάποιο συγεκριμένο Nokia Care της Αθήνας? Υπάρχει περίπτωση π.χ. να δω διαφορετική αντιμετώπιση για το ίδιο πρόβλημα ανάμεσα σε διαφορετικά Nokia Care (π.χ. το ένα να μπορέσει να λύσει τεχνικό πρόβλημα που δε λύνει το άλλο ή να έχουν διαφορετικές χρεώσεις για το ίδιο πρόβλημα) ?

 

Προσωπικά ήμουν ανάμεσα σε αυτό της Κατεχάκη και της Αλεξάνδρας και διάλεξα στην τύχη το δεύτερο για πρόβλημα που έχω με το Lumia μου αλλά θέλω να ξέρω αν έχω εναλλακτικές σε περίπτωση που δεν λυθεί το πρόβλημα από αυτό.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα ενα lumia 620 ( s.n 000358370051724453 ) με εγγυηση 2 ετων δηλαδη εως 11/2015. Τον Ιανουαριο ενω χρησιμοποιουσα το gps το τηλεφωνο εσβησε και δεν ανοιξε ξανα.

Το πηγα στο σερβις της νοκια στους αγιους αναργυρους, οπου μου ειπαν πως το προβλημα δεν ειναι θεμα αναβαθμισης (δεν αναβαθμιζοταν) και πρεπει να παει στα κεντρικα .

Λιγες μερες αργοτερα ενημερωθηκα πως το τηλεφωνο πηγε οντως στα κεντρικα και αλλαχθηκε πλακετα. παλιο ιμει αποδειξης αγορας-> 358370051724453 καινουργιο ιμει μετα την αλλαγη πλακετας -> 354636057115175.

Το τηλεφωνο παρεληφθει απο τα κεντρικα στις 09/01/15 και η επισκευη εκλεισε στις 21/01/15

Δεδομενου οτι το κινητο βρισκοταν εντος εγγυησης δεν υπηρξε χρεωση και το παρελαβα λιγες μερες αργοτερα απο το καταστημα των αγ.αναργυρων στην οδο Κυπρου.

Οταν το παρελαβα ο τεχνικος μου εβαλε την καρτα σιμ και το εκκινησε.

Κατα την διαρκεια της εκκινησης διαπιστωσαμε και οι 2 οτι το κινητο εκανε επανεκκινηση μονο του.... δηλαδη γυρισε με νεα πλακετα αλλα χαλασμενο....

Ο τεχνικος με παροτρυνε να κανω τις αναβαθμισεις που χρειαζεται απο wifi και ενδεχομενως το προβλημα θα λυθει.

Οι αναβαθμισεις εγιναν, με τα χιλια δυο ζορια, ομως το προβλημα παρεμεινε και δεν ηταν μονο αυτο, παρατηρησα οτι το κινητο δεν ειχε σημα, ηταν παντα εκτος δικτυου (μεσα στην αθηνα με σιμ καλα τοποθετημενη και ελεγμενη αρκετες φορες).

 

Τηλεφωνησα πισω στο καταστημα και μου ειπαν να το παρακολουθησω και αν το προβλημα εμμενει να το ξαναπαω .

Τον ενημερωσα οτι δεν προλαβαινω γιατι βρισκομαι εν μεσω μετακομισης απο αθηνα σε νησι (ελυνα ολοκληρο σπιτι απο ικεα :( ) και οτι θα το παω εκει για φτιαξιμο οταν εγκατασταθω ( αφου ηταν εντος εγγυησης δεν φανταστηκα οτι θα υπηρχε προβλημα..)

Μολις τακτοποιηθηκα πηγα το κινητο στο υποκαταστημα της νοκια στο νησι.

Εκαναν καποιον διαγνωστικο ελεγχο και μου ειπαν επιτοπου πως δεν δουλευει σωστα, να το αφησω και θα με καλεσουν, πραγματι με πηραν αργοτερα και μου ειπαν οτι πρεπει να παει στα κεντρικα παλι.... :blink:

Απο τα κεντρικα η διαγνωση ηταν παλι ''κατεστραμενη πλακετα''!?! Το κινητο θα αλλαζε πλακετα για δευτερη φορα μεσα σ εναν μηνα για αγνωστο λογο και χωρις να εχει δουλεψει βρισκομενο σε συρταρι..

Καποιες μερες αργοτερα με ξαναπηραν και μου ειπαν οτι το κινητο πηγε στο εξωτερικο (?) και να τους παω την αποδειξη αγορας - εγγυηση- γιατι μου βγαζουν κοστος επισκευης, ενω βρισκεται εντος εγγυησης..

Η αποδειξη δοθηκε και το τηλεφωνο ειχε και αποδεικτικο οτι ειναι εντος εγγυησης και οτι ισχυει για 2 χρονια, δηλαδη μεχρι τον Νοεμβριο του 2015.

Με ξαναπαιρνει η κοπελα και μου λεει οτι εμμενουν στο κοστος χωρις ομως να ξερει τον λογο.

Παιρνω στο αρχικο σερβις στους αγιους να ρωτησω τι γινεται με το τηλ (θυμοταν την περιπτωση γιατι το ειδαμε επιτοπου μαζι το θεμα)

αν οντως αλλαξε πλακετα , ηταν καινουργια? μεταχειρισμενη? προσπαθουσα να καταλαβω τι γινεται.

Αυτος μου ειπε οτι αφου εχει νεο ιμει εχει αλλαξει πλακετα σιγουρα , εκανε τον κοπο να μπει και στο συστημα και ειδε την αλλαγη που ειχε γινει την πρωτη φορα δηλαδη ποτε ανοιχθηκε η συσκευη ποτε εκλεισε κλπ αλλα απο εκει και μετα τπτ..

Τον ρωτησα που ειναι αυτα τα κεντρικα να παρω να συννενοηθω ενα τηλ , μια διευθυνση και μου ειπε οτι δεν ξερει, ουτε η νοκια εδω ηξερε να μου απαντησει, αυτο που μου ειπε αυτος ηταν οτι περνανε και τα μαζευουν? και μετα τους τα γυρνανε πισω? δεν ξερει που πανε.. και αν θελω να επικοινωνησω να στειλω μειλ στην φορμα παραπονων η στο φβ τους και θα μου απαντησουν.

Τεσπα εστειλα το μειλ στην microsoft/nokia και η απαντηση ηταν οτι το τηλεφωνο ειχε υγρασια... αρα βγαινει εκτος εγγυησης, μου εστειλαν και κατι φωτογραφιες για αποδειξεις, πως γινεται να το βρηκε υγρασια μεσα στο συρταρι??? Και αφου το χαλασα εγω με υγρασια γιατι δεν δουλευε οταν μου το γυρισαν απο το σερβις?? Το εβρεξα πριν ακομα το πιασω στα χερια μου????

 

Αξιότιμη κυρία *********,

 

μετά από έρευνα που κάναμε και την ενημέρωση που λάβαμε από το κεντρικό επισκευαστικό μας κέντρο εκτός Ελλάδας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η εγγύηση της συσκευής σας Nokia Lumia 620 με σειριακό αριθμό 354636057115175 έχει ακυρωθεί λόγω ίχνους υγρασίας στην εσωτερική πλακέτα της συσκευής σας.

 

Σύμφωνα με τους όρους της περιορισμένης εγγύησης του κατασκευαστή, αυτή δεν μπορεί να εκτελεστεί εάν το προϊόν έχει εκτεθεί σε υγρασία ή σε ακραίες θερμές ή άλλες περιβαλλοντικές συνθήκες ή σε γρήγορα εναλασσόμενες συνθήκες, σε διάβρωση, σε οξείδωση, σε φαγητό ή ποτό, ή σε επίδραση από χημικά προϊόντα.

 

Σύμφωνα με τα παραπάνω και με την τεχνική ανάλυση του επισκευαστικού μας κέντρου, καθώς και με βάση τις συνημμένες φωτογραφίες που ελήφθησαν κατά τη διάρκεια του τεχνικού ελέγχου της συσκευής σας, δυστυχώς, θα πρέπει να συμφωνήσουμε με την τελική ανάλυση της συσκευής σας και να αποδεχθούμε το γεγονός ότι δεν πληρεί τις προϋποθέσεις της Περιορισμένης Εγγύησης της Nokia λόγω ίχνους υγρασίας και οξείδωσης της κεντρικής πλακέτας. Ως εκ τούτου δεν υπάρχει η δυνατότητα δωρεάν επισκευής της συσκευής σας, εντός των όρων της εγγύησης, σύμφωνα με την οποία εάν η ίδια δεν καλύπτει το προϊόν σας η Nokia, μια θυγατρική της Microsoft Mobile Oy, διατηρεί το δικαίωμα να επιβάλλει χρεώσεις για την επισκευή ή την αντικατάσταση του προϊόντος, καθώς και για διαχειριστικά έξοδα.

 

Τέλος σε συνημμένο αρχείο σας στέλνουμε και φωτογραφικό υλικό από το εσωτερικό της συσκευής σας, όπως και τους όρους της Περιορισμένης Εγγύησης του Κατασκευαστή.

 

Τους ειπα να μου το επιστρεψουν να το κανω σουβερ, αφου δεν κανει για αλλη δουλεια , τους στολισα για τον εμπαιγμο και την κοροιδια προς τους πελατες τους και απο εδω και περα μακρυα απο νοκια, ποτε ξανα ουτε εγω ουτε κανενας γνωστος μου. :!:

Link to comment
Share on other sites

Το κλασικό παραμύθι για την υγρασία στην πλακέτα, απλά για να βγάλουν τη συσκευή εκτός εγγύησης... υπάρχουν δεκάδες παρόμοιες ιστορίες στο διαδίκτυο και φοβάμαι ότι θα ακούσω τα ίδια σύντομα... :(

 

Από περιέργεια, ποιο ήταν το κόστος που σου είπαν για την αλλαγή της πλακέτας?

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

90 ευρω συν αλλα 10? ευρω μεταφορικα... το περιεργο ειναι οτι την πρωτη φορα που την αλλαξαν δεν βρεθηκε υγρασια και ηταν εντος εγγυησης.. μαλλον σκεφτηκαν να μου κανουν την χαρη και να μου την αλλαξουν, την δευτερη φορα ομως που το πηγα οπως μου το γυρισαν -χαλασμενο- με την καινουργια πλακετα τα-τααααα! ξαφνικα βρεθηκε υγρασια και δεν ισχυει η εγγυηση. Αντε και πες να το πληρωνα και να εβαζα καινουργια ποιος μου λεει εμενα οτι δεν θα καταστρεψει και αυτην μεχρι να ξαναερθει πισω? Μπορει και να ειναι ασχετο αυτο που θα πω αλλα το κινητο ανεβαζε τρελη θερμοκρασια οταν ηταν σε χρηση κληση/ιντερνετ μπορει να καει πλακετα απο θερμοκρασια? :confused: ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Λάθος σου που παρέλαβες το κινητό ενώ είχε πρόβλημα,έπρεπε να απαιτήσεις να στο παραδώσουν λειτουργικό.

 

 

Αυτό με τις φωτό "να εδώ είναι η ζημιά" είμαστε σίγουροι ότι είναι απο το δικό "μας" κινητό; :worry:

Link to comment
Share on other sites

Λάθος σου που παρέλαβες το κινητό ενώ είχε πρόβλημα,έπρεπε να απαιτήσεις να στο παραδώσουν λειτουργικό.

 

 

Αυτό με τις φωτό "να εδώ είναι η ζημιά" είμαστε σίγουροι ότι είναι απο το δικό "μας" κινητό; :worry:

 

Σωστός. Το δικό μου το 930 τους ζήτησα μου το άνοιξαν το είδα, και μετά έφυγα απο το κατάστημα αφού όλα δούλευαν καλά.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Λάθος σου που παρέλαβες το κινητό ενώ είχε πρόβλημα,έπρεπε να απαιτήσεις να στο παραδώσουν λειτουργικό.

 

 

Αυτό με τις φωτό "να εδώ είναι η ζημιά" είμαστε σίγουροι ότι είναι απο το δικό "μας" κινητό; :worry:

 

Την πατησα γιατι μου ειπε ο τεχνικος ''κανε τις αναβαθμισεις που ειναι αρκετες και θα φτιαξει...'' και σκεφτηκα για να μου το λεει θα ισχυει... που να ηξερα :(

Link to comment
Share on other sites

90 ευρω συν αλλα 10? ευρω μεταφορικα... το περιεργο ειναι οτι την πρωτη φορα που την αλλαξαν δεν βρεθηκε υγρασια και ηταν εντος εγγυησης..

 

Σε ευχαριστώ - μου είπαν την Τετάρτη ότι είδαν το δικό μου και μάλλον θα πάει στα κεντρικά για αλλαγή πλακέτας αφού δεν κατάφεραν να το επισκευάσουν στο Nokia Care. Από ότι μου είπαν θα καλυφθεί από την εγγύηση (αλλά δεν ήταν και 100% σίγουροι).

 

Αν είναι να δώσω 100 ευρώ για την πλακέτα σε παλιό κινητό, βάζω κάτι παραπάνω και παίρνω καινούριο αντίστοιχο με το 720 που έχω (που το είχα πάρει 170 ευρώ πριν ένα χρόνο) :mad:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Την πατησα γιατι μου ειπε ο τεχνικος ''κανε τις αναβαθμισεις που ειναι αρκετες και θα φτιαξει...'' και σκεφτηκα για να μου το λεει θα ισχυει... που να ηξερα :(

 

Εφόσον ο τεχνικός το είδε να του πεις να μιλήσει με το service και να το αναφέρει ότι η συσκευή είχε πρόβλημα με το που την παρέλαβες. Αυτά δεν τα αφήνουν έτσι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σε ευχαριστώ - μου είπαν την Τετάρτη ότι είδαν το δικό μου και μάλλον θα πάει στα κεντρικά για αλλαγή πλακέτας αφού δεν κατάφεραν να το επισκευάσουν στο Nokia Care. Από ότι μου είπαν θα καλυφθεί από την εγγύηση (αλλά δεν ήταν και 100% σίγουροι).

 

Αν είναι να δώσω 100 ευρώ για την πλακέτα σε παλιό κινητό, βάζω κάτι παραπάνω και παίρνω καινούριο αντίστοιχο με το 720 που έχω (που το είχα πάρει 170 ευρώ πριν ένα χρόνο) :mad:

 

Παραμονή Πρωτομαγιάς και μετά από δύο εβδομάδες το 720 μου επέστρεψε πλήρως λειτουργικό και επισκευασμένο από Arvato μέσω Nokia Care Αλεξάνδρας - χωρίς την παραμικρή χρέωση! Το πρόβλημα ήταν hardware στο ακουστικό (και μικρόφωνο?), που παραδόξως εμφανίστηκε μετά από σχεδόν 1,5 χρόνο...

 

Ειδικά για το συγκεκριμένο Nokia Care έχω να πω μόνο τα καλύτερα: Επαγγελματική αντιμετώπιση, συνεχής ενημέρωση και αποτελεσματικότητα! Να πω την αλήθεια, περίμενα να ακούσω την ιστορία για υγρασία στη συσκευή και ήδη έψαχνα να βρω την επόμενη που θα αγόραζα, αλλά με ξάφνιασαν ευχάριστα!

 

Ένα μεγάλο ευχαριστώ τόσο στο Nokia Care Αλεξάνδρας όσο και την Arvato που τίμησαν την εγγύηση και επισκεύασαν τη συσκευή μου χωρίς παρατράγουδα (π.χ. για υγρασία) και μέσα σε ελάχιστον χρόνο! :up:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...