Jump to content

Επισκευή Nokia - που;


leosedf
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως γινεται μια εταιρια σαν την νοκια, με ιδιοκτητο δικτυο καταστηματων ειδικα για την εξυπηρετηση των πελατων της, οπως ειναι τα Nokia care, να εχει τοσο χαλια αντιμετωπιση?

Οι αλλοι κατασκευαστες που δεν εχουν καν δικο τους δικτυο και βασιζονται στο γερμανο/vodafone/wind shops? Λογικα θα επρεπε να εχουν χειροτερο service/εμπειρια απο τη νοκια. Δεν ξερω ομως αν ειναι ετσι.

 

Τα nokia care ειναι μια χαρα.

Η arvato ειναι οτι να'ναι και τα "κεντρικα" της nokia..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς χρόνος και διάθεση δεν περισσεύουν. Σε ευχαριστώ πάντως.

 

Σε Nokia Care θα κάνουν τίποτα ή να μην κάνω τον κόπο;

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς χρόνος και διάθεση δεν περισσεύουν. Σε ευχαριστώ πάντως.

 

Σε Nokia Care θα κάνουν τίποτα ή να μην κάνω τον κόπο;

 

Νοκια care δεν υπαρχει σαν service στο Ελλαντα.

Εγω που αφησα το δικο μου στη Νοκια, μου ειπαν οτι εφυγε για εξωτερικο...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Νοκια care δεν υπαρχει σαν service στο Ελλαντα.

Εγω που αφησα το δικο μου στη Νοκια, μου ειπαν οτι εφυγε για εξωτερικο...

Κανονικα υπαρχουν NOKIA Care. Απλα καποιες βλαβες δεν φτιαχνονται εδω αλλα μονο εξωτερικο.

 

Για τον φιλο που του κολλησε στο λογοτυπο της ΝΟΚΙΑ, κανε μια επισκεψη σε ΝΟΚΙΑ Care καταστημα και ζητα να στο φλασαρουν και θα φτιαξει με την μια. Απλα θα χασεις ολα τα δεδομενα σου.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς χρόνος και διάθεση δεν περισσεύουν. Σε ευχαριστώ πάντως.

 

Σε Nokia Care θα κάνουν τίποτα ή να μην κάνω τον κόπο;

Αν δεν θες να μπεις σε αναμονη να περιμενεις το φλασαρεις εσυ και καθαρισες

Νοκια care δεν υπαρχει σαν service στο Ελλαντα.

Εγω που αφησα το δικο μου στη Νοκια, μου ειπαν οτι εφυγε για εξωτερικο...

Μα καλα ποσες ημερες στο εχουν εκει:confused:

Πιστευω αν ειχε κυκλοφορουσε επισημα στην Ελλαδα πιο γρηγορα θα εκαναν.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα υπαρχουν NOKIA Care. Απλα καποιες βλαβες δεν φτιαχνονται εδω αλλα μονο εξωτερικο.

 

Για τον φιλο που του κολλησε στο λογοτυπο της ΝΟΚΙΑ, κανε μια επισκεψη σε ΝΟΚΙΑ Care καταστημα και ζητα να στο φλασαρουν και θα φτιαξει με την μια. Απλα θα χασεις ολα τα δεδομενα σου.

 

Την προηγουμενη Παρασκευη:

Εγω: ρε παιδια γιατι ειναι 3 εβδομαδες το κινητο στο service;; Μπορειτε να μου δωσετε ενα τηλεφωνο να μιλησω απευθειας;

Υπαλληλος Νοκια Περιστεριου: το τμημα service της Nokia care εχει κλεισει στην Ελλαδα και το κινητο σας βρισκεται στο εξωτερικο.

 

Ειπωθηκαν επακριβως αυτα. Τωρα αν δεν ξερουν τι τους γινεται και στα καταστηματα Nokia, δε φταιω εγω.

Απο τις 4/1 τους το εχω παει...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Την προηγουμενη Παρασκευη:

Εγω: ρε παιδια γιατι ειναι 3 εβδομαδες το κινητο στο service;; Μπορειτε να μου δωσετε ενα τηλεφωνο να μιλησω απευθειας;

Υπαλληλος Νοκια Περιστεριου: το τμημα service της Nokia care εχει κλεισει στην Ελλαδα και το κινητο σας βρισκεται στο εξωτερικο.

 

Ειπωθηκαν επακριβως αυτα. Τωρα αν δεν ξερουν τι τους γινεται και στα καταστηματα Nokia, δε φταιω εγω.

Απο τις 4/1 τους το εχω παει...

Δυστηχως δεν ηξερε τι του γινοταν ο υπαλληλος στο συγκεκριμενο καταστημα.

Αυτο που εκλεισε ειναι τα γραφεια της ΝΟΚΙΑ στην Ελλαδα και οχι το service το οποιο συνεχιζει κανονικα οπως πριν τις δραστηριοτητες.

Απλα καποιες βλαβες και καποιες συσεκυες οπως τα νεα Lumia δεν επισκευαζονται εδω αλλα στο εξωτερικο (Ουγγαρια αν δεν κανω λαθος).

Link to comment
Share on other sites

Φτασαμε στο σημειο να ενημερωνομαστε σωστοτερα απο ατομα μεσα σε ενα φορουμ, απο ο,τι με τις ιδιες τις εταιριες...

Αλλα τι λειτουργει σωστα σε αυτο τον τοπο;

Σε ευχαριστω για την ενημερωση φιλε μου.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Την προηγουμενη Παρασκευη:

Εγω: ρε παιδια γιατι ειναι 3 εβδομαδες το κινητο στο service;; Μπορειτε να μου δωσετε ενα τηλεφωνο να μιλησω απευθειας;

Υπαλληλος Νοκια Περιστεριου: το τμημα service της Nokia care εχει κλεισει στην Ελλαδα και το κινητο σας βρισκεται στο εξωτερικο.

 

Ειπωθηκαν επακριβως αυτα. Τωρα αν δεν ξερουν τι τους γινεται και στα καταστηματα Nokia, δε φταιω εγω.

Απο τις 4/1 τους το εχω παει...

 

αρχιζει να ξεφευγει λιγο η κουβεντα σε offtopic αλλα πρεπει να πω την γνωμη μου μιας και ξερω απο τετοια θεματα πλεον καλα...

σερβις εδω κανει η αρβατο και λιγο τα νοκια care.. στα πιο "προχω" κινητα ομως (εννοωντας οσα δεν εχουν κυκλοφορησει επισημα εδω ή οσα υπαρχουν σε μικρο στοκ ή οσα ειναι σαν το Ν9 ή οσα ειναι προσφατες ναυαρχιδες) δεν κανουν σχεδον τιποτα και αμα κανουν θα ειναι σε ειδικες περιπτωσεις..

τι εννοω:

απαξ και αφησεις σε nokia care στην πρωτη βλαβη παει παντα εξω (το δινουν στην αρβατο να το στειλει).

μετα την πρωτη φορα εχεις μικρη ελπιδα αμα το πας στην αρβατο (εσυ ο ιδιος) με βλαβη που ουσιαστικα δεν διορθωθηκε την πρωτη φορα να εχουν ανταλλακτικο και να κανουν αυτοι αλλαγη (μιλαμε παντα για ζημιες τυπου αλλαγη οθονης, ακουστικου, κουμπιου και ισως και περιπτωσεις σαν την δικια σου με τον sim reader (αν δεν ειναι καρφωμενος στην πλακετα).

επισης μετα απο καποια επισκευη (απο αρβατο ή εξωτερικο) αν σκασει καποιο μικροπροβλημα (hardware παντα) που δεν θα θελει λυσιμο ΟΛΟ το κινητο μπορεις ακριβως μετα απο εναν ημερολογιακο μηνα να το πας σε καποιο καλο Nokia care (αφου εχεις μιλησει μαζι τους απο πριν) και να στο φτιαξουν επιτοπου..

 

Οσο για την δικια μου εκτιμηση για τη περιπτωση σου: αμα ο sim reader ειναι καρφωμενος στην πλακετα και εχεις κανει μεγαλη ζημια τοτε πας για αλλαγη πλακετας και πολυ φοβαμαι οτι δεν θα ισχυσει η εγγυηση σου (god bless your pocket :p :( )..

αλλιως αντε να δωσεις κανα 40 (αν ειναι παραπανω ειναι απλα τραγικοι) για αλλαγη sim reader.

 

υγ1: δεν ειμαι υπαλληλος της νοκια απλα εχω μεγαλη εμπειρια απο το service της νοκια και εχω μιλησει πολυ με υπαλληλους Nokia care αλλα και με υπαλληλους του επισημου service ουγγαριας

 

υγ2: συγγμωμη imprezasti για το σεντονι αυτο σε αυτο το thread, αν θες μετεφερε τα στο thread για το επισημο service, απλα επρεπε να τα πω αυτα για να τα εχει υποψην του ο κοσμος

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για τα Nokia Care, ας πω την πρωινή μου εμπειρία, λόγω του ότι κόλλησε το κινητό μετά από hard reset.

Στο Μαρούσι: Θέλησαν να το στείλουν κατ' ευθείαν στο εξωτερικό για είκοσι ημέρες.

Κηφισιάς: (Από το τηλέφωνο) Δεν το υποστηρίζουμε.

Αμπελοκήπων: (Από το τηλέφωνο) Κόλλησε σε hard reset από το menu; Φέρε το από εδώ. (Ενημερωμένος)

Το πηγαίνω, το βάζει στο εργαστήριο, μου είπε πως θα το φορτίσει και θα με πάρει τηλ. Ούτε μα, ούτε μου....

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Φτασαμε στο σημειο να ενημερωνομαστε σωστοτερα απο ατομα μεσα σε ενα φορουμ, απο ο,τι με τις ιδιες τις εταιριες...

Αλλα τι λειτουργει σωστα σε αυτο τον τοπο;

Σε ευχαριστω για την ενημερωση φιλε μου.

 

Εχεις δικιο.

Ειμουνα νοκιακιας και γω χρονια αλλα μετα απο μια προσωπικη εμπειρια με τα νοκια care(6μηνες στο σερβις) εκανα στροφη στα android αλλα γενικα ασπαζομαι αυτο που λες οτι στο φορουμ βρισκεις ατομα που γνωριζουν πιο πολλα.

Παρ ολα αυτα αν παρει καποιος wph θα του πω να παρει νοκια...και οχι htc που εχω εγω.

Νοκια+ms.;)

Link to comment
Share on other sites

Αλλες 3 βδομαδες στο service το n9 για να μου κανουν ξανα αναβαθμιση λογισμικου.

Φαντασου να μην εστελνα και mail καθε μερα.

Περιμενω mail να δω τι σαχλαμαρες θα ακουσω και αρχιζω να μιλαω με τον δικηγορο. Ουτε και με νοιαζει ποσα θα μου κοστισει η ιστορια.

Σιχαθηκα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα και απο εμενα...

Προσφατα αγορασα και εγω το Ν8 απο καταστημα ηλεκτρικων ειδων(Σαραφιδης) και την πατησα σαν νεος αγοραστης...Εντοπισα τα προβλημα της κοκκινης οθονης και το πηγα σε nokia care χθες 25/02/2012...σημερα με πηρανε τηλεφωνο και με ενημερωσαν οτι το τηλεφωνο πρεπει να παει Αθηνα (σε 10-15 μερες θα ειναι πισω)διοτι ενω αλλαξανε την οθονη βγαινει το μυνημα VALIDATION ERROR(απο οτι καταλαβα κατι δεν βλεπουνε απο τα κεντρικα)...Να ενημερωσω οτι το κινητο ειναι απο αγγλια παραεισαγωγης με product code 059C5Q8...επισης η εγγυηση ειχε ληξει απο της 6/1/2013 αλλα λογω αγορας απο το καταστημα στις 28/01/2013 ισχυει για 2 χρονια οπως μου ειπανε...τι μπορει να παιζει;

Nokia 5110,Nokia 6150,Nokia 3310,Nokia 7250i,Motorola V1050,Motorola razr v3i,Sony Ericsson k750i,Sony Ericsson w800i,Sony Ericsson w810i,Nokia N70-Nokia N70ME,Nokia N73-Nokia N73ME,Nokia N85,Nokia C5-03,Nokia N8-00 Dark Grey
Link to comment
Share on other sites

Τελειωσε η δικη μου ιστορια τελικα. 4 φορες στο service (11 εβδομαδες) για αλλαγη πλακετας.

Αν εχετε ιδια προβληματα μην περιμενετε να επισκευαστει η συσκευη σε λιγοτερο απο 9 εβδομαδες τουλαχιστον. Οσο και να μιλατε, οτι και να σας λενε, τοσο θα κανει. Δεν τους καιγεται καρφι.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή από την σκύλα στην Χάρυβδη . Ένας από τους λόγους που δεν ξαναπαίρνω NOKIA.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου γνώμη είναι οτι δεν αξίζει να δώσεις πάνω από 150€ άντε 200€ για κινητό οτι μάρκα και να είναι αυτό μιας και η αντιμετώπιση που έχεις απ το service των εταιρειών είναι ίδια, είτε έχεις κινητό των 20€ είτε των 500€

 

σόρρυ για to off-topic

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

+1

 

παιρνεις ενα 75 ευρω που εδωσα εγω για το δικο μου κ αν χαλασει παιρνεις αλλο,

με τα λεφτα που κανει το iphone 5 παιρνω 8 τετοια (10 με την τωρινη τιμη) κ μου μενουν κ ρεστα ;)

 

(sorry για το offtopic κι απο μενα)

 

οχι οτι δεν το κηνυγας παραλληλα με τα service βεβαια, αλλα τι ειναι καλυτερο τελικα;

νοκια ή η κινεζια που πηρε ενας φιλος (zte blade 3), αυτος που θα βρει service δλδ;

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ερώτηση.

Νόκια 5800, μετά από πτώση (μαλακή πτώση), κόλλησε το κουμπί στο πλάι, που κλειδώνει/ξεκλειδώνει.

δε λέει να κουνηθεί με τίποτα.

εχει νόημα να το πάω στο γερμανό (ή σε κάποιο nokia center), ή μπορεί να το φτιάξει ο οποιοσδήποτε επιδιορθώνει κινητά?

και επίσης, τι ζημια ειναι αυτη, φανταζεται κανεις? ειναι κατι ασήμαντο? θα παει κανα 20αρικο δηλαδη,στο γερμανο?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

πηρα ενα hands free nokia απ το public κ μετα απο κανα μηνα τα κακαρωσε (δεν με ακουγαν),

τους το πηγα κ ειπαν οτι θα το στειλουν στην nokia,

ειμαι στην 3η βδομαδα κι ακομα κανενα τηλ, ποσο πρεπει να περιμενω;

Link to comment
Share on other sites

πηρα ενα hands free nokia απ το public κ μετα απο κανα μηνα τα κακαρωσε (δεν με ακουγαν),

τους το πηγα κ ειπαν οτι θα το στειλουν στην nokia,

ειμαι στην 3η βδομαδα κι ακομα κανενα τηλ, ποσο πρεπει να περιμενω;

 

Ηδη περιμενεις αρκετα για ενα hands free.

Καθημερινα τηλεφωνα μεχρι να τους κουρασεις διοτι αλλιως δε θα βρεις το δικιο σου.

Link to comment
Share on other sites

καλα κρασα...

 

ητανε κλειστη η αντιπροσωπεια για καλοκαιρι (δλδ αμα χαλασει οτιδηποτε νοκια καλοκαιριατικο πρεπει να περιμενουμε να φθινοπωριασει; )

μου ειπαν απ το public που μιλησαν μαζι τους κ θα τους δωσουν (η αντιπροσωπεια στο public)

απαντηση μεχρι την παρασκευη, αντε να δουμε τωρα..

Link to comment
Share on other sites

καλα κρασα...

 

ητανε κλειστη η αντιπροσωπεια για καλοκαιρι (δλδ αμα χαλασει οτιδηποτε νοκια καλοκαιριατικο πρεπει να περιμενουμε να φθινοπωριασει; )

μου ειπαν απ το public που μιλησαν μαζι τους κ θα τους δωσουν (η αντιπροσωπεια στο public)

απαντηση μεχρι την παρασκευη, αντε να δουμε τωρα..

 

Καλα public, αμα θελουμε σε πιστευουμε.

 

Τα νοκια δε χαλανε ρε καλοκαιρι.Απο Χριστουγεννα μερια και μετα...χιουμορ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ περιμένω ένα Nokia 700 απο το service ακριβώς δυο μήνες. Οταν το είχα πάει μου είχαν πει οτι θα πάρει τρεις εβδομάδες η όλη διαδικασία. Τραγικά πράγματα. Το έχουν στείλει στα κεντρικά οπότε δε μπορώ να πάω να κάνω θέμα στο Nokia Care της Ιωνος Δραγούμη. Εκεί μου είπαν πως απλά περιμένω.
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...