Jump to content

Επισκευή Nokia - που;


leosedf
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να δουμε και αυριο τι θα γινει ...θα τους ξαναπαρω τηλ!!

 

γενικα παιδια να στελνετε mail στα κεντρικα (μεσω του Nokia.gr) μονο ετσι θα σας λενε ακριβως..

εμενα μου ειπαν απο κει οτι το κινητο μου απο χτες ειναι επισκευασμενο και εχει φυγει για αθηνα..

ομως ουτε η αρβατο ουτε το καταστημα νοκια που το αφησα το ηξεραν αυτο...

αρα μονο απο τα κεντρικα θα μαθαινετε εγκυρες πληροφοριες...

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@nokse

Καλησπέρα φίλε ,

Λοιπόν είχα και εγώ κάτι αντίστοιχο ..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3878109#post3878109

post # 880 & αλλα

post #914 ktl

 

Το πρώτο που θα κάνεις αν είσαι μέσα στην εγγύηση , είναι να τους πάρεις ένα τηλ και να ΑΠΑΙΤΙΣΕΙΣ την συσκευή αλλιώς να τους κάνεις γνωστό ότι θα κάνεις καταγγελία .

Τώρα αν κάνεις καταγγελία μην περιμένεις και από εκεί άμεσα αποτελέσματα , μπορεί να περιμένεις 1-2 μήνες από τον συνήγορο του καταναλωτή . αν έχεις τα φράγκα βάλει δικηγόρο , αλλιώς συνήγορο του καταναλωτή , απλά να ξέρεις είναι χρονοβόρα διαδικασία .

Αν διάβασες τα λινκ που σου έδωσα , πείρα την συσκευή στα χέρια μου μέσα – προς τέλη Απριλίου , και υπέγραψα ότι θα αποσύρω την καταγγελία , όποτε να ξέρεις ότι μπορείς να τους κάνεις ζημία αρκεί να έχεις υπομονή .

Ενώ στην αρχή μου έδιναν Ε700 μετά Ν8 μετά ένα μετεωρισμένο Ν900 , καινούρια πλακέτα μεταχειρισμένα κυλήματα , στο τέλος πείρα καινούρια συσκευή .

Καλή δύναμη , may the force be with you .

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο σημερα στο καταστημα nokia care (που οπως εγραψα και σε αλλο ποστ παρεδωσα το Ν9 μου στις 15 Ιουνιου και θα πηγαινε εξωτερικο για επισκευη) και δεν ειχαν κανενα νεο.

 

Ετσι, αφου διαβασα κι εδω διαφορα, μπηκα στη σελιδα της Νοκια και στο "ζωντανο chat" που εχει στην υποστηριξη. Εφοσον ειπα τι συμβαινει και εδωσα το ΙΜΕΙ μου ειπαν πως η συσκευη εχει επιστραφει απο τα κεντρικα service στις 29 Ιουνιου. Απο τοτε εχουν περασει τοσες μερες, γιατι δεν εχει επιστρεψει ακομα στο καταστημα η συσκευη?

Link to comment
Share on other sites

Πηρα τηλεφωνο σημερα στο καταστημα nokia care (που οπως εγραψα και σε αλλο ποστ παρεδωσα το Ν9 μου στις 15 Ιουνιου και θα πηγαινε εξωτερικο για επισκευη) και δεν ειχαν κανενα νεο.

 

Ετσι, αφου διαβασα κι εδω διαφορα, μπηκα στη σελιδα της Νοκια και στο "ζωντανο chat" που εχει στην υποστηριξη. Εφοσον ειπα τι συμβαινει και εδωσα το ΙΜΕΙ μου ειπαν πως η συσκευη εχει επιστραφει απο τα κεντρικα service στις 29 Ιουνιου. Απο τοτε εχουν περασει τοσες μερες, γιατι δεν εχει επιστρεψει ακομα στο καταστημα η συσκευη?

 

ε αυριο λοιπον παρε στην αρβατο...

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

παιδια στην αρβατο ειναι για σφαλιαρες..

εχει επιστρεψει το Ν9 μου απο την τριτη στην αρβατο και ακομα δεν εχει φυγει για το nokia care..

επρεπε να τους παρω ο ιδιος να το ζητησω να γινει αμεσα για να φυγει σημερα παρασκευη..

 

και να παραθεσω και εναν οδηγο για οσους αφησουν το κινητο τους (νοκια) για επισκευη και θελησουν να ξερουν την εξελιξη της συσκευης και να επισπευσουν τις διαδικασιες:

---1. Αφου αφησουμε το κινητο σε nokia care παιρνουμε την μεθεπομενη μερα να ρωτησουμε τι καναν και αν θα παει στα κεντρικα (αρβατο)

---2. Αν δεν το εχουν στειλει ηδη στα κεντρικα ξαναπερνουμε μετα απο 2 μερες να ξαναρωτησουμε. Επαναλαμβανουμε την διαδικασια μεχρι να μας πουν οτι το εστειλαν.

---3.Μετα απο 2 μερες παιρνουμε τηλ στην αρβατο και ρωταμε την εξελιξη και αν θα παει εξωτερικο (99% για να εχει παει αρβατο σημαινει οτι φευγει για εξωτερικο)

---4. Απο δω και στο εξης παιρνουμε συχνα-πυκνα στην εξυπηρετηση πελατων (τηλ 0080044144300) ή στελνουμε μειλ μεσω nokia.gr ή μεσω live-chat στο nokia.gr επισης και ρωταμε για την προοδο της συσκευης λεγοντας ποσες μερες εχουν περασει και ρωτωντας ποτε θα επιστρεψει ελλαδα.

http://www.nokia.com/gr-el/support/contact/

Στα emails απαντα ο Αρχοντης Θεοδωρος που ειναι εξυπηρετικοτατος και ευγενεστατος

---5. Το πιο σημαντικο τωρα: Μολις το κινητο μας πουν οτι γυρισε ελλαδα (δηλαδη στην αρβατο) τηλεφωνουμε στην αρβατο (9:00-16:00, 2105197500) και τους λεμε να επισπευσουν την αποστολη στο nokia care (εμενα το ειχαν εκει 4 μερες τωρα και δεν το καναν τιποτα, αντι να το στειλουν στο φαληρο να παω να το παρω)

---6. Μολις μας πουν οτι το κινητο εφυγε για το νοκια care, υπολογιζουμε οτι την επομενη εργασιμη θα ειναι εκει..

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

παιδια στην αρβατο ειναι για σφαλιαρες..

εχει επιστρεψει το Ν9 μου απο την τριτη στην αρβατο και ακομα δεν εχει φυγει για το nokia care..

επρεπε να τους παρω ο ιδιος να το ζητησω να γινει αμεσα για να φυγει σημερα παρασκευη..

 

και να παραθεσω και εναν οδηγο για οσους αφησουν το κινητο τους (νοκια) για επισκευη και θελησουν να ξερουν την εξελιξη της συσκευης και να επισπευσουν τις διαδικασιες:

---1. Αφου αφησουμε το κινητο σε nokia care παιρνουμε την μεθεπομενη μερα να ρωτησουμε τι καναν και αν θα παει στα κεντρικα (αρβατο)

---2. Αν δεν το εχουν στειλει ηδη στα κεντρικα ξαναπερνουμε μετα απο 2 μερες να ξαναρωτησουμε. Επαναλαμβανουμε την διαδικασια μεχρι να μας πουν οτι το εστειλαν.

---3.Μετα απο 2 μερες παιρνουμε τηλ στην αρβατο και ρωταμε την εξελιξη και αν θα παει εξωτερικο (99% για να εχει παει αρβατο σημαινει οτι φευγει για εξωτερικο)

---4. Απο δω και στο εξης παιρνουμε συχνα-πυκνα στην εξυπηρετηση πελατων (τηλ 0080044144300) ή στελνουμε μειλ μεσω nokia.gr ή μεσω live-chat στο nokia.gr επισης και ρωταμε για την προοδο της συσκευης λεγοντας ποσες μερες εχουν περασει και ρωτωντας ποτε θα επιστρεψει ελλαδα.

http://www.nokia.com/gr-el/support/contact/

Στα emails απαντα ο Αρχοντης Θεοδωρος που ειναι εξυπηρετικοτατος και ευγενεστατος

---5. Το πιο σημαντικο τωρα: Μολις το κινητο μας πουν οτι γυρισε ελλαδα (δηλαδη στην αρβατο) τηλεφωνουμε στην αρβατο (9:00-16:00, 2105197500) και τους λεμε να επισπευσουν την αποστολη στο nokia care (εμενα το ειχαν εκει 4 μερες τωρα και δεν το καναν τιποτα, αντι να το στειλουν στο φαληρο να παω να το παρω)

---6. Μολις μας πουν οτι το κινητο εφυγε για το νοκια care, υπολογιζουμε οτι την επομενη εργασιμη θα ειναι εκει..

 

Πολυ χρησιμος ο οδηγος (καταληξαμε να θελουμε οδηγο για να παρουμε τις συσκευες μας). Εγω ειμαι ακομα στο 5ο βημα, ακομα δεν εχουν στειλει τη συσκευη. Ειχα "χαλαρωσει" με την εκτιμηση του ανθρωπου που μιλησα στο live chat οτι λογικα μεσα στην εβδομαδα θα ειναι στο καταστημα nokia care για να το παραλαβω. :cry:

Link to comment
Share on other sites

και για τους δεκα πρωτους τυχερους που θα τηλεφωνησουν μπονους 15 ημερων γρηγορης επιστροφης της συσκευης τους... LOL
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Πολυ χρησιμος ο οδηγος (καταληξαμε να θελουμε οδηγο για να παρουμε τις συσκευες μας). Εγω ειμαι ακομα στο 5ο βημα, ακομα δεν εχουν στειλει τη συσκευη. Ειχα "χαλαρωσει" με την εκτιμηση του ανθρωπου που μιλησα στο live chat οτι λογικα μεσα στην εβδομαδα θα ειναι στο καταστημα nokia care για να το παραλαβω. :cry:

 

ο ανθρωπος στο chat σου ειπε τι ειναι φυσιολογικο να γινει...

που να ξερει οτι στην αρβατο ξινονται και κρατανε τα επισκευσμενα κινητα χωρις λογο??

παιδια μαλλον πλεον ειναι μονοδρομος να αφηνουμε αν γινεται οι ιδιοι τα κινητα στην αρβατο για να μην χρειαζεται να χανουμε χρονο με την αναμονη μεχρι να παει απο το nokia care στην αρβατο (2-3 εργασιμες) και μετα μεχρι να το στειλει πισω στο nokia care η αρβατο (ειδικα αυτο αφου δεν τα δρομολογουν αμεσα)...

κατα αυτον τον τροπο γλιτωνουμε το λιγοτερο κανα 5ημερο...

 

λογικα δευτερα-τριτη θα εχω το κινητο μου πισω και θα σας γραψω αναλυτικα την οδυσσεια του για να ξερετε και εσεις τι να κανετε σε αναλογες περιπτωσεις..

 

 

//cross my fingers, οτι δεν θα εχουν κανει καμια βλακεια στο κινητο μου...

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το παρελαβα σημερα. Το "αστειο" της υποθεσης? Το κινητο εχει πανω απο βδομαδα που εχει παραδωθει στη nokia care της περιοχης μου. Με πηραν τηλεφωνο 1 φορα την ημερα που το παρελαβαν και δεν το ειχα σηκωσει (κοιμομουν και οταν το ειδα δεν πηγε το μυαλο μου οτι ειναι απο τη nokia care, δεν ξερω απ'εξω το νουμερο τους) και απο τοτε φυσικα δεν ενδιαφερθηκαν να ξαναπαρουν.

Ως εδω καλα, θα παραδεχομουν οτι φταιω εγω, το θεμα ειναι οτι πριν μερικες μερες πηρα τηλεφωνο να ρωτησω στη nokia care (το αναφερω σε ανωθεν ποστ) και μου ειπαν συνοπτικα οτι θα με ειδοποιησουν οταν ερθει... ενω ηταν ηδη εκει τοσες μερες! Παλι καλα που ξαναπηρα σημερα δηλαδη και τους ανεφερα τι μου ειπαν απο αρβατο αλλιως παλι θα μου ελεγαν στα γρηγορα οτι θα με ειδοποιησουν οταν ερθει. Το κινητο παντως μου το επεστρεψαν σε αριστη κατασταση με προστατευτικο πλαστικο στην οθονη (λογικο) και στο πισω ασημι μερος που ειναι η καμερα (αυτο μου εκανε εντυπωση, καλη κινηση επειδη γεμιζει γρατσουνιες).

 

Τελικη εντυπωση ειναι οτι θελει "κυνηγι" το πραγμα και αυτο ειναι αρνητικο φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Γεια σας. Θα σας πω την περιπέτεια που είχα με το Ν8 μου. Πριν από 3 εβδομάδες περίπου η κάμερά του Ν8 σταμάτησε να λειτουργεί. Εννοώ άνοιγε κανονικά αλλά όλα ήταν μαύρα. Τι format του έκανα, του ξαναπέρασα την Belle με το phoenix αλλά το πρόβλημα παρέμενε. Τελικά αποφάσισα να το πάω στον Άγγελο σε Nokia Care στα Ιωάννινα(Πουκεβίλ 6, τηλ. 2651030019). Το έστειλε στα κεντρικά, ευτυχώς που ήταν μέσα στην εγγύηση και μέσα σε 10 μέρες το Ν8 μου είναι πάλι στα χέρια μου!!! Του άλλαξαν όλη την κεντρική πλακέτα και τώρα το Ν8 είναι καλύτερο και από πριν.

Να πω φυσικά ότι είμαι από Ηγουμενίτσα αλλά έχοντας εμπιστοσύνη στον Άγγελο(ο τύπος το κατέχει το άθλημα και είναι πολύ ευγενικός και πρόθυμος να σε βοηθήσει σε οποιοδήποτε πρόβλημα) και στο Nokia Care που δουλεύει αποφάσισα να ανέβω Ιωάννινα να του δώσω το κινητό, γύρω στα 80 χιλ. απόσταση.

Οπότε φίλοι μου αν κάποιος έχει πρόβλημα με το Nokia του και είναι από τα Ιωάννινα, μπορεί να πάει και να ζητήσει τον Άγγελο και σίγουρα θα του βρει λύση στο πρόβλημά του.

Για να μην παρεξηγηθώ, δεν κάνω διαφήμιση αλλά είμαι τόσο ικανοποιημένος από το συγκεκριμένο Nokia Care και θεωρώ ότι καλό είναι να ξέρουμε και σε ποιά μαγαζιά μπορούμε να εξυπηρετηθούμε καλύτερα.

Να'στε όλοι καλά φίλοι μου και να χαιρόμαστε όσο ποιό πολύ μπορούμε το κινητάκι μας!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπερα παιδια. Θα ηθελα πολυ την βοηθεια σας και να μου πειτε τι να κανω. Ειχα παρει ενα Lumia 900. Οταν το παρελαβα συνιδητοποιησα οτι η συσκευη ηταν ελατωματικη. Μπορει να το εχετε διαβασει κιολας για καποιες συσκευες που εχουν προβλημα με το back button κατα την αναπαραγωγη οποιουδηποτε ηχου. Πηγα λοιπον στο Nokia care της περιοχης μου και μου ειπαν οτι θα το στειλουν αθηνα και απο εκει εξωτερικο για να φτιαχτει. Περιμενα 20 μερες και το τηλεφωνο ηρθε. Οχι μονο δεν το φτιαξαν αλλα μου λερωσαν και το πισω μερος με μελανι και το ετριβα ποση ωρα για να βγει. Περνω στα κεντρικα, τους το λεω και μου ειπαν να το ξαναστειλω και οτι θα το μεταφερουν οι ιδιοι αυτοι την φορα για αντικατασταση. Περιμενα παλι 20 μερες και το τηλεφωνο ηρθε με το ιδιο προβλημα αλλα και μια μια οθονη μου τριζει στο μερος. Τωρα τι πρεπει να κανω εγω? Πως πρεπει να κινιθω?

 

Σας ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχουμε κοντα nokia care τι κανουμε παιδια?

Συνεννοηση μεσω τηλεφωνου και αποστολη σε καποιο αλλο με δικα μας μεταφορικα για πανε-ελα?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχουμε κοντα nokia care τι κανουμε παιδια?

Το σταυρό μας!! Χε χε, πέρα από την πλακα, ένα τηλ στο κοντινότερο και αποστολή με κούριερ. Δεν νομίζω να έχεις θέμα. :)

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το σταυρό μας!! Χε χε, πέρα από την πλακα, ένα τηλ στο κοντινότερο και αποστολή με κούριερ. Δεν νομίζω να έχεις θέμα. :)

 

Τον εκανα 5 φορες μεχρι τωρα με αυτα που γραφουν τα παιδια Γιαννη..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4415140#post4415140 :ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Συγγνωμη για το διπλο καταρχην, αλλα δεν γινεται να κανω edit πλεον.

 

Τη δευτερα εστειλα την συσκευη μου στο nokia care κατερινης και εφτασε την επομενη. Ο υπαλληλος με διαβεβαιωσε πως θα την στειλει αμεσα για service.

Σημερα εστειλα mail στα κεντρικα για να ρωτησω τι γινεται μιας και δεν υπαρχει τηλεφωνο η live chat πλεον.

Μετα απο λιγο με πηρανε τηλεφωνο και μου ειπαν οτι δεν εχει καταχωρηθει καμια συσκευη με αυτα τα στοιχεια. Επισης δεν απαντουσαν στο nokia care (οταν τους καλουσανε απο τα κεντρικα).

Πηρα τηλεφωνο εγω λοιπον (απαντησανε αμεσως) και τους ειπα τι εγινε. Ο υπαλληλος μου ειπε οτι δεν προλαβαν να την καταχωρησουν στο συστημα γιατι.. ΤΗΝ ΕΣΤΕΙΛΕ ΧΘΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ!

7 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΤΟ ΕΙΧΑΝΕ ΣΤΟ ΝΟΚΙΑ CARE

Αν αυτο ειναι το αμεσο..

 

Η φαση θα γινει ακομα καλυτερη αν στο service μου περασουν απλα το firmware (που περασα 2 φορες μονος μου) αντι να μου αλλαξουν πλακετα..

 

Πραγματικα ΑΙΣΧΟΣ

 

Ο θεος να σας φυλαει απο το service της nokia

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλησπέρα και καλή χρονια σε όλους, θα ήθελα να επισημάνω μια δυσάρεστη εμπειρία που είχα αυτές τις ημέρες απο την nokia εις γνώση των καταναλωτών...

1) δεν υπάρχει εξυπηρέτηση τηλεφωνική, έχει μια φόρμα που στέλνεις τα μυνήματα σου στην ιστοσελίδα, και μετά απο πολλά μυνήματα με πήρε κάποιος με απόκρυψη και αρνήθηκε να μου δώσει τηλέφωνο , είπε θα με ξαναπάρει και ποτέ δεν έγινε...,

Επίσης τα τοπικά σέρβις σου δίνουν ένα τηλέφωνο απο μια αφίσα που δεν λειτουργεί και απλώς σε παραπέμπουν στην ιστοσελίδα να γράψεις nokia.gr..εκει.. και μετά η αντιμετώπιση που είχα..ένας φαύλος κύκλος..

2) το σέρβις για ακριβά κινητά εντος εγγύησης δενγίνεται εδώ, πάνε εξωτερικο και κάνουν 15 με 20 ημέρες να έρθουν..

και 3) η κακή μου εμπειρία.. μετά απο επισκευή του κινητού μου Ν9 ήρθε πίσω με άλλη χειρότερη βλάβη ..έκλεινε ενώ μιλούσα... και το έστειλα καπάκι και ενώ έστειλα τα παράπονα μου και στο facebook της εταιρείας μου απάντησαν μην ανυσηχείτε θα γίνει αντικάσταση συσκευής και μετά απο 20 ημέρες, συνολικά 45μαζί με την πρώτη αποτυχημένη επισκευή μου είπαν α κάναμε επσικευή τελικα, αλλάξαμε μια πλακέτα.. κτλ μην ανυσηχείτε ελάτε να την πάρετε, ξέρετε ήρθε κιολας τελικά.. και αυτό αφού πήρα εγώ τηλ να μάθω, υποτίθεται όταν έχεις παράπονο σε παίρνουν αυτοί..

όπως καταλαβένεται εδώ υπάρχει κοροϊδία.. ψέμα, πέρα απο την ανύπαρκτη εξυπηρέτηση πελατών, εγώ Nokia δεν ξαναπέρνω... κάντε το γνωστό στους φίλους σας...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και καλή χρονια σε όλους, θα ήθελα να επισημάνω μια δυσάρεστη εμπειρία που είχα αυτές τις ημέρες απο την nokia εις γνώση των καταναλωτών...

1) δεν υπάρχει εξυπηρέτηση τηλεφωνική, έχει μια φόρμα που στέλνεις τα μυνήματα σου στην ιστοσελίδα, και μετά απο πολλά μυνήματα με πήρε κάποιος με απόκρυψη και αρνήθηκε να μου δώσει τηλέφωνο , είπε θα με ξαναπάρει και ποτέ δεν έγινε...,

Επίσης τα τοπικά σέρβις σου δίνουν ένα τηλέφωνο απο μια αφίσα που δεν λειτουργεί και απλώς σε παραπέμπουν στην ιστοσελίδα να γράψεις nokia.gr..εκει.. και μετά η αντιμετώπιση που είχα..ένας φαύλος κύκλος..

2) το σέρβις για ακριβά κινητά εντος εγγύησης δενγίνεται εδώ, πάνε εξωτερικο και κάνουν 15 με 20 ημέρες να έρθουν..

και 3) η κακή μου εμπειρία.. μετά απο επισκευή του κινητού μου Ν9 ήρθε πίσω με άλλη χειρότερη βλάβη ..έκλεινε ενώ μιλούσα... και το έστειλα καπάκι και ενώ έστειλα τα παράπονα μου και στο facebook της εταιρείας μου απάντησαν μην ανυσηχείτε θα γίνει αντικάσταση συσκευής και μετά απο 20 ημέρες, συνολικά 45μαζί με την πρώτη αποτυχημένη επισκευή μου είπαν α κάναμε επσικευή τελικα, αλλάξαμε μια πλακέτα.. κτλ μην ανυσηχείτε ελάτε να την πάρετε, ξέρετε ήρθε κιολας τελικά.. και αυτό αφού πήρα εγώ τηλ να μάθω, υποτίθεται όταν έχεις παράπονο σε παίρνουν αυτοί..

όπως καταλαβένεται εδώ υπάρχει κοροϊδία.. ψέμα, πέρα απο την ανύπαρκτη εξυπηρέτηση πελατών, εγώ Nokia δεν ξαναπέρνω... κάντε το γνωστό στους φίλους σας...

 

Ολα αυτα ειναι standar φιλε μου. Μια απο τα ιδια κι εγω με το n9.

Η συσκευη μου επεστρεψε και εγινε αναβαθμιση λογισμικου ενω τους ειπα οτι εκανα 3 φορες (πριν το στειλω για 1η φορα).

Βαρεθηκα να στελνω mail..

Τωρα το ξανα εστειλα και τους ειπα οτι περασα το λειτουργικο αλλες δεκα φορες. Εστειλα και φωτογραφιες που φαινεται οτι το κινητο δεν ανοιγει και βγαζει το τριγωνο με το "device not working properly".

 

Πιστευω πως παλι δε θα το φτιαξουν και θα περιμενω τσαμπα..

Δεν πειραζει ομως. Την 3η φορα θα το φτιαξουν γιατι θα το καψω απο το overclock :mad:

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται μια εταιρια σαν την νοκια, με ιδιοκτητο δικτυο καταστηματων ειδικα για την εξυπηρετηση των πελατων της, οπως ειναι τα Nokia care, να εχει τοσο χαλια αντιμετωπιση?

Οι αλλοι κατασκευαστες που δεν εχουν καν δικο τους δικτυο και βασιζονται στο γερμανο/vodafone/wind shops? Λογικα θα επρεπε να εχουν χειροτερο service/εμπειρια απο τη νοκια. Δεν ξερω ομως αν ειναι ετσι.

Link to comment
Share on other sites

να ενημερώσω οτι λόγου του άριστου τοπικού σερβις εξυπηρετήθηκα, τα παιδία είδαν την ταλαιπωρία που είχα και εκτος απο οτι πήρα την συσκευήυ μου πίσω μου έδωσαν και μια καινούργεια, πράγμα που δε γίνεται οπως μου είπαν και το έκαναν κατεξαίρεση, θα ήθελα να τους ευχαριστήσω αυτοι κρατούν την Nokia στην Ελλάδα ψηλά!
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι η νεα συσκευη δεν ηταν Ν9 εεε?
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...