Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει περίπτωση να είναι ελαττωματική η συσκευή μου? c0e906a1c3a6b0cd63c477196c42c87c.jpg

 

Στάλθηκε από το IN2020 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

33147ad214dfe586dbac0f65ea0c2ff4.jpg

 

Μπα τα ίδια νούμερα παίρνω και εγώ. 08:00-14:00 είμαι στο 65% με 2 παρά ώρες sot. Και η πλάκα είναι ότι αυτό έγινε μετά από ενημερώσεις γιατί στην αρχή που υποτίθεται στρώνει και το παλεύεις πιο πολύ σαν καινούργιο και το είχα και 120/2κ κρατούσε αισθητά περισσότερο. Έφτανα βράδυ με 40% και τώρα ούτε καν. Κάτι έχουν πειράξει με τις αναβαθμίσεις αλλά άντε βρες το.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα σήμερα το 8 prο 8/128 απο bangood σε μαύρο στα 570. Πρώτη φορά παίρνω OnePlus και ανυπομονώ.

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο tempered glass???

Link to comment
Share on other sites

Παρήγγειλα σήμερα το 8 prο 8/128 απο bangood σε μαύρο στα 570. Πρώτη φορά παίρνω OnePlus και ανυπομονώ.

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο tempered glass???

 

Το έχω 3 μέρες το κινητό. Είμαι και εγώ σε αναζήτηση προστασίας.

 

Από όσο βλέπω για το whitestone λένε αρκετά καλά σχόλια (και κάποια αρνητικά) αλλα είναι αρκετα ακριβό και δεν ξέρω αν κρατάει αρκετά, άσε που δεν τον βρίσκει πουθενά άμεσα διαθέσιμο.

 

Το άλλο που σκέφτομαι είναι της Tmax που μου είχε προτείνει ένα παλικάρι από εδώ.

 

Να προσέξεις τι θηκη έχεις γιατί με τις spigen πολλοί λένε πως σπρώχνουν το τζαμακι και το ξεκολλανε.

 

Επίσης όταν και αν βάλεις τζαμακι, να ξαναπεράσεις μετά το δαχτυλικο αποτύπωμα γιατί παίζει να έχεις θέμα.

Link to comment
Share on other sites

@Nikos2k5

Ευχαριστώ λύθηκε το θέμα με το wifi όπως είπες και με τη gallery ξετικαροντας την επιλογή, Αυτόματη ταξινόμηση συλλογών των εφαρμογών.

 

Παραμένει το πρώτο ερώτημα.

Πως ενεργοποιώ το

Μετάβαση σε σύνδεση με χρήση δεδομένων κατά τη διάρκεια κλήσεων.

Η επιλογή volte για τη δεύτερη sim δεν υπάρχει, ενώ υπάρχει στην πρώτη sim 0732c09ed0f581d72a540b3df12b7d2c.jpgfcb2b0ff163fc0575146a26caaedec06.jpg

 

Στάλθηκε από το IN2023 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Note II
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να βάλω αυτό https://www.mythiki.gr/memvranes/oneplus/oneplus-8/mocolo-uv-full-tempered-glass-oneplus-8-detail.html . Έχει κανείς εμπειρία από το συγκεκριμένο? Και κατά πόσο είναι εύκολη η τοποθέτηση χωρίς να γίνει ζημιά?
Link to comment
Share on other sites

@Nikos2k5

...Παραμένει το πρώτο ερώτημα.

Πως ενεργοποιώ το

Μετάβαση σε σύνδεση με χρήση δεδομένων κατά τη διάρκεια κλήσεων.

Η επιλογή volte για τη δεύτερη sim δεν υπάρχει, ενώ υπάρχει στην πρώτη sim...

 

Δες αυτά τα δύο νήματα μήπως έχουν κάτι χρήσιμο για την ενεργοποίηση του VOLTE

 

https://forums.oneplus.com/threads/dual-4g-option-volte-vowifi.1215612/

https://forums.oneplus.com/threads/enable-volte-and-wi-fi-calling-android-11-on-oneplus-8-series-and-oneplus-7-5g.1362076/

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια βρε παιδιά...

Το oneplus 8 pro , κάνει conference call;

Στο 8Τ που πήραμε δεν κάνει merge τις κλήσεις με τους δυο άλλους συνομιλητές.

Στην oneplus μου λένε ότι έχει βλάβη το κινητό, αλλά μου φαίνεται απίθανο η πλήρης έλλειψη ενός μενού από το firmware να οφείλεται σε βλάβη.

 

Το έχει δοκιμάσει κανένας το merge στο pro;

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ρωτάτε πολλοί για προστασία, αυτές οι μεμβράνες είναι εξαιρετικές. Χοντρές, δεν γδερνονται και μπαίνουν χωρίς φουσκάλες με τους οδηγούς που έχει. Εδώ και 4 μήνες είμαι ακόμα με την πρώτη από τις 4 που έχει και είναι σε άριστη κατάσταση. https://www.amazon.co.uk/apiker-Compatible-Protector-Fingerprint-Coverage/dp/B0871ZB5JM?ref_=d6k_applink_bb_marketplace
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ρωτάτε πολλοί για προστασία, αυτές οι μεμβράνες είναι εξαιρετικές. Χοντρές, δεν γδερνονται και μπαίνουν χωρίς φουσκάλες με τους οδηγούς που έχει. Εδώ και 4 μήνες είμαι ακόμα με την πρώτη από τις 4 που έχει και είναι σε άριστη κατάσταση. https://www.amazon.co.uk/apiker-Compatible-Protector-Fingerprint-Coverage/dp/B0871ZB5JM?ref_=d6k_applink_bb_marketplace

Εγκρίνω και εγώ. Αν ακολουθήσετε τις οδηγίες μπαίνει πανευκολα χωρίς φουσκάλες ,έχει ωραία αίσθηση στο χέρι. Νομίζω ότι και το αποτύπωμα πιάνει πιο καλά (από την στοκ, γυμνό δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ). Δέκα ευρώ για 4 δεν το συζητώ. Απλά δεν ξέρω αν σε πτώση θα έχει την προστασία που θα έχεις από ένα τζαμακι.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια βρε παιδιά...

Το oneplus 8 pro , κάνει conference call;

Στο 8Τ που πήραμε δεν κάνει merge τις κλήσεις με τους δυο άλλους συνομιλητές.

Στην oneplus μου λένε ότι έχει βλάβη το κινητό, αλλά μου φαίνεται απίθανο η πλήρης έλλειψη ενός μενού από το firmware να οφείλεται σε βλάβη.

 

Το έχει δοκιμάσει κανένας το merge στο pro;

 

Δοκιμασα εγω τωρα στο OP8 ομως, οχι το pro.

Μια απο τα ιδια.

Μονο το να πηγαινω απο τη μια συσκευη στην αλλη μου επετρεπε, οχι συγχωνευση κλησεων. Οταν μιλουσα στη μια, η αλλη εμπαινε σε αναμονη και τουμπαλιν.

 

Μηπως ειναι θεμα καρτας και δεν το υποστηριζει π.χ. το καρτοκινητο, αλλα θελει συμβολαιο κινητης, σαν υπηρεσια. ?

Edited by nemaki
Link to comment
Share on other sites

.......................

 

Επειδή δεν απαντά ξεκάθαρα αν χρειάζεται να κάνουμε κάποια διαδικασία ή όχι για την ενεργοποίηση του 5G απάντησα στο mail :

"Dear Maria Jones,

Thank you for the answer.

However, my question has to do if I need to do a process on my mobile to activate 5G as I read in the forum.

I have not tried to work with 5G to date as my provider (Vodafone Greece) has not yet made it commercially available, however this will be done very soon and so I need to know."

Περιμένω απάντηση...

 

H συνέχεια της επικοινωνίας μου με την Oneplus ήρθε πολύ καθυστερημένα αφού το μέηλ μου είχε ημερ. 23/12/2020 και η απάντηση ήρθε μόλις χθες 7/2/2021 !! Αλλά και πάλι η απάντηση είναι ασαφής...

 

Snap-2021-02-08-at-14-42-56.jpg

 

Στο μεταξύ δεν έχω λάβει καμιά ενημέρωση στο IN2020 1+ 8 Pro μου και παραμένω με το OxygenOS 11.02.2.IN11AA

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

H συνέχεια της επικοινωνίας μου με την Oneplus ήρθε πολύ καθυστερημένα αφού το μέηλ μου είχε ημερ. 23/12/2020 και η απάντηση ήρθε μόλις χθες 7/2/2021 !! Αλλά και πάλι η απάντηση είναι ασαφής...

...

Στο μεταξύ δεν έχω λάβει καμιά ενημέρωση στο IN2020 1+ 8 Pro μου και παραμένω με το OxygenOS 11.02.2.IN11AA

 

Στην έκδοση 11.0.3.3 δεν χρειάζεται η διαδικασία ενεργοποίησης που είχε αναφερθεί στα oneplus forums

 

Οπότε εσένα το πρόβλημά σου είναι ότι δεν έχεις λάβει ενημέρωση του λειτουργικού

 

Αν δεν την λαμβάνεις αυτόματα, μπορείς να την κατεβάσεις και να την βάλεις

 

Εναλλακτικά δοκίμασε με το oxygen updater

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.arjanvlek.oxygenupdater

Link to comment
Share on other sites

Στην έκδοση 11.0.3.3 δεν χρειάζεται η διαδικασία ενεργοποίησης που είχε αναφερθεί στα oneplus forums

 

Οπότε εσένα το πρόβλημά σου είναι ότι δεν έχεις λάβει ενημέρωση του λειτουργικού

 

Αν δεν την λαμβάνεις αυτόματα, μπορείς να την κατεβάσεις και να την βάλεις

 

Εναλλακτικά δοκίμασε με το oxygen updater

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.arjanvlek.oxygenupdater

 

Το έχω το oxygen updater αλλά ακόμα δεν... :(

 

Screenshot-20210208-164053.jpg

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Το έχω το oxygen updater αλλά ακόμα δεν... :(

...

 

Μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ:

 

https://www.xda-developers.com/oneplus-8-8-pro-receive-oxygenos-11-0-3-3-with-keyboard-height-adjustment-feature-and-bug-fixes/

 

Και να κάνεις τοπική αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Και γω την περασα μεσω Oxygen Updater :p Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Μια ερωτηση αναφορικα με την εγγυηση διοτι ειχα μια γραπτη επικοινωνια με ελληνικο καταστημα ("σκρουτζομαγαζο) πριν λιγο.. Υπαρχει περιπτωση να δινεται 2ετης εργοαστιακη εγγυηση με αγορα απο τετοιο καταστημα? Αν εχω καταλαβει σωστα εως τωρα η 2ετης καλυψη ειναι μονο ειτε απο την oneplus απευθειας αγορα ειτε απο αμαζον. Αν κανω λαθος διορθωστε με..

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

βγήκε νέο update 11.0.4.4 μέσω oxygen updater.

 

Και πάνω στην ώρα μου ήρθε και μένα από το oxygen updater :D:D

Την κατεβάζω τώρα !

 

Edit. Eίχε έρθει η αναβάθμιση και στο κινητό κανονικά... καλύτερα.

 

Edit 2. Έγινε η αναβάθμιση, όλα καλά. Πλην όμως στις ρυθμίσεις δικτύου > προτιμώμενος τύπου δικτύου δεν υπάρχει το 5G.

Μήπως επειδή ακόμα η συσκευή δεν είναι πιστοποιημένη από την Vodafone ?

Aν βάλω sim (που να την βρω, αλλά τεσπά...) από ενεργό κινητό σε 5G θα ενεργοποιηθεί και σε μένα ?

Edited by harmon17

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Και πάνω στην ώρα μου ήρθε και μένα από το oxygen updater :D:D

Την κατεβάζω τώρα !

 

Edit. Eίχε έρθει η αναβάθμιση και στο κινητό κανονικά... καλύτερα.

 

Την τοποθέτησα και από μπαταρία πάει εξαιρετικά καλά αλλά μου κάνει το εξής παράδοξο :

Έχω συνδεδεμένο το Talkband B6 και με το που δέχομαι κλήση χτυπάει μία φορά και την αποδέχεται μεταφέροντας τον ηχο την συσκευή χωρίς να το αγγίξω κάν.

Εννοείται πως δεν έχω κάνει καμία περαιτέρω ρύθμιση στη συσκευή ή στο Bluetooth.

 

 

Άκυρο τελικά παιδιά είχα επιλέξει να μεταφέρει την κλήση στο Bluetooth αυτόματα οπότε όλα καλά.

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

...

Edit 2. Έγινε η αναβάθμιση, όλα καλά. Πλην όμως στις ρυθμίσεις δικτύου > προτιμώμενος τύπου δικτύου δεν υπάρχει το 5G.

Μήπως επειδή ακόμα η συσκευή δεν είναι πιστοποιημένη από την Vodafone ?

 

Ναι

Είναι εγκεκριμένη συσκευή από Vodafone, αλλά όχι ενεργοποιημένη για 5G

Πάρε τους ένα τηλέφωνο

 

...

Αν βάλω sim (που να την βρω, αλλά τεσπά...) από ενεργό κινητό σε 5G θα ενεργοποιηθεί και σε μένα ?

 

Αν είναι να "ξεγελαστεί" το σύστημα του παρόχου, μάλλον θα πρέπει να γίνει ανάποδα, να βάλεις την δική σου σιμ σε μια συσκευή που είναι ενεργοποιημένη για 5G από τον πάροχο

Link to comment
Share on other sites

Ναι

Είναι εγκεκριμένη συσκευή από Vodafone, αλλά όχι ενεργοποιημένη για 5G

Πάρε τους ένα τηλέφωνο

 

 

 

Αν είναι να "ξεγελαστεί" το σύστημα του παρόχου, μάλλον θα πρέπει να γίνει ανάποδα, να βάλεις την δική σου σιμ σε μια συσκευή που είναι ενεργοποιημένη για 5G από τον πάροχο

 

Είχα την sim Vodafone σε MI10T PRO και τώρα στο OP8 pro δεν μου δίνει την επιλογή για 5G

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Ναι

Είναι εγκεκριμένη συσκευή από Vodafone, αλλά όχι ενεργοποιημένη για 5G

Πάρε τους ένα τηλέφωνο

Αν είναι να "ξεγελαστεί" το σύστημα του παρόχου, μάλλον θα πρέπει να γίνει ανάποδα, να βάλεις την δική σου σιμ σε μια συσκευή που είναι ενεργοποιημένη για 5G από τον πάροχο

 

Ε, ναι... ανάποδα πρέπει να γίνει, έχεις δίκιο...

Τους πήρα τηλ αλλά δεν έβγαλα άκρη ούτε εγώ ούτει η υπάλληλος της Vodafone αλλά τουλάχιστον υποσχέθηκε να το ψάξει και να με πάρει τηλ. Στο μεταξύ 2-3 φορές με ρώτησε ποιας εταιρείας είναι το κινητό μου με ερωτήσεις του τύπου "και το Oneplus είναι μοντέλο της Xiaomi ? της Samsung ? ααα, δεν την ξέρω αυτή την μάρκα.." :p :rolleyes:

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...