Jump to content

OnePlus 8 / 8 Pro


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγραψα στο διπλανο νημα του 8Τ να μας ενημερωσουν πως παιχτηκε το σκηνικο. Για να δουμε τι θα μας πουν. Οτι μου πουν θα το μεταφερω ....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τα 8T πήραν αναβάθμιση που ενεργοποίησε τo 5G.

Φαντάζομαι έτσι θα γίνει και σε μας μελλοντικά.

Αφού το κάνουμε χειροκίνητα και παίζει καθαρά software είναι!

 

Στο σάιτ την κοσμοτε πλέον στα συμβατά μοντέλα έχει και τo nord n10

One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

Στο σάιτ την κοσμοτε πλέον στα συμβατά μοντέλα έχει και τo nord n10

Τραγικό. Τι να πούμε ........... :blink:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

βγήκε νέο update!

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εφτιαξαν την επιλογή 5g. Βέβαια δεν εχω ή γιατι η περιοχή μου δεν υποστηρίζει ή γιατι δεν το εχω ενεργοποιήσει σε αλλο πιστοποιημένο κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ενεργοποίησα τις sim σε ενα ΜΙ10Τ και επιτέλους εχω 5G!

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ✌️ Γιάννη σε ευχαριστούμε! Τί δούλεψες καθόλου το Mi 10 T ; Και αν ναι πως σου φάνηκε?
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος ✌️ Γιάννη σε ευχαριστούμε! Τί δούλεψες καθόλου το Mi 10 T ; Και αν ναι πως σου φάνηκε?

 

καλημέρα και καλή χρονιά.

Το δούλεψα λιγο το κινητό ( φίλου μου).

Πολύ καλές εντυπώσεις αλλά για να ρίξουν το κόστος δεν έβαλαν κορυφαία οθόνη και το fingerprint sénsor το έβαλαν στο πλάι όπως στο redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα λες, σωστός! Πας για το 9αρι Pro τώρα φαίνεται κι αυτό εξαιρετικό! ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα λες, σωστός! Πας για το 9αρι Pro τώρα φαίνεται κι αυτό εξαιρετικό! ;)

 

Δε νομίζω, τουλάχιστον άμεσα γιατί το οικονομικό μέλλον είναι αβέβαιο και επιπλέον δε νομίζω οι διαφορές να ειναι τεράστιες πλην της κάμερας εαν τελικά γίνει πράξη η συνεργασία με την Leica

Link to comment
Share on other sites

Στην αναβάθμιση που βγήκε σήμερα δεν έχασα το 5G, ενώ παλαιότερα το έχανα και έπρεπε να ξανακάνω τη διαδικασία.

Εκτιμώ οτι φτιάξανε το 5G και αν ενεργοποιήσετε με SMS την υπηρεσία σε συμβατή συσκευή, θα είστε οκ!

Link to comment
Share on other sites

Στην αναβάθμιση που βγήκε σήμερα δεν έχασα το 5G, ενώ παλαιότερα το έχανα και έπρεπε να ξανακάνω τη διαδικασία.

Εκτιμώ οτι φτιάξανε το 5G και αν ενεργοποιήσετε με SMS την υπηρεσία σε συμβατή συσκευή, θα είστε οκ!

 

Εγώ χωρίς να έχω κάνει την διαδικασία για 5g (γιατί δεν κατέχω) σε oneplus 8,

Μου εμφάνισε κανονικά την επιλογή 5g.

Αλλά στο SMS η cosmote γράφει ότι δεν έχω συμβατή συσκευή.

Αν λοιπόν ενεργοποίησω με συμβατή συσκευή είμαι έτοιμος?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χωρίς να έχω κάνει την διαδικασία για 5g (γιατί δεν κατέχω) σε oneplus 8,

Μου εμφάνισε κανονικά την επιλογή 5g.

Αλλά στο SMS η cosmote γράφει ότι δεν έχω συμβατή συσκευή.

Αν λοιπόν ενεργοποίησω με συμβατή συσκευή είμαι έτοιμος?

Μάλλον θα δουλεψει. Βεβαια ποτε δεν ξέρεις ........ :p

Άντε, τουλάχιστον η Oneplus έκανε το αυτονόητο :lol:

Άντε τώρα εν μέσω lockdown να βρεις συμβατή συσκευή ....... Α ρε Cosmote, συνεχίζει να μας έχει εκτος συμβατοιτητας. Ενώ το Nord ...... πρωτη μούρη :wacko:

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χωρίς να έχω κάνει την διαδικασία για 5g (γιατί δεν κατέχω) σε oneplus 8,

Μου εμφάνισε κανονικά την επιλογή 5g.

Αλλά στο SMS η cosmote γράφει ότι δεν έχω συμβατή συσκευή.

Αν λοιπόν ενεργοποίησω με συμβατή συσκευή είμαι έτοιμος?

 

Νίκο νομίζω πως δεν θα έχεις πρόβλημα,θα συνδεθεί κανονικά αν κρίνω κι από άλλες συσκευές, έτσι απαντά η cosmote όμως η υποστήριξη 5g θα είναι κανονικά. Σημαντικό αυτό που το έφτιαξε η 1+ γιατί είναι κρίμα τέτοια συσκευή να μένει στην απ'έξω.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως μέχρι τώρα ΟΤΑ η 11.0.3.3 δεν έχει έρθει ...... :blink:

Μέσω Oxygen Updater την εμφανίζει κανονικά :worry:

Εκανα το update μεσω Oxygen Updater.

Να τι δειχνει για την καρτα της Cosmote

0x101Iy.jpg και D3CFAvl.jpg

Δεν το δοκιμασα ομως μια και δεν εχω data σαυτη την καρτα .....

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χωρίς να έχω κάνει την διαδικασία για 5g (γιατί δεν κατέχω) σε oneplus 8,

Μου εμφάνισε κανονικά την επιλογή 5g.

Αλλά στο SMS η cosmote γράφει ότι δεν έχω συμβατή συσκευή.

Αν λοιπόν ενεργοποίησω με συμβατή συσκευή είμαι έτοιμος?

 

θα είσαι. Το ίδιο έκανα και εγώ έχοντας κάρτα cosmote.

Link to comment
Share on other sites

θα είσαι. Το ίδιο έκανα και εγώ έχοντας κάρτα cosmote.

Και σε μένα έτσι έγραψαν, μη συμβατή συσκευή. Και ας είχα ήδη την επιλογή στα settings. Βεβαια δεν μπόρεσα να συνεχίσω, μια και δεν εχω data σαυτη την καρτα ..... :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παρότι έκανα την αναβάθμιση δεν μου εμφάνισε επιλογές για 5g. Έχω Vodafone Ελλάδας. Πάντως θα ήταν απαράδεκτη σαν εταιρία αν δεν το έφτιαχνε. Από την άλλη αν πεις ότι το ενεργοποίησε μόλις δόθηκε σε λειτουργία το δίκτυο στην Ελλάδα, τους λες και γρήγορους χαχαχα!!!

Θα πάρω αύριο Vodafone μήπως πρέπει να κάνω κάτι για να εμφανιστεί και σε μένα. Αν και στην περιοχή μου φυσικά να έχει τώρα δίκτυο 5g.

 

Edit: βλέπω άλλαξαν και το γραφικό στην μπροστά κάμερα. Έβγαλαν το δαχτυλίδι και έβαλαν μια πράσινη τέλεια.

Edited by psail
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απότι κατάλαβα η oneplus έδωσε επισημα ενημέρωση για το 5g . Καλά κατάλαβα; Κ δεύτερον πως θα ενεργοποιηθεί στην συσκευή από την στιγμή που το συγκεκριμένο μοντέλο δεν έρχεται Ελλάδα επισημα Κ δεν το πουλάει κανένας πάροχος για να είναι στην λίστα. ( ο μόνος τρόπος θα είναι να βάλεις την sim σε άλλη συσκευή που υποστηρίζει 5g?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απότι κατάλαβα η oneplus έδωσε επισημα ενημέρωση για το 5g . Καλά κατάλαβα; Κ δεύτερον πως θα ενεργοποιηθεί στην συσκευή από την στιγμή που το συγκεκριμένο μοντέλο δεν έρχεται Ελλάδα επισημα Κ δεν το πουλάει κανένας πάροχος για να είναι στην λίστα. ( ο μόνος τρόπος θα είναι να βάλεις την sim σε άλλη συσκευή που υποστηρίζει 5g?
Ναι, εγώ αν μου δοθεί η ευκαιρία και βρω κανένα φίλο που να έχει συμβατή με Cosmote συσκευή έτσι θα κάνω ....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

με oxygen updater με ηρθε χθες, αλλα η cosmote ακομα δεν μας εχει στη λιστα για 5G.

 

ONEPLUS 8 11.0.3.3

Link to comment
Share on other sites

με oxygen updater με ηρθε χθες, αλλα η cosmote ακομα δεν μας εχει στη λιστα για 5G.

 

ONEPLUS 8 11.0.3.3

 

Είχα μια απορία όπως έγραψα Κ πιο πάνω, παρόλο που η συσκευή δεν έρχεται επίσημα στην Ελλάδα η cosmote Και o κάθε πάροχος είναι υποχρεωμένοι να τις βάζουν στην λίστα ;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, μόλις μίλησα με vodafone. Μου είπε ότι η συσκευή μας είναι στις συσκευές με δυνατότητα 5g και ότι δεν χρειάζεται να κάνω τίποτα. Ούτε μήνυμα ούτε τίποτα. Μόλις βρει σήμα στην περιοχή που κινούμαι θα συνδεθεί σε 5g. Εμένα όμως στα δίκτυα γιατί μου βγάζει ακόμα μόνο 2g/3g/4g; Την έχω κάνει την αναβάθμιση από χθες.

Μήπως παίζει ρόλο η sim? Την έχω 4 χρόνια σίγουρα.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, μόλις μίλησα με vodafone. Μου είπε ότι η συσκευή μας είναι στις συσκευές με δυνατότητα 5g και ότι δεν χρειάζεται να κάνω τίποτα. Ούτε μήνυμα ούτε τίποτα. Μόλις βρει σήμα στην περιοχή που κινούμαι θα συνδεθεί σε 5g. Εμένα όμως στα δίκτυα γιατί μου βγάζει ακόμα μόνο 2g/3g/4g; Την έχω κάνει την αναβάθμιση από χθες.

Μήπως παίζει ρόλο η sim? Την έχω 4 χρόνια σίγουρα.

 

Την συσκευή δεν την έχω στα χέρια μου αλλά από Ότι έχω διαβάσει Κ στην προηγούμενη σελίδα ,ένα παλικάρι με την τελευταία ενημέρωση ποσταρε ότι πλέον του βγάζει Κ το 5 g . Άρα μήπως δεν εχεις λάβει την τελευταία ενημέρωση;

Link to comment
Share on other sites

Την συσκευή δεν την έχω στα χέρια μου αλλά από Ότι έχω διαβάσει Κ στην προηγούμενη σελίδα ,ένα παλικάρι με την τελευταία ενημέρωση ποσταρε ότι πλέον του βγάζει Κ το 5 g . Άρα μήπως δεν εχεις λάβει την τελευταία ενημέρωση;

 

έχω την 11,0,3,3,IN11BA περασμένη και στα δίκτυα έχω αυτήν την εικόνα:

https://postimg.cc/0bCQjmg6

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Την συσκευή δεν την έχω στα χέρια μου αλλά από Ότι έχω διαβάσει Κ στην προηγούμενη σελίδα ,ένα παλικάρι με την τελευταία ενημέρωση ποσταρε ότι πλέον του βγάζει Κ το 5 g . Άρα μήπως δεν εχεις λάβει την τελευταία ενημέρωση;

 

Ο φίλος στην προηγούμενη σελίδα έγραψε για την Cosmote ότι του βγάζει την επιλογή 5G, εδώ ο φίλος μιλάει για vodafone.

 

Και σε εμένα, σε 8pro που έκανα την αναβάθμιση με τον oxygen updater και χωρίς να κάνω οτιδήποτε άλλο, στα δεδομένα στην sim1 Cosmote βλέπω την επιλογή προτιμώμενου δικτύου 2G/3G/4G/5G, ενώ στην sim2 vodafone βλέπω την επιλογή προτιμώμενου δικτύου μέχρι 4G.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος στην προηγούμενη σελίδα έγραψε για την Cosmote ότι του βγάζει την επιλογή 5G, εδώ ο φίλος μιλάει για vodafone.

 

Και σε εμένα, σε 8pro που έκανα την αναβάθμιση με τον oxygen updater και χωρίς να κάνω οτιδήποτε άλλο, στα δεδομένα στην sim1 Cosmote βλέπω την επιλογή προτιμώμενου δικτύου 2G/3G/4G/5G, ενώ στην sim2 vodafone βλέπω την επιλογή προτιμώμενου δικτύου μέχρι 4G.

 

Ναι δεν διαφωνώ έχεις απόλυτο δίκιο αλλά αν δεις κάτω από το δυκτιο έχει την επιλογή smart 5g . Αυτό δεν είναι του λογισμικού; ή λόγο cosmote εμφανίστηκε;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 8 / 8 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...