Jump to content

Samsung Galaxy S20 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δουλεύει. Κάποιος έχει ανεβάσει παλιότερα. Ένα σχετικό αρχείο. Όμως καλύτερα μα κόψει ο καθένας ότι δεν χρειάζεται

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή είναι free? Package disabler pro εννοώ.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο ενώ παλιότερα την είχα αγοράσει, την βρήκα στο play store στη βιβλιοθήκη αυτη στην 1η φωτογραφία .

Τώρα υπάρχει άλλη εφαρμογή και ζητάει ξανα χρήματα! 2η φωτοec77359bbe7600a48b2f12d7eabdcb78.jpg7054cdfe3e806c3e7a3f175a11e57a69.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο ενώ παλιότερα την είχα αγοράσει, την βρήκα στο play store στη βιβλιοθήκη αυτη στην 1η φωτογραφία .

Τώρα υπάρχει άλλη εφαρμογή και ζητάει ξανα χρήματα! 2η φωτοec77359bbe7600a48b2f12d7eabdcb78.jpg7054cdfe3e806c3e7a3f175a11e57a69.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Και έτσι θα γίνεται κάθε φορά εκτός αν την αγοράσεις από το site του developer.

Link to comment
Share on other sites

Και έτσι θα γίνεται κάθε φορά εκτός αν την αγοράσεις από το site του developer.
Ευχαριστώ για την πληροφορία . Μήπως έχεις το link ?

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει με χρηση απλή, όχι παιχνίδια, chrome , facebook το κινητό ζεσταίνεται παρα πολύ. Σε σημείο που να είναι ενοχλητικό στο κράτημα.

Το έχει παρατηρήσει άλλος? Μήπως επειδή είναι αρχή ακόμα?

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

σήμερα μετέφερα τον αριθμό της wind που είχα στο p30 pro στο s20 ultra και ενώ έπιανε στο άλλο 4G+ στο P30 Pro στο s20 ultra πιάνει 4G. Πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση της wind και μου λένε ότι μάλλον δεν πιάνει 4G+ στην περιοχή σου. Έχω και μία cosmote σαν 2η sim στο s20 ultra και πιάνει 4G+ κανονικά.

 

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει;:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

σήμερα μετέφερα τον αριθμό της wind που είχα στο p30 pro στο s20 ultra και ενώ έπιανε στο άλλο 4G+ στο P30 Pro στο s20 ultra πιάνει 4G. Πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση της wind και μου λένε ότι μάλλον δεν πιάνει 4G+ στην περιοχή σου. Έχω και μία cosmote σαν 2η sim στο s20 ultra και πιάνει 4G+ κανονικά.

 

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει;:confused:

 

Καμία φορά, μη σου πω πολλές φορές...το σήμα είναι εικονικό..τρέξε ένα speed test και εκεί θα δεις την αλήθεια...εχω δει 4g να μην παίζει πάνω από 4mbps... Κτλ οπότε όταν έχω τέτοια θέματα τρέχω το ίδιο τεστ και στα 2 και έχω την αληθινή εικόνα τους

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο θα έλεγα και εγώ. Και όχι καμιά φορά αλλά αρκετές.Επίσης και η κάθε συσκευή σαν GSM antenna έχει διαφορετικές ανοχές στο σήμα. Το σίγουρο όμως είναι ότι εφόσον έχεις γρήγορο internet και τηλέφωνο δεν έχεις κάποιο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες.

Για να μη μπερδευεστε Οτσν η συσκευη εκπεμπει σε 4G συχνοτητες δεν εκπεμπουν ολες "Συν"

Η 3 η 7 η 20 κτλ.εχουν διαφορετικη εμβελεια ,χωριτικοτητα χρηστων .

Εγω πχ.Στην περιοχη μου εχω και τις τρεις αλλα η 20 και 7 δεν εκπεμπουν συν αλλα σκετο μονο η 3 οταν κουμπωνει εκπεμπει συν.Ετσι ειναι προγραμματισμενο.

Γιαυτο τσαμπα τηλεφωνα παιρνετε σε εταιριες να κανετε παραπονα.

Εαν θελετε να δειτε σε ποια μπαντα ειστε γραψτε στο τηλεφωνο *#0011# και πατηστε στακ1 για την μια καρτα και στακ2 για την δευτερη καρτα σιμ εαν εχετε μεσα.

EDIT1:

Ο υπαλληλος στη εξυπηρετηση βαριεται η μπορει και να μη ξερει παιζει και αυτο οκ δεν τρεχει κατι να ρωτας εδω μεσα εμας που ειμαστε για δεσιμο.

EDIT2:

Αναλογα το σημειο που εισαι μπορει να εχεις σταθεροτητα σε μπαντα η να μεταφερεσαι και στις τρεις οπως για κακη μου τυχη εχω εγω στο σπιτι.Αντιθετα στις εργασιες εχω την 20αρα σταθερα.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες.

Για να μη μπερδευεστε Οτσν η συσκευη εκπεμπει σε 4G συχνοτητες δεν εκπεμπουν ολες "Συν"

Η 3 η 7 η 20 κτλ.εχουν διαφορετικη εμβελεια ,χωριτικοτητα χρηστων .

Εγω πχ.Στην περιοχη μου εχω και τις τρεις αλλα η 20 και 7 δεν εκπεμπουν συν αλλα σκετο μονο η 3 οταν κουμπωνει εκπεμπει συν.Ετσι ειναι προγραμματισμενο.

Γιαυτο τσαμπα τηλεφωνα παιρνετε σε εταιριες να κανετε παραπονα.

Εαν θελετε να δειτε σε μια μπαντα ειστε γραψτε στο τηλεφωνο *#0011# και πατηστε στακ1 για την μια καρτα και στακ2 για την δευτερη καρτα σιμ εαν εχετε μεσα.

EDIT1:

Ο υπαλληλος στη εξυπηρετηση βαριεται η μπορει και να μη ξερει παιζει και αυτο οκ δεν τρεχει κατι να ρωτας εδω μεσα εμας που ειμαστε για δεσιμο.

EDIT2:

Αναλογα το σημειο που εισαι μπορει να εχεις σταθετοτητα σε μπαντα η να μεταφερεσαι και στις τρεις οπως για κακη μου τυχη εχω εγω στο σπιτι.Αντιθετα στις εργασιες εχω την 20αρα σταθερα.

 

Σε ευχαριστώ για την πληροφορια. Την 20 πιάνω τωρα που το βλέπω. Ξέρεις μήπως πως το βλέπω και στο huawei; Το *#0011# δεν λειτουργεί εκει.

 

EDIT: Βρήκα μια εφαρμογή το network cell info και βλέπω ότι όταν βάζω τον wind αριθμό στο huawei το γυρνάει στη 3η μπαντα 4g+, ενώ με το samsung κολλημένο στην 20 με 4G.

Edited by Cris4524
Link to comment
Share on other sites

Γινεται με προγραμμα να αλλαξεις μπαντα μαλιστα και να το κλειδωσεις εκει που θελεις αλλα δεν σου παρεχει τηλεφωνικες κλησεις μονο δεδομενα.

Στα sammy κινητα καποιος που εχει 2 καρτες μπορει την μια να χρησιμοποιει για δεδομενα με κλειδωμενη μπαντα και την δευτερη για οτι θελει.

Με την εφαρμογη activity launcher απο το google play.

EDIT1:

Η 3 και η 7 ειναι οι πιο αδυνατες σε εμβελεια.Η 20 ειναι πιο διαπεραστικη σε τοιχους γενικα εμποδια .

EDIT2:

Η Cosmote εχει λιγοτερες 20αρες μπαντες και εχει απλωσει περισσοτερες 3αρες.Αλλα πασχει σε εμπδια και τοιχους λογο ελλειψης 20αρας γιαυτο πολλοι κλαιγονται στα φορουμ λογο προβληματικης εμβελειας απλα δεν το ξερουν.

Η wind εχει περισσοτερες 20αρες αλλα λιγοτερες τις αλλες και ειναι πιο ισχυρη σε εμποδια .Η 20αρα εχει μικροτερο download speed αλλα ειναι παντα πιο σταθερη.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Γινεται με προγραμμα να αλλαξεις μπαντα μαλιστα και να το κλειδωσεις εκει που θελεις αλλα δεν σου παρεχει τηλεφωνικες κλησεις μονο δεδομενα.

Στα sammy κινητα καποιος που εχει 2 καρτες μπορει την μια να χρησιμοποιει για δεδομενα με κλειδωμενη μπαντα και την δευτερη για οτι θελει.

Με την εφαρμογη activity launcher απο το google play.

EDIT1:

Η 3 και η 7 ειναι οι πιο αδυνατες σε εμβελεια.Η 20 ειναι πιο διαπεραστικη σε τοιχους γενικα εμποδια .

EDIT2:

Η Cosmote εχει λιγοτερες 20αρες μπαντες και εχει απλωσει περισσοτερες 3αρες.Αλλα πασχει σε εμπδια και τοιχους λογο ελλειψης 20αρας γιαυτο πολλοι κλαιγονται στα φορουμ λογο προβληματικης εμβελειας απλα δεν το ξερουν.

Η wind εχει περισσοτερες 20αρες αλλα λιγοτερες τις αλλες και ειναι πιο ισχυρη σε εμποδια

 

Το άλλαξα στην 3 αλλά πάλι 4g.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι η τυχαια στιγμη που σε τοποθετει σε μια μπαντα το δικτυο .Το δικτυο ετσι οπως ειναι στημενο εκει που εισαι θα κανει αυτα που θελει.

Απο κει και περα μπορει να συμβαινουν και αλλα διαφορα εκει που βρισκεσαι.

Η 3 μπαντα δεν ειναι απαραιτητο οτι θα σου δωσει συν .Για να γινει αυτο πρεπει η χωριτικοτητα της κυψελης να εχει ενα συγκεκριμενο αριθμο χρηστων εαν ξεπερνιεται γινεται υποβαθμιση απο συν σε σκετο.

Μη στεναχωριεσαι η συσκευη σου εχει συν απλα ειναι ολα τυχαια.

EDIT1:

Εαν η κυψελη σου αυτη την στιγμη εχει πχ.3000 χρηστες με 3 μπαντα μπορει οι μισοι να εχουν συν και οι αλλοι μισοι οχι .Απι τον αριθμο τοποθετησης 1 μεχρι 1500 και απο τον 1501 μεχρι 3000

EDIT2:

Με πιο απλα λογια μια συσκευη δυνατοτητων 4G εκπεμπει στο δικτυο συμφωνα με το πως ειναι στημενο και το δικτυο με την σειρα του αδυνατει να κατανοησει πιο ειναι το καλυτερο γιαυτην σε συνθηκες 4G θα το βαλει σε μια 4G μπαντα ριχνοτας "ζαρια" δηλαδη που υπαρχει εκεινη την στιγμη διαθεσιμη θεση στην εκαστοτε χωριτικοτητα μπαντας.

Δεν κατανοει το δικτυο οτι το καλυτερο ειναι το 4G+ αλλα λεει να τον βαλω σε μια 4 G διαθεσιμη οπου ναναι συμφωνα με την διαθεσιμοτητα.

EDIT3:

Γιατι πολλοι με κινεζικα κλαιγονται λογο προβληματικου σηματος?

Γιατι δεν μπορουν να κλειδωσουν στην 20 την οποια πολλα δεν εχουν με αποτελεσμα το δικτυο να ψαχνει να τα στειλει στην 3 η 7.

Εαν δεν υπαρχει διαθεσιμη ομως 3 η 7 τοτε υπαρχει απωλεια δευτερολεπτων η λεπτων μεχρι το δικτυο να ξαναβρει να κουμπωσει στην αμεσως διαθεσιμη .Η 3 και 7 ειναι αδυναμες σε εμποδια τοιχους κτλ.Ετσι οταν θα ξαναβρεθει υποστηρικτικη μπαντα θα ερθουν ολα τα μηνυματα και κλησεις που εγιναν οταν βγηκε εκτος δικτυου.

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κανένας δεν έχει θέμα να ζεσταίνεται πολύ το κινητό? Σε σημείο να μην μπορείς να το κρατήσεις, να είναι πολύ ενοχλητικό?

Και χωρίς παιχνίδι, απλώς chrome, facebook, video.

Όταν το εγκατέστησα για πρώτη φορά, έκανα επαναφορά όλες τις εφαρμογές μέσω google .

Και μετά έκανα τα update του κινητού. Ένα reset λέτε θα βοηθήσει?

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

Τελικά κανένας δεν έχει θέμα να ζεσταίνεται πολύ το κινητό? Σε σημείο να μην μπορείς να το κρατήσεις, να είναι πολύ ενοχλητικό?

Και χωρίς παιχνίδι, απλώς chrome, facebook, video.

Όταν το εγκατέστησα για πρώτη φορά, έκανα επαναφορά όλες τις εφαρμογές μέσω google .

Και μετά έκανα τα update του κινητού. Ένα reset λέτε θα βοηθήσει?

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κινητό που δεν ζεστάνεται τέτοια εποχή. Έπιασε iPhone 11 Pro max χτες του κουμπαρου μου, με 10 λεπτά χρήσης και δεν κρατιοταν, καθώς το έχει χωρίς θήκη

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα πιστεύεις είναι φυσιολογικό! Μακάρι...

Πάντως η ζέστη από τη χρήση ειναι ακριβως όπως οταν φορτίζει. Σε τέτοιο βαθμό φτάνει, μετά από αρκετή χρήση face, chrome , youtube κτλ.

Ευχαριστώ πάντως για την πληροφορία.

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα.

 

Το package disabler λειτουργει για ολες τις συσκυες samsung? Sorry για το off topic αλλα εχω ενα παλιο tablet (το Note 10.1 2014 edition) και στο site της εφαρμογης δεν βρηκα πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα.

 

Το package disabler λειτουργει για ολες τις συσκυες samsung? Sorry για το off topic αλλα εχω ενα παλιο tablet (το Note 10.1 2014 edition) και στο site της εφαρμογης δεν βρηκα πληροφοριες.

 

 

Μπορείς να στείλεις ένα Mail στον developer και να ρωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια με την μπαταρια μπορουμε να κανουμε τιποτα αλλο?εχω απενεργοποιησει οτι bloatware δεν θελω,το εχω βαλει στα 60hz αυτοματη φωτεινωτητα,κλειστη η aod σχεδον μονιμα wifi,ολη μερα συνδεδεμενο με buds+ και galaxy watch και πανω απο 5 ωρες και υπολοιπο μπαταριας 10% δεν εχω δει ποτε,ενω γενικα το κινητο τα σπαει και θελω να το κρατησω ειναι το μοναδικο του ψεγαδι και με απογοητευει,ειναι πολυ κριμα να εχει καποιος τετοιο κινητο και να το δουλευει με τις μισες λειτουργιες του για να μην μενει απο μπαταρια

 

μολις ηρθε ενημερωση για ψαχτειτε

Edited by paolo21r
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Είδα μεγάλη βελτίωση στην κάμερα την 108 MP όσον αφορά το φίλους και στα πορτρέτα
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...