Jump to content

Samsung Galaxy S20 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό έχει σχέση με το τι χρειάζεται ή δεν χρειάζεται ο καθένας.

Εγώ πχ απενεργοποίησα τον browser και το πληκτρολόγιο της Samsung ενώ εσύ μπορεί να τα χρησιμοποιείς.

 

Καλημερα φιλε μου μαλιστα τον γονικο ελεγχο να τον απενεργοποιησω μαζι με την ψηφιακη ευγενια ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

1)Επειδή ρωτάει ένας φίλος έχω δοκιμάσει με snap πριν κάνα 1.5 μήνα.Πολυ καλύτερο σε όλα.Δε ζεσταίνεται το ίδιο,έχει καλύτερο σήμα κινητής και wifi και επίσης στην αναμονή κρατάει παραπάνω η μπαταρία.Επισης νομίζω εστιάζει καλύτερα η καμερα.Βεβαια από τότε έχει πάρει αναβαθμίσεις αρκετές ειδικά το exynos οπότε δε ξέρω αν έχουν πλέον έρθει κοντά.

 

Το είχα πάρει από Χονγκ Κονγκ και κάτι που έχει και με βόλεψε είναι η ενσωματωμένη εφαρμογή hiya που λειτουργεί όπως ο dialer στο pixel.Οταν σε καλούν κάνει απευθείας αναζήτηση στο ίντερνετ και σου εμφανίζει ποιος είναι.Εδω το έχουν κόψει οι πάροχοι

 

2)Αυτό που ήθελα εγώ να ρωτήσω είναι αν με τις τελευταίες αναβαθμίσεις έχει διορθωθεί η κάμερα και η κατανάλωση μπαταρίας στο exynos.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

1)Επειδή ρωτάει ένας φίλος έχω δοκιμάσει με snap πριν κάνα 1.5 μήνα.Πολυ καλύτερο σε όλα.Δε ζεσταίνεται το ίδιο,έχει καλύτερο σήμα κινητής και wifi και επίσης στην αναμονή κρατάει παραπάνω η μπαταρία.Επισης νομίζω εστιάζει καλύτερα η καμερα.Βεβαια από τότε έχει πάρει αναβαθμίσεις αρκετές ειδικά το exynos οπότε δε ξέρω αν έχουν πλέον έρθει κοντά.

 

Το είχα πάρει από Χονγκ Κονγκ και κάτι που έχει και με βόλεψε είναι η ενσωματωμένη εφαρμογή hiya που λειτουργεί όπως ο dialer στο pixel.Οταν σε καλούν κάνει απευθείας αναζήτηση στο ίντερνετ και σου εμφανίζει ποιος είναι.Εδω το έχουν κόψει οι πάροχοι

 

2)Αυτό που ήθελα εγώ να ρωτήσω είναι αν με τις τελευταίες αναβαθμίσεις έχει διορθωθεί η κάμερα και η κατανάλωση μπαταρίας στο exynos.

 

Ευχαριστώ

 

To σάπιο δεν γίνεται φρέσκο

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Έχω ψηθεί να το πάρω με Snapdragon από ένα γνωστό site εκτός Ελλάδος. Κατανοώ τα ρίσκα αλλά είναι απαράδεκτο με exynos σύμφωνα με αυτά που διαβάζω.

Από την άλλη σκέφτομαι μήπως έχουν βελτιωθεί τα πράγματα στο note 20 ultra που βγαίνει σε 1 μηνα και κατι.

Η τιμή του βεβαια θα είναι στο Θεό όταν θα βγει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Έχω ψηθεί να το πάρω με Snapdragon από ένα γνωστό site εκτός Ελλάδος. Κατανοώ τα ρίσκα αλλά είναι απαράδεκτο με exynos σύμφωνα με αυτά που διαβάζω.

Από την άλλη σκέφτομαι μήπως έχουν βελτιωθεί τα πράγματα στο note 20 ultra που βγαίνει σε 1 μηνα και κατι.

Η τιμή του βεβαια θα είναι στο Θεό όταν θα βγει.

 

Εγώ λέω περίμενε γιατί αν το ΝΟΤΕ 20 έχει τον βελτιωμένο exynos σίγουρα δεν θα είναι αυτό το χρέπι 990 .

Οπότε δε χρειάζεται να ρισκάρεις να αγοράσεις κάτι εκτός Ελλάδας με τοσα χρήματα.

Μην νομίζεις ότι η τιμή του S20 ultra με snap θα είναι πολύ μακρια απο το Νοτε 20 με τον νέο exynos .

Όπως και να'χει πρέπει να περιμένεις να βγεί το ΝΟΤΕ 20 για να αποφασίσεις

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Έχω ψηθεί να το πάρω με Snapdragon από ένα γνωστό site εκτός Ελλάδος. Κατανοώ τα ρίσκα αλλά είναι απαράδεκτο με exynos σύμφωνα με αυτά που διαβάζω.

Από την άλλη σκέφτομαι μήπως έχουν βελτιωθεί τα πράγματα στο note 20 ultra που βγαίνει σε 1 μηνα και κατι.

Η τιμή του βεβαια θα είναι στο Θεό όταν θα βγει.

 

Εγώ σου λέω με σιγουριά πως μόνο απαράδεκτη δεν είναι η συσκευή με exynos. Κι εγώ θα προτιμούσα με snap αλλά και με τον exynos πετάει. Και σίγουρα δεν θυσιαζω το απίστευτο service της Samsung.

Οτι και να διαβάζεις, η συσκευή είναι σούπερ. Αν χάνεις πχ 15% αυτονομία δεν λέει τίποτα. Ότι και να γίνει το βράδυ θα το φορτίσεις.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για τέτοια ποσά μόνο κάποιος με άνεση οικονομική θα έκανε τέτοια αγορά...

Αν σου βγει μια στραβή και δεν μπορείς να καλύψεις την ζημιά,η έστω να πάρεις άλλη συσκευή,είναι θέμα...Και εγώ ελάχιστες φορές έχω χρειαστεί το service,αλλα πάντα υπήρχε η εγγύηση...Και εγώ θα ήθελα Snap αλλά δεν θα ρίσκαρα...Εδώ σκέφτομαι το Pixel από Amazon αλλά και πάλι κολλάω στην εγγύηση...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου λέω με σιγουριά πως μόνο απαράδεκτη δεν είναι η συσκευή με exynos. Κι εγώ θα προτιμούσα με snap αλλά και με τον exynos πετάει. Και σίγουρα δεν θυσιαζω το απίστευτο service της Samsung.

 

Οτι και να διαβάζεις, η συσκευή είναι σούπερ. Αν χάνεις πχ 15% αυτονομία δεν λέει τίποτα. Ότι και να γίνει το βράδυ θα το φορτίσεις.

Συμφωνώ απόλυτα. Έλεος με την καραμέλα του σάπιου και του φρέσκου. Έχω το s20+ και είναι άψογο σε όλα του. Ναι ο snap είναι καλύτερος, ναι αν θέλετε να τιμωρησετε την Sam ( και καλά θα κάνετε σαν καταναλωτές) αλλά σάπιο το τσιπάκι δεν είναι σε καμία περίπτωση. Σάπια μπορεί να είναι τίποτα 625 snap που κάποιοι τα αποθεωναν κάποτε. Εν κατακλείδι, είναι κατώτερος του Snapdragon? ναι. Είναι ο exynos τσιπάκι ναυαρχίδας? Βεβαίως είναι. Θέλετε να πάρετε άλλη συσκευή εκτός από Samsung φέτος και από του χρόνου βλέπουμε τι αλλο θα κράξετε? Πάρτε και αφήστε εμάς ή τους μελλοντικούς κατόχους με όλα τα άλλα θετικά που έχει η ευρωπαϊκή συσκευή να την χαρούμε /χαρούν.

 

Υγ. Ευτυχώς που δεν άκουσα τις άποψεις εδώ ή των αμεροληπτων youtuber και αγόρασα την συσκευή η οποία είναι μία πολύ μεγάλη αναβάθμιση από τη συσκευή που αντικαθιστά.. Δεν μιλάω για άλλη μάρκα καθώς οι συσκευές της Samsung είναι μοναδικές που καλύπτουν αυτή τη στιγμή σε αυτά που θέλω εγώ.

Υγ2. Στις τιμές που παίζει τώρα φυσικά και δεν υπάρχει αντίπαλος, ειδικά το s20 Plus, ανεξαρτήτου μάρκας.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

+1000 με τον προλαλησαντα. Και εγω με S20+. Εχω παρει ολες τις ναυαρχιδες απο S6 Edge + και μετα εκτος των S9 αυτο εδω ειναι μακραν το καλυτερο....
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει προβληματα ο exynos .

Ειναι θεματα κερνελ.

Αυτα διορθωνονται.

Και φυσικα θα εχουν διορθωθει ειδη.Οι εντολες για να λειτουργει σωστα ενας επεξεργαστης η μια gpu ειναι μεσα στον κερνελ.

Αμα δεν γνωριζεται τι ειναι ο κερνελ του λειτουργικου ειναι λογικο να ακουτε τον καθε youtuber να λεει οτι τον συμφερει.

Θα μου πεις...Ειμαι υποχρεωμενος να μαθω τι ειναι ο κερνελ?

Οχι φυσικα.

Αλλα ...

Οταν ο ασχετος μπλαμπλαουμπλας youtuber λεει οτι ειναι χαλια κατι το λεει χωρις βεβαια να δεχεται κριτικη πως το υποστηριζει.Και ο αλλος το χαφτει...Γιατι πιστευει οτι ο youtuber ειναι και προγραμματιστης..

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το S20 Exynos. Βλέπω ότι έχω ένα τηλέφωνο τούμπανο, που το έχω φορτώσει όπως τα ποστάλια τον Αύγουστο στα νησιά και δεν κολλάει με τίποτα, με 20 παράθυρα ανοικτά.

Εδώ στο forum κάποιοι κάνουν λες και είναι στο Λαγονήσι και κάνουν κόντρες με μηχανές.

Έχω να τους πω πως είτε με 200 τρέχεις, είτε με 220 το ίδιο είναι. Στην σέλα δεν το καταλαβαίνεις και αν φτάσεις 2 λεπτά αργότερα δεν έγινε και τίποτα... εκτός αν έχεις σάπιο μυαλό.

Όλοι μπορούμε να παραγγείλουμε snap απέξω αλλά βασικός κανόνας σε αγορές κάθε είδους είναι να υπάρχει εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει προβληματα ο exynos .

Ειναι θεματα κερνελ.

Αυτα διορθωνονται.

Και φυσικα θα εχουν διορθωθει ειδη.Οι εντολες για να λειτουργει σωστα ενας επεξεργαστης η μια gpu ειναι μεσα στον κερνελ.

Αμα δεν γνωριζεται τι ειναι ο κερνελ του λειτουργικου ειναι λογικο να ακουτε τον καθε youtuber να λεει οτι τον συμφερει.

Θα μου πεις...Ειμαι υποχρεωμενος να μαθω τι ειναι ο κερνελ?

Οχι φυσικα.

Αλλα ...

Οταν ο ασχετος μπλαμπλαουμπλας youtuber λεει οτι ειναι χαλια κατι το λεει χωρις βεβαια να δεχεται κριτικη πως το υποστηριζει.Και ο αλλος το χαφτει...Γιατι πιστευει οτι ο youtuber ειναι και προγραμματιστης..

 

Επειδή όπως σωστά λες, δεν είναι υποχρεωμένος κανένας να ξέρει όλα αυτά τα τεχνικά, σημασία και πάνω απ όλα έχει η εμπειρία χρήσης και στο s20 Ultra που έχω είναι άψογη

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Έλεος με την καραμέλα του σάπιου και του φρέσκου. Έχω το s20+ και είναι άψογο σε όλα του. Ναι ο snap είναι καλύτερος, ναι αν θέλετε να τιμωρησετε την Sam ( και καλά θα κάνετε σαν καταναλωτές) αλλά σάπιο το τσιπάκι δεν είναι σε καμία περίπτωση. Σάπια μπορεί να είναι τίποτα 625 snap που κάποιοι τα αποθεωναν κάποτε. Εν κατακλείδι, είναι κατώτερος του Snapdragon? ναι. Είναι ο exynos τσιπάκι ναυαρχίδας? Βεβαίως είναι. Θέλετε να πάρετε άλλη συσκευή εκτός από Samsung φέτος και από του χρόνου βλέπουμε τι αλλο θα κράξετε? Πάρτε και αφήστε εμάς ή τους μελλοντικούς κατόχους με όλα τα άλλα θετικά που έχει η ευρωπαϊκή συσκευή να την χαρούμε /χαρούν.

 

Υγ. Ευτυχώς που δεν άκουσα τις άποψεις εδώ ή των αμεροληπτων youtuber και αγόρασα την συσκευή η οποία είναι μία πολύ μεγάλη αναβάθμιση από τη συσκευή που αντικαθιστά.. Δεν μιλάω για άλλη μάρκα καθώς οι συσκευές της Samsung είναι μοναδικές που καλύπτουν αυτή τη στιγμή σε αυτά που θέλω εγώ.

Υγ2. Στις τιμές που παίζει τώρα φυσικά και δεν υπάρχει αντίπαλος, ειδικά το s20 Plus, ανεξαρτήτου μάρκας.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Κάποιος "ταΐζει" τα τρολ εδώ μέσα και κάνουν συνέχεια αναφορές ανακριβείς και παραπλανητικες. Όλοι λένε θα ήθελα και εγώ των snapdragon λες και θα καταλάβαιναν διαφορά. Λες και το βράδυ δεν θα φορτιζαν. Και πάει λέγοντας. Μόνο γκρίνια. Έχει 10αδες συσκευές με τον 865 πλέον και μάλιστα για όλες τις τσέπες. Παντε αγοράστε και αδειάστε τη γωνιά σε αυτό το θέμα. Κουρασατε.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Έχω ψηθεί να το πάρω με Snapdragon από ένα γνωστό site εκτός Ελλάδος. Κατανοώ τα ρίσκα αλλά είναι απαράδεκτο με exynos σύμφωνα με αυτά που διαβάζω.

Από την άλλη σκέφτομαι μήπως έχουν βελτιωθεί τα πράγματα στο note 20 ultra που βγαίνει σε 1 μηνα και κατι.

Η τιμή του βεβαια θα είναι στο Θεό όταν θα βγει.

 

παρε με σναπ, βγαζει καλυτερες φωτο, κραταει κανα 2 μερες παραπανω, εχει καλυτερη οθονη γιατι εχει καλυτερη καρτα γραφικων και φυσικα στο αντουντου πιανει καμια 10αρια χιλιαδες παραπανω ποντους. ολα αυτα φυσικα λογω σναπ και μονο, αφου το λενε οι ειδικοι που το πηραν και εκαναν συγκριση αμεση.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος "ταΐζει" τα τρολ εδώ μέσα και κάνουν συνέχεια αναφορές ανακριβείς και παραπλανητικες. Όλοι λένε θα ήθελα και εγώ των snapdragon λες και θα καταλάβαιναν διαφορά. Λες και το βράδυ δεν θα φορτιζαν. Και πάει λέγοντας. Μόνο γκρίνια. Έχει 10αδες συσκευές με τον 865 πλέον και μάλιστα για όλες τις τσέπες. Παντε αγοράστε και αδειάστε τη γωνιά σε αυτό το θέμα. Κουρασατε.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε εμένα αναφέρεσαι;

Επειδή είσαι επιθετικός γενικα και τα έχεις μπλέξει το παντε αγοράστε κλπ λες και είναι δικός σου χώρος εδώ πες το στο σπιτάκι σου.

Δεν μιλάμε για oneplus και xiaomi με 865. Για s20 ultra με άλλο cpu. Το αν δεν καταλαβαίνεις ότι υπάρχει διαφορά και όταν πληρώνεις ένα τέτοιο πόσο θέλεις να έχεις ίση μεταχείριση με άλλες αγορές είναι δικό σου θέμα. Δεν μιλάμε για benchmarks αλλά για πρακτικά θέματα. Θα μας πεις ότι είναι και παραπλανητικες αναφορές. Φυσικά και με πειράζει αν τρώει την μπαταρία πιο γρήγορα ή ζεστενεται περισσότερο. Ψέμα ε;

Φόρουμ είναι εδώ και συζητάμε. Αν κουράστηκες μην απαντάς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παρε με σναπ βγαλει καλυτερες φωτο, κραταει κανα 2 μερες παραπανω, εχει καλυτερη οθονη γιατι εχει καλυτερη καρτα γραφικων και φυσικα στο αντουντου πιανει καμια 10αρια χιλιαδες παραπανω ποντους. ολα αυτα φυσικα λογω σναπ και μονο, αφου το λενε οι ειδικοι που το πηραν και εκαναν συγκριση αμεση.

 

Εγώ νόμιζα ότι κρατάει 3 μέρες παραπάνω. Θα το ψάξω και θα επανέλθω.

Πάντως πρέπει να έχει θέμα με exynos. Φαίνεται από την ορθογραφία σου.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα αναφέρεσαι;

 

Επειδή είσαι επιθετικός γενικα και τα έχεις μπλέξει το παντε αγοράστε κλπ λες και είναι δικός σου χώρος εδώ πες το στο σπιτάκι σου.

 

Δεν μιλάμε για oneplus και xiaomi με 865. Για s20 ultra με άλλο cpu. Το αν δεν καταλαβαίνεις ότι υπάρχει διαφορά και όταν πληρώνεις ένα τέτοιο πόσο θέλεις να έχεις ίση μεταχείριση με άλλες αγορές είναι δικό σου θέμα. Δεν μιλάμε για benchmarks αλλά για πρακτικά θέματα. Θα μας πεις ότι είναι και παραπλανητικες αναφορές. Φυσικά και με πειράζει αν τρώει την μπαταρία πιο γρήγορα ή ζεστενεται περισσότερο. Ψέμα ε;

 

Φόρουμ είναι εδώ και συζητάμε. Αν κουράστηκες μην απαντάς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Εγώ νόμιζα ότι κρατάει 3 μέρες παραπάνω. Θα το ψάξω και θα επανέλθω.

 

Πάντως πρέπει να έχει θέμα με exynos. Φαίνεται από την ορθογραφία σου.

Προφανώς και δεν αναφέρθηκα σε σένα,μιας και εσύ έκανες ερώτηση. Αναφέρθηκα σε άλλους ειδικούς που μιλάνε για σάπια φρέσκα ντοματες πατάτες κτλ.

Αν δεν αρέσουν οι απαντήσεις μου σε κάποιους υπάρχει και το ignore. Αν μιλάς για την ίδια συσκευή μπορείς να την αγοράσεις τα σύνορα ανοιχτά είναι. Κούρασαν αυτές οι συγκρίσεις τα τελευταία 3 χρόνια. Μπαίνει εδώ μέσα κάποιος που δεν έχει τη συσκευή με κανένα από τα 2 cpu και το παίζει ειδικός. Τον διαβάζουν 5 10 και πάνε και το παίζουν και αυτοί ειδικοί.

Αν θες ίση μεταχείριση πάνε Αμερική. Πριν από μερικά χρόνια εποχές νοτε 4 έφερνε εδώ σναπ και εκεί εξινος. Τότε ο καταναλωτής που πάλι ήθελε την ίδια αντιμετώπιση ήθελε εξινος.

Αν με το νοτε 20 δώσει εξινος στα 6 nm και καλύτερες αποδώσεις πρέπει να αρχίσουν οι Αμερικανοί να φωνάζουν.

Αυτή η εταιρία έχει αυτήν την πολιτική σαρεσει ψωνίζεις δε σαρεσει υπάρχουν αλλού πορτοκαλιές και μπόλικες μάλιστα.

Το να φωνάζει ο καθένας δεν θα αλλάξει καμία κατάσταση. Αυτό γίνεται χρόνια τώρα.

Αντε να ακούσουμε και καμιά γνώμη τώρα από κάποιον ιδιοκτήτη.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα αναφέρεσαι;

Επειδή είσαι επιθετικός γενικα και τα έχεις μπλέξει το παντε αγοράστε κλπ λες και είναι δικός σου χώρος εδώ πες το στο σπιτάκι σου.

Δεν μιλάμε για oneplus και xiaomi με 865. Για s20 ultra με άλλο cpu. Το αν δεν καταλαβαίνεις ότι υπάρχει διαφορά και όταν πληρώνεις ένα τέτοιο πόσο θέλεις να έχεις ίση μεταχείριση με άλλες αγορές είναι δικό σου θέμα. Δεν μιλάμε για benchmarks αλλά για πρακτικά θέματα. Θα μας πεις ότι είναι και παραπλανητικες αναφορές. Φυσικά και με πειράζει αν τρώει την μπαταρία πιο γρήγορα ή ζεστενεται περισσότερο. Ψέμα ε;

Φόρουμ είναι εδώ και συζητάμε. Αν κουράστηκες μην απαντάς.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εγώ νόμιζα ότι κρατάει 3 μέρες παραπάνω. Θα το ψάξω και θα επανέλθω.

Πάντως πρέπει να έχει θέμα με exynos. Φαίνεται από την ορθογραφία σου.

 

ναι απο την πολλη θερμοκρασια μου τρωει λεξεις..

παρε εδω ενα συγκριτικο με το P40 pro...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8041212#post8041212

 

φαντασου να ειχα και snapdragon τι θα εκανε το Ultra.

 

ΥΓ: το p40 pro στη συγκριση ηταν παντω πολυ πιο ζεστο απο την 4η-5η φωτο που εβγαλα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ναι απο την πολλη θερμοκρασια μου τρωει λεξεις..

 

παρε εδω ενα συγκριτικο με το P40 pro...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=8041212#post8041212

 

 

 

φαντασου να ειχα και snapdragon τι θα εκανε το Ultra.

 

 

 

ΥΓ: το p40 pro στη συγκριση ηταν παντω πολυ πιο ζεστο απο την 4η-5η φωτο που εβγαλα.

Α πα πα πα. Αποκλείεται η σάπια σειρά των s20, με exynos παρακαλώ , να βγάζει καλύτερες φώτο από τα leica υπέρτατα φωτογραφικά κινητά. Είσαι εγκάθετος και μέτοχος της μισητής Samsung. Α ναι ξεχασα βγάζουν τα leica καλύτερες φώτο στα 0 lux. Κάτι άλλο? Next....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος "ταΐζει" τα τρολ εδώ μέσα και κάνουν συνέχεια αναφορές ανακριβείς και παραπλανητικες. Όλοι λένε θα ήθελα και εγώ των snapdragon λες και θα καταλάβαιναν διαφορά. Λες και το βράδυ δεν θα φορτιζαν. Και πάει λέγοντας. Μόνο γκρίνια. Έχει 10αδες συσκευές με τον 865 πλέον και μάλιστα για όλες τις τσέπες. Παντε αγοράστε και αδειάστε τη γωνιά σε αυτό το θέμα. Κουρασατε.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αληθεια εσυ εισαι ο αγαπητικος του φορουμ και γενικος κουμανταδορος που οριζει ποιος θα μεινει και ποιος οχι?

 

Τελοσπαντων...

1)Φορουμ οπως το myphone υπαρχουν για να λεμε και να μαθαινουμε το κατι παραπανω!Η σειρα galaxy προφανως ειναι κορυφαια εδω και χρονια οτι επεξεργαστη και να εβαλε...Αρα συμφωνα με σενα το φορουμ δε θα επρεπε να υπαρχει αλλα να περιοριζομαστε σε καμμια κουβεντα με τον πωλητη στη vodafone της γειτονιας...

 

2)Οταν δινεις ενα Χ ποσο οσο και να ειναι αυτο ειναι παραλογο να δεχεσαι οτι καποιος στον πλανητη παιρνιε το ιδιο κινητο με τα ιδια λεφτα αλλα με καλυτερη αποδοση γιατι εχει αλλο επεξεργαστη.Αν αυτο εσενα σε γεμιζει ως καταναλωτη φτανει τα ορια του μαζοχισμου...

 

3)Επειδη εγω ειχα το ultra με σναπ αγορασμενο απο wondamobile ναι ρε φιλε εχει διαφορα σε σχεση με το exynos.Φαινεται απ την πρωτη στιγμη που κανεις restore και δε ζεσταινεται τοσο,φαινεται στην εστιαση της καμερας,(τουλαχιστον πριν 1,5 μηνα που το ειχα)φσινεται στην αναμονη της μπαταριας,και επισης φαινεται στο ποσο δυνατη ληψη εχει το δικτυο και το wifi...

 

Προφανως δε μιλαμε για δραματικες διαφορες και προφανως και με exynos ειναι κορυφαιο τηλεφωνο,αλλα οταν δινεις τοσα χρηματα δεν μπορεις να δεχεσαι αλλοι δινοντας ακομα και λιγοτερα να απολαμβανουν κατι ποιο ποιοτικο...

 

Οντας μελος απο εποχη unwired να υποδικνυεις πως οταν λεμε κατι παραπανω για τις συσκευες οτι πρεπει να φευγουμε αυτο ειναι απαραδεκτο...Εφοσον φιλε περιοριζεσαι στα βασικα πηγαινε μεχρι το Γερμανο και μια χαρα θα νιωσεις γεματος...Ασε μας εδω ομως να ψαχνομαστε...Ετσι μαθαινουμε και ετςι εξελισσομαστε...

Link to comment
Share on other sites

Αφου εδω και χρονια συμβαινει αυτο και ειναι γνωστο γιατι το αγοραζουν καποιοι και μετα κλαψουριζουν; Δεν σε υποχρεωνει κανενας να το αγορασεις... Επιλογες υπαρχουν....
Link to comment
Share on other sites

Αληθεια εσυ εισαι ο αγαπητικος του φορουμ και γενικος κουμανταδορος που οριζει ποιος θα μεινει και ποιος οχι?

 

Τελοσπαντων...

1)Φορουμ οπως το myphone υπαρχουν για να λεμε και να μαθαινουμε το κατι παραπανω!Η σειρα galaxy προφανως ειναι κορυφαια εδω και χρονια οτι επεξεργαστη και να εβαλε...Αρα συμφωνα με σενα το φορουμ δε θα επρεπε να υπαρχει αλλα να περιοριζομαστε σε καμμια κουβεντα με τον πωλητη στη vodafone της γειτονιας...

 

2)Οταν δινεις ενα Χ ποσο οσο και να ειναι αυτο ειναι παραλογο να δεχεσαι οτι καποιος στον πλανητη παιρνιε το ιδιο κινητο με τα ιδια λεφτα αλλα με καλυτερη αποδοση γιατι εχει αλλο επεξεργαστη.Αν αυτο εσενα σε γεμιζει ως καταναλωτη φτανει τα ορια του μαζοχισμου...

 

3)Επειδη εγω ειχα το ultra με σναπ αγορασμενο απο wondamobile ναι ρε φιλε εχει διαφορα σε σχεση με το exynos.Φαινεται απ την πρωτη στιγμη που κανεις restore και δε ζεσταινεται τοσο,φαινεται στην εστιαση της καμερας,(τουλαχιστον πριν 1,5 μηνα που το ειχα)φσινεται στην αναμονη της μπαταριας,και επισης φαινεται στο ποσο δυνατη ληψη εχει το δικτυο και το wifi...

 

Προφανως δε μιλαμε για δραματικες διαφορες και προφανως και με exynos ειναι κορυφαιο τηλεφωνο,αλλα οταν δινεις τοσα χρηματα δεν μπορεις να δεχεσαι αλλοι δινοντας ακομα και λιγοτερα να απολαμβανουν κατι ποιο ποιοτικο...

 

Οντας μελος απο εποχη unwired να υποδικνυεις πως οταν λεμε κατι παραπανω για τις συσκευες οτι πρεπει να φευγουμε αυτο ειναι απαραδεκτο...Εφοσον φιλε περιοριζεσαι στα βασικα πηγαινε μεχρι το Γερμανο και μια χαρα θα νιωσεις γεματος...Ασε μας εδω ομως να ψαχνομαστε...Ετσι μαθαινουμε και ετςι εξελισσομαστε...

 

Η ένσταση θεωρώ πως είναι καθαρά λόγω των υπερβολων που ακούγονται και ταυτόχρονα οτο κανείς δεν κάνει ένα άμεσο συγκριτικό...γιατί τα φόρουμ είναι και για αυτό. Ειδικά σε μια εποχή όπου οι διαφορές είναι στην λεπτομέρεια της λεπτομέρειας, μια άμεση σύγκριση μόνο μπορεί να δείξει την αλήθεια. Εσύ πχ θα μπορούσες να πεις ότι το πήρες και ότι είσαι διαθέσιμος για έναν καφέ έστω για μισή ώρα με κάποιο άλλο μέλος να τα κάνετε σύγκριση.

Εγώ λοιπόν αντιδρω γιατί τα ίδια διάβαζα περισυ για s10 KAI τα πήρα ταυτόχρονα με Snap και exynos και δεν είδα διαφορά. Ακόμα και στο σήμα το έχανα ακριβώς στο ίδιο σημείο και στα 2 στο ξενοδοχείο της γυναίκας μου που έχουμε οριακό σε ένα δωμάτιο, παρόλο ότι το snap έδειχνε γεμάτο ενώ το άλλο μόνιμα άδειο, στην πραξη ήταν το ίδιο.

Μπαταρία επίσης, όσο για κάμερα που είχα διαβάσει τέρατα, ανέβασα πολλά συγκριτικα και δε βρήκε κανείς διαφορές

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η ένσταση θεωρώ πως είναι καθαρά λόγω των υπερβολων που ακούγονται και ταυτόχρονα οτο κανείς δεν κάνει ένα άμεσο συγκριτικό...γιατί τα φόρουμ είναι και για αυτό. Ειδικά σε μια εποχή όπου οι διαφορές είναι στην λεπτομέρεια της λεπτομέρειας, μια άμεση σύγκριση μόνο μπορεί να δείξει την αλήθεια. Εσύ πχ θα μπορούσες να πεις ότι το πήρες και ότι είσαι διαθέσιμος για έναν καφέ έστω για μισή ώρα με κάποιο άλλο μέλος να τα κάνετε σύγκριση.

Εγώ λοιπόν αντιδρω γιατί τα ίδια διάβαζα περισυ για s10 KAI τα πήρα ταυτόχρονα με Snap και exynos και δεν είδα διαφορά. Ακόμα και στο σήμα το έχανα ακριβώς στο ίδιο σημείο και στα 2 στο ξενοδοχείο της γυναίκας μου που έχουμε οριακό σε ένα δωμάτιο, παρόλο ότι το snap έδειχνε γεμάτο ενώ το άλλο μόνιμα άδειο, στην πραξη ήταν το ίδιο.

Μπαταρία επίσης, όσο για κάμερα που είχα διαβάσει τέρατα, ανέβασα πολλά συγκριτικα και δε βρήκε κανείς διαφορές

Δε νομιζω οτι ειπα καποια υπερβολη...Αν διαβασεις τι γραφω λεω πως οριακες ειναι οι διαφορες αλλα υπαρχουν!

 

Τωρα αν θελετε καφε για κοντρες αυτες τις μερες με σναπ μπορω να σας φερω το μικρο s20 αλλα συντομα ο κολητος μου που του πουλησα το ultra θα ειναι Αθηνα οποτε θα μπορω και με εκεινο.

 

Βεβαια σε καφε ουτε αναμονη μπαταριας βλεπεις ουτε πολλα αλλα τα οποια φαινονται στην καθημερινοτητα.

Εγραψα σε προηγουμενο ποστ πως ακομη και η ενσωματωμενη εφαρμογη hiya που εχουν οι συσκευες απο Χονγκ Κονγκ βολευει παρα πολυ...

 

Τελοσπαντων εμενα με πειραζουν οι αγαπητικοι που οριζουν ποιος θα φευγει και ποιος θα μενει στο φορουμ

Link to comment
Share on other sites

Αληθεια εσυ εισαι ο αγαπητικος του φορουμ και γενικος κουμανταδορος που οριζει ποιος θα μεινει και ποιος οχι?

 

 

 

Τελοσπαντων...

 

1)Φορουμ οπως το myphone υπαρχουν για να λεμε και να μαθαινουμε το κατι παραπανω!Η σειρα galaxy προφανως ειναι κορυφαια εδω και χρονια οτι επεξεργαστη και να εβαλε...Αρα συμφωνα με σενα το φορουμ δε θα επρεπε να υπαρχει αλλα να περιοριζομαστε σε καμμια κουβεντα με τον πωλητη στη vodafone της γειτονιας...

 

 

 

2)Οταν δινεις ενα Χ ποσο οσο και να ειναι αυτο ειναι παραλογο να δεχεσαι οτι καποιος στον πλανητη παιρνιε το ιδιο κινητο με τα ιδια λεφτα αλλα με καλυτερη αποδοση γιατι εχει αλλο επεξεργαστη.Αν αυτο εσενα σε γεμιζει ως καταναλωτη φτανει τα ορια του μαζοχισμου...

 

 

 

3)Επειδη εγω ειχα το ultra με σναπ αγορασμενο απο wondamobile ναι ρε φιλε εχει διαφορα σε σχεση με το exynos.Φαινεται απ την πρωτη στιγμη που κανεις restore και δε ζεσταινεται τοσο,φαινεται στην εστιαση της καμερας,(τουλαχιστον πριν 1,5 μηνα που το ειχα)φσινεται στην αναμονη της μπαταριας,και επισης φαινεται στο ποσο δυνατη ληψη εχει το δικτυο και το wifi...

 

 

 

Προφανως δε μιλαμε για δραματικες διαφορες και προφανως και με exynos ειναι κορυφαιο τηλεφωνο,αλλα οταν δινεις τοσα χρηματα δεν μπορεις να δεχεσαι αλλοι δινοντας ακομα και λιγοτερα να απολαμβανουν κατι ποιο ποιοτικο...

 

 

 

Οντας μελος απο εποχη unwired να υποδικνυεις πως οταν λεμε κατι παραπανω για τις συσκευες οτι πρεπει να φευγουμε αυτο ειναι απαραδεκτο...Εφοσον φιλε περιοριζεσαι στα βασικα πηγαινε μεχρι το Γερμανο και μια χαρα θα νιωσεις γεματος...Ασε μας εδω ομως να ψαχνομαστε...Ετσι μαθαινουμε και ετςι εξελισσομαστε...

Πραγματικά σαν μέλος ενεργό που είσαι και με την "τρέλα" για αλλαγή συσκευών δεν περίμενα μια αντίδραση τέτοιου τύπου.

Ποιο πάνω γράφεις ένα κατεβατό και ρωτάς κάτι και καλά κάνεις, παίρνεις μια απάντηση μονολεκτική χωρίς κανένα επιχείρημα,οκ εσύ μπορεί να ξέρεις και να μην το δώσεις καν σημασία (γιατί αν δώσεις θα γελάνε τα τσιμέντα), άσχετοι όμως που δεν είναι καν μελοι η δεν έχουν καν τη συσκευή μπαίνουν διαβάζουν και πες μου εσύ τι συμπεράσματα βγάζει. Και που τα αναπαράγουν κιόλας.

Επικαλείσαι τον σκοπό του φόρουμ αυτός που ανέφερα από πάνω είναι;

Δεν είμαι ούτε αγαπητικός ούτε αφεντικό ούτε τίποτα. Λίγη σοβαρή συζήτηση δεν υπάρχει. Σαν "παλιό" μέλος αυτό έχω ζητήσει ευγενικά πολλές φορές εδώ και μήνες αλλά φως δεν είδα. Αλήθεια εσύ που είχες και τις 2 συσκευές γιατί δεν κάνεις ένα αναλυτικό συγκριτικό από το να αναλωνεσαι να "την λες" σε μένα;

 

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...