Jump to content

Samsung Galaxy S20 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το δακτυλικο αποτύπωμα πώς το βλέπετε; Εγώ με S20 είμαι πολύ απογοητευμένος. Μπορεί να μην πιάσει και 5 φορές στη σειρά.
ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Το δακτυλικο αποτύπωμα πώς το βλέπετε; Εγώ με S20 είμαι πολύ απογοητευμένος. Μπορεί να μην πιάσει και 5 φορές στη σειρά.
Προσωπικά σε 20+ 99% επιτυχία. Και η μία στις 100 είναι επειδή δεν έχω βάλει το δάχτυλο στο σωστό σημείο. Βέβαια για λέμε και του στραβού το δίκιο, όσο ακριβής και να είναι ο αισθητήρας, παραμένει μικρός σε εμβαδό. Κατ εμέ μια σωστή υλοποίηση θα ήταν να πιάνει τουλάχιστον την μισή οθόνη.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά σε 20+ 99% επιτυχία. Και η μία στις 100 είναι επειδή δεν έχω βάλει το δάχτυλο στο σωστό σημείο. Βέβαια για λέμε και του στραβού το δίκιο, όσο ακριβής και να είναι ο αισθητήρας, παραμένει μικρός σε εμβαδό. Κατ εμέ μια σωστή υλοποίηση θα ήταν να πιάνει τουλάχιστον την μισή οθόνη.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

Ναι είναι πολύ μικρή η επιφάνειά του. Και όταν πας από συμβατικούς αισθητήρες, οι οποίοι είχαν τελειοποιηθεί προ ετών ακόμα, στον ultrasonic η διαφορά είναι χαοτική. Ακόμα και το face unlock του OnePlus ήταν απείρως γρηγορότερο. Δεν περίμενα ότι δε θα συναντήσω αυτές τις ταχύτητες στα Galaxy του 2020. Τέλος πάντων, θα μάθω να ζω με αυτό. Κατα τ'αλλα μετα απο 10 μερες, σίγουρα έχει αρκετή ταχύτητα δεν έχω παράπονο εκτός από το πολύ αργό (σε σχέση με το OnePlus) ξεκλείδωμα. Ο Snapdragon φαίνεται δυνατός.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

S20+ κανενα προβλημα με το αποτυπωμα....

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

S20+ κανενα προβλημα με το αποτυπωμα....

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι να πω ισως στο + να ειναι καλυτερη η κατασταση αλλα φανταζομαι τον ιδιο αισθητηρα φορανε και τα 3. Συνήθισα από Oneplus που ηταν ακαριαια και τα 2 αλλα για να λεει και ο πιο πανω φιλος οτι ειναι πολυ γρηγορο δεν εχω λογο να αμφισβητησω.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

Το δακτυλικο αποτύπωμα πώς το βλέπετε; Εγώ με S20 είμαι πολύ απογοητευμένος. Μπορεί να μην πιάσει και 5 φορές στη σειρά.

 

Αν δεν το έχεις κάνει βγάλε από την βελτιστοποίηση μπαταρίας το "com.samsung.android.biometrics"

Θα δεις μεγάλη διαφορά

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν το έχεις κάνει βγάλε από την βελτιστοποίηση μπαταρίας το "com.samsung.android.biometrics"

Θα δεις μεγάλη διαφορά

 

'Εχει μια πολύ μικρη διαφορά ναι, ευχαριστω δεν ξερω τι χακεριες υπαρχουν στα Σαμι. Το μονο που δεν εχω βρει ειναι πως να το ρουτάρω...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

'Εχει μια πολύ μικρη διαφορά ναι, ευχαριστω δεν ξερω τι χακεριες υπαρχουν στα Σαμι. Το μονο που δεν εχω βρει ειναι πως να το ρουτάρω...

Δοκίμασε και το παρακάτω :

Σβήσε όλα τα δακτυλικά που έχεις περάσει και κάνε επανακινηση

Περνά το πρώτο δακτυλικό με τελείως καθαρή οθόνη και σαπουνισμενο δάχτυλο με τον εξής τρόπο κράτα την συσκευή όπως την κρατάς πάντα για να ξεκλειδώσει και περνά 3 φορές το χοντρό δάχτυλο από το δεξί χέρι και τρεις φορές από το αριστερό στην ίδια καταχώρηση δακτυλικου και συνέχισε έτσι ανά 3 φορές αλλαγή στο αντίστοιχο δάχτυλο μέχρι να καταχωρηθεί το 1ο δακτυλικό...

Κανε ακριβώς το ίδια με τα ίδια δάχτυλα και στο 2ο δακτυλικό και συνέχισε στο 3ο και 4ο με τον ίδιο τρόπο στα υπόλοιπα δάχτυλα που θες να περάσεις... Δηλαδή ουσιαστικά σε κάθε δακτυλικό θα έχεις περάσεις και το δεξί και το αριστερό αντίστοιχο δάχτυλο αλλά αυτά που χρησιμοποιείς περισσότερο θα τα περάσεις σε 2 διαφορετικά δακτυλικά ή ακόμα και 3 και θα αφήσεις τα υπόλοιπα για τα άλλα δάχτυλα...

Πιστεύω να κατάλαβες την διαδικασία

 

Γενικός να ξέρετε ότι όσο πιο καθαρή είναι η οθόνη και το δάχτυλο τόσο πιο δύσκολο είναι να αναγνώστη σωστά το δακτυλικό (οπως και να καταχωρηθεί) και αυτό συμβαίνει γιατί κατά την τοποθέτηση του δαχτύλου στον αναγνώστη αυτό γλιστράει ελάχιστα και χάνει την αναγνώριση...

Γιαυτό αν βάλετε π.χ. ένα screen protector υγρής τοποθέτησης (Tpu) που δεν γλιστράει το δάχτυλο θα έχετε 99 με 100% επιτυχία...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Αγόρασα το κινητο από Γερμανο. Δεν θα έπρεπε κανονικά να μου δώσουν και esim? Ή κάνω λάθος? Επρεπε να το ζητήσω? Είναι με χρέωση?

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Αγόρασα το κινητο από Γερμανο. Δεν θα έπρεπε κανονικά να μου δώσουν και esim? Ή κάνω λάθος? Επρεπε να το ζητήσω? Είναι με χρέωση?

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η esim δεν έχει να κάνει με την συσκευή αλλά με την σύνδεσή σου. Κι εγώ από τον Γερμανό την το πήρα και έχω wind, έπρεπε να μου δώσουν esim??

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η esim δεν έχει να κάνει με την συσκευή αλλά με την σύνδεσή σου. Κι εγώ από τον Γερμανό την το πήρα και έχω wind, έπρεπε να μου δώσουν esim??
Για να ρωτάω σημαίνει ότι κάπου το διάβασα. Όπως μπορείς να δεις και παρακάτω αναφέρει:

"Σε κάθε αγορά συσκευής με τεχνολογία eSIM, θα λαμβάνετε και την επιστολή με τον QR κωδικό ενεργοποίησης του eSIM profile σας."

Γι' αυτό ρώτησα.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/esim.html

Τώρα λογικό είναι ότι εσύ με wind δεν έχεις esim, τι να σου δώσουν? Η ερώτηση απευθύνεται σε χρήστες cosmote!!

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by pank
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και το παρακάτω :

Σβήσε όλα τα δακτυλικά που έχεις περάσει και κάνε επανακινηση

Περνά το πρώτο δακτυλικό με τελείως καθαρή οθόνη και σαπουνισμενο δάχτυλο με τον εξής τρόπο κράτα την συσκευή όπως την κρατάς πάντα για να ξεκλειδώσει και περνά 3 φορές το χοντρό δάχτυλο από το δεξί χέρι και τρεις φορές από το αριστερό στην ίδια καταχώρηση δακτυλικου και συνέχισε έτσι ανά 3 φορές αλλαγή στο αντίστοιχο δάχτυλο μέχρι να καταχωρηθεί το 1ο δακτυλικό...

Κανε ακριβώς το ίδια με τα ίδια δάχτυλα και στο 2ο δακτυλικό και συνέχισε στο 3ο και 4ο με τον ίδιο τρόπο στα υπόλοιπα δάχτυλα που θες να περάσεις... Δηλαδή ουσιαστικά σε κάθε δακτυλικό θα έχεις περάσεις και το δεξί και το αριστερό αντίστοιχο δάχτυλο αλλά αυτά που χρησιμοποιείς περισσότερο θα τα περάσεις σε 2 διαφορετικά δακτυλικά ή ακόμα και 3 και θα αφήσεις τα υπόλοιπα για τα άλλα δάχτυλα...

Πιστεύω να κατάλαβες την διαδικασία

 

Γενικός να ξέρετε ότι όσο πιο καθαρή είναι η οθόνη και το δάχτυλο τόσο πιο δύσκολο είναι να αναγνώστη σωστά το δακτυλικό (οπως και να καταχωρηθεί) και αυτό συμβαίνει γιατί κατά την τοποθέτηση του δαχτύλου στον αναγνώστη αυτό γλιστράει ελάχιστα και χάνει την αναγνώριση...

Γιαυτό αν βάλετε π.χ. ένα screen protector υγρής τοποθέτησης (Tpu) που δεν γλιστράει το δάχτυλο θα έχετε 99 με 100% επιτυχία...

 

Ενδιαφέρον αν δουλεύει καλά κάτι τέτοιο. Θα το δοκιμάσω κάποια στιγμή, ευχαριστώ για την ιδέα...

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

S20 ultra μεταχειρισμένο3 μηνών στα 900€ αξίζει;

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

S20 ultra μεταχειρισμένο3 μηνών στα 900€ αξίζει;

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τόσο πάνε πάνω κατω

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αποφάσισα να το δώσω και εγώ για χάρη του note20, όταν έρθεις..

Ο Θεός βοηθός με τη μπαταρία αλλά πιστεύω λόγο οθόνης θα έρθει στα ίδια περίπου. Πάντως το Ultra αν εξαιρέσουμε το μέγεθος είναι ότι πιο πλήρες κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αποφάσισα να το δώσω και εγώ για χάρη του note20, όταν έρθεις..

Ο Θεός βοηθός με τη μπαταρία αλλά πιστεύω λόγο οθόνης θα έρθει στα ίδια περίπου. Πάντως το Ultra αν εξαιρέσουμε το μέγεθος είναι ότι πιο πλήρες κυκλοφορεί αυτή τη στιγμή.

 

Υποβάθμιση Νίκο. Εκτός κι αν θέλεις το πενάκι (το οποίο με γαργαλάει.....).

Πιστεύω πως ο snapdragon είναι μονόδρομος για τόσο μικρή μπαταρία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αξίζει;

Όλο θέματα βλσπω...

 

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

 

Ποια θέματα βλέπεις? Εδώ το νήμα είναι ψόφιο γιατί δεν υπάρχουν θέματα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

S20 ultra μεταχειρισμένο3 μηνών στα 900€ αξίζει;

 

Στάλθηκε από το SM-N770F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι δεν αξίζει...καινούριο/ετοιμοπαράδοτο στα 1.050, αν στο δώσει μέχρι 800 ευρώ τότε το σκέφτεσαι. Είναι ακριβό κινητό και η αξία του απομειώνεται με 20% ήδη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Πάει κανένας μήνας που έχω το s20 ultra στην exynos version φυσικά..

 

Το ζαχάρωνα από την ημέρα τις παρουσίασης, :)

Αλλά μόλις πριν κάνα μήνα κατάφερα να το πάρω.

 

Είμαι λάτρης της Samsung, όμως τελευταία δοκίμασα και πολλές καλές συσκευές από Κίνα μεριά..

 

Γενικά με έχει αφήσει πολύ ευχαριστημένο και δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα.

 

Η μπαταρία σε καμία περίπτωση δεν θυμίζει 5000 μιλιαμπερ,

αλλά στο μήνα που το έχω μόνο μια φορά χρειάστηκε να το φορτίσω μέσα στη μέρα.

 

Επομένως ακόμα και στο μοναδικό κομμάτι που μπορεί να πει κανείς ότι πονάει,

νομίζω μπορεί να βγάλει ημέρα που λέμε.

 

Ποιοτική συσκευή, με σούπερ οθόνη άριστο ήχο και γενικά τα έχει όλα.

Άλλη μια φορά ο τίτλος τις ποιο ολόκληρομενης συσκευής ανήκει στην Samsung κατά την γνώμη μου.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Υποβάθμιση Νίκο. Εκτός κι αν θέλεις το πενάκι (το οποίο με γαργαλάει.....).

Πιστεύω πως ο snapdragon είναι μονόδρομος για τόσο μικρή μπαταρία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ποια θέματα βλέπεις? Εδώ το νήμα είναι ψόφιο γιατί δεν υπάρχουν θέματα.

 

Με κούρασε το μέγεθος και πιστεύω το λιγο πιο λεπτό του νοτε θα το ευχαριστηθω. Τη μπαταρία φοβάμαι πολύ αλλά θα δείξει .. επίσης ο ζουμ αισθητήρας είναι κατώτερος στο νότε αλλά πιστεύω δε θα έχει μεγάλη διαφορά.

Η αλήθεια είναι ότι από όταν πήγα σ20+ στη γυναίκα ζήλεψα πολύ μέγεθος.. Όσο για exynos, δε ρισκάρω εκτός εγγύησης, παρά μόνο αν μου κάτσει καμία τρομερή ευκαιρία

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν αξίζει...καινούριο/ετοιμοπαράδοτο στα 1.050, αν στο δώσει μέχρι 800 ευρώ τότε το σκέφτεσαι. Είναι ακριβό κινητό και η αξία του απομειώνεται με 20% ήδη.

 

Από 1050 στα 800 είναι 250 ευρώ διαφορά.. Άλλοι ζητάνε 70 και 90 ευρώ λιγότερα από καινούριο.. Είπαμε να λέμε ότι το κινητό δεν είναι τέλειο αλλά όχι να το Θάβουμε έτσι. 850 με 900 είναι οκ τιμή. Ειδικά αν έχει και τίποτα θήκες καλές

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις τιμές μεταχειρισμένων είναι μεγάλη κουβέντα. Όλες οι αγγελίες είναι 5-10% κάτω. Μα οποίος αγοράζει μεταχειρισμένου το παίρνει για μια καλή τιμή. Αν είναι να γλυτώσει πχ 100€ το αγοράζει καινούριο και ησυχάζει. Ακόμα και σφραγισμένο να είναι, γιατί να το αγοράσω από το Χ άγνωστο μέλος ενός φόρουμ και όχι από ένα μαγαζί που θα το βρω κι αύριο αν χρειαστεί.

Το ωραίο είναι ότι πολλοί ζητάνε περισσότερα από καινούριο......

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από 1050 στα 800 είναι 250 ευρώ διαφορά.. Άλλοι ζητάνε 70 και 90 ευρώ λιγότερα από καινούριο.. Είπαμε να λέμε ότι το κινητό δεν είναι τέλειο αλλά όχι να το Θάβουμε έτσι. 850 με 900 είναι οκ τιμή. Ειδικά αν έχει και τίποτα θήκες καλές

 

Νίκο η μπαταρία αχρηστεύει την συσκευή. Ακόμα κι αν βγάζει μέρα, θα την βγάζει με άγχος το οποίο άγχος καθιστά ανάπηρη την συσκευή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις τιμές μεταχειρισμένων είναι μεγάλη κουβέντα. Όλες οι αγγελίες είναι 5-10% κάτω. Μα οποίος αγοράζει μεταχειρισμένου το παίρνει για μια καλή τιμή. Αν είναι να γλυτώσει πχ 100€ το αγοράζει καινούριο και ησυχάζει. Ακόμα και σφραγισμένο να είναι, γιατί να το αγοράσω από το Χ άγνωστο μέλος ενός φόρουμ και όχι από ένα μαγαζί που θα το βρω κι αύριο αν χρειαστεί.

Το ωραίο είναι ότι πολλοί ζητάνε περισσότερα από καινούριο......

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Νίκο η μπαταρία αχρηστεύει την συσκευή. Ακόμα κι αν βγάζει μέρα, θα την βγάζει με άγχος το οποίο άγχος καθιστά ανάπηρη την συσκευή.

Εγώ προτιμώ να γλιτώσω 100 ευρώ όταν ξέρω ότι θα πάρω συσκευή σαν καινούρια παρά να τα δώσω και να χάσω μεγαλύτερη διαφορά στη μεταπωληση. Εξάλλου στα φόρουμ έχουμε και ένα ιστορικό. Εγώ πχ είμαι 15 χρόνια με αξιολογήσεις , όχι 2 χρονια 200 αξιολογήσεις, δηλαδή εμπορας...Αυτό αν προσέχεις δεν έχεις θέμα..

Κατά τα άλλα ειδικά εδώ ξέρουμε τους χομπιστες που τα προσέχουν σαν τα μάτια τους οπότε ότι κέρδος έχεις είναι καλό.

Όσο για αυτούς που τα δίνουν πιο ακριβά από σκρουτζ επειδή είναι αγορά από πλαίσιο κτλ είναι για γέλια...

Εγώ προσωπικά το δίνω 900 και είναι αγορά από πλαίσιο αλλά έχει και ασφάλεια ενεργή που κάνει 100 ευρώ συν θήκες.

Για μένα λοιπόν θεωρώ ότι όποιος το πάρει έχει κέρδος.

Όλα είναι σχετικά βέβαια.

 

Όσο για note, θα ξέρω σε 1 εβδομάδα σήμερα το έστειλαν αλλά αύριο θα φύγει από Αθήνα και θα παραλάβω Δευτέρα. Σίγουρα θα έχουμε θέμα με μπαταρία αλλά αν δεν είναι τραγική θα το κρατήσω. Αλλιώς έχω 2 επιλογές, s20 plus που έχει ωραίο μέγεθος ή iPhone 12 σε 2 μήνες που θα σκοτώνει σε κάμερα και μπαταρία

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το καινουργιο Note φοραει νεα οθονη Oled χαμηλης καταναλωσης.

Επισης θα εχει τεχνολογια Vrr δηλαδη θα εχει μεταβαλλομενο refresh rate για τα παιχνίδια, η οθόνη υποστηρίζει 120Hz refresh rate, για streaming πέφτει στα 60Hz, για τα emails στα 30Hz κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Το καινουργιο Note φοραει νεα οθονη Oled χαμηλης καταναλωσης.

Επισης θα εχει τεχνολογια Vrr δηλαδη θα εχει μεταβαλλομενο refresh rate για τα παιχνίδια, η οθόνη υποστηρίζει 120Hz refresh rate, για streaming πέφτει στα 60Hz, για τα emails στα 30Hz κτλ.

 

Μα τώρα το έχουμε 60 μόνιμα και δεν έχουμε την αυτονομία που θα έπρεπε (με αυτή την μπαταρία). Βγάζουμε μέρα χωρίς άγχος αλλά αν ρυθμίσουμε την οθόνη σε 120 τότε αρχίζουμε να ιδρώνουν. Με αρκετή χρήση βέβαια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσο για note, θα ξέρω σε 1 εβδομάδα σήμερα το έστειλαν αλλά αύριο θα φύγει από Αθήνα και θα παραλάβω Δευτέρα. Σίγουρα θα έχουμε θέμα με μπαταρία αλλά αν δεν είναι τραγική θα το κρατήσω. Αλλιώς έχω 2 επιλογές, s20 plus που έχει ωραίο μέγεθος ή iPhone 12 σε 2 μήνες που θα σκοτώνει σε κάμερα και μπαταρία

 

Το μήλο θα έχει μικρότερη μπαταρία από το 11 (αν δεν κάνω λάθος).

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...