Jump to content

Samsung Galaxy S20 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε νομιζω οτι ειπα καποια υπερβολη...Αν διαβασεις τι γραφω λεω πως οριακες ειναι οι διαφορες αλλα υπαρχουν!

 

Τωρα αν θελετε καφε για κοντρες αυτες τις μερες με σναπ μπορω να σας φερω το μικρο s20 αλλα συντομα ο κολητος μου που του πουλησα το ultra θα ειναι Αθηνα οποτε θα μπορω και με εκεινο.

 

Βεβαια σε καφε ουτε αναμονη μπαταριας βλεπεις ουτε πολλα αλλα τα οποια φαινονται στην καθημερινοτητα.

Εγραψα σε προηγουμενο ποστ πως ακομη και η ενσωματωμενη εφαρμογη hiya που εχουν οι συσκευες απο Χονγκ Κονγκ βολευει παρα πολυ...

 

Τελοσπαντων εμενα με πειραζουν οι αγαπητικοι που οριζουν ποιος θα φευγει και ποιος θα μενει στο φορουμ

Δεν αναφέρομαι σε σένα αλλά γενικά στην αντίδραση που έχουμε να λέμε τα ίδια για snap vs exynos και ούτε μια σύγκριση.

Όσο για τον καφέ καταρχάς μπορούμε να τρέξουμε ένα antuntu 3-4 φορές να δούμε συμπεριφορά και υπόλοιπο μπαταρίας εφόσον και τα 2 αρχίσουν από παρόμοιο ποσοστό.

2ον σύγκριση στις κάμερες, 3ον με λίγη χρήση να δούμε θερμοκρασίες που λέγεται ότι υπάρχει μεγάλη διαφορά...4ον γενικά οτιδήποτε άλλο θεωρεί κάποιος ότι παίζει, πχ smoothness κτλ.

 

 

Όσο για την hiya, την έχουν και ευρωπαϊκά τηλέφωνα ως αναγνώριση άγνωστων αριθμών στον dialer αλλά μόλις κάνεις ένα επανεκκίνηση με ελληνική σιμ τη χάνεις

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Έλεος με την καραμέλα του σάπιου και του φρέσκου. Έχω το s20+ και είναι άψογο σε όλα του. Ναι ο snap είναι καλύτερος, ναι αν θέλετε να τιμωρησετε την Sam ( και καλά θα κάνετε σαν καταναλωτές) αλλά σάπιο το τσιπάκι δεν είναι σε καμία περίπτωση. Σάπια μπορεί να είναι τίποτα 625 snap που κάποιοι τα αποθεωναν κάποτε. Εν κατακλείδι, είναι κατώτερος του Snapdragon? ναι. Είναι ο exynos τσιπάκι ναυαρχίδας? Βεβαίως είναι. Θέλετε να πάρετε άλλη συσκευή εκτός από Samsung φέτος και από του χρόνου βλέπουμε τι αλλο θα κράξετε? Πάρτε και αφήστε εμάς ή τους μελλοντικούς κατόχους με όλα τα άλλα θετικά που έχει η ευρωπαϊκή συσκευή να την χαρούμε /χαρούν.

 

Υγ. Ευτυχώς που δεν άκουσα τις άποψεις εδώ ή των αμεροληπτων youtuber και αγόρασα την συσκευή η οποία είναι μία πολύ μεγάλη αναβάθμιση από τη συσκευή που αντικαθιστά.. Δεν μιλάω για άλλη μάρκα καθώς οι συσκευές της Samsung είναι μοναδικές που καλύπτουν αυτή τη στιγμή σε αυτά που θέλω εγώ.

Υγ2. Στις τιμές που παίζει τώρα φυσικά και δεν υπάρχει αντίπαλος, ειδικά το s20 Plus, ανεξαρτήτου μάρκας.

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Αυτο ειναι ενα ποστ που θα εγραφα εδω και μερες .. Χαιρομαι που αγνοησα τελικα ολα αυτα που γραφοντουσαν και πηρα την πιο ολοκληρωμενη (στην συγκεκριμενη τιμη) συσκευη. Επισης βλεπω και τι "απηχηση" εχουν καποια flagships με τον 865 που με το ζορι φτανουν 10-20 σελιδες τα θεματα τους.. Το S20 ειναι το καλυτερο S μεχρι το επομενο. Ετσι απλα. Και δε ξερω τι ειδους διαπλανητικες εφαρμογες μπορει να τρεχουν καποιοι και δεν τους φτανει το "σαπακι exynos" αλλα εγω που παιζω και βαρια παιχνιδακια δεν εχω δει ουτε κολλημα ουτε να βραζει η συσκευη τελικα. Αν θα μ αρεσε με τον σναπ? Ναι θα μ αρεσε μαλλον για ψυχολογικους τελικα λογους ομως. Την συσκευη καθε μερα που περναει την ευχαριστιεμαι ολο και περισσοτερο και ακομα ειναι στις αρχες της και το λεω αυτο γιατι η samsung παραδοσιακα δινει καποια στιγμη μετα απο 6-7 μηνες ενα δυνατο update που κανει την συσκευη ακομα καλυτερη.

Υ.Γ.: χιλιαρικο για oneplus & xiaomi για να πω οτι εχω εναν 865 ...thanks but no thanks

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι ενα ποστ που θα εγραφα εδω και μερες .. Χαιρομαι που αγνοησα τελικα ολα αυτα που γραφοντουσαν και πηρα την πιο ολοκληρωμενη (στην συγκεκριμενη τιμη) συσκευη. Επισης βλεπω και τι "απηχηση" εχουν καποια flagships με τον 865 που με το ζορι φτανουν 10-20 σελιδες τα θεματα τους.. Το S20 ειναι το καλυτερο S μεχρι το επομενο. Ετσι απλα. Και δε ξερω τι ειδους διαπλανητικες εφαρμογες μπορει να τρεχουν καποιοι και δεν τους φτανει το "σαπακι exynos" αλλα εγω που παιζω και βαρια παιχνιδακια δεν εχω δει ουτε κολλημα ουτε να βραζει η συσκευη τελικα. Αν θα μ αρεσε με τον σναπ? Ναι θα μ αρεσε μαλλον για ψυχολογικους τελικα λογους ομως. Την συσκευη καθε μερα που περναει την ευχαριστιεμαι ολο και περισσοτερο και ακομα ειναι στις αρχες της και το λεω αυτο γιατι η samsung παραδοσιακα δινει καποια στιγμη μετα απο 6-7 μηνες ενα δυνατο update που κανει την συσκευη ακομα καλυτερη.

Υ.Γ.: χιλιαρικο για oneplus & xiaomi για να πω οτι εχω εναν 865 ...thanks but no thanks

Το s20 plus δε το εχω δοκιμασει με snap αλλα το πηρα προπαραγγελια απο πλαισιο μαζι με τα buds....Το γεγονος οτι ζεσταινεται πολυ ευκολα σε συνδυασμο που το απογευμα ηθελε φορτιση γιατι ειχε φτασει το 30% με ξενερωσαν...Σκεψου το s20 που πηρα πιο μετα με snap ακριβως με το ιδιο setup αντι για 30% ειχα 50% και εχει και μικροτερη μπαταρια.

Δε ξερω βεβαια με αναβαθμισεις που πηρε τους τελευταιους μηνες αν αλλαξε κατι.

 

Υ.Γ.Το παραπανω δεν αλλαζει το γεγονος οτι ειναι τηλεφωναρα ακομα και με exynos αλλα με snap ειναι ακομα καλυτερο...

Link to comment
Share on other sites

Το s20 plus δε το εχω δοκιμασει με snap αλλα το πηρα προπαραγγελια απο πλαισιο μαζι με τα buds....Το γεγονος οτι ζεσταινεται πολυ ευκολα σε συνδυασμο που το απογευμα ηθελε φορτιση γιατι ειχε φτασει το 30% με ξενερωσαν...Σκεψου το s20 που πηρα πιο μετα με snap ακριβως με το ιδιο setup αντι για 30% ειχα 50% και εχει και μικροτερη μπαταρια.

Δε ξερω βεβαια με αναβαθμισεις που πηρε τους τελευταιους μηνες αν αλλαξε κατι.

 

Υ.Γ.Το παραπανω δεν αλλαζει το γεγονος οτι ειναι τηλεφωναρα ακομα και με exynos αλλα με snap ειναι ακομα καλυτερο...

 

Μικρότερη μπαταρία και μικρότερη οθόνη (άρα και κατανάλωση).

Γενικά δεν μπορείς να βγάλεις ασφαλή συμπεράσματα για διαφορετικές συσκευές. επίσης η σειρά s20 πήρε αρκετά update από τη πρώτη κυκλοφορία που το είχες/είχαμε.

Εμένα ΤΟ ultra με βγάζει μέρα χωρίς άγχος και με αρκετή έως σκληρή χρήση. Αυτό είναι το ζητούμενο για μένα μιας και ότι και να γίνει, το βράδυ θα το φορτίσω.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αγαπαμε eddiedimitri...

Καλα τι ηταν αυτο με το "ποιος εισαι ο αγαπητικος"....

Θυμηθηκα Αντζελα με Στηβ Κακετση...

Ελιωσα σαν κερι απο τα γελια θεος-θεος....

Edited by s_wind
Link to comment
Share on other sites

Αγαπαμε eddiedimitri...

Καλα τι ηταν αυτο με το "ποιος εισαι ο αγαπητικος"....

Θυμηθηκα Αντζελα με Στηβ Κακετση...

Ελιωσα σαν κερι απο τα γελια θεος-θεος....

:lol::lol:Το αγαπητικος ειναι εξευγενισμενη λεξη μιας αλλης εννοιας...τελοσπαντων το ειπα επειδη ορισε ποιος θα μεινει και ποιος θα φυγει.
Link to comment
Share on other sites

Τα 6 πρωτα βιντεο εχουν ολες τις διαφορες αναμεσα στις 2 συσκευες

 

 

 

https://m.youtube.com/results?search_query=s20+ultra+exynos+vs+snapdragon

Τα οποία παρεμπιπτόντως είναι πάνω από 2 με 3 μήνες πριν, που στο μεσοδιάστημα η συσκευή έχει τύχει να πάρει έως και 2 updates per month. Επίσης στο 8ο βίντεο στη σειρά, (που δεν το αναφέρεις και θα έπρεπε αν ήθελες η γνώμη σου να είναι αμεροληπτη, όχι πως είναι κάνας σοβαρός και αυτος) ακόμα και αν είναι 2 μηνων το βίντεο,(που ακόμα τότε ο exynos είχε τα θεματακια του) βλέπω καλύτερη απόδοση του exynos έναντι του snap στο τομέα της φωτογραφίας και του βίντεο σε αρκετά σενάρια. Κάτι άλλο?

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol:Το αγαπητικος ειναι εξευγενισμενη λεξη μιας αλλης εννοιας...τελοσπαντων το ειπα επειδη ορισε ποιος θα μεινει και ποιος θα φυγει.
Διευκρίνησα αργότερα τι εννοούσα αλλά μάλλον δεν έγινα κατανοητός.

Χωρίς λόγο το παρόν θέμα έχει σχεδόν αχρηστευθει όπως και το περσινό κτλ. Με συνεχείς αναφορές στους επεξεργαστές και τίποτα άλλο.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Διευκρίνησα αργότερα τι εννοούσα αλλά μάλλον δεν έγινα κατανοητός.

Χωρίς λόγο το παρόν θέμα έχει σχεδόν αχρηστευθει όπως και το περσινό κτλ. Με συνεχείς αναφορές στους επεξεργαστές και τίποτα άλλο.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ξέρεις τι σημαίνει αυτό Λάζαρε? Πως η συσκευή δεν έχει σοβαρά θέματα να ασχολούμαστε οπότε το ρίχνουμε στις αμπελοσοφιες...... :)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος "ταΐζει" τα τρολ εδώ μέσα και κάνουν συνέχεια αναφορές ανακριβείς και παραπλανητικες. Όλοι λένε θα ήθελα και εγώ των snapdragon λες και θα καταλάβαιναν διαφορά. Λες και το βράδυ δεν θα φορτιζαν. Και πάει λέγοντας. Μόνο γκρίνια. Έχει 10αδες συσκευές με τον 865 πλέον και μάλιστα για όλες τις τσέπες. Παντε αγοράστε και αδειάστε τη γωνιά σε αυτό το θέμα. Κουρασατε.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για να εχει 2 εκδοσεις η μαμα εταιρεια κατι ξερει...δεν ειναι δυνατον να ειναι σαπιος ο ενας και αστερι ο αλλος. Μαλλον θεμα συμβατοτητας με υποδομες δικτυων και σπεκς εχει να κανει.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις τι σημαίνει αυτό Λάζαρε? Πως η συσκευή δεν έχει σοβαρά θέματα να ασχολούμαστε οπότε το ρίχνουμε στις αμπελοσοφιες...... :)
Κώστα το ξέρω αυτό αλλά να μιλάμε και σοβαρά με επιχειρήματα όχι να πετάμε μια λέξη και τέλος.

"Σάπιος ο εξινος." Πόσο σοβαρο ακούγετε σε φόρουμ τεχνολογίας;

Α πάρτε και 2 βίντεο από το YouTube. Ορίστε αποδείχτηκε. :D

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Τα οποία παρεμπιπτόντως είναι πάνω από 2 με 3 μήνες πριν, που στο μεσοδιάστημα η συσκευή έχει τύχει να πάρει έως και 2 updates per month. Επίσης στο 8ο βίντεο στη σειρά, (που δεν το αναφέρεις και θα έπρεπε αν ήθελες η γνώμη σου να είναι αμεροληπτη, όχι πως είναι κάνας σοβαρός και αυτος) ακόμα και αν είναι 2 μηνων το βίντεο,(που ακόμα τότε ο exynos είχε τα θεματακια του) βλέπω καλύτερη απόδοση του exynos έναντι του snap στο τομέα της φωτογραφίας και του βίντεο σε αρκετά σενάρια. Κάτι άλλο?

 

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

 

Φιλε δεν πηρα θεση στη διαμαχη, ουτε εψαξα για οοολα τα βιντεο που κυκλοφορουν. Καποιοι απο πανω ελεγαν να βρεθουνε και να δουνε διαφορες κτλ. Προσωπικα δεν θα κατσω να σκασω για μικροδιαφορες στις συσκευες ουτε ειμαι κανενα fanboy. Χθες ειχα s10, note 10 plus ή κανενα oneplus. Σημερα ειμαι με iphone και αυριο με s20 ultra ή sony, xiaomi Δεν τραβαω κανενα ζορι με τις μαρκες και τα λειτουργικα. Μ´αρεσει να δοκιμαζω τα παντα.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά το έχω γράψει πολλές ψφορεσ οι you tubers δεν εινιαπηγη αξιοπιστης πληροφορησης ειναι.....υπαλληλοι.....απο εκει και περα νομιζω βγαζςι ο καθενασ τα δικα του συμπερασματα,εμενα τ ο μονο που με χαλασε απο την μεταβαση μοθ στο ultra ειναι μονο η μπαταρια στην οποι πρεπει να κανεισ 1000ν ρυθμισεις για να παρεις ενα sot γυρω στισ 5,30-6 ωρεσ.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Τον εχω πει και το ξαναλεω. Για μενα το καλυτερο smartphone που εχει περασει και απο τα χερια μου και εχουν περασει πολλα. S20+...
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε ενημέρωση με βελτίωση κάμερας. Τι λέει?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο μου ήρθε και εμένα ενημέρωση που αφορά την κάμερα.

Έχεις υπόψιν τι ακριβώς βελτιώνει πριν την κάνω;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,γιατί ο ηχος κλησης δεν βγαινει και απο τα δυο ηχεια (τικαρισμενο το dolby atmos).Στις ρυθμισεις ηχου-ενταση οταν ανεβαζω τον ηχο κλησης βγαινει και απο τα δυο ηχεια κανονικα.ειναι καποια ρυθμιση ή εγινε με την τελευταια αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,γιατί ο ηχος κλησης δεν βγαινει και απο τα δυο ηχεια (τικαρισμενο το dolby atmos).Στις ρυθμισεις ηχου-ενταση οταν ανεβαζω τον ηχο κλησης βγαινει και απο τα δυο ηχεια κανονικα.ειναι καποια ρυθμιση ή εγινε με την τελευταια αναβαθμιση.

 

Αυτό όντως ισχύει.υπαρχει ρύθμιση?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,γιατί ο ηχος κλησης δεν βγαινει και απο τα δυο ηχεια (τικαρισμενο το dolby atmos).Στις ρυθμισεις ηχου-ενταση οταν ανεβαζω τον ηχο κλησης βγαινει και απο τα δυο ηχεια κανονικα.ειναι καποια ρυθμιση ή εγινε με την τελευταια αναβαθμιση.

Για λόγους ασφαλείας, όταν χτυπάει το τηλέφωνο ο ήχος βγαίνει μόνο από το κάτω ηχείο!! Σκέψου μία στο εκατομμύριο, μόλις σου κλείσει ο συνομιλητής σου το τηλέφωνο και ενώ το έχεις ακόμα στο αφτί, να χτυπήσει πάλι!!!

Link to comment
Share on other sites

Τσεκάρετε για update
Κι άλλο; το TFG Ιουλίου το πήραμε.

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μηπως υπαρχει κανα xml αρχειο για το package disabler pro?κατι αλλο που μπορω να κανω για να αυξησω την διαρκεια της μπαταριας μου?προερχομενος απο p30 pro και 11 pro max ,ειναι και η μοναδικη απογοητευση που εχω βρει,επισης εχω ενα lag οταν βγαινω απο μια συζητηση στο facebook ,το εχει κανεις αλλος?
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

μηπως υπαρχει κανα xml αρχειο για το package disabler pro?κατι αλλο που μπορω να κανω για να αυξησω την διαρκεια της μπαταριας μου?προερχομενος απο p30 pro και 11 pro max ,ειναι και η μοναδικη απογοητευση που εχω βρει,επισης εχω ενα lag οταν βγαινω απο μια συζητηση στο facebook ,το εχει κανεις αλλος?

 

Καλή ιδέα...

Δουλεύει όμως το package disabler σε Android 10?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...