Jump to content

Samsung Galaxy S20 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το καινουργιο Note φοραει νεα οθονη Oled χαμηλης καταναλωσης.

Επισης θα εχει τεχνολογια Vrr δηλαδη θα εχει μεταβαλλομενο refresh rate για τα παιχνίδια, η οθόνη υποστηρίζει 120Hz refresh rate, για streaming πέφτει στα 60Hz, για τα emails στα 30Hz κτλ.

Λογικα θα ερθει και στα S20 αυτο το feature.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα ερθει και στα S20 αυτο το feature.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στη σειρά 10, όλα τα νέα χαρακτηριστικά του note 10 πήγαν και στα s10. Λογικά όλα θα έρθουν στα s20 εκτός αν είναι θέμα hardware.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα ερθει και στα S20 αυτο το feature.

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το note 20 εχει αλλη τεχνολογια οθονης (lpto) αρα δεν ειναι δυνατο να υποστηριχθει απο το S20....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Μα τώρα το έχουμε 60 μόνιμα και δεν έχουμε την αυτονομία που θα έπρεπε (με αυτή την μπαταρία). Βγάζουμε μέρα χωρίς άγχος αλλά αν ρυθμίσουμε την οθόνη σε 120 τότε αρχίζουμε να ιδρώνουν. Με αρκετή χρήση βέβαια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 96 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το μήλο θα έχει μικρότερη μπαταρία από το 11 (αν δεν κάνω λάθος).

 

Με 120 εγώ δε βγάζω μέρα, είναι 20 με 30% παραπάνω η κατανάλωση. Προσωπικά το έχω στα 60 και έχω αυτονομία όσο με ένα s10 plus, ίσως και λίγο πιο κάτω. Γενικά καλή αλλά όχι των 5000 μπαταρία.

Κατά τα άλλα το μήλο κάνει φοβερή διαχείριση και θα έχει καλύτερη αυτονομία σίγουρα. Επίσης κάμερα με το 11αρι ήδη έχει κορυφή,πόσο μάλλον το 12 που θα έχει μεγάλο αισθητήρα. Σε συνδυασμό με μέγεθος και ομορφιά θα είναι η πρώτη φορά που θα το σκεφτώ να πάρω. Από το να πάω σε ανδροιδ χωρίς sd και χωρίς αδιάβροχο ( βλέπε xiaomi κτλ) προτιμώ αυτό

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως ο snapdragon είναι μονόδρομος για τόσο μικρή μπαταρία.

 

Εγώ έχω το S20 με Snapdragon και η κατανάλωση στα 120Hz είναι μεγαλούτσικη. Δε νομίζω να κάνει τρελή διαφορά στο κομμάτι της μπαταρίας. Ίσως σε άλλες κατηγορίες.

ZTE Blade, ZTE Nubia Z5s mini, Coolpad F1, Samsung Galaxy S6, OnePlus 5T, Samsung Galaxy S20 5G (SD865), Google Pixel 4a.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου ήρθε κι εμένα. Τώρα κατεβαίνει.

Βασικά περιμένω την αλλαγή που θα επιτρέπει σε άλλους launchers να έχουν χειρονομίες (όπως ανακοινώθηκε. Μλον σε αυτό το update είναι.

Επίσης θα έρθουν νέα χαρακτηριστικά από το Note 20

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα. Τώρα κατεβαίνει.

 

Βασικά περιμένω την αλλαγή που θα επιτρέπει σε άλλους launchers να έχουν χειρονομίες (όπως ανακοινώθηκε. Μλον σε αυτό το update είναι.

 

Επίσης θα έρθουν νέα χαρακτηριστικά από το Note 20

Τελικά;;; Εντυπώσεις;;

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει διάφορες.

Χθες το άφησα να πάει μέχρι τέλους και χτύπησε 7,3 ώρες sot. Αρκετά καλά νομίζω

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εσείς τι sot έχετε?

 

 

Δεν έχω κρατήσει screenshot αλλά χθες το άφησα μέχρι 1%.

 

Απο 09:00-24:00.

Bluetooth τοποθεσία μόνιμα ανοιχτά.

Χθες λοιπόν 6 ώρες δεδομένα, 1 ώρα κολλημένο στον αεραγωγό Google maps,

Και οι υπόλοιπες ώρες Wi-Fi.

 

Έγραψε 6 ώρες οθόνη. (στης 9 το πρωί που το έβγαλα από την μπριζα είχε 1 ώρα οθόνη και στις 12 το βράδυ είχε 7, άρα 6 ώρες "καθαρό" sot.)

 

Νταξει δεν είναι κάνα τέρας αυτονομίας, αλλά ούτε και τελείως χάλια.

Αφού στο 95% μου βγάζει μέρα εντάξει είμαι προσωπικά..

 

Επίσης για τις δύσκολες περιπτώσεις έχω τον 45w φορτιστή της Samsung.

1 ώρα από 1% "λέει" ότι κάνει.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρα πάλι την μπαταρία και είναι σταθερά πάνω από 7 ώρες.

Δεν θυμάμαι αν ήταν και πριν το τελευταίο update στα ίδια επίπεδα ή αν βελτιώθηκε με αυτό. Πάντως σίγουρα πλέον είμαστε σε πολύ καλό επίπεδο και η μέρα βγαίνει μάλλον χωρίς άγχος (που είναι το μεγάλο ζητούμενο για μένα)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ερώτηση παίζει το κινητό με μια sim μια esim και κάρτα μνήμης; το έχει κάνει κάποιος; το υποστηρίζει η cosmote;

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ερώτηση παίζει το κινητό με μια sim μια esim και κάρτα μνήμης; το έχει κάνει κάποιος; το υποστηρίζει η cosmote;

 

Λάζαρος.. Note 10+

 

Με esim και καρτα μνήμης παιζει σιγουρα.Ετσι το δουλευω.Για δεύτερη sim δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Πείτε ρε παιδιά και θέλω να πάω να το πάρω :D

 

Λάζαρος.. Note 10+

 

Λάζαρε πρέπει να ξέρεις πως δεν έχει πενάκι..... :lol: :lol: :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λάζαρε πρέπει να ξέρεις πως δεν έχει πενάκι..... :lol: :lol: :lol:
Κώστα το ξέρω αλλά θέλω νυχτερινές και ζουμ χωρίς θόρυβο. Και 1300 για Ν20υ ούτε για πλάκα. Η τιμή του Σ20 πλέον είναι πολύ δελεαστική αλλά αυτό με την χωρητικότητα που πέφτει στο μισό σε σχέση με το Ν10 με νευριάζει πολύ.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Κώστα το ξέρω αλλά θέλω νυχτερινές και ζουμ χωρίς θόρυβο. Και 1300 για Ν20υ ούτε για πλάκα. Η τιμή του Σ20 πλέον είναι πολύ δελεαστική αλλά αυτό με την χωρητικότητα που πέφτει στο μισό σε σχέση με το Ν10 με νευριάζει πολύ.

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εντάξει Λάζαρε, δεν είμαστε και μήλο. Πετάς την καρτουλα sd και τέλος...

Περισσότερο ψυχολογικό είναι το θέμα. Το Note 9 το είχα με τα 512 και τωρα έπεσα στα 128. Έριξα την καρτουλα και τελείωσα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει Λάζαρε, δεν είμαστε και μήλο. Πετάς την καρτουλα sd και τέλος...

 

Περισσότερο ψυχολογικό είναι το θέμα. Το Note 9 το είχα με τα 512 και τωρα έπεσα στα 128. Έριξα την καρτουλα και τελείωσα.

Βρε συμφωνώ γιαυτό ρώτησα. Έχω μόνιμα 2 κάρτες λόγο δουλειάς. Οπότε πάω αναγκαστικά σε 1 esim και μια sim για να βάλω και SD. Αλλά γίνεται; κάνεις δεν είπε με σιγουριά.

 

Λάζαρος.. Note 10+

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Βρε συμφωνώ γιαυτό ρώτησα. Έχω μόνιμα 2 κάρτες λόγο δουλειάς. Οπότε πάω αναγκαστικά σε 1 esim και μια sim για να βάλω και SD. Αλλά γίνεται; κάνεις δεν είπε με σιγουριά.

 

Λάζαρος.. Note 10+

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να απαντήσω σε αυτό. Έχω μια κάρτα.

Στο note 10+ που έχεις μπορείς? Αν ναι τότε μάλλον θα μπορείς και στο s20 Ultra

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορώ να απαντήσω σε αυτό. Έχω μια κάρτα.

 

Στο note 10+ που έχεις μπορείς? Αν ναι τότε μάλλον θα μπορείς και στο s20 Ultra

Όχι στο νοτε έχω 2 κάρτες αλλά δεν έχω SD. Φυσικά δεν με νοιάζει γιατί έχω 256 εσωτερικό χώρο. Επίσης το Ν10 δεν υποστηρίζει esim

 

Στάλθηκε από το SM-T860 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

επειδή προσανατολίζομαι για αγορα του προς αντικατασταση ενός S8 που εχω μου λετε αν αξιζει σε γενικες γραμμες?

δεν θα κανω χρηση επαγγελματικη,απλα θελω μεγαλη και ομορφη οθονη κ χρωματα κ να βγαζει καλες φωτο.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα αξιζει αν δεν σε προβληματιζει το μεγεθος! Καλυτερα να πας να το δεις απο κοντα πριν αποφασισεις. Οθοναρα, καμερα απο τις καλυτερες...

 

Στάλθηκε από το SM-G985F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...