Jump to content

Samsung Galaxy S20 Ultra


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το Α70 έχει Snapdragon. Όχι exynos.

 

Και εγώ εκεί που δουλεύω το σήμα είναι σκ@τ@. Και με S10+, και με Note 10+ και τώρα με Ά71 (Snapdragon) το ίδιο σκ@τ@ παραμένει.

 

from my Samsung A71

 

Δεν ειναι θεμα επεξεργαστη αλλα θεμα αμπαλοσυνης της Samsung να φτιαξει μια σωστη κεραια.

 

Παρε Xiaomi, Huawai, Realme και θα βγαζεις συνομιλίες χωρις να χανεις λεξη.

 

Mενω σε περιοχη στην Αθηνα με δυσκολο σημα... στην οικογενεια ειχαμε ολοι μας samsung και βγαίναμε στο μπαλκονι για να μην εχουμε διακοπες.

Τωρα με δυο συσκευές της xiaomi (Redmi note 8 pro), η δικιά μου της realme (X2 PRO) και ενα Huawei (nova smart) η συνομιλία ειναι καμπάνα ασχέτων γραμμών.

 

Στο εξοχικό (Σουνιο) που ειναι μεσα στο πευκο με το S7, Νote 4, Note 3 για να πιασω σημα ωστε να μην εχω διακοπες εκανα 100 μετρα διαδρομη (μεσα απο το σπιτι δεν εβγαζε καν κληση). Με το Xiaomi και το Realme κανω συνομιλιες απο την τουαλετα του σπιτιου :D

Edited by Sebastian13
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα επεξεργαστη αλλα θεμα αμπαλοσυνης της Samsung να φτιαξει μια σωστη κεραια.

 

Παρε Xiaomi, Huawai, Realme και θα βγαζεις συνομιλίες χωρις να χανεις λεξη.

 

Mενω σε περιοχη στην Αθηνα με δυσκολο σημα... στην οικογενεια ειχαμε ολοι μας samsung και βγαίναμε στο μπαλκονι για να μην εχουμε διακοπες.

Τωρα με δυο συσκευές της xiaomi (Redmi note 8 pro), η δικιά μου της realme (X2 PRO) και ενα Huawei (nova smart) η συνομιλία ειναι καμπάνα ασχέτων γραμμών.

 

Στο εξοχικό (Σουνιο) που ειναι μεσα στο πευκο με το S7, Νote 4, Note 3 για να πιασω σημα ωστε να μην εχω διακοπες εκανα 100 μετρα διαδρομη (μεσα απο το σπιτι δεν εβγαζε καν κληση). Με το Xiaomi και το Realme κανω συνομιλιες απο την τουαλετα του σπιτιου :D

Ολα αυτά νομιζω έχουν να κάνουν και με το SAR που εχει καθε συσκευή, οσο πιο χαμηλό τόσο κακή λήψη..

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα επεξεργαστη αλλα θεμα αμπαλοσυνης της Samsung να φτιαξει μια σωστη κεραια.

 

Παρε Xiaomi, Huawai, Realme και θα βγαζεις συνομιλίες χωρις να χανεις λεξη.

 

Mενω σε περιοχη στην Αθηνα με δυσκολο σημα... στην οικογενεια ειχαμε ολοι μας samsung και βγαίναμε στο μπαλκονι για να μην εχουμε διακοπες.

Τωρα με δυο συσκευές της xiaomi (Redmi note 8 pro), η δικιά μου της realme (X2 PRO) και ενα Huawei (nova smart) η συνομιλία ειναι καμπάνα ασχέτων γραμμών.

 

Στο εξοχικό (Σουνιο) που ειναι μεσα στο πευκο με το S7, Νote 4, Note 3 για να πιασω σημα ωστε να μην εχω διακοπες εκανα 100 μετρα διαδρομη (μεσα απο το σπιτι δεν εβγαζε καν κληση). Με το Xiaomi και το Realme κανω συνομιλιες απο την τουαλετα του σπιτιου :D

 

Είναι θέμα sar αυτό και όχι ασχετοσύνης. Δε θέλει παραπάνω ακτινοβολία προφανώς

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πριν τρεις μερες οταν πατουσα το home buttοn παρατεταμένα ανοιγε το google με ειδήσεις.

Απο εχθες οποτε το παταω ανοιγει το google assistant(ο ψηφιακός βοηθος και καλά) . Πως μπορω να το αλλαξω;

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω φίλο και του κάνει τα ίδια.

Κι από οτι διαβάζω το κάνει και σε άλλους.σε ξένα sites.

Δεν είναι θέμα hardware αυτό.

Πιθανόν να ναι software και θα το διορθώσουν πιστεύω.

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το εκανε και σε φιλο μου,τελικα θα περιμενω μηπως φτιαξει με καποια αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

το εκανε και σε φιλο μου,τελικα θα περιμενω μηπως φτιαξει με καποια αναβαθμιση.
Σίγουρα είναι θέμα αναβάθμισης.

Κάτι άλλο.του εχεις κάρτα μνήμης μέσα;

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι θέμα αναβάθμισης.

Κάτι άλλο.του εχεις κάρτα μνήμης μέσα;

 

Στάλθηκε από το SM-G980F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

καρτα μνημης δεν εχω

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η αναβάθμιση νομίζω έφτιαξε η κάμερα στα κοντινά πλέον όταν πλησιάζεις ένα αντικείμενο σε ρωτάει αν θέλεις να βγάλει κοντινή φωτογραφία 1a5f915e736ca87b65b829fda19d8f97.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

 

 

Θα ήθελα την βοήθεια σας.

 

 

Προσπαθώ να συνδέσω το κινητό με το αμάξι μου vw Passat b8 και μου ζητάει να κατεβάσω το "android auto" αλλά δεν το έχω βρει στο Google play.

Δοκίμασα από εδώ αλλά με πετάει στο guide και όχι στην εφαρμογή.

Λίγο που έψαξα τις εφαρμογές του κινητού δείχνει να είναι εγκατεστημένο και να μου δίνει τις επιλογές για κατάργηση του app ή ενημέρωση του.

Αλλά και πάλι τσιφος δεν έχω καταφέρει να το συνδέσω με την οθόνη του αμαξιού μου.

101416499_245185993570221_2342590517470035968_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_sid=b96e70&_nc_oc=AQl4u7d5aIRkpYzCQurTOsI561718VdEJui3kTi3GQCWN37y2lczn9QazFQEoLnpx3g&_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&_nc_zor=9&_nc_ht=scontent.xx&oh=353500b12bbf80e32add7652739275fa&oe=5EF2B29C

 

Τι πρέπει να κάνω για να μπορέσω να συνδέσω το κινητό με το αμάξι και να ανοίξω το Google maps και να δείχνει στην οθόνη του αμαξιού μου τις οδηγίες και τον χάρτη?

 

Και γενικότερα ότι δείχνει το κινητό να το δείχνει και η οθόνη του αυτοκινήτου. Με smart view που δοκίμασα δεν κατάφερα κάτι.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το από apkmirror ή από κάποιο αντίστοιχο site... Εγκατέστησε το και όλα καλά... Φαντάσου εγώ με το s8 το έχω κάνει να συνδέεται αυτόματα (χωρίς καλώδιο)!!μόλις μπαίνω στο αυτοκίνητο (peugeot 208) με το Bluetooth... Ψάξε το..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να κατεβάσω τι?

 

 

Όπως λέω στο προηγούμενο ποστ μου αν πάω στις εφαρμογές μου λέει ότι είναι εγκατεστημένο το android auto.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το από apkmirror ή από κάποιο αντίστοιχο site... Εγκατέστησε το και όλα καλά... Φαντάσου εγώ με το s8 το έχω κάνει να συνδέεται αυτόματα (χωρίς καλώδιο)!!μόλις μπαίνω στο αυτοκίνητο (peugeot 208) με το Bluetooth... Ψάξε το..

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποιο 208; Χρονολογία;

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζει κανείς να βοηθήσει;

 

Το Android Auto είναι προεγκατεστημένο σε όλα τα S20 (S20, S20+ & S20 Ultra), δεν χρειάζεται να το κατεβάσεις από κάπου.

 

Θα πρέπει καταρχήν να σιγουρευτείς ότι το multimedia σύστημα του αυτοκινήτου σου υποστηρίζει Android Auto.

 

Αν το υποστηρίζει, τότε χρησιμοποιώντας καλύτερα το καλώδιο με το οποίο ήρθε το κινητό και όχι κάποιο φτηνό, το συνδέεις στο USB του αυτοκινήτου και μετά ακολουθείς τα βήματα.

 

Το έχω συνδέσει σε 2 αμάξια χωρίς πρόβλημα.

1.Dell G7 7790||Intel Core i7-9750H 12MB 2.60GHz - 4.50GHz||16GB DDR4 2666MHz||512GB SSD||17.3" FHD 144Hz IPS Anti-Glare 300 nits||Nvidia GeForce RTX 2070 8GB GDDR5||W10 Pro 64-bit||

2.Samsung Galaxy S23 Ultra 5G||12GB RAM||512GB ROM||Black||

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα στα χέρια με την προσφορά 20% της Eurobank από τα Public. Μία πρώτη μικρή εκτίμηση

 

Αρνητικά


  • όταν το ξαπλώνω επάνω στο τραπέζι και πάω να γράψω ή γενικά να το χειριστώ δεδομένου του όγκου της πίσω κάμερας δεν κάθεται καλά, κουνιέται συνέχεια. Ελπίζω με τη θήκη που θα του βάλω να ισορροπήσει.


  • Η αίσθηση που έχω είναι σα να έχω ακόμα το S10+, νομίζω ότι δεν άλλαξα τηλέφωνο.

 

Θετικά


  • το ζουμ στο βίντεο είναι απλά κορυφαίο ακόμα και στο Χ20 που είχα αρχικά ενδοιασμούς είμαι ικανοποιημένος με ελάχιστους συμβιβασμούς. Ειδικά για γονείς που θέλουν να καλύψουν αθλητικές δραστηριότητες παιδιών είναι μονόδρομος και το λέει κάποιος που είναι κολλημένος με τη φωτογραφία και το βίντεο και χρησιμοποιεί καθημερινά για το γιο του την Fujifilm X-T3 με φακό 50-140 f2.8 και για μεγάλες αποστάσεις την Nikon Coolpix P1000 με οπτικό ζουμ Χ125


  • Ηχεία με μεγάλη διαφορά από το S10+

αν δεν το γνωρίζεις το ζουμ σε βίντεο υπάρχει κόλπο να τραβάει ως 100x οπως στη φωτογραφία

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

αν δεν το γνωρίζεις το ζουμ σε βίντεο υπάρχει κόλπο να τραβάει ως 100x οπως στη φωτογραφία

 

Για πες....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για πες....

πολύ απλά ενώ είμαστε στη φωτογραφία κάνουμε όσο ζουμ θέλουμε και κρατώντας πατημένο το πλήκτρο στην οθόνη μπαίνει σε λειτουργία ηχογραφήσεις βίντεο.. Το μόνο μείον είναι ότι μετά δεν μπορείς να κάνεις zoom ξε zoom και για να συνεχίσει να γράφει πρέπει να κρατάς το χέρι στην οθόνη:)

Παιρνεις παντα αυτο που δινεις για να υπαρξει ισοροπια..
Link to comment
Share on other sites

SOS

Μου εξαφανίστηκε το Outlook από το calendar και δεν μπορώ να το προσθέσω.... Τι γίνεται?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νέα αναβάθμιση Ιουνίου μόλις βγήκε.

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νέα αναβάθμιση Ιουνίου μόλις βγήκε.

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι βελτιωνει ; για πες.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Μονο για ασφάλεια γράφει. Δεν την πέρασα ακομα

 

Στάλθηκε από το SM-G988B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιθανό δεν είναι σε αυτό η βελτίωση.

Ουσιαστικά θα σου λέει να πας πιο πίσω την κάμερα, θα αλλάζει αυτόματα φακό και θα κάνει 1,5 x ζουμ.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...