Jump to content

Huawei Nova 5T


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σ' ευχαριστώ πολύ!

 

Εν τω μεταξύ, χθες έψαξα για update, δεν βρήκε τίποτα. Το κινητό είναι με Android 9 & EMUI 9.1, οπότε δεν θα έπρεπε να βρει την 10; Να φταίει ότι δεν έχω βάλει ακόμα μέσα κάρτα;

 

Πρεπει να βαλεις καρτα SIM για να βρει ενημερωσεις.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να βαλεις καρτα SIM για να βρει ενημερωσεις.

Α, το υπέθεσα αλλά δεν ήμουν σίγουρος. Ευχαριστώ για την απάντηση!

Ξέρεις αν μπορεί να τις βρει πχ μόνο με την SIM 2; Σ' αυτήν δεν έχω δεδομένα και την χρησιμοποιώ λιγότερο, οπότε δεν θα μου μείνει και το P9 Lite ανενεργό μέχρι να φέρω το Nova στην κατάσταση που το θέλω (και μέχρι να παραλάβω την θήκη, γλιστράει σαν χέλι το άτιμο!).

Link to comment
Share on other sites

Α, το υπέθεσα αλλά δεν ήμουν σίγουρος. Ευχαριστώ για την απάντηση!

Ξέρεις αν μπορεί να τις βρει πχ μόνο με την SIM 2; Σ' αυτήν δεν έχω δεδομένα και την χρησιμοποιώ λιγότερο, οπότε δεν θα μου μείνει και το P9 Lite ανενεργό μέχρι να φέρω το Nova στην κατάσταση που το θέλω (και μέχρι να παραλάβω την θήκη, γλιστράει σαν χέλι το άτιμο!).

 

Απλά βαλτην μέσα και κάνε έλεγχο για ενημερώσεις μέσω WiFi.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Απλά βαλτην μέσα και κάνε έλεγχο για ενημερώσεις μέσω WiFi.

Μια χαρά πήγαν όλα, και οι δυόμιση αναβαθμίσεις και η μεταφορές με το clone tool.

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας και την βοήθεια!

 

Κανένα καλό τζαμάκι έχουμε να προτείνουμε; Και ελπίζω να μη σας ζαλίσω άλλο...;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. Καθώς δεν υπάρχει θέμα στην αντίστοιχη κατηγορία για το Honor 20 Dual, ήθελα να ρωτήσω αν με αυτά που διαβάζω ψάχνοντας για το Honor, ισχύει ότι είναι το Nova 5t με άλλο όνομα για την Honor ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά, το παραγγειλα και το περιμένω. Ελπίζω να βγει αξιόπιστο και καλό στις φωτογραφίες.

Να ρωτήσω κάτι; Στο διπλανό νήμα με το p30 pro γράφουν ότι με αναβάθμιση λογισμικού χάθηκε η ποιότητα των καμερών. Υπάρχει και εδώ το ίδιο πρόβλημα με αναβάθμιση σε Android 10; Να μείνω στο 9 για να μην χάσω την κάμερα; Είναι από τις πιο βασικές απαιτήσεις μου η ποιότητα των φωτογραφιών!

Link to comment
Share on other sites

Emui 11 δεν ήρθε ακόμα, αλλά από χτες έγινε διαθέσιμο το security patch Νοεμβρίου.

 

Αυτό για τις κάμερες δεν έχω προσέξει.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνουμε τα εικονίδια πιο μικρά; Ή να είναι όπως σε google τηλέφωνο; Προερχομαι από android one τηλέφωνο και προσπαθώ να συνηθίσω την νέα εικόνα εδώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ψάχνω τη ρύθμιση που αποτρέπει την οθόνη από το να κλείνει όσο την κοιτάω. Στο p8 lite υπήρχε σίγουρα και επίσης βρήκα και αυτό το λινκ αλλά δε τη βρίσκω στο κινητό.

 

Βρέθηκε λύση;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνουμε τα εικονίδια πιο μικρά; Ή να είναι όπως σε google τηλέφωνο; Προερχομαι από android one τηλέφωνο και προσπαθώ να συνηθίσω την νέα εικόνα εδώ.

 

 

Με αλλαγή launcher

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.teslacoilsw.launcher&hl=el&gl=US

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό έκανα εν τέλει. Είναι εντάξει ο nova launcher? Κάπου έγραφε ότι δεν υποστηρίζει όλα τα gestures του android 10. Eχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό έκανα εν τέλει. Είναι εντάξει ο nova launcher? Κάπου έγραφε ότι δεν υποστηρίζει όλα τα gestures του android 10. Eχετε παρατηρήσει κάτι τέτοιο;
Βάζεις τον premium(βγαίνει συχνά σε προσφορές) και τα έχεις όλα και ακόμα παραπάνω, αφού είναι πλήρως παραμετροποιήσημος. Σε ότι συσκευή είχα, απλά δοκίμαζα για λίγη ώρα τον στοκ launcher, και πάντα κατέληγα Nova.

Edit: παίζει στα 0.59€

 

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Edited by hara75gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Δουλεύει καλά το Volumee στο Nova για να αλλάζει σταθμούς στο VRadio;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Μια λύση για πιο μικρά εικονίδια είναι να πας ρυθμίσεις > αρχική οθόνη > ρυθμίσεις αρχικής οθόνης > διάταξη και να επιλέξεις 5Χ6. Έτσι θα χώρα περισσότερα εικονίδια η οθόνη (θα είναι και πιο μικρά).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους καί χρόνια πολλά! Εχει βαλει κανεις gcam app στο nova και αν ναι υπαρχει καποιος οδηγός;

 

Έχω την ίδια απορία κι εγώ. Οι φωτό της μαμισιας εφαρμογής είναι υπερβολικά φωτεινές και αλλοιωνουν την εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Το έχω στα χέρια μου εδώ και περίπου 1μιση μήνα. Λίγο η διάρκεια της μπαταρίας με ενοχλεί (συνηθισμένος βέβαια από xiaomi με μεγαλύτερη μπαταρία και με οθόνη στα 2/3 του Nona 5T), κατά τα λοιπά τέλειο σε όλα. Μου έχει πάρει και 2-3 αναβαθμίσεις η emui από τον Δεκέμβρη μέχρι τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα κι εγω σημερα ενα κομματι για να το κανω δωρο στο θειο μου, αλλα πρωτα το σεταρω λιγακι. (βρηκα Update σε android 10)

 

Παρατηρησα ομως το εξης. Σε ενα unboxing βιντεο, ειδα πως ειχε μεσα μια διαφανη θηκη σιλικονης.

Ανοιγοντας εγω σημερα τη συσκευασια (με ζελατινα απ εξω) δεν βρηκα θηκη μεσα. Ετσι ηταν και το δικο σας. ?

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς θήκη ήταν και σε μένα. Έχω την εντύπωση πως όλα τα ευρωπαϊκά είναι χωρίς θήκη. Εκτός ίσως από της Γαλλίας.
Ευχαριστω. :)
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου χωρίς θήκη. Βέβαια αυτή της σιλικόνης δεν ξέρω κατα πόσο όντως προστατεύει και γενικά ακούω ότι τα Huawei δεν αντέχουν στην κακοποίηση:D
Link to comment
Share on other sites

Είναι το πρώτο κινητό που χρησιμοποιώ χωρίς θήκη. Και το χαίρομαι!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Υπάρχει τρόπος προστασίας της κάμερας από γρατσουνιές; Ίσως τζαμάκι ή ζελατίνα;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα παιδιά. Κάτοχος και εγω εδω και 1 βδομαδα. Είχα P30 lite πριν και προχωρησα σε αναβαθμιση. Γρηγορο το κινητο αλλα απογοητευτηκα με την καμερα σε φωτογραφιες χαμηλού φωτισμου. Τι ρυθμισεις χρησιμοποιειτε?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...