Jump to content

Huawei Nova 5T


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα βρεθικα Μιχαλακοπούλου για αλλαγή μπαταρια σε mate 10 pro. (10€ τελική τιμή!!!!! ) 

Όσο το είχα αφήσει, ενεργοποίησα το nova 5τ το οποίο παρατήρησα είχε κακο ήχο στο ακουστικό αυτιού. 

Τελικά η Huawei το καθάρισε και αυτό, είχε βουλωμένο εξωτερικά ηχείο!!!!! 

Δωρεαν βέβαια!!!!!! 

Φοβερή εταιρία αν σκεφτώ ότι 1 μήνα πριν μου άλλαξε εντός εγγύησης μπαταρια και μικρόφωνο και γενικά όλο το κάτω μέρος σε ρολοι  gt2.......

😍😘❤️

 

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Προσπαθώ να βάλω κωδικό στο hotspot, αλλά δεν αλλάζει τίποτα. Τον πληκτρολογώ κανονικά και πατάω ΟΚ. Τί άλλο χρειάζεται;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ακόμα την έχουμε την συσκευή , η μάνα μου δηλαδή , δυόμιση χρόνια . Χθες το σκάλιζα και είδα ότι την είχε ανοιχτή για 3289 ώρες ….και η συσκευή πήγαινε βούτυρο . Επική συσκευή έχω να πω 

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Άφησα το κινητό πάνω στο laptop σε οριζόντιο προσανατολισμό, δεξιά από το touchpad, και η οθόνη έγινε όπως φαίνεται πιο κάτω. Δεν κάνει κάτι αν πατήσω την οθόνη ή τα πλήκτρα έντασης, μόνο ενεργοποιεί/απενεργοποιεί την οθόνη όταν πατάω το κουμπί on/off. Αν το σηκώσω, εμφανίζει πάλι την home screen. Πολύ περίεργο. Καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι;

Huawei.thumb.jpg.cd296bc18cbce214f63cc7ca3f58f1ab.jpg

 

Το βρήκα. Πρέπει να βρίσκεται κάποιος μαγνήτης από κάτω που το κάνει να νομίζει ότι έκλεισε μια θήκη με παράθυρο:
maxresdefault.jpg

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Είμαι στο εξωτερικό και δεν είχα internet όταν μιλούσα. Λέω οκ, δεν δουλεύει το VoLTE της Cosmote σε roaming στη T-Mobile Τσεχίας.
Πήρα SIM για δεδομένα από μια MVNO που χρησιμοποιεί το δίκτυο της O2, την Tesco mobile, για να το λύσω. Τώρα με κάλεσε η μητέρα μου αλλά και πάλι δεν είχα internet. Εμφανίσθηκε ένα εικονίδιο σαν κλεψύδρα δίπλα την ισχύς σήματος της SIM.
Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω ώστε να έχω κανονικά internet όταν μιλάω;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στο εξωτερικό και δεν είχα internet όταν μιλούσα. Λέω οκ, δεν δουλεύει το VoLTE της Cosmote σε roaming στη T-Mobile Τσεχίας.
Πήρα SIM για δεδομένα από μια MVNO που χρησιμοποιεί το δίκτυο της O2, την Tesco mobile, για να το λύσω. Τώρα με κάλεσε η μητέρα μου αλλά και πάλι δεν είχα internet. Εμφανίσθηκε ένα εικονίδιο σαν κλεψύδρα δίπλα την ισχύς σήματος της SIM.
Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω ώστε να έχω κανονικά internet όταν μιλάω;

Αν και καθυστερημένα, μήπως δεν έχεις ενεργοποιημένα τα δεδομένα στην περιαγωγή;
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω ενεργά.

Κάτι ακόμα. Όταν το βγάζω από λειτουργία πτήσης, μου ενεργοποιεί το Bluetooth, οπότε πρέπει κάθε φορά να το απενεργοποιώ. Καμιά ιδέα;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
On 7/8/2022 at 8:44 ΜΜ, talos_2002 said:

Δεν λέει να συνδεθεί στο Android Auto ασύρματα. Wireless projection not supported.
Το Realme 7 Pro μπήκε απευθείας, οπότε δεν πιστεύω ότι το Nova 5T δεν το υποστηρίζει.
Έχω κάνει αναβάθμιση το λογισμικό του αυτοκινήτου, Hyundai i20 2021, σε ΒC3.EUR.V142.200529.

 

Οκ, το βρήκα. Άλλαξαν οι απαιτήσεις του Android Auto. Μόνο με την τελευταία έκδοση Android...
https://support.google.com/androidauto/answer/6348019?hl=en&fbclid=IwAR1IDWJRdWMWNfpE1c2CLJMy_pkzZ41zNlVjWAKOcZ_zwB0DXt9vUeVZO90#zippy=%2Candroid-auto-on-your-car-display-wireless

Καλημερα! Δωσε μου λιγο τα φωτα σου αν μπορεις! Εχω το Nova 5t. Το αμαξι εχει το android auto οπως και το κινητο αλλα οταν το συνδεω στο αμαξι μου βγαζει μονο την φορτιση και τπτ αλλο. Δεν εχει εικονιδιο το android auto στο κινητο και οταν το βρισκω στις ρυθμισεις ειναι αχνα τα γραμματα.

Link to comment
Share on other sites

  

On 17/2/2024 at 8:55 ΠΜ, John283 said:

Καλημερα! Δωσε μου λιγο τα φωτα σου αν μπορεις! Εχω το Nova 5t. Το αμαξι εχει το android auto οπως και το κινητο αλλα οταν το συνδεω στο αμαξι μου βγαζει μονο την φορτιση και τπτ αλλο. Δεν εχει εικονιδιο το android auto στο κινητο και οταν το βρισκω στις ρυθμισεις ειναι αχνα τα γραμματα.

Είμαι στο εξωτερικό, χωρίς αυτοκίνητο, οπότε είναι αδύνατον να βοηθήσω.
Το Android Autο είναι στις εφαρμογές και θα πρέπει πια να έχεις την έκδοση 11.1.640234.
Δεν μπορώ να φανταστώ γιατί είναι αχνά τα γράμματα.
Βεβαιώσου ότι χρησιμοποιείς θύρα USB που δεν είναι μόνο για φόρτιση, αλλά και για δεδομένα/σύνδεση με τον υπολογιστή του αυτοκινήτου. Καθώς και ότι το καλώδιο λειτουργεί σωστά για δεδομένα όταν το συνδέεις σε υπολογιστή (το έχω αντιμετωπίσει).

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα. 

Αν και  κρατάει ακόμα υπάρχει κάποια αξιόλογη πρόταση για καινούρια συσκευή; 

Νομίζω δύσκολα θα υπάρξει τέτοιο τηλέφωνο πού μετά από τόσα χρόνια να τα κάνει όλα. 

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, kostasw said:

Καλησπέρα. 

Αν και  κρατάει ακόμα υπάρχει κάποια αξιόλογη πρόταση για καινούρια συσκευή; 

Νομίζω δύσκολα θα υπάρξει τέτοιο τηλέφωνο πού μετά από τόσα χρόνια να τα κάνει όλα. 

Τριάμιση χρόνια και το θεωρώ καινούργιο. Πραγματικά αγχώνομαι με την ιδέα ότι κάποια στιγμή θα χρειαστεί να το αντικαταστήσω.

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, nxen said:

Τριάμιση χρόνια και το θεωρώ καινούργιο. Πραγματικά αγχώνομαι με την ιδέα ότι κάποια στιγμή θα χρειαστεί να το αντικαταστήσω.

Και καλά κάνεις και αγχώνεσαι. 

Κι εγώ τι ίδιο σκέφτομαι. Μετά πού και τι; 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 6/8/2021 at 6:48 ΜΜ, sparksgr said:

Έχω πρόβλημα με το Wifi calling της Vodafone

Της Cosmote δουλεύει κανονικά

Έχει κάποιος εμπειρία?

Έχω επίσης το ίδιο πρόβλημα με το μενού, σε πάροχο Nova.

Δεν βρίσκω πουθενά να ενεργοποιήσω το wifi calling.

Και μάλιστα, δεν βρίσκω πουθενά ούτε Wifi Calling αλλά ούτε και Volte.Γνωρίζει κανείς κάτι;

Edited by radiodj105
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...