Jump to content

Huawei Nova 5T


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηρθε και το emui 11.οσοι δεν το βρησκετε ψαχτε απο τημ υποστήριξη
Όχι ακόμα σε εμένα, λίγο ακόμα υπομονή...

Επ ευκαιρίας θα του ρίξω και ένα format, δεν πρέπει να έχω κάνει απ'τη στιγμή που το πήρα

 

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οσο το ψαχνω βρισκω αρκετες αλαγες.μου αρεσε πολυ που οταν κανεις επεξεργασια μια φωτο η screenshot εχει επιλογη για αντικατασταση
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, αυτό το update δε δικαιολογεί την ονομασία Emui 11. Ίσως 10,5. Πολύ φτωχό, με αλλαγή μόνο των εφέ μετάβασης και την εικόνα του file manager. Παλιότερα είχα παρακολουθήσει μια άτυπη προεπισκόπηση του Emui 11 και, μέχρι τώρα που έγινε διαθέσιμο, περίμενα να προστεθούν κι άλλα πράγματα, από τη στιγμή που δε θα ερχόταν πακέτο με Android 11.

 

Οσο το ψαχνω βρισκω αρκετες αλαγες.μου αρεσε πολυ που οταν κανεις επεξεργασια μια φωτο η screenshot εχει επιλογη για αντικατασταση

 

Οι αλλαγές είναι κυρίως τα εφέ. Για να μην πω μόνο αυτά. Αυτή (η επιλογή για αντικατάσταση μιας stock φωτογραφίας με την επεξεργασμένη) είναι και η μόνη ουσιαστική προσθήκη του update.

 

Αναφορικά τα εφέ μετάβασης πρέπει να έχουν αρκετά μεγαλύτερη διάρκεια (αυτό που κάνει και το iPhone και το μπερδεύουν με την ταχύτητα) (το ανέφερε και στα bullets της αναβάθμισης), με αποτέλεσμα να κάνουν τη συσκευή να φαίνεται αργή, ενώ δεν είναι.

 

Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά για downgrade.

 

Edit: Μετά από την πρώτη φόρτιση μπαταρία δείχνει να έχει πολύ βελτιωμένη απόδοση. Από 100% μέχρι τώρα που γράφω, 5 ώρες και περίπου ένα τέταρτο sot. :blink:

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο κινητό σε σχέση με το ''ιδιο'' Honor 20 ds,υποστηρίζει 4G+,διαθέτει στην συσκευασία του θήκη και αντάπτορα για hdsfree 3.5?Η υποδοχή των sim είναι τριπλή δηλαδή 2 nano sim+κάρτα μνήμης?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο κινητό σε σχέση με το ''ιδιο'' Honor 20 ds,υποστηρίζει 4G+,διαθέτει στην συσκευασία του θήκη και αντάπτορα για hdsfree 3.5?Η υποδοχή των sim είναι τριπλή δηλαδή 2 nano sim+κάρτα μνήμης?

 

Θήκη δεν περιλαμβάνεται.

Αντάπτορα απ' ό,τι θυμάμαι είχε.

Η υποδοχή είναι υβριδική, δλδ αν βάλεις κάρτα μνήμης χάνεις την μία sim.

Link to comment
Share on other sites

Θήκη δεν περιλαμβάνεται.

Αντάπτορα απ' ό,τι θυμάμαι είχε.

Η υποδοχή είναι υβριδική, δλδ αν βάλεις κάρτα μνήμης χάνεις την μία sim.

 

4g+ Υποστηρίζει?

Ευχαριστω πολύ

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Αλλες συσκευασίες έχουν θήκη, άλλες έχουν αντάπτορα για 3,5mm ακουστικά, άλλες έχουν ακουστικά. Ανάλλογα την εισαγωγή. Δεν ξέρω τι έχει από που... :p

 

https://versus.com/en/huawei-kirin-980

Edited by Tinder
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, το παρήγγειλα σήμερα.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, το παρήγγειλα σήμερα.

 

Με το καλό να το παραλάβεις! Δεν ξέρω τι συσκευή χρησιμοποιείς μέχρι τώρα αλλά πιστεύω ότι θα το ευχαριστηθείς.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Υπάρχει κάπου στην Ελλάδα γνήσια μπαταρία;

Ή ξέρετε κάποιο μαγαζί που αλλάζει τη μπαταρία και βάζει γνήσια;

Η αντιπροσωπεία της huawei κάνει τέτοιες δουλειές; η είναι πανάκριβη;

Ευχαριστώ πολυ

Edited by patrik
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να το παραλάβεις! Δεν ξέρω τι συσκευή χρησιμοποιείς μέχρι τώρα αλλά πιστεύω ότι θα το ευχαριστηθείς.

 

Ευχαριστώ, το παρήγγειλα σε Midsummer Purple EU ,εχω το Honor 8X ,να δω τι θα περιλαμβάνει η συσκευασία του. Απο σήμα (πομποδέκτη) πως παει η συσκευή?

Edited by lefkaditis
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Υπάρχει κάπου στην Ελλάδα γνήσια μπαταρία;

Ή ξέρετε κάποιο μαγαζί που αλλάζει τη μπαταρία και βάζει γνήσια;

Η αντιπροσωπεία της huawei κάνει τέτοιες δουλειές; η είναι πανάκριβη;

Ευχαριστώ πολυ

 

Μπορείς να καλέσεις και να ρωτήσεις.

Η αντιπροσωπεία της Huawei είναι από τις καλύτερες στη χώρα.

Εξαιρετική υποστήριξη και λογικές τιμές.

Δες και μήπως καλύπτεσαι έστω εν μέρει από την εγγύηση.

 

21 7000 7575

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

Υπάρχει κάπου στην Ελλάδα γνήσια μπαταρία;

Ή ξέρετε κάποιο μαγαζί που αλλάζει τη μπαταρία και βάζει γνήσια;

Η αντιπροσωπεία της huawei κάνει τέτοιες δουλειές; η είναι πανάκριβη;

Ευχαριστώ πολυ

 

Πριν χρόνια που χρειάστηκα μπαταρία για mate 8, η αντιπροσωπία ήταν η φτηνότερη και η πιο αξιόπιστη...

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο το πήρα μεταχειρισμένο είναι 16 μηνών.

Βγάζει τη μερα. Αν του βάλω καινούρια μπαταρία υπάρχει περίπτωση να τα πάει καλύτερα στην αυτονομία;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πέρα από την αυξομείωση που μπορείς πλέον να κάνεις στα πολλαπλά παράθυρα και την αλλαγή του menu στη συλλογή και την διαχείριση αρχείων, η νέα μας αναβάθμιση δεν ηταν και κάτι συνταρακτικό. Βέβαια η εξαγωγή κειμενου στο σημειωματάριο αν είχε και ελληνικά θα ήταν μια πολύ καλή περίπτωση, αλλά δυστυχώς...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα 1 μηνα μολις κατοχος του κινητου και μπορω να πω οτι περα απο το οτι παει μπαλα το κινητο η εκδοσεις emui 10.1 και 11 δεν ηταν κατι ουαου και ετσι αποφασησα μεσω το hisuite να γυρισω στο emui 10.0 μιας κι εκει νομιζω οτι λειτουργει βελτιστα το κινητο
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ακόμα 11 δε μου έχει έρθει(τσέκαρα και μέσω του support apk αν παίζει ρόλο τελικά), να ανησυχώ?

Επίσης, υπάρχει τρόπος να γίνει downgrade-upgrade μέσω κονσόλας, μιας και είμαι χρήστης Linux και η huawei δεν ασχολείται να βγάλει hisuite και για εμάς?

 

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο κάποιοι να περιμένουν ακόμα την αναβάθμιση.

Πάντα δίνεται τμηματικά, αλλά εδώ η Huawei έχει ξεπεράσει κάθε ρεκόρ.

Μάλλον οι Κινέζοι έχουν ρίξει λευκή πετσέτα και γενικά δεν ξέρω αν αξίζει να έχει κάποιος το συγκεκριμένα - τίμιο κατά τα λοιπά - κινητό. Σαν δεύτερη συσκευή είναι ότι πρέπει.

Όχι πως φέρνει κάτι ριζοσπαστικό η νέα αναβάθμιση, απλά δείχνει πόσο σε υπολογίζει η εταιρεία.

Πάμε για άλλα. (Ίσως S20 fe)

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο κάποιοι να περιμένουν ακόμα την αναβάθμιση.

Πάντα δίνεται τμηματικά, αλλά εδώ η Huawei έχει ξεπεράσει κάθε ρεκόρ.

Μάλλον οι Κινέζοι έχουν ρίξει λευκή πετσέτα και γενικά δεν ξέρω αν αξίζει να έχει κάποιος το συγκεκριμένα - τίμιο κατά τα λοιπά - κινητό. Σαν δεύτερη συσκευή είναι ότι πρέπει.

Όχι πως φέρνει κάτι ριζοσπαστικό η νέα αναβάθμιση, απλά δείχνει πόσο σε υπολογίζει η εταιρεία.

Πάμε για άλλα. (Ίσως S20 fe)

 

Ναι, s20fe, με ghost touch.

 

Είναι στις συσκευές που θα πάρουν το Harmony os, γι’ αυτό (φαντάζομαι) και το τμηματικό update.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...