Jump to content

Huawei Nova 5T


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα τι δεν κάνω σωστά και πχ στην εφαρμογή που έχει ο συναγερμός όταν κάποιος ξεκλειδώνει η μπαίνει στο σπίτι στέλνει notification

Στο mi a1 ήταν άμεσο σε αυτό μια δουλεύει σωστά μια όχι. Τι παίζει;;;

Ξέρει κανείς;;

 

Στάλθηκε από το Nova 5t μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

βαλτο στις ρυθμισεις να εκκινει κ να τρεχει συνεχως στο παρασκηνιο

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επεσε στα χερια μου σημερα ενα nova 5t και δυστυχως η φωτογραφικη του με απογοητευσε....τραβηξα το ιδιο θεμα ,με ιδιες συνθηκες με το δικο μου redmi note 7 με gcam και το 5t και του rn7 ηταν πολυ πιο ευκρινεις και ειχαν πιο ωραια χρωματα.αν και φαν της huawei ωφειλω να ομολογησω πως απογοητευτηκα

 

το ειναι πιο ευκρινεις κ εχουν πιο ωραια χρωματα ειναι πολυ σχετικο

 

πχ για αλλους τα αφυσικα υπερκορεσμενα χρωματα ειναι ωραια για αλλους τα φυσικα - ρεαλιστικα

το ιδιο κ για την τεχνητη οξυτητα

 

οπως καταλαβαινεις το post processing μιας φωτογραφιας ειναι θεμα γουστου

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

βαλτο στις ρυθμισεις να εκκινει κ να τρεχει συνεχως στο παρασκηνιο

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το ειναι πιο ευκρινεις κ εχουν πιο ωραια χρωματα ειναι πολυ σχετικο

 

πχ για αλλους τα αφυσικα υπερκορεσμενα χρωματα ειναι ωραια για αλλους τα φυσικα - ρεαλιστικα

το ιδιο κ για την τεχνητη οξυτητα

 

οπως καταλαβαινεις το post processing μιας φωτογραφιας ειναι θεμα γουστου

 

Εγω ειχα δυο φωτογραφιες ιδιες διπλα διπλα,η μια (rn7) ηταν πολυ κοντα στην πραγματικοτητα με καλη λεπτομερεια κ η αλλη (5Τ) ηταν τα χρωματα ξεπλυμενα και σαν να θολωνε.Οταν ζουμαρα τις φωτο χανοτανε η μπαλα.....Γουστο ξεγουστο η πραγματικοτητα αυτη ηταν....

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε αυτή η θήκη (μαζί με ζελατίνες, κ.α.). Για τα λεφτά της φαίνεται πολύ καλή, ο χρόνος θα δείξει αν είναι και ανθεκτική βέβαια7c28d0044719d47de1418d6e8cddc175.jpgf84d26a8333046e92b3b8dac31b4e4fd.jpga65d19c021d2204209ea4392c07bffeb.jpg

 

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει μια ίδια από Aliexpress και δεν έχω παραλάβει ακόμα είναι αεροδρόμιο Αθήνας(τελωνείο) 15 ημέρες και εσύ από εκεί την πήρες; Πόσες μέρες έκανε;
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει μια ίδια από Aliexpress και δεν έχω παραλάβει ακόμα είναι αεροδρόμιο Αθήνας(τελωνείο) 15 ημέρες και εσύ από εκεί την πήρες; Πόσες μέρες έκανε;
Θεσσαλονίκη είμαι και δεν πέρασε τελωνείο, αλλά πέρασαν 3 μήνες για να παραλάβω!

Παραγγελία που έγινε 1 μήνα αργότερα απ'τη θήκη, και έφυγε με την ίδια μεταφορική, ήρθε σε 20 μέρες. Ότι να ναι πραγματικά

 

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω θηκη στο αεροδρομιο απο 7 Σεπτεμβριου. Η ξεφτιλα τους δεν εχει οριο πλεον.[/quote

 

Και εμένα απο 7/9 είναι Αθήνα και σε επικοινωνία με τα ΕΛΤΑ μου είπαν γύρω στις 30-40 μ.ερες να περιμένω οτι θα φύγει από αεροδρόμιο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θεσσαλονίκη είμαι και δεν πέρασε τελωνείο, αλλά πέρασαν 3 μήνες για να παραλάβω!

Παραγγελία που έγινε 1 μήνα αργότερα απ'τη θήκη, και έφυγε με την ίδια μεταφορική, ήρθε σε 20 μέρες. Ότι να ναι πραγματικά

 

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

Από 12/9 στην Ολλανδία ακίνητο το δέμα άμα βάλεις και το αεροδρόμιο Αθήνα κατά το τέλος του χρόνου το βλέπω να έρχεται μια άλλη αγορά που έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω να βρω ringke Fusion κ δεν βρίσκω πουθενά...
Γιατί, έβγαλε θήκη για το δικό μας? Δες και την supcase αν θες επώνυμη hybrid. Σε 2 κινητά την είχα, πολύ καλή προστασία

 

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί, έβγαλε θήκη για το δικό μας? Δες και την supcase αν θες επώνυμη hybrid. Σε 2 κινητά την είχα, πολύ καλή προστασία

 

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

 

Λέω μπας κ είχε βγάλει αλλά όχι Ελλάδα... Αυτή που λες υπάρχει εδώ η απ έξω?

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα πρώτο:

Αρκετές φορές παραλαμβάνω sms και ενώ έχω καταχωρημένο τον αριθμό του αποστολέα, δεν τον εμφανίζει. Κάνοντας επανεκκίνηση, εμφανίζεται το όνομα.

 

Πρόβλημα δεύτερο:

Έχω δύο κάρτες στο κινητό, μία για κλήσεις και sms και μία για data αποκλειστικά. Ενώ στο mate 8 μπορούσα να δηλώσω από ποια κάρτα θα έχω ομιλία και sms, σε αυτό μπορείς να δηλώσεις μόνο για ομιλία. Έτσι όταν πάω να στείλω sms με κάποιον "μαγικό τρόπο" είναι δηλωμένη πρώτα η δεύτερη sim. Εννοείται ότι κάθε φορά το ξεχνώ και στέλνω από λάθος sim μηνύματα.

 

Μπορώ να έχω τη βοήθειά σας;

Τελειώνοντας, υπάρχει κανένα αξιόπιστο πρόγραμμα για sms ακόμα και επί πληρωμή, έτσι ώστε να μην έχω τα παραπάνω προβλήματα σε περίπτωση που δεν διορθώνονται;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

επεσε στα χερια μου σημερα ενα nova 5t και δυστυχως η φωτογραφικη του με απογοητευσε....τραβηξα το ιδιο θεμα ,με ιδιες συνθηκες με το δικο μου redmi note 7 με gcam και το 5t και του rn7 ηταν πολυ πιο ευκρινεις και ειχαν πιο ωραια χρωματα.αν και φαν της huawei ωφειλω να ομολογησω πως απογοητευτηκα

 

Πολύ σημαντικό αυτό που λες γιατί είμαι σε ακριβώς την ίδια θέση με την ίδια ακριβώς συσκευή και έλεγα να πάω στο Νova διαβάζοντας το θέμα εδώ αλλά και στους διαξιφισμούς πού το πρότειναν για τις κάμερές του. Τι να πάρω τώρα στη γυναίκα.. Ή RN9 Pro με GCam ή κάνα Poco F2 με κόβω εν τέλει..

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό βγάζει φοβερές φώτο. Κάτοχος 2η φορά μεσα σε λίγους μήνες.. Η συσκευή είναι value for money..
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό βγάζει φοβερές φώτο. Κάτοχος 2η φορά μεσα σε λίγους μήνες.. Η συσκευή είναι value for money..

Παίρνει Gcam και αυτό αν κάποιος θέλει να πειραματιστεί;

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Κατοχος εδω και 3 χρονια του ΗΟΝΟR 8 που με εβγαλε ασπροπροσωπο σε ολα,ομως ηρθε η ωρα για αλλαγη κινητου. Το budget μου ειναι 250-350 ευρω και η μια μου επιλογη ειναι το nova 5t .Επειδη εχω να ασχοληθω με κινητα απο τοτε και εχω μεινει αρκετα πισω,ηθελα να ρωτησω αν το 5t αποτελει ουσιαστικη αναβαθμιση οσο αναφορα την καμερα (που με ενδιαφερει κυριως) και τον επεξεργαστη.

Η αλλη μου επιλογη ειναι το mi note 10,που απο οτι διαβαζω εχει τρομερη καμερα αλλα δεν ξερω κατα ποσο αξιζει να δωσω τα 100+ ευρω παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Κατοχος εδω και 3 χρονια του ΗΟΝΟR 8 που με εβγαλε ασπροπροσωπο σε ολα,ομως ηρθε η ωρα για αλλαγη κινητου. Το budget μου ειναι 250-350 ευρω και η μια μου επιλογη ειναι το nova 5t .Επειδη εχω να ασχοληθω με κινητα απο τοτε και εχω μεινει αρκετα πισω,ηθελα να ρωτησω αν το 5t αποτελει ουσιαστικη αναβαθμιση οσο αναφορα την καμερα (που με ενδιαφερει κυριως) και τον επεξεργαστη.

Η αλλη μου επιλογη ειναι το mi note 10,που απο οτι διαβαζω εχει τρομερη καμερα αλλα δεν ξερω κατα ποσο αξιζει να δωσω τα 100+ ευρω παραπανω.

 

Επειδή έχουν περάσει και τα 2 από ι τα χέρια μου.. Nova 5t.. Κάμερες απίστευτες και τα 2..αλλα το xiaomi λογω κατωτερου επεργαστη ζορίζεται περισσότερο να αποθηκεύσει η να επεργαστει μια βαριά φώτο.. Εκεί φαίνεται η διαφορά τους. Αυτονομία το ίδιο κ οθόνη amoled το xiaomi..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Κατοχος εδω και 3 χρονια του ΗΟΝΟR 8 που με εβγαλε ασπροπροσωπο σε ολα,ομως ηρθε η ωρα για αλλαγη κινητου. Το budget μου ειναι 250-350 ευρω και η μια μου επιλογη ειναι το nova 5t .Επειδη εχω να ασχοληθω με κινητα απο τοτε και εχω μεινει αρκετα πισω,ηθελα να ρωτησω αν το 5t αποτελει ουσιαστικη αναβαθμιση οσο αναφορα την καμερα (που με ενδιαφερει κυριως) και τον επεξεργαστη.

Η αλλη μου επιλογη ειναι το mi note 10,που απο οτι διαβαζω εχει τρομερη καμερα αλλα δεν ξερω κατα ποσο αξιζει να δωσω τα 100+ ευρω παραπανω.

 

Παρα πολυ μεγαλη αναβαθμιση σε ολα. Σε ταχυτητα ειναι οσο γρηγορο ηταν και το honor 8 οταν βγηκε. Δηλαδη απ τα γρηγοροτερα στην αγορα. Σε καμερα θα ανεβεις αρκετα. Σε μπαταρια πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγω του κινητού εδω και λίγους μήνες και ειμαι αρκετα ευχαριστημένος συνολικά.

εχω όμως το εξής θεμα:

ενω μέχρι τώρα συνδεόμαι κανονικά σε όλα τα δικτυα wifi έπειτα απο αναβάθμιιση που έγινε στο εταιρικό

δίκτυο δεν μπορω να συνδεθώ με to nova 5t.

οποιοδήποτε άλλο κινητο συνδεεται κανονικά.

εχει αντιμετωπίσει κάποιος αλλος αντιστοιχο πρόβλημα;

Μήπως κατι υπάρχει στα πρωτοκολλα ασφάλειας και χρειάζεται κάποια extra ρυθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, δεν μπαίνει σε recovery mode ουτε με home+ volume up ούτε με down.

Στο p8 μπαίνω για πλάκα.

Το αλλάξανε φαίνεται στο emui 10. Πάρε τεφτέρι και γράφε :-P

https://consumer.huawei.com/en/support/content/en-us00692865/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ψάχνω τη ρύθμιση που αποτρέπει την οθόνη από το να κλείνει όσο την κοιτάω. Στο p8 lite υπήρχε σίγουρα και επίσης βρήκα και αυτό το λινκ αλλά δε τη βρίσκω στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μόλις λήφθηκε ενημέρωση κώδικα ασφαλείας Σεπτεμβρίου 2020 (10.1.0.269) 211 MB.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καποιο μειονεκτημα του κινητου; Ψαχνω για κατι Mid range μεχρι 250 για την μητερα μου ή/και την γυναικα μου, και επεσα σε αυτο το κινητο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...