Jump to content

Huawei Nova 5T


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα πρέπει στις ρυθμίσεις "Σύστημα και ενημερώσεις" > "Πλοήγηση στο σύστημα" να έχεις επιλέξει "Χειρονομίες". Στις ρυθμίσεις για τις χειρονομίες, ενεργοποιείς την επιλογή "Σύρετε κατά μήκος του κάτω μέρους για εναλλαγή εφαρμογών".
Ευχαριστώ φίλε.

Με χειρονομίες το λειτουργώ και εγώ αλλά δεν φανταζόμουν της συγκεκριμένη χειρονομία σε εκείνο το σημείο της οθόνης.

Είναι κάτι που μου είχε ληψει από τον καιρο που είχα Xiaomi μονο που στο MI 9t το είχε στις πλευρικες χειρονομίες εκεί που τώρα το Nova εμφανίζει με τον ίδιο τρόπο την πλευρική μπάρα με τις επιπλέον συντομεύσεις

44d9b707911a4c002f8db8b7460d8ea4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα η αναβάθμιση που έκανε μόλις το άνοιξα ήταν στην 9.1 και μετα γράφει το σύστημα είναι ενημερωμένο. Εσείς πως και έχετε φτάσει στην 10.1;

 

Άκυρο μπήκα στην υποστήριξη και στο update έχει την 10.0.0.184 για ενημέρωση. Γιατί όμως δεν την έβγαζε οταν έκανε έλεγχο για νέες ενημερώσεις και έλεγε το σύστημα είναι ενημερωμένο;

Edited by islanderfi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα! Παιδιά απο Samsung galaxy s9 plus αξίζει να πάω στο Nova; Τι λέτε; Περισσότερο μ ενδιαφέρει το κομμάτι της φωτογραφίας. Στα χρήματα που είναι αυτή την στιγμή είναι το ταβάνι μου. Σε όλα τα άλλα χαρακτηριστικά που βλέπω στο συγκεκριμένο με καλύπτει, πλην της οθόνης που απ ότι βλέπω δεν είναι amoled,αυτό θέλω να το δω απο κοντά. Για τις κάμερες λοιπόν και μόνο τι λέτε, αξίζει;
Link to comment
Share on other sites

Σ αυτά που λες ανεβαίνουμε πολύ.

Με κάποιο απο τα παρακάτω αξίζει; (για τις κάμερες πάντα) που υπάρχουν στα χρήματα που μπορώ να διαθέσω αυτή τη στιγμή.

 

1) Mate 20 Pro

2) P40 lite

3) Xiaomi Redmi note 9 pro

Link to comment
Share on other sites

Το μοβ χρώμα πως σας φαίνεται πήρα στη γυναίκα μου το μπλε και επειδή το γλυκοκοιτάζω είναι η μοναδική εναλλακτική. Αλλιώς σκέπτομαι το P30 σε μπλε με τιμή 409€ αλλά το Amazon το έχει για παράδοση σε 1-2 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Το μοβ χρώμα πως σας φαίνεται πήρα στη γυναίκα μου το μπλε και επειδή το γλυκοκοιτάζω είναι η μοναδική εναλλακτική. Αλλιώς σκέπτομαι το P30 σε μπλε με τιμή 409€ αλλά το Amazon το έχει για παράδοση σε 1-2 μήνες.

 

Καθαρα προσωπικη αποψη,το μωβ απο μακρια ειναι πιο εντυπωσιακο αλλα εχει τη λεξη nova μεσα και με χαλαει.

Αν του βαλεις θηκη,δεν θα σε απασχολει.

 

Αν πας σε p30 οπως εγω προσφατα,δες το και απο Ελλαδα.Στα 387 ευρω ετοιμοπαραδοτο μαυρο και λιγο πανω απο 400 στα αλλα χρωματα.

Link to comment
Share on other sites

Καθαρα προσωπικη αποψη,το μωβ απο μακρια ειναι πιο εντυπωσιακο αλλα εχει τη λεξη nova μεσα και με χαλαει.

Αν του βαλεις θηκη,δεν θα σε απασχολει.

 

Αν πας σε p30 οπως εγω προσφατα,δες το και απο Ελλαδα.Στα 387 ευρω ετοιμοπαραδοτο μαυρο και λιγο πανω απο 400 στα αλλα χρωματα.

 

Έχεις δίκιο για το μοβ ξέχασα να το γράψω αυτό με το nova, οχι θήκη θα βάλω διάφανη για να φαίνεται το χρώμα.

 

Απο best price δεν είχα κοιτάξει, πραγματι είναι ενα μαγαζί που το έχει 384€ το μπλέ,μαύρο και 399€ το άσπρο, αυτό που με παραξενεύει είναι οτι ο επόμενος τα έχει ολα τα χρώματα 448€ και είναι μια καλή διαφορά. Δεν νομίζω να παίζει τίποτα διαλογής....

 

Το δικό σου Ρ30 παει καλά; Έχεις καθόλου προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

Προς ώρας είναι μια χαρά και τα δυο! Και τα updates στην έγκαιρα. Και η εγγύηση κανονικά 2 χρόνια. Και το 5Τ και το p30 αγοράστηκαν με αντικαταβολή από το ίδιο σκρουτζομαγαζο με παραλαβή την επομενη. Την προσφορά του mediamarkt δεν την προλαβαίνεις (για το 5Τ)?
Link to comment
Share on other sites

Προς ώρας είναι μια χαρά και τα δυο! Και τα updates στην έγκαιρα. Και η εγγύηση κανονικά 2 χρόνια. Και το 5Τ και το p30 αγοράστηκαν με αντικαταβολή από το ίδιο σκρουτζομαγαζο με παραλαβή την επομενη. Την προσφορά του mediamarkt δεν την προλαβαίνεις (για το 5Τ)?

 

Με την προσφορά πήρα της γυναίκας μου το 5Τ σε μπλε για αυτό σκεπτόμουν το μοβ(που τελικά δεν μου αρέσει) έχει τελειώσει όμως και η προσφορά(31/7).

Το πιο πιθανό είναι να πάρω το Ρ30 απο σκρουτζομάγαζο ή bestprice σε μπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει δυνατότητα για gcam port;

Εννοώ χωρίς ρουταρίσματα κ.τ.λ.

 

Ευχαριστώ.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτην την προσφορα του mediamarkt για την εγγυηση g plus, σε ολα τα smartphones, την ξερει κανεις? Σκεφτομαι να το χτυπησω,αν και πιο ακριβο σε σχεση με τα σκρουτζομαγαζα,λογω αυτης της εγγυησης Αν καταλαβα ειναι 4 χρονια απο το καταστημα
Link to comment
Share on other sites

Αυτην την προσφορα του mediamarkt για την εγγυηση g plus, σε ολα τα smartphones, την ξερει κανεις? Σκεφτομαι να το χτυπησω,αν και πιο ακριβο σε σχεση με τα σκρουτζομαγαζα,λογω αυτης της εγγυησης Αν καταλαβα ειναι 4 χρονια απο το καταστημα

 

Είναι ασφάλιση συσκευής απο ατυχήματα, όχι επέκταση εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ είχα το xiaomi mi8 και νόμιζα ότι ειχα φοβερό κινητό γρήγορο με καλή κάμερα, μέχρι που πήρα το nova. Εντάξει η huawei είναι ένα επίπεδο πάνω κακά τα ψέματα!!
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω τον θεο που τελευταια στιγμη μου εκοψε κ δεν αγορασα το xiaomi mi 9t που ηθελα αρχικα

 

απροβληματιστο ,ομορφο ποιοτικο κ γρηγορο τηλεφωνο σε πολυ καλη τιμη

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έκανε unboxing η αδερφή μου σήμερα την συσκευή, κάναμε αναβαθμίσεις και τα σχετικά,! Έχει αγγλική κάρτα μέσα που με το που την έβαλε την σύνδεσε στην βονταφον και δεν άνοιγε δεδομένα σε αυτή την συσκευή πρώτον! Δεύτερον όταν πήγε 20% μπαταρια μέσα σε 5 λεπτά έσβησε το κινητό! Τι έχει παιχτεί ρε μάγκες?
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ενεργοποιήσεις το roaming στα δεδομένα έχει διακόπτη στις

Ρυθμίσεις ,δίκτυα κινητής τηλεφωνίας , δεδομένα κινητής τηλεφωνίας, περιαγωγή

Όσο για την μπαταρία

Αν το ξανακάνει πισω

 

Στάλθηκε από το Nova 5t μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...