Jump to content

Huawei Nova 5T


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν πάρω το κινητό από εξωτερικό, π.χ. amazon.de, https://www.amazon.de/Huawei-Nova-Black-Simlock-Branding-Schwarz/dp/B07YCLZJNF/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=nova+5t&qid=1592939594&sr=8-1

με καλύπτει η εγγύηση? Θα μπορώ να το στείλω σε κάποιο μαγαζί Ελλάδα/Αθήνα?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρω το κινητό από εξωτερικό, π.χ. amazon.de, https://www.amazon.de/Huawei-Nova-Black-Simlock-Branding-Schwarz/dp/B07YCLZJNF/ref=sr_1_1?dchild=1&keywords=nova+5t&qid=1592939594&sr=8-1

με καλύπτει η εγγύηση? Θα μπορώ να το στείλω σε κάποιο μαγαζί Ελλάδα/Αθήνα?

 

Ευχαριστώ

 

Αν το πάρεις από τον συγκεκριμένο προμηθευτή(SyataDishmaya) μέσω amazon υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανοτητα να μην είναι ευρωπαϊκό αλλά για χώρες Μέσης Ανατολής,παρήγγειλα πέρσι από amazon.it ένα Honor 9 lite και δεν ήταν ευρωπαϊκό ,κατα συνέπεια δεν σε καλύπτει η εδώ αντιπροσωπεία ,βέβαια ο φίλος που του έκανα την παραγγελία δεν ήθελε να το στείλει πίσω και να απαιτήσει το ευρωπαϊκό.

Αν παραγγείλεις από οποιοδήποτε amazon(de,it,es,fr,uk) πρεπει να δίνεις προσοχη πως και προμηθευτής και διανομέας είναι amazon και όχι άλλος,ειδικά από το Syata Dishmaya καταλαβαίνεις πως είναι πιαστο αυγό και κούρευτο.....;);)

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρεις από τον συγκεκριμένο προμηθευτή(SyataDishmaya) μέσω amazon υπάρχει πολύ μεγάλη πιθανοτητα να μην είναι ευρωπαϊκό αλλά για χώρες Μέσης Ανατολής,παρήγγειλα πέρσι από amazon.it ένα Honor 9 lite και δεν ήταν ευρωπαϊκό ,κατα συνέπεια δεν σε καλύπτει η εδώ αντιπροσωπεία ,βέβαια ο φίλος που του έκανα την παραγγελία δεν ήθελε να το στείλει πίσω και να απαιτήσει το ευρωπαϊκό.

Αν παραγγείλεις από οποιοδήποτε amazon(de,it,es,fr,uk) πρεπει να δίνεις προσοχη πως και προμηθευτής και διανομέας είναι amazon και όχι άλλος,ειδικά από το Syata Dishmaya καταλαβαίνεις πως είναι πιαστο αυγό και κούρευτο.....;);)

 

 

Ναι σωστά. Στο link που έβαλα λέει Huawei σαν διανομέα. Άρα λες να καλύπτεται ε?

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος αν υποστηρίζει desktop Mode?

 

Ναι κανονικά και μέσω WiFi μάλιστα

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά και μέσω WiFi μάλιστα

 

Μέσω WiFi να συνδεθείς στην μονάδα του υπολογιστή?

 

Με καλώδιο hdmi σύνδεση σε οθόνη , ασύρματο πληκτρολόγιο και ποντίκι δουλεύει?

 

Όπως σε αυτό το βίντεο?

 

Link to comment
Share on other sites

Μέσω WiFi να συνδεθείς στην μονάδα του υπολογιστή?

 

Με καλώδιο hdmi σύνδεση σε οθόνη , ασύρματο πληκτρολόγιο και ποντίκι δουλεύει?

 

Όπως σε αυτό το βίντεο?

 

 

Δοκίμασα ασύρματα στην ΤV. Το κινητό γίνεται ένα μεγάλο TouchPad. Φοβερα εύκολο και απίστευτα δυνατό. Ότι έκανα δλδ το Samung Note 8 αλλά με αγορά adaptor και σύνδεση μόνο μέσω hdmi σε οθόνη.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Νέος στο club της huawei, έφυγα από Xiaomi ( redmi note 4 snap). Εκ του αποτελέσματος έκανα εξαιρετική επιλογή με το nova 5t. Ενώ λοιπόν έχω επιλέξει να φαίνεται το περιεχόμενο των ειδοποίησεων στην οθόνη κλειδώματος, σε όλες τις ειδοποιήσεις φαίνεται μόνο το είδος (viber, SMS, messenger) και ο τίτλος "μια νέα ειδοποίηση". Ούτε ο αποστολέας ουτε το περιεχόμενο. Έτσι δουλεύει το emui η εγώ δεν κάνω κάτι σωστά;

Στο emiui του Xiaomi φαίνονταν όλα αν το είχες επιλέξει.

Link to comment
Share on other sites

Whoo1976 Φίλε ευχαριστώ πολύ όταν δεις εντυπώσεις από το mocolo θα χαρώ να μου πεις! Σε συνθήκες σκοτεινές που ανάβει η μπροστινη οθόνη για selfie αν μπορείς ευχαριστώ. Με την ζελατίνα την 17 έχεις θέμα με selfie σε βράδυ; στείλε αν μπορείς λινό ευχαριστώ.

 

 

 

Kozio φίλε και μένα βγάζει ασπριλα και έχω τζάμι χωρίς το κόψιμο έχεις βρει λύση σε αυτό; ευχαριστω

 

George 21 φίλε εσύ που δοκίμασες το τζαμακι και ποιο είναι; είναι ευχαριστημενος σου ήρθε; Εντύπωσεις; Ευχαριστώ

Edited by BOOM1
Link to comment
Share on other sites

Νέος στο club της huawei, έφυγα από Xiaomi ( redmi note 4 snap). Εκ του αποτελέσματος έκανα εξαιρετική επιλογή με το nova 5t. Ενώ λοιπόν έχω επιλέξει να φαίνεται το περιεχόμενο των ειδοποίησεων στην οθόνη κλειδώματος, σε όλες τις ειδοποιήσεις φαίνεται μόνο το είδος (viber, SMS, messenger) και ο τίτλος "μια νέα ειδοποίηση". Ούτε ο αποστολέας ουτε το περιεχόμενο. Έτσι δουλεύει το emui η εγώ δεν κάνω κάτι σωστά;

Στο emiui του Xiaomi φαίνονταν όλα αν το είχες επιλέξει.

 

Ρίξε μια ματιά αν θες σε αυτά

 

 

https://forum.xda-developers.com/huawei-p20-pro/help/lock-screen-notifications-content-t3776064

Link to comment
Share on other sites

Zorro η ρυθμιση που θελεις για να φενονται οι ειδοποιήσεις ειναι στην αναγνωριση προσωπου

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Boom με τη ζελατινα δεν εχω κανενα θεμα με τη selfie γιατι δεν την καλυβει

Link to comment
Share on other sites

Zorro η ρυθμιση που θελεις για να φενονται οι ειδοποιήσεις ειναι στην αναγνωριση προσωπου

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Boom με τη ζελατινα δεν εχω κανενα θεμα με τη selfie γιατι δεν την καλυβει

 

Σε ευχαριστώ. Το βρήκα και εγώ. Όντως η αναγνώριση προσώπου την κάνει τη ζημιά

Link to comment
Share on other sites

Who1976 ευχαριστώ πολύ αρχικά για την απάντηση σου. Τι δοκιμασες σε σκοτάδι slefie που φωτίζει η οθόνη και δεν έβγαλε ασπριλα; Ποια ζελατίνα χρησιμοποιείς και πόσο έχει; Από εδώ την πήρες;

Και έλεγα για θήκη βιβλίο.. Εσύ ποια έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Boom ζελατινα zagg απο τα media 17 ευρω και με τρυπα για τη selfie και δεν εχεις κανενα θεμα. Οσο για θηκη εχω μια γνησια και μια σιλικωνης απλη απο το plaisio και ειμαι καλυμενος
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Whoo1976! Mηπως έχεις ιδεα κάνα τζαμακι που να κάνει ίδια δουλειά για παραπανω ασφάλεια;;

 

Καποιος έστειλε αυτό τι γνμωη έχεις;

 

https://www.ebay.com/itm/For-Huawei-Nova-5T-Full-Cover-Tempered-Glass-Screen-Protector-Lens-Film/133267607261?pageci=edfafc92-d7a8-490b-87ba-f8033b3b6480

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Zorro_1972 τι άλλαξες και σου βγάζει τις ειδοποιήσεις; Απλά ξεκλικαρες την επιλογή εμφανηση ειδοποίησεων στη αναγνώριση προσώπου; ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Whoo1976! Mηπως έχεις ιδεα κάνα τζαμακι που να κάνει ίδια δουλειά για παραπανω ασφάλεια;;

 

Καποιος έστειλε αυτό τι γνμωη έχεις;

 

https://www.ebay.com/itm/For-Huawei-Nova-5T-Full-Cover-Tempered-Glass-Screen-Protector-Lens-Film/133267607261?pageci=edfafc92-d7a8-490b-87ba-f8033b3b6480

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Zorro_1972 τι άλλαξες και σου βγάζει τις ειδοποιήσεις; Απλά ξεκλικαρες την επιλογή εμφανηση ειδοποίησεων στη αναγνώριση προσώπου; ευχαριστώ

 

Γίνεται και έτσι. Εγώ απλά έβγαλα τελείως την αναγνώριση προσώπου. Δεν με εξυπηρετεί και ιδιαίτερα άλλωστε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, καποιες αποριες αν μπορειτε να μου λυσετε καθως ειμαι ενα βημα πριν την αγορα του. Υπαρχει επιλογη για εγγραφη βιντεο αργης κινησης 120fps στα 1080p, καθως και επιλογη 120,240,960 στα 720p και τελος υπαρχει δυνατοτητα η μπροστινη καμερα να βγαλει 120fps οπως εχουν τωρα σχεδον ολα τα μοντελα απο αλλες εταιριες που βγαινουν;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει αγοράσει κανείς το κινητό από bestprice.gr να μου πει εντυπώσεις (σε pm)? Είναι η χαμηλότερες τιμές που βρίσκω να το αγοράσω.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Να κάνω κι εγώ μια ερώτηση.

Μπορεί να φορτίσει σε αυτές τις ασύρματες βάσεις που τα βάζεις επάνω και γεμίζουν την μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην ομαδα. Επειδή θα μας έρθει και εμας σε λιγο η 10.1 καλο θα ειναι να μαθουμε πριν την περασουμε αμα εχει προβληματα. Γιατι απο οτι διαβαζω στα p30 pro δεν έκατσε καλα. Εχουν θεμα με την μπαταρια και σταματησε να λειτουργει το night mode. Αν γνωριζει καποιος ας ενημερωσει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...