Jump to content

Huawei Nova 5T


ccypruss000
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.. Εγώ πατάω το λινκ και ανοίγει
Έχεις δίκιο sorry, μ@€#&¢£ του Tapatalk, σε browser άνοιξε κανονικά

 

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

George_21 Φίλε εσύ που έχεις αυτό το τζαμάκι στο nova 5t..οταν βγάζεις slefie βράδυ και ασπρίζει η οθόνη για περισσότερο φως αφήνει ασπριλα στην φώτο? Ευχαριστώ Edited by BOOM1
Link to comment
Share on other sites

George_21 Φίλε εσύ που έχεις αυτό το τζαμάκι στο nova 5t..οταν βγάζεις slefie βράδυ και ασπρίζει η οθόνη για περισσότερο φως αφήνει ασπριλα στην φώτο? Ευχαριστώ

 

Δεν το έχω ακόμα.. Το παρήγγειλα από ebay.. Όταν με το καλό έρθει ευχαρίστως να σου πω

Link to comment
Share on other sites

Boom μην την ψαχνεις φιλε το κινητο σου δεν εχει τιποτα το τζαμακι φταει.εγω περιμενω αυριο το mocolo με τρυπα για τη selfie και θα σου πω εντυπώσεις
Link to comment
Share on other sites

Boom μην την ψαχνεις φιλε το κινητο σου δεν εχει τιποτα το τζαμακι φταει.εγω περιμενω αυριο το mocolo με τρυπα για τη selfie και θα σου πω εντυπώσεις

 

Από εδώ η απ έξω το πήρες??

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κάτι που δεν το έχω ξανασυναντήσει μέχρι σήμερα σε κανένα κινητό μου. Στο Youtube στα βίντεο μου κρατάει μόνο την αυτόματη ανάλυση και αν παω χειροκίνητα να επιλέξω μεγαλύτερη δεν την περνάει. Όπως επίσης και όταν εβαλα ενα 4K να δω (
) μου ανεβοκατέβαινε η φωτεινότητα συνεχώς όταν το είχα στην αυτόματη. Αυτά τα 2 ειναι bug του κινητού ? Εχετε θέμα εσεις? Μπορείτε να δοκιμάσετε να μου πείτε ?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δοκίμασα κ έβαλα την 1080 παίζει μια χαρά χωρίς θέματα

 

Ποια έκδοση λογισμικού έχεις ; Θα δοκιμάσω να ξαναπεράσω το youtube μπας και....

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση λογισμικού έχεις ; Θα δοκιμάσω να ξαναπεράσω το youtube μπας και....

 

10.0.0.200 από YouTube vanced το είδα μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναπέρασα και όλα καλά. Μόνο με το wifi reception έχω ένα θεματακι και νομίζω είναι πρόβλημα της έκδοσης του emui 10. Ενώ έχω σήμα στην μια μπάντα μετά κολλαει και πηγαίνω στην άλλη μπάντα. Θα δω μήπως κάνω ρεσετ.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στη παρεα. Εχθες με ενημερωσαν οτι το mocolo το τζαμακι εξαντληθηκε και αναγκαστικά πηγα και εβαλα ζελατινα zagss.το μονο κακο ειναι οτι εχει ενα μηνα εγγύηση απο εξι που ειχε παλια κατα τα αλλα ειναι δοκιμασμενη λυση και πολυ καλη για εμένα.για καποιους που δεν ξερουν εχει 2 ποιοτητες μια με 11 και μια 17.μακρια απο αυτη τον 11.γρατζουνιετε ευκολα ενω τον 17 δεν παθαινει τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Ναι media.μου εχουν πει και αλλοι οτι εχουν τετοιο μηχανημα αλλα εγω μονο στα media βρηκα.και κοβει και την γωνία επανω αριστερα για να μην καλυβει την selfie
Link to comment
Share on other sites

Ναι γιατι πέφτει αρκετα η ποιοτητα
Είχα βρει εγώ για το honor 20 pro (ίδιο έχουν) χειρότερο δεν γίνεται με το καλημέρα ήταν γεμάτη αυτή η τρύπα με σκόνη και καθαρίζεται και δισκολα λόγο βάθος τζαμιού, την καλύτερη λύση βρήκα με το nilkin tempered glass που είναι πάρα πολύ λεπτό και δεν χαλάει η ποιότητα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από ότι ξέρω το Nova 5t δεν υποστηρίζει HDR η οθόνη του. Δοκίμασα πάντως στο κινητό το YouTube και βγάζει κανονικά HDR στα βίντεο που το υποστηρίζουν πχ Costa Rica. Θυμαμαι παλια Δεν υπήρχε αυτό; άλλαξαν κάτι; υπάρχει πιθανότητα να είναι λόγω youtube premium?? Βγάζει σε κανέναν άλλο;

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Έχω βάλει ζελατίνα zagg σε άλλο κινητό σε κατάστημα στην Αγία Παρασκευή (για όσους μένουν Αττική). Εγγύηση εφόρου ζωής. Μου είπαν ότι πάθει όποτε το πάθει να πάω να μου το αντικαταστήσουν. Δεν έχει την ωραία αίσθηση του γυαλιού όντως μοιάζει πλαστικό. Από προστασία το βλέπω μια χαρά προς το παρόν από κάνα δυο πεσίματα με τα μούτρα. Είναι πολύ λεπτό κάτι που θα βοηθάει στον καθαρισμό της κάμερας στο nova 5t.

Στο nova έχω βάλει το wozinsky full face που δεν έχει κόψιμο στην κάμερα και σε νυχτερινές selfie βγάζει ασπρίλα.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθαν τα παρακάτω και γράφω για όποιον ενδιαφέρεται

 

https://www.amazon.de/gp/product/B07Z39D8LF/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Περιέχει τρία τζαμάκια. Έχουν τρύπα για την κάμερα. Το τοποθέτησα απλά για δοκιμή απο επάνω.

Κάλύπτει μόνο το κομμάτι της οθόνης που έχει εικόνα, το μαύρο bezel γύρω απο την οθόνη το αφήνει ακάλυπτο με αποτέλεσμα να υπάρχει αρκετό κενό απο εκεί που τελειώνει το τζαμάκι και εκεί που αρχίζει η θήκη. Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι τώρα με την ζελατίνα σε περίπτωση πτώσης με την οθόνη θα βρεί πρώτα στο μικρό χείλος της θήκης ενώ εάν βάλω το τζαμάκι με το πάχος που έχει βρίσκει πρώτα σε αυτό.

 

https://www.amazon.de/gp/product/B07Q1HC13G/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Είναι ακριβώς η θήκη που ήθελα. Είναι σιλικόνης μαλακή, με ενίσχυση εκεί που πρέπει και δεν είναι ογκώδης.

 

 

https://www.skroutz.gr/s/21378682/Huawei-Back-Cover-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Huawei-Nova-5T.html

Αυτή την είχα αγοράσει πρώτη.

Πανέμορφη, λεπτή αλλά δεν προστατεύει αρκετά την συσκευή. Επίσης είναι σκληρό πλαστικό και γλιστράει

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σε όλους, εδώ και λίγες μέρες είμαι κάτοχος ενός nova 5t με προηγούμενο κινητό το pocophone f1. Για τα λεφτά του είναι άψογο. Δεν έχω λόγια , ειδικά σε οθόνη, touch (προβλήματα με ghost touch στο poco) , κάμερες είναι πολύ ανώτερο από το pocophone.

Η ερώτηση μου είναι τι χρειάζεται να κάνω για να ενεργοποιήσω το voice over LTE και το VoWIfi στο κινητό για σύνδεση Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...